Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 dakujem aj tebe prajem spokojnu noc, s mm dívame telku a čakám kedy spadne baterka na NT...zajtra musím nainštalovať programy v angličtine a trošku sa poučiť a chcela by som okná umyť ...tak uvidíme
myšiačikovia su strašne zlatí , aj závidím také malé ručičky a nožičky boškávať 😎 😉

andzis
5. mar 2011

@mamoka4 gratulujem k babulkam 🙂)) drzte sa

smejko
5. mar 2011

@andysok vidis, to je super, dodatocne niekto ocenil tvoju pracu - by si si mala vypytat speci odmenu 🙂 ja som na PN od zaciatku a nikto za mnou neplace ... ale ked potrebuju, tak som asi prva na zozname komu volaju, lebo v kuse volaju 😀

smejko
5. mar 2011

@ mamoka gratulujem k slnieckam ... vela zdravicka

evasbk
5. mar 2011

@katrinb Ďakujem za privítanie 😉 Maš doma jednovaječne dievky, že? ako prebiehalo tvoje tehu??? Ja by som bola velmi rada, keby som vydržala do takého týždna ako ty. Všade čítam, že jednovaječne sa rodia o dost skor.
A to že si len kojila do 6 mes., tak to je úžastné 😉

mounty
5. mar 2011

Ahojte, moja kamaratka velmi rada daruje dvojickovsky kocik, dvojkombinaciu, bordova farba, vedla seba, velke kolesa vhodne aj do snehu. Najlepsie este tento tyzden a osobny odber z BA, napiste IP, ak by ste mali zaujem.

smejko
5. mar 2011

Kočeny, ešte sa vrátim k flaškám - strávila som teraz skoro celé popoludnie pri študovaní toho, aké všelijaké flaše a cumle k nim sú - každý píše niečo iné a zrejme aj každému niečo iné vyhovuje. Akú značku ste mali vy u vašich bambuliek a bamubulkov otestovanú ? Mám kúpiť celú sadu (tie štartovacie sú po cca 8 ks) alebo radšej pre každého drobca iba 1 tú najmenšiu a potom radšej dokúpiť ? veľa som čítala o TOMMEE TIPPEE a majú aj dobré ceny cez MMB, mali ste niektorá osobnú skúsenosť ? Dik

lucia.kl
5. mar 2011

@smejko ahoj, ja používam avent, mala som kúpené len dve tie maličké flašky a dlho som si vystačila s nimi, až keď pili viac som kúpila väčšie a tie používam do teraz..
čo sa flašiek na bazáre týka, najprv si pozri, čo stoja náhradné dudle k danej flaši, aby ťa to potom nevyšlo drahšie ...

margaretka3
5. mar 2011

@janette77 Ak sa tu môžem primiešať, aj ja som deti polohovala, mala som taký lepší pocit istoty, aby sa v noci nezakuckali ...a tak, chrbátik nemali pritom krivý........

smejko
5. mar 2011

@lucia.kl dakujem za upozornenie 🙂

janette77
5. mar 2011

@margaretka3 ahoj🙂 dakujem za tip, pouvazujem nad tym, ked ich rozdelime do postielok a hlavne sa na to popytam pediatricky. Pozdravujem a zelam pekne tehulkovanie.🙂

ivikli
6. mar 2011

ahojte dievcata,
rada by som sa k vam pridala aj. v maji cakame dvojicky, dievcatka. cele forum som si spatne pozrrela, sledujem vase debaty a velmi vela vasich rad mi pomohlo sa zorientovat 🙂
chcela by som sa vas opytat na pohyby babatiek. okrem toho, ze pohyby citim (u jednej takmer permanentne cely den aj noc, u druhej parkrat za den), sa mi brucho rozne vyduva. spravia sa mi take tvrde "hrce", niekedy jedna vpravo druha vlavo, inokedy jedna hore, druha dole... ked niekedy lezim na boku, cele brucho vytvori na tej strane akoby taky vysoky trojuholnik, no proste najroznejsie asymetricke tvary... je to normalne? 🙂
dakujem

janette77
6. mar 2011

@ivikli 🙂 je to normalne a najma krasne, uzivaj si to! 🙂) Tiez som jedno (spodne) babo citila len minimalne, bolo chuda moje zakliesnene uplne dolu, ledva som preto chodila, ved som tam nosila 3,5kg Miska (teda to bola jeho porodna vaha, samozrejme).🙂)
Mas uz krasny tyzden a este krajsi termin porodu. Majove deticky - deticky lasky. Nadhera.🙂 Aj ked, april to mozno isti, ale to uz budete za vodou.🙂

dzinka
6. mar 2011

@smejko prepáčte, že sa zasa miešam, ale sem tam vás prečítam a chcela by som niečo o tých fľaškách. My sme používali Tomee Tipee a mám len dobrú skúsenosť. Kojila som oboch 9 mesiacov a od 3M som dávala aj UM najskôr na večer a potom aj sem tam cez deň, keď bol veľký hlad a vôbec sa krpci nenaučili len na fľašku. Myslím, že sú to najlepšie fľašky na kombináciu kojenie+ dokrmovanie z fľašky. A to nieje len moja skúsenosť, ale i viacerých mamičiek, čo ich používali. Moja sestra plne kojila 15M a aby aj jej manžel bol zapojený do celého "procesu" (v UK to tak propagujú), tak odsávala mliečko a on kŕmil raz za deň z fľašky a v pohode. Myslím, že stačí kúpiť len po 1 malej fľaške a radšej potom dokúpiť... veď ich možno ani potrebovať nebudeš.--držím palec.

katrinb
6. mar 2011

@evasbk ja kojim dodnes... 😀 🙂 Ale do 6 som vylucvne bez cohokolvek. Potom uz vlasnte musis zacat prikrmovat, ale kojis sucastne. Da sa to.... 🙂 Kedykolvek poradim, velmi rada.
A moje tehu bolo take, ze som vlastne bola cely cas PN....nechela som , ale musela. Vlastne na zaciatku hrozil potrat, teda doki sa nepacilo, ze taqm vidi 2 vaky.......lebo ona nezistila, ze su tam dvojky. Az v inej nemocke, u ineho dokiho v 10 tt mi to zistili. A samozrejme, potom ma nechali na PN, lebo aspon do 3 mes, potom som mala nizkoplacentu, ktora sa ale upravila, a potom uz mi povedali, ze v 6 mes ma aj tak neopustia uz s dvojkami robit., Ale teraz viem, ze to bolo to najlepsie , co mi mohli doporucit, lebo vdaka nim, ze som ostala doma som tak vydrzala. Na milion% podla mna keby som chodila do roboty, tak by som rodila o hodne skor, popripade lezala v nemocke. A ja som za cele tehu ani jeden den nelezala inde, nez domka 😉 . Takze tehulkovanie bolo uuuplne bezproblemove.....vsetkeho som mala dostatok..napr. zeleza, co bolo aj doki divne.,...ale tym,ze som bola doma, som jedla velmi zdravo, vela vela zeleninky.....a tak 😵 Pytaj sa cokolvek, co ta zaujima, rada poradim

evasbk
6. mar 2011

@katrinb Ahoj, ja som tiež od začiatku na pn, takže nerobím nič len polihujem, sem tam idem na prechadzku.
V 16 tt mi nebrali krv na vývojové chyby, bolo mi povedané, že pri dvojkách aj tak tie hodnoty bývajú zvýšené. Tebe robili nejaké vyšetrenie aby sa zistilo či su malinké ok???
U mna sa hned vedelo že čakám jednovaječné, len do 14tt som bola v tom že su monoamniálne a až potom na špecialnom sono sa zistilo, že su biamniálne. Chodila si aj do rizikovej ambulancie??? Mna tam chce moj dr poslat, tak cca v 20-22 tt.

katrinb
6. mar 2011

@evasbk no tak to je fajn,. ze si domka, budes sa viac setrit. Mne robili vsetky vysetrenia, ktore sa bezne robia a vsetky testy som aj mala normalne.....aj napriek tomu, ze boli dvojky. Tak neviem preco ti nerobili. Ale je pravda, ze vacsine zenam vyjdu trochu inak. A bola som aj na to NT vysetrenie...a potom v 20 tt na morfologicky 3D ultrazvuk. A kazde 2 tt som mala svojho dokiho, ktory ma posielal na ultrazvuka stale boli kontrolovane. Ja som mala svoju normalnu doki a potom v nemocke svojho porodnika, ktory ma tiez kontroloval cele tehu 🙂 A do rizikovej som nechodila vobec. Ale bola som castejsie sledovana, to ano. Aj zdola ma stale kazde 2 tt kontroloval. 😵

janette77
6. mar 2011

@katrinb Ahoj, Katka, ved vy ste mali rooocik, teraz az som si vsimla. Dodatocne gratulujem Tvojim krasnym dievcatkam, zelam vela zdravicka a dovodov na stastny a spokojny usmev na ich tvarickach. Mas moj obdiv, co sa kojenia tyka a tichucko zavidim. Nech sa vam dari, kocky z Kosic.🙂

janette77
6. mar 2011

@evasbk
@katrinb veru, aj ja som pendlovala do poradne kazde 2tt, aj odspodu som bola v tychto intervaloch vysetrovana ☹((((((((, som sa na to zlostila, ale vydrzala som pre tie nase poklady vytuzene vsetko na svete. Mne skriningove testy robili, vysledky neboli priaznive, bolo podozrenie na DS 1:200. Velmi som sa zlakla, osmutnela, ale s manzelom sme si povedali, ze si nechame deticky, nech su akekolvek, ze to tak ma byt, ze toto nas cakalo na tomto svete a my sa tej ulohy ujmeme najlepsie ako len budeme vediet. Zacala som vela studovat stranky o takychto detickach, zacala som sa vnutorne pripravovat, aj ked to zdaleka nebolo pre mna take lahke, ako to sem teraz tukam.
No potom sme navstivili odbornika (Dr. Cunderlik), u ktoreho sme absolvovali morfologicky UZV a ten nas upokojil, ze nevidi nic, co by diagnozu malo potvrdit. Upozornil nas, ze je to len vypocet, statistika, pri dvojickach a mojom veku (33) zvlast skreslena, doporucil pokoj a klud a zdoraznil, ze ziaden naznak na DS nevidi. Drzala som sa jeho slov ako kliest a porodila som nadherne zdrave deticky. Vazim si to najviac na svete. Na amnio som nesla, hoci som musela podpisat papier o odmietnuti.
Co sa tyka rizikovej poradne, tam ma odvelil gynekolog az v 34tt.

katrinb
6. mar 2011

@janette77 dakujem mojinko.,...no mali sme nedavno, v stredu. A vcera sme mali velkuuu oslavu...ked stiahnem fotky, hodim aj tu.... 🙂 A dakujem za krasne blahozelanie

katrinb
6. mar 2011

@janette77 jaaj. tak to si si musela prezit hrozne casy......to je najhorsie pocit, ak sa deje cokolvek s tvojim babatkom a hlavne, ked sa to tyaka zdravia a su negativne veci okolo toho. No ja neviem, ako by som to zvladla a ty si to zvladla uuuzasne. A najdolezitejsie uz je, ze mate krasne a hlavne zdrave deticky....co viac si vlastne clovek moze priat

evasbk
6. mar 2011

@janette77 Mne tiež robil sono Dr. Čunderlík, meral aj NT a nepovedal nič, len že je to v poriadku, tak mu verím. Na detičky sme dlho čakali a keby mi teraz dr povedal že niečo nieje v poriadku, tak aj tak by som sa ich nevzdala, to by som nedokazala. A amnio by som asi tiež odmietla, ved načo to podstupovat, ked tie moje zlatíčka chcem tak či tak???
Tiež chodím každe 2tt na kontroly. To pozeranie zospodu mi je čím dalej tím neprijemnejšie, proste ma to bolí 😒
17.3 idem zas na kontrolu, to bude v 20tt, tak sa ho spýtam na morf. sono, či mi ho bude robit on, alebo až na rizikovej.
Mna tam asi posiela preto prv, lebo som 2x potratila a pri tomto tehu som mala do 14tt problémy. Aj som rada, aspon budem pod odborným dohladom, teda aspon dufam, že sa tam o mna dobre postarajú.

dracik1
6. mar 2011

ahojte
@smejko , my mame Avent...od narodenia, x 500x vyvarene a stale funkcne 😉
@evasbk , evi, ak ti ho robil Cundedrlik, tak deti budu v poriadku, on je jeden z naj odbornikov
my sme mali hodnotu NT u jedneho 2,6 / dost vysoka/, testy na Downow syndrom 1:300 a dr. Holan / tiez velmi dobry odbornik/ mi povedal, ze deti su zdrave na zaklade napr. maju zdrave srdce / deti s DS maju chore srdiecka / a 3cievny pupocnik / deti s DS maju 2 cievny/...hlavne sa
na vsetko pytat a nechat si vysvetlit, drzim palce, deticky budu zdrave

inak , kamoska mala pri jednom dietati pomer k DS 1:46 a k druhemu dietatu 1:9, odber plodovej vody vzdy povedal, ze deti su zdrave

dana_l
6. mar 2011

citam vase spravy o ds. mozete mi povedat co vam presne povedali, pri akom pomere je to uz pomerne "iste" a ktore hodnoty sa sleduju.
ja idem 14.3 na sono a krvny odber kvoli ds. ale nemam ponatia co sa mam pytat doktora, ktore hodoty su dolezite.

janette77
6. mar 2011

Ahojte maminky a tehulky, prave som pridala novy albumcok, ktora mate zaujem, kuk...🙂 Prajeme vam krasnu nedelu.

juliagregor
6. mar 2011

@dana_l podal týchto pomerov nie je uplne nič isté, tieto hodnoty su neskutočne skreslené, moja kamoška má chlapca s DS, tak sa trošku pohybujem aj v týchto kruhoch...
dokonca moja kamoška mala 1:7 a chlapec je krásny a zdravý...

juliagregor
6. mar 2011

@dana_l dôležitá je morfologia, čiže sono bábätká, kontroluje sa šírka šije, dalej sa kontroluje nosná kostička teraz máš ešte malý týždeň a smerodajný bude sono v 20 tt, teraz sa nad tým vôbec netráp a užívaj si tehu...
pri dvojkách nevedia ani vyrátať ten pomer

dana_l
6. mar 2011

@juliagregor vdaka za povzbudenie. ja sa len bojim kvoli mojmu veku. dufam ze bude vsetko v poriadku.

juliagregor
6. mar 2011

@dana_l neboj sa, mám velmi vela priateliek, ktoré maju zdravé detičky vo vyššom veku, teraz dokonca je viac chorých detí u ovela mladších mamín... 😔
neviem ako je to u vás so sono vyšetreniami, prvé sa robí v 10 tt a u vás?

dana_l
6. mar 2011

@juliagregor prve som mala 14.2. ked doktor zistil ze mam privysoke hodnoty a chcel vediet ci som viac tehotna alebo su to dvojicky. toto bude druhe sono.