Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzika30
1. apr 2011

@andysok a krcok ti drzi po tom siti? neboli ta to?

andysok
1. apr 2011

@zuzika30 🙂 ja mam tiez stale pocit ze sa pretacaju zo dna na den 🙂...no tebe sa to uz krati , super ze budes rodit do leta 🙂 ze este nie v tom najvacsom teple.......tak drzim prsty 😉 ja som teraz na ANTB koli zmakknutemu krcku, som po serkláži a stale sa trapime smykozami ( to moze byt aj koli tej serklazi) takzr lezat vyslovene musim......tak dufam ze vydrzime 🙂

andysok
1. apr 2011

@zuzika30 k tomu krcku..........neboli to vobec.....len ako som spominala je to stale makke .......kontrola ma caka v pondelok tak uvidime

zuzika30
1. apr 2011

aj ja sa velmi tesim ze to takto vyslo , budeme mat najkrajsiu jar na svete 🙂 , ja idem na kontrolu tiez v pondelok a na sono v utorok ,tak som tiez zvedava ako sa drzi krcok, mne sa objavil taky biely vytok tak som zvedava ako to zhodnoti, ale uz zacinam pocitovat vdaku za kazdy dalsi den a tyzden co sme 3v1 🙂

zuzika30
1. apr 2011

@andysok teba plabuju odrodit cisarskym , nevyjadril sa ti k tomu Dr. este nejak, zrejme ak sa neotocia tak hej, ale ja este nemam ani predoperacne vys. urobene , stale mi tvrdi ze je cas, len ci maju cas aj babulky v brusku 😉 , aspon ma ide odoslat k prim. na porodnicu na naplanovanie porodu ,tak som zvedava co naplanuje 🙂

andysok
1. apr 2011

@zuzika30 no mne dr.povedala ze nie je este vyluceen ze by som mala rodit normalne , ale ja nechcem, je to dost riziko, mam malu panvu a mala by som strach.........je tam stale dajake riziko chapes...........uz som to spominala mna urcite vezmu do nemocnice skor prave kolizasitemu krcku, akon nahle ho daju prec uz budem musite byt monitorovana

zuzika30
1. apr 2011

@andysok mas pravdu aj ja chcem ist cisarskym ,vzdy je tam riziko a nic pekne na prirodzenom porode nevidim, akurat to mliecko ze sa opozdi, ale na to cvicim taky cvik na stlacanie akupunkturneho bodu ,tak neviem hadam to niecomu pomoze, no hadam este potiahneme nejaky ten tyzden a odrodime podla predstav 🙂

andysok
1. apr 2011

@zuzika30 o tom som ani nepocula o tom cviceni , musim to pozriet na nete, dakujem za info 🙂 tak drzim palce uz teraz ti to pojde rychlo

zuzika30
1. apr 2011

@andysok ak to nenajdes tak ti to opisem, je to stlacanie bodu na prsniku

andysok
1. apr 2011

@zuzika30 no konkretne som nenasla

zuzika30
1. apr 2011

@andysok no veru ani ja som nic nenasla , nas to ucila porodna asistentka na predporodnej priprave, je to dobre pri stimulacii tvorby mlieka , moze sa pouzit pri samotnom dojceni , pri odstrekovani , pri zapaloch prsnika, stimulacia za zacina okolo 36tt, ale ja som zacala skor ,lebo neviem kedy to pride, prepisem to ako nam dala ona poznamky:
Pred stimulaciou je vhodna masaz hrudnej kosti kruzivym pohybom alebo poklepom vsetkymi prstami dominantnej ruky.
Sedim rovno ,uvolnena, s opretym chrbtom.Predstavim si kolmicu zo stredu bradavky cez dvorec smerom nahor ku klucnej kosti.Prilozim dva prsty ( ukazovak a prostrednik) na myslenu priamku od kraja dvorca smerom nahor. V mieste kde sa nam pretina myslena priamka s ukazovakom zatlacim na reflexny bod kolmo proti rebru. Bod tlacim 20 sec. potom 5 sec. prestavka a opakujem tlacenie , postup opakujeme 3x po sebe. Reflexny bod spustacieho mechanizmu sa nachadza u kazdej zeny na sirku jej dvoch prstov od kraja dvorca smerom nahor.Stimulaciu robime po jednom nikdy nie oba och prsnikov sucastne.
Ak uz dojcime sledujeme kvapky mlieka z brdavky, ak sa neobjavy postup opakujeme. Pri odstrekovani mlieka po stimulacii pokracujeme poklepovou masazou prsnika prstami od podpazusia k dvorcu . Ak su prsniky zapalene postup ukoncime kruzivou masazou .
Zatial som sa nestretla s nikym kdo by to odskusal na vlastnej kozi ,ci to pomaha, ale tak nie je to narocne tak to skusam ja 🙂

andysok
1. apr 2011

@zuzika30 dakujem pekne 😎

linduska2
1. apr 2011

ahojte kocky 🙂 posledny tyzden byvam velmi unavena stale by som spala.nic sa mi nechce, mam tam uz dva dni veci na zehlenie a nechce sa mi do toho.v noci mi obcas trpnu nohy mavate to niektora?dnes som bola na ultrazvuku vsetko je v poriadku az na to ze jedno babo rastie pomalsie ako to druhe je tam rozdiel skoro 400gr u Vas to je ako.deticky maju rozdieli?dakujem 🙂 🙂 🙂

juliagregor
1. apr 2011

popozerajte tu... https://www.modrykonik.sk/fotoblog/annag/
pocitajte, potom nebude kedy

andysok
1. apr 2011

dievčata čo ste boli už na glukozovom teste ako rychlo boli vysledky? To vam volali, alebo ako, ja som bola v pondelok a zatial sa mi nik neozval, neviewm či to mam brať, akože je to ok.....

petzi2
1. apr 2011

@ika00 tak ja uz fakt lezim,ale pocity co mas teraz ty som zacalaq mat aj ja priblizne v takom obdobi.Myslis,ze uz horsie to ani nebude,ale bude.Ja teraz doma skoro nic nespravim ,su chvile,kedy to na mna pride a chcela by som vsetko spravit,potom vecer chrcim ako lazar.Ale skoro cely den prelezim,prespim.To je olen zaciatok,musis ewste vydrzat aspon 6tyzdnov 😉

ika00
1. apr 2011

@andysok ja som mala vysledky do troch hodin. Dve hodiny som cakala na ten kontrolny odber, sestricka ma poslala nejest sa a potom ma vzala Dr. Cukor mam Ok.

lucia.kl
1. apr 2011

@andysok a kde ti robili ten test??? ja som bola na mickiewiczovej v nemocnici a výsledok som mala 5min. po tom, ako mi druhýkrát zobrali krv...

juliagregor
1. apr 2011
https://www.youtube.com/watch?v=_JmA2ClUvUY


pozrite, takéto niečo budete mať doma 🙂 🙂 🙂
nie sú to moji...ale su strašne zlatí ...

juliagregor
1. apr 2011

a maminky...Trenčín a okolie...viem, že vela Vás číta aj ked nepíšete...tak v nedelu poobede v Tepliciach je stretko pri hupačkách....)...aj tehulky sú vítané 😉

vanilka1802
1. apr 2011

@juliagregor a su vitany aj oteckovia? Mozno ked bude cas a dobre pocasie tak prideme.

juliagregor
1. apr 2011

@vanilka1802 samozrejme 😉 , tí su najdoležitejší, ved kto bude behať za deťmi, aby sme si my mohli pokecať 😀 ...prídite...niečo ti dám 😉
a nezabudnite na stravu pre kačice 😀

juliagregor
1. apr 2011

@vanilka1802 ak máš fon na Gabiku, daj jej vedieť...a vieš, že býva vedla v baráku 😎

andysok
1. apr 2011

@lucia.kl v iscari potom som bola ešte u dr.noskor si myslím že bude ok keď mi nik nicnepovedal ;)v pondelok tam idem opäť tak uvidim

vanilka1802
1. apr 2011

@juliagregor takze ja zatial predbezne nahlasujem svoju pritomnost. MM by mozno isiel ku kamosovi, ved behanie za Tomim zvladnem, drobci su v kociku celkom spokojny. A verim ze Tomi si bude s tvojimi chalanmi rozumiet, kedze su skoro rovnako stary.
Gabike mozem skusit zavolat, mozno by sla. Ja neviem kde presne byva, ale niekde tam kde bola kedysi VUB banka.

juliagregor
1. apr 2011

@vanilka1802 sa teším 😉
a chlapci budu dobrí, teda dufam...beriem im aj odrážadlá

juliagregor
1. apr 2011

@vanilka1802 ved tm nech ide, aj môj ide, nech si chlapi pokecaju 😎

vanilka1802
1. apr 2011

@juliagregor vsak on pojde so mnou isto, ale mozno zbehne ku kamosovi, keby sa uz nudi. Odrazadlo myslis take tie motorky, alebo take nieco ako first bike? Lebo ja si motorku nemozem dovolit zobrat, to by sa mali ludia v parku po prdeli, on na tom lieta ako divy. Ja ked tak zoberiem take to odrazadlo ako first bike, na tom este tak rychlo nejazdi.
A este som sa ta chcela opytat, TM je novodubnican? MOzno ho MM aj pozna. Kolko ma rokov?

juliagregor
2. apr 2011

@vanilka1802 mm je novodubničan http://www.mimibazar.sk/rodinne_fotografie.php?...
len je ostrihaný, tiež to mal také kučeravé ako chlapci, len hnedé...

vanilka1802
2. apr 2011

@juliagregor nedela je mierne ohrozena, Tomi ma nadchu co mne osobne by nevadilo keby s nou ide von (chodime normalne) ale aby ste sa potom na nas nenahnevali keby nahodou nieke dietko ochorie. Ale ak vam to nebude vadit tak by sme radi prisli.