Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
7. apr 2011

@andysok daj mi adresu do IP...mne to nevadí

andysok
7. apr 2011

@juliagregor Juli radcej nech sa ozve niekto kto ma možnosť scanovat ja bohužiaľ nemám scanovat ak sa nikto neohlasi tak potom by som ta otravovla ale si uuuuplne superska ;) inak môj. Svokor je z Dubnicw

juliagregor
7. apr 2011

@andysok a kde je potom problem? tak ked prídite pozrieť svokrovcov, dúfam, že sa ozveš 😉
a dakujem 🙂

dana_l
8. apr 2011

dobry vecer maminky. konecne konec tyzdna. a vikend pred nami. tento vikend bude velmi rusny. prihlasila som sa na kurz prvej pomoci kvoli mojej praci. takze budem od 9am-4pm so, ne studovat. a v sobotu k tomu este mame pozvanku na birthday party. som zvedava kedy pridem domov.
deticky sa uz ozyvaju tak sa velmi tesim. buduci tyzden idem na kontrolu. a potom niekedy znova na sono a este musim zbehnut dat krv.
prajem krasny vikend a hlavne vela slniecka.

schaja
8. apr 2011

@katrinb jeeeeeeeeeej dakujem si zlata - dakujem za zivotnu skusenost. vies ja som v anglicku a moc tehotnych tu nepoznam - teda osobne ziadnu, tak som rada ze takato stranka ecistuje 🙂 ked mi midwife - to je nico ako babica ktora sa o tehotne stara povedala ze krvne testy mi robit nebudu lebo by boli skreslene a ze mam popremyslat ako chcem rodit tak som bola zhrozena- o tom ze tu neni bezne gynekolog s tym som sa uz zmierila. ona mi povedal ze ak chcem mozem skusit rodit normalne a ked budu problemy tak cisarak alebo mozem poziadat hned o cisarak 😒 ja mam rada veci v klude a naplanovane tak preto sa micisarsky zda v pohode aj ked viem ze je spojeny s problemami - predsa len je to operacia a aj poporodne zotavovanie nemusi byt take lahke. a este som sa docitala ze si mozem vybrat ci chcel len lokalne umrtvit alebo uspat 😒 neviem co je lepsie 😨

schaja
8. apr 2011

@bbtina ja tiez chodim kazde dva tyzdne na sono - je fajn porovnavat ako baby rastu 🙂 a jednoznacne som kludnejsia ked viem ze vsetko je ok, hlavne preto ze som v anglicku a nemam tu gynekologa. ale s tymi poistovnmi je to sila - ze vraj na tri sona a na viac nemas narok- strasne- skus sa o tom informovat

dusika11
8. apr 2011

caute aj ja som sem zavitala len tak zo zvedavosti..a zo sentamentality..ako to ubehlo..kocky co cakate vam prajem vela sil..inac aj ja som mala kolieskovy kufor a nedam nan dopustit mm mal deti a ja som tahala kufrik isla som domov 1 januara to bola takaaa vaanice..plno snehu a ten moj kufor statocne dosiel k autu..

katrinb
9. apr 2011

@schaja ja som bola len lokalne.....bolo ot uzasne, lebo som videla ihned babiky.....obe.....bolo to neopisatelne....take zvlastne. Ze ich vidim a ze su moje 😉 Ja som mala na umrtvenie spodku spinal a epidural mi tiez pichli a tym mi davkovali potom lieky proti bolesti a fakt som sa zotavila ryhclo. Na piaty den sme sli vsetky tri baby domkov z porodnice. Vsetko prebiehalo uzasne....
A verim,ze to mas tazke, ked tam nemas lekara...ja som chodila k dvom naraz...cize som vedela, ze ak by nieco jeden zanedbal...je tu druhy. Ale chvalabohu nic sa nestaloo pocas celeho tehu...a tak sme nemuseli nic zavazne riesit. Sme tu na to, aby sme vam poradili......ja ked som bola tehu som sa radila neustale a toto bolo pre mna alma mater......velmi mi tu maminky pomohli.... 🙂
Tak sa pytaj vsetko, co ta zaujima, z coho mas akekolvek pochybnosti...pytaj sa

schaja
9. apr 2011

@katrinb dakujem krasne 🙂

juliagregor
10. apr 2011

@schaja aj ja som mala lokálku...deti som videla ked ich obliekli, manžel ich vyfotil ešte také "čerstvé" a privítal medzi nami...potom šli na vyhrievacie lôžko...
HLAVNE nedzvíhajte hlavu, treba ostať ležať a OZAJ nešpekulovať, aby ste nemali migrenu...

juliagregor
10. apr 2011

trošku na pobavenie...včera ečer sme sa natom zabávali v maminkách ...
😀 😀 😀

Ako sa pripraviť na dieťa 🙂..toto stojí za to si precitat 🙂))
Pokiaľ chcete zistiť, či ste na vážené rodičovské poslanie dobre pripravený, riaďte sa nasledujúcimi pokynmi:

1a. ženy: Prvý krok v príprave na materstvo je jednoduchý. Oblečte si župan a na brucho si zaveste vrece s fazuľami. Noste ho deväť mesiacov, potom desatinu fazulí odoberte.

1b. Muži: V rámci príprav na otcovstvo zájdite do najbližšej drogérie, vysypte obsah peňaženky na pult a povedzte predavačke, aby si vzala, koľko chce. Potom zájdite do supermarketu a oznámte vedúcemu, že si môže nechať od vašeho zamestnávateľa previesť celý váš plat.

2. Aby ste si vyskúšali, ako to bude vypadať v noci, prechádzajte sa denne od piatej odpoludnia po obývacej izbe a na ramene pri tom držte mokrú tašku o váhe tri až šesť kilogramov. O desiatej si choďte ľahnúť, ale presne o polnoci vstaňte a pochodujte až do jednej. Potom si nastavte budík na tretiu hodinu rannú. Pretože nezaspíte, o druhej vstaňte a dajte si panáka. O tri štvrte na tri, určite choďte do postele. Až začne o tretej zvoniť budík, rýchlo vyskočte, ale nerozsvecujte. Do štyroch hodín spievajte uspávanku, potom si budík nastavte na piatu. Vstaňte a spravte raňajky. Toto robte päť rokov a tvárte sa pri tom veselo.

3. Vezmite melón a vydlabte z neho dreň. Potom v ňom vyvŕtajte otvor o veľkosti pingpongovej loptičky, zaveste ho na špagát k stropu a rozhúpte. Vezmite misku s krupičnou kašou a skúste ju po lyžičkách dostať do melóna. Musíte však predstierať, že ste lietadlo, to znamená, že by ste mali vrčať a robiť z lyžičkou krúživé pohyby. Vytrvajte, pokiaľ polovica kaše nezmizne, a potom si zbytok vylejte na nohavice. Pokiaľ ste to zvládli, ste pripravený na kŕmenie ročného dieťatka. Aby ste sa prichystali i na batoľa, pomažte pohovku nejakou pomazánkou a všetky záclony zašpiňte džemom. Za radiátor hoďte chleba z maslom a niekoľko mesiacov ho tam nechajte.

4. Obliekanie malých detí nieje tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. K nácviku potrebujete chobotnicu a sieťovanú tašku. Pokúste sa nastrkať chobotnicu do tašky tak, aby žiadne chápadlo neviselo von. Máte na to celé dopoludnie.

5. Zabudnite na športové auto a kúpte si kombi. A nemyslite si, že s ním budete môcť parkovať pred domom. Z rodinnými autami sa totiž majitelia nemôžu veľmi chváliť. Ak by ste chceli vedieť, ako to bude vyzerať, kúpte kornútok čokoládovej zmrzliny a položte ho do priehradky pod prístrojovú dosku. Potom do prehrávača strčte mincu, rozbite rodinné balenie čokoládových sušienok a drobky vysypte na zadne sedadlo. Nakoniec prejdite kapotu po oboch stranách hrablami. To by snáď aj stačilo.

6. Nácvik prechádzky: Oblečte sa a pol hodiny čakajte pred záchodom. Potom vyjdite pred domové dvere, ale hneď nato sa vráťte. To isté zopakujte ešte dvakrát. Potom sa niekoľkokrát prejdite k bránke a zas späť k domu. Nakoniec vyjdite na chodník a päť minúť sa veľmi pomaly prechádzajte. Podrobne preskúmajte každý špačok, žuvačku, papierový kapesník a mŕtveho chrobáka, ktorého nájdete. Občas sa pár metrov vráťte, a potom znova pokračujte ďalej. Vo chvíli, keď vyvrátite hlavu a začnete kričať, že už to ďalej nevydržíte ani minútu, ste pripravený vziať dieťa na prechádzku. Vyjavených susedov si nevšímajte.
7. Bežte do supermarketu. Vezmite si zo sebou niečo, čo sa podobá predškolskému dieťaťu. Ideálna je dospelá koza. Ak plánujete viac deti, jedna koza nebude stačiť. Vybavte si nákup na celý týždeň, bez toho by ste z nich spustili zrak. Uhraďte všetko, čo zjedia, alebo zničia.

8. Naučte sa naspamäť mená všetkých postavičiek z detských večerníkov. Kremienkom začínajúc a psom Fíkom končiac. Až sa v kúpeľni pristihnete, že si spievate zvodnú melódiu z rozhlasového večerníka, budete na rodičovstvo dobre pripravený.

9. Všetko, čo poviete, minimálne päťkrát zopakujte.

10. Ešte než urobíte konečné rozhodnutie, zájdite na návštevu k nejakým nešťastníkom, ktorí už deti majú. Preberte si s nimi chyby, ktorých sa podľa vašeho názoru vo výchove dopustili a vysvetlite im, ako by mali postupovať. Nezabudnite pohovoriť o trpezlivosti a dôslednosti, bez nich žiadny rodič ničoho nedosiahne. Navrhnite im, ako by mohli svoje ratolesti naučiť chodiť na nočník, jesť príborom, poslúchať a chodiť do postele bez odvrávania.

Vychutnajte si to - bude to totiž naposledy, kedy budete mať na všetko odpoveď.

zuzika30
10. apr 2011

@juliagregor super, trocha odradzujuce, ale vtipne , este ze to pride po davkach, ci ani nie 😀

juliagregor
10. apr 2011

@zuzika30 humor tohto článku oceníte tak pri 3 ročných deťoch... 😀
ja som sa najviac bavila na melone a kozách v obchode 😀
samozrejme skutočnosť je trochu iná 😉

juliagregor
10. apr 2011

http://dvojcata.kat.cz/
toto je super stránka, už sa tam moc nepíše, lebo pani už má velké deti, ale je tam všetko, čo som hladala a nalavo je "vylomeniny našich dvojčat" pohladaj, ja som sa v tehu na tom dosť bavila....

katrinb
10. apr 2011

@schaja nemas zac....a napisem odpoviem aj na IP.....neboj, len si musim najst trochu viac casu. Aby som ti to pekne napisala... 😉

zuzika30
10. apr 2011

@juliagregor super az mi slzy tiekli, vsak mi este budu ked budu vyvadzat moje deti 😀 , ale je fakt je ze na niektore veci rodicia nevyzreju a deti ich vzdy prekvapia 🙂

juliagregor
10. apr 2011

@zuzika30
🙂 Zuzka mať dvojčatá je uplne iné než len jedno...ozaj je pravda, že oni su dvaja a VZDY dokončia svoj zámer...jeden vymyslí a druhý dorobí 😀
a trojčatá už ani nedomýšľam 😀

schaja
10. apr 2011

@juliagregor dakujem ano o tej migrene som citala - takze je lepsie ostat lezat - dobr vediet 🙂

drtka
11. apr 2011

Môžete ma niektorá povzbudiť? Od dnes rána mám opäť po vyše mesiaca taký slabý výtok ale tento krát nie je hnedý ale taký silno žltý. Neviete čo by to mohlo byť? Máte s ním niektorá nejaké skúsenosti? V stredu idem na kontrolu a to mi chce už aj vysadiť Duphaston a Ascorutin a mám veľké obavy, že sa mi to opäť vráti a nemocnica sa mi už nevyhne ☹ Ale tento týždeň by som mala mať aj menštruáciu , myslíte že to môže byť spojené aj s tým?

wera
11. apr 2011

ahojte dvojtehuľky a dvojmaminky 🙂 mala by som na Vás otázočku, doki ma dnes poslal do rizikovej poradne do nemocky na Kramároch, neviete mi povedať ako to tam chodí? treba sa objednať? vyberám si tam dokiho či tam je ten kto má službu? ďakujem 🙂

@drtka moja neboj sa, ja mám taký žltý výtok stále a vždy o ňom hovorím dokimu ale ten mi vždy povie že je to okey, že to je normálne 🙂 fiiiha to Ti dosť neskoro vysádza duphaston... mne ho vysadil v 14tt, povedal že ho nie je už treba...

celiakia
11. apr 2011

@wera ahoj wera. ja som dnes tiez bola na poradni a dr. mi povedal ze krcok sa mi skratil pol centimetra. Ako si na tom ty? Bola si aj na 3D, ake velke mas uz deticky? 🙂












,

wera
11. apr 2011

@celiakia mne krčok dnes nemeral, iba mi povedal že drží... pýtala som sa dokiho aké veľké sú detičky a povedal mi len odhad že 1800 gramov...

celiakia
11. apr 2011

@wera To su pekne velke, mne 31.4. povedali ze dievcatko ma 1509 a chlapcek ma 1423 dnes mi sono nerobil. Zda sa mi ze teraz som zacala velmi malo priberat, za 4 tyzdne 4kg.celkovo som pribrala 17 kg.
No co ma dnes prekvapilo je ze mi dal dalsiu poradnu az o 4 tyzdne. V materskej knizke som citala ze predposledny mesiac je poradna kazde 2 tt. Ako casto chodis ty do poradne?

wera
11. apr 2011

@celiakia ja chodievam na poradne každé 2tt asi od 26tt a predtým som chodievala každé 3tt ale chodievala som na kontroly aj pomedzi poradne keď mi tvrdlo brucho alebo som mala nejaké problémy...
tie váhy sú fakt len orientačné.... čo mám potvrdené váhy z pred troch týždňov tak mali babatka 1120 a 1200 gramov...ale tak verím že na tej rizikovej poradni v nemocke mi ich pomerajú 🙂

andysok
11. apr 2011

dievcata a co vam hovoria dr. ohladom datumu porodu.....? mne dr povedala ze i ked mam termin 20.6. bude super ked vydrzim do 20.5. a cim sa to krati stale to posuva 🙂

lucia.kl
11. apr 2011

@andysok ja sa ani ozývať nebudem, mne nepovedal nič, ale klud, určite vydržíš a porodíš až v júni, ale od 36tt je to už v pohode...

zuzika30
11. apr 2011

@andysok ja mam termin 16.5. ale do teraz mi vravela len aby som vydrzala do 36tt a teraz ze to moze byt kedykolvek, ze po 36tt su plne vyvinute uz aj plucka tak sa niet coho bat 🙂 , ale presne to neurcuje ,teraz sme na tom tak ze uz len cakat co pride

lucia.kl
11. apr 2011

@zuzika30 a ideš na prirodzený alebo na cisarák, či sa uvidí??

celiakia
11. apr 2011

@andysok mne datum porodu dr. zatial nekomentoval ale velmi by som chcela vydrzat do 9 mesiaca. Na mna sa manzel dost zlosti lebo este vzdy chodim do prace na 6 hodin, ale to väcsinou sedim. On che aby som uz len lezala, aby som vydrzala do 38 tt. Ja sa citim lepsie ked chodim , lebo ma tak nenafukuje a tym padom mam aj brusko mäksie.

zuzika30
11. apr 2011

@lucia.kl no v stredu idem k primarovi na gynek. nech sa vyjadri, tak uvidime , mala je hlavkou dolu a mali je priecne na sone mi povedali, ze takto sa rodi prirodzene len v Keni 😀 a ona obvod. gynda ze to sa moze rodit prirodzene ,ze ked mala vyjde tak sa mali moze otocit, no tak sa vyznaj, a co ak sa neotoci , tak vsetky nadeje vkladam do primara co mi mudre povie , okrem toho mi dnes zistili streptokoka , tak som s toho vyplasena , aby sa malicky nenakazili ☹