Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

smejko
16. jún 2011

@wera ze spali 6 hodin v kuse, aj ja chceeeem ... nasi sa budia pravidelne kazde 2-3 hodiny,uff

smejko
16. jún 2011

Dievčatá, rozmýšľam nad šatkou alebo nejakým "nosičom", je niečo také pre dvojičky ? Aby som ich mohla čičíkať a zároveň mať voľnú aspoň jednu ruku, napríklad na zarobenie mliečka alebo tak ...

A ešte jedna otázočka, je tu nejaká dvojmaminka, čo používa látkové plienky ? Nie klasické, ako sme boli my balené, ale taký ten nový systém plienkových nohavičiek. Rozmýšľam či to skúsiť alebo nie.

Inak, naši malí mali teraz nejaké čudné dni - včera boli celé doobedie hore, zaspali okolo štvrtej popoludní a to spali maximálne v 15 minútových intervaloch a v noci detto, krik, plač, nepokoj ... dnes rovnaký scénár, od šiestej sú hore, cez deň spinkali snáď 3x po polhodine, iba premrnkávajú, plačú, papajú, desím sa čo bude v noci ... myslíte, že môžu byť meteosenzitívne takéto malé detičky ? žeby spln ? Rozmýšľam, či im mám kúpiť už nejaké hračky do postieľky, kolotoč, špirálu, alebo je to ešte skoro ? Zajtra máme 3 týždne, ale to letí, rastú pred očami, zo dňa na deň sú krajší, väčší, myšičky naše krásne ...

juliagregor
16. jún 2011

@smejko na FB máme skupinu a su tam maminy, kt. látkovali... nájdi si ma tam... osobne neodporučam žiadne nosiče, neuč ich...zblázniš sa...

smejko
16. jún 2011

@juliagregor idem ťa teda pohľadať na FB 🙂

juliagregor
16. jún 2011

@smejko 😎

smejko
16. jún 2011

dnes mi prišlo na mail - krásne, povzbudivé ... nedá mi nepodeliť sa : http://stracenska.blog.sme.sk/c/267211/Bude-lep...

wera
16. jún 2011

@smejko neboj moja, zo začiatku sa aj naši budili v noci častejšie, ale teraz dlhšie prespia... 😉
...a nemôžu ich bolieť brušká keď sú také nepokojné? skús sa opýtať pediatra čo by Ti na to odporučil...

wera
16. jún 2011

@smejko jej to je krásny článok 🙂
ja som sa zatiaľ stretla iba s takými reakciami ako: to je strašné, to je starostí a pod... ale na takých ľudí ani nereagujem a robím sa že ich nepočujem 😀

janette77
16. jún 2011

Ahojte, maminky 🙂

@pitipitipa
@smejko
babulky, vase pokladiky su stale este len v adaptacnom obdobi, otukavate sa navzajom, ucite sa porozumiet si, vychytavate muchy. Cez to vsetko sme si presli snad kazda...prebdene noci, unava ako svet, kolotoc krmenia, pri ktorom sa zda, ze ani nema intervaly...radim vdrzat, ono to naozaj bude lepsie. Cochvila dovrsite narocnu 3mesacku a potom uz sa bude blyskat na krajsie zajtrajsky. 🙂) Drzim palceky.
Smejko, k tym nosicom - my mame aj tu satku s pevnym pasom, aj klokanku. Tak satky sme kupili hned dve a rovno zbytocne, lebo sme nemali dobry pocit z toho, ze by sme aj napriek satke pustit babo z ruky, akoby sa mohlo zo satky "vyliat"...takze ako sme kupili, tak sme zalozili. No a klokanky, tie sa nam zdaju vyborne, ale ako pise Julka, nezvykaj si ich, pretoze nebudes robit nic ine, len nosit deti na sebe. Na take sa lahucko zvyka, tak aby si si nepohorsila. Ale to je len moj nazor. My hodlame klokanky vyuzit iba na von, ked sa niekam rozhodneme ist bez kocika - na kratsiu trat.
@wera
Weri, takych reci este bude, zo zaciatku som ignorovala, potom mi nevadili, neskor vadili a teraz mi ide neuroniky rozhodit do vzduchu! 😀 😀
A este mam rada take poznamky, ze "boooze, to muselo byt hrozne ich vynosit, nieto este postarat sa"...take sa mi stalo v pondelok a ja som na to povedala - vynosit ich bolo krasne a starat so o ne este krajsie. A ze neklamem, mi isto das aj Ty za pravdu. Ved je to dar. Takze o nic nejde, len o to zdravicko a ak je aj to podlomene, tak potom vela, vela rodinnej lasky a sudrznosti.
🙂

lubikass
16. jún 2011

@smejko
nosič ti julia neodporúča, ja som si to zase nevedela vynachváliť. Ale s jednou podmienkou: ja som mala stále iba jedného, druhého mal manžel, syn... Keď boli nekľudní, ukľudnilo. Keď nemohli zaspinkať, v tom zaspali hneď a už som ich len uložila do postielky. Používala som to aj vtedy, keď už ma boleli ruky od nosenia aj detičky to zbožňovali. Videla som na nete aj taký pre dvojičky, ale neviem si predstaviť udržať tú váhu dvoch drobcov. To človek príde o chrbticu...

lucia.kl
17. jún 2011

@tina1979 ja som mala ručnú avent - mám na predaj aj so zberačmi mlieka - foto v bazáre zuzanabis... kuk, ak by si mala záujem môžeme sa dohodnúť...

lucia.kl
17. jún 2011

@wera
@janette77 tak ja som si baby vypočula v pondelok alebo v utorok - taký pán že, každej mamičke čo má dvojičky by som dal nobelovú cenu, je to krásne ale náročné, ja mám 18 mesačnú vnučku a tá dáva zabrať... tak vám prajem všetko dobré... normálne ma potešil... lebo fakt najčastejšie sú vety typu, to sú starosti a ja vždy oponujem, že nie, že je to super mať dvojičky, že je s nimi menej roboty ako s jedným - teda okrem tých prvých troch mesiacov.. 😀

lucia.kl
17. jún 2011

@smejko my sme mali aj klokanky - použili sme asi 3x - ja som to nemohla nosiť, bolo mi zle z tej záťaže.. no a potom som mala aj šatku - ale používala som len fakt v krízových situáciach, Nicolka mi vždy vonku strašne revala a dalo sa s ňou len keď bola na rukách, a tlač kočík, tak som ju dávala do šatky... ale ako podrástli, tak boli ťažké a po 3 mesiaci už som nenosila ani jednu...

mamoka4
17. jún 2011

@pitipitipa Ahoj, tie hnisavé očkovania poznám, mal ho uzaj moj dnes uz 9 r. syn a Stellka jedna z dvojičiek...pri odoch sa nic nerobilo s hnisavým vriedkom, nema sa to chytat, az ked to náhodou same praskne tak to treba susit liehom co si dostala v pôrodke. A pekne sa im to same zahojilo. Neboj všetko bude dobre. A k tomu nocnemu budeniu...asi všetky sme si to odžili....vstavala som aj 12 h. za noc. 😖 😠 spávala pri kojení ☹ bolo to hrozne......a le teraz spíme od 21 h. takmer do 7 h. 🙂 🙂

wera
17. jún 2011

@janette77 presne, aj ja si myslím že je to dar mať takto dve babatenka naraz 🙂 🙂 🙂 a starosť by to bola ešte väčšia podľa mňa keby boli dve detičky za sebou s malinkým vekovým rozdielom...
takto drobčekovia papajú to isté, zahrajú sa spolu, budú spolu chodiť do škôlky, do školy a nikdy nebudú samé 🙂

wera
17. jún 2011

@lucia.kl jej to je milé, takéto povzbudivé slová dobre padnú 🙂 🙂 🙂

chi inak ja som včera videla trojičky, asi dvojročných chlapčekov a boli s ocinkom, a to podotýkam že bez kočíka, krásne sa ho držali za ručičky a taký bol poslušní že som len pozerala 😀

juliagregor
17. jún 2011

@janette77 tie klokanky su nevhodne pre deti, maju tam ulne neprirodzene nožičky a je tam velká záťaž na kostrč...viac sa tu dočítaš v temach o nosení, ked chcete niečo na nosenie, skus sa poradiť tam v temach...

andysok
17. jún 2011

@wera weus ty mi budes vediet poradit.....cize teraz papierovacky len matrika, trvaly pobyt , urad prace, rodne listy do prace... ......a socilaku az po 28 resp po 45 dni zovota?

wera
17. jún 2011

@andysok hej na matriku pre rodné listy, trvalý pobyt, manžel do práce nech zoberie rodné listy, aj Ty do práce pošli rodné listy, ďalej rodné listy treba poslať aj na sociálku na odbor nemocenského poistenia (aby pokračovali vo vyplácaní materskej - stačí zoskenovať a poslať im mailom), a na matrike dostanete papiere na príspevok na deti a s tým treba ísť na úrad práce, soc.vecí a rodiny (ja som tam ešte tiež nebola) a potom po 28 dňoch treba vybaviť príspevok k prídavok na deti (treba to dať potvrdiť u pediatra a aj u gynekológa), a treba ešte vybaviť aj prídavky na deti (to vybavíš spolu s príspevkom na ÚPSVaR)

ale poviem Ti že v tom mám tiež strašný zmätok, ešteže mi Lucka poradila 🙂

janette77
17. jún 2011

@juliagregor Ahoj, mame presne tieto: http://www.hracky-vybavicky.cz/77-baby-bjorn-no...
To tazko takto hodnotit, co je vhodne, co nie, dnes sa uz cokolvek popise. Tak ako su negativne nazory, nasli by sme pozitivne...to mas tak so vsetkym. Ved uz len status, ze dvaja lekari maju na jednu vec odlisny nazor, hovori za vsetko. V dnesnom svete uz tazko najst zaruku cohokolvek.
A tiez zalezi na tom, ci tam budeme deti nosit denno-denne, alebo ako som pisala, prilezitostne...

andysok
17. jún 2011

@wera takto si mi to kraaaaasne 🙂 dakujeme 😀

nattalia
17. jún 2011

@modra ahojki, ja im ten cajik davam do mliecka. Ten granulovany je jedna odmerka na 100 ml. Nasi piju tak 120-150 ml mliecka, takze do vodicky dam jednu odmerku cajiku, a 4 alebo 5 odmerok mliecka, ako je na navode, zatrepem, a hotovo!🙂 Postupne im to uz nebudem davat do kazdeho mliecka, ako to bolenie bruska a problemy s vyprazdnovanim budu ustupovat.🙂
A cez den im davam medzi papanim len vodicku 🙂 Ked je taketo teplo, treba im aj pit. Ale ak kojis, pit vraj nemusia, aspon moja lekarka tvrdi. Ze to im zabezpeci aj vodicku, po UM mozu byt aj smadni.

nattalia
17. jún 2011

@janette77
@pitipitipa
@smejko
@juliagregor
@wera
@lucia.kl
@modra
k tym klokankam holky, ja si myslim, ze ak sa to neprehana, tak by to nemalo byt take hrozne, ja ju tiez mam, a tiez som ju pouzila asi tri krat, len vynimocne, ked som sama doma alebo vonku a potrebujem spacifikovat obe deti, tak nech mam ruky volne, ten vacsi kriklun skonci v klokanke. Mne sa viac osvedcili ale lehatka, deticky v nich lezkaju a pozeraju na mna, ked okolo beham po byte, obcas tam na chvilu aj zdriemnu. Takisto si myslim, ze aj choditka nie su az tak odveci (do buducnosti), pokial sa to neprehana a nedaju sa tam deti skor, ako sami sedia a napr. stavaju sa v postielke... ak tam nestravia cely den, ale napr. 15 min., kym nieco porobis alebo vypijes kavu, nemyslim si, ze by im to malo nejak velmi skodit.... segrina mala to mala, a jej sa tam velmi pacilo, a ani nechodi po spickach ani nemam pocit, ze by nejak neskoro zacala chodit a podobne... 😀 hlavne asi netreba nic robit a presadzovat nasilim a mat na pamati, ze vsetko prinasa ja svoje proti 🙂

janette77
17. jún 2011

@nattalia Ahojko 🙂, ja by som to uzavrela podobne - vsetko s mierou.
Inak tie sedaky aj ja vyuzivam, davam tam deti (alebo to akcnejsie z nich...🙂), napriklad kym varim, sleduju ma v kuchyni a vsetko im komentujem, co prave robim.🙂 Niekedy im to lahodi, inokedy nie no... v lehatku mi zaspi iba Michal. Na choditka sa ja uz velmi tesim, ale ja by som rada tie typicke "pavuky", co kedysi boli...Ktovie, ci to este niekde najdeme...🙂

dana_l
17. jún 2011

@mamoka4 chcela som sa ta spytat, bol rozdiel medzi kojenim starsich deti a teraz dvojickami. moje prve som mala na prsniku hned od narodenia. a teraz som trochu v pochybach. ked budu asi mensie zeby to tak nefungovalo ??? zeby som mohla kojit hned po porode

dana_l
17. jún 2011

@pitipitipa to s tou krupicovou kasou nemusi pomoct. moje male ju mali kazdy vecer a aj tak neprespali a musela som kojit.

princeznal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dana_l
17. jún 2011

dnes strasim uz od 4.30am. nemozem spat. a ani nic si dat jest. idem opakovat ten "sladky" test. ze prve vysledky boli velmi vysoke. doktor povedal nic nejest po 10pm. no a ked to vypijem tak musim cakat dve hodiny kym zoberu krv. este hodinu vydrzat a idem tam.

dana_l
17. jún 2011

@wera podobne pripomienky mame aj my tuna. a teraz ked poviem ze cakame dvojicky tak je su to len take nechapave pohlady - to ozaj chcete mat styri deti?????

modra
17. jún 2011

@pitipitipa nie si v tom sama nase tiez stale jedia a neprespia dlhsie ako 3 hodky.. a vecer tiez rev takze tak 🙂
Asi nam zacinaju koliky alebo co lebo dnesna noc = ziadny spanok 🙂