Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuuuzana7
23. jún 2011

@janette77 skus teraz, nechapem co som porobila s tym albumom ked to nejde potvora.

ivikli
23. jún 2011

ahojte, mozem sa opytat, ako/kedy vam spia deticky pocas dna a kde? ja ich mam cez den v obyvacke a po papani su na gauci, zatial sa tam zmestia, alebo v lehatku, alebo na deke na zemi. niekedy na gauci zaspia, niekedy nie, takmer nikdy vsak nespia obe naraz 🙂 myslite, ze aj tu sa da vypestovat nejaky "rezim"? postielky mam v spalni a spavaju v nich len v noci, ked ich tam dam cez den, revu 🙂 o chvilu sa mi vsak na gauc nezmestia a ja by som bola rada, keby mali nejaky pravidelny denny spanok, najma cez den, poobede sme vacsinou vonku a v kociku vacsinou spia...

nattalia
23. jún 2011

@ivikli ahoooj, my sme na tom uuuplne rovnako, ako keby si o mojich chalanoch hovorila 😀 my chodime preto aj doobeda aj poobede von, ale nie vzdy zaspia aj v kociku, vacsinou len poobede, resp. okolo obeda. Inak je to tak, ze niektory den nespia vobec, inokedy prespia aj cely den, teraz mi tahaju uz od pol druhej na gauci, vcera spali uplne divoko, len tak po desat minut alebo polhodine, na striedacku samozrejme!🙂Tiez toto riesim, takze ma zaujima, co na to skusenejsie maminy... Napadlo ma, ci sa to nejak casom neupravi samo....Hm?

matelko1
23. jún 2011

ahojte...
@ivikli mne dost v kociku vyspali,ale to sme boli stale von.ked sme boli doma,tak som ich ale len cez den davala spolu do postielky a tam mi krasne vzdy vyspali a je fakt,ze rezim mali rovnaky.rovnako zaspavali a aj sa budili....
von v kociku my vyspali aj cez 2 hod...

nattalia
23. jún 2011

@andysok Ahoj, aj my sme mali koliky, a uz pomaly ustupuju. Sme len na UM, my sme riesili tiez vsetko, aj teplu plienku, pocvicit nozickami, masaz bruska, cvicenie s nozickami, aj sab simplex sme davali, ale presli sme na espumisan, ten im robi omnoho lepsie. A na kakanie nam poradili harmancekovy caj, davam im jednu odmerku do mliecka, ale potom uz vacsinou nedavam espumisan... a samozrejme, este ked si ich pritulis k sebe so skrcenymi nozickami, a zohrievas im brusko vlastnym telom... vsetko dokopy 🙂 nam to uz asi ustupuje, uz su omnoho pokojnejsi... fakt to asi mozes len zmiernit a pockat, kym z toho vyrastu... ale je to o nervy, chudence male ☹

matelko1
23. jún 2011

tak nastastie koliky to nepozname....a som stastna,ze nas to obislo.....

@nattalia koliky si mala u obidvoch chalanoch....takze harmancekovy caj pomohol....asi fakt len treba vyckat a prejde to....

nattalia
23. jún 2011

@matelko1 stastnaaa to osoba, to bud fakt rada!!!!! ano, zial u obidvoch, v tom si nas vychutnali! 😉 my sme si to este k tomu aj pritazili, ked sme presli na Bebu HA, vtedy ich to totalne zacalo zapekat a zachranil nas prave ten harmancekovy caj (vdaka mojej kamaratke, ktora mi to poradila, zlata to dvojickova mamin 😀 a) a vratit sa spat na normalnu bebu...takze im este stale ten cajik davam, chcem pockat kym si nebudem uplne ista, ze ze uz to maju za sebou, ale aspon ten espumisan chcem mat potom este poruke, keby nieco...🙂

wera
23. jún 2011

ahojte dvojmaminky a dvojtehuľky 🙂
musím sa s Vami podeliť 🙂 dnes som sa dobre nasmiala 😀 , keď som kočíkovala tak sme stretli jednu pani a tá sa ma opýtala: "to máte detičky alebo dievčatká?" 😀 😀 😀
...som zostala taká zaskočená že som jej ani nevedela odpovedať 😝

wera
23. jún 2011

babuľky a používate niektorá aj klokanky na doma? a odkedy sa môžu používať?
ja som len zvedavá, lebo niekedy by sme ich možno využili len neviem aké kúpiť a hlavne či je to pre detičky dobré?

matelko1
23. jún 2011

@wera 😀 😀 😀
@nattalia tak mohlo to aj mlieko urobit....poskodit...veru som stastna,ze nas to obislo.....neviem ci by som si vedela sama dat rady,ved na chlapcov som sama od narodenia....nik mi nepomahal a ani nepomaha,samozrejme okrem mm,ale ten je v praci do 17-tej...

nattalia
23. jún 2011

@wera ano, ja ju pouzivam, ked som s nimi sama. Ked je jeden nevrly, a druhy spi, tak mam jedneho v klokanke, alebo ked kocikujeme... a zaroven ruky volne, ak treba ucicikat aj druheho. Existuje aj taka pre dvojicky, ale to sa mi zda, ze je len pre malicke, predsa len, ked maju uz viac kil, tak je to tak na zlomenie v pase!🙂 Ja som si ju kupila cca pred tromi tyzdnami, ale skoda, ze som ju uz nemala skor!🙂 Nemam ich tam ale dlho ani casto, len tak aby som ho ukludnila, a predsa, teraz je aj dost teplo, tak to nie je take pohodlne ani im,,,🙂

nattalia
23. jún 2011

@matelko1 tak to by bolo fakt asi velmi narocne, to podla mna vedeli, ze si sama, tak ti to nechceli urobit 😎 . Ja mam pomoc od zaciatku, takze aby som to nemala take jednoduche 😀 sak nech viem, ze ich mam!!! 😀

wera
23. jún 2011

@nattalia a ak smiem vedieť tak akú si kupovala? a držia si Tvoji chlapci už hlavičky?

nattalia
23. jún 2011

@wera mam tuto: http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/3183...
opierka im hlavicku drzi, inak uz ju drzia celkom pekne, ale samozrejme, treba este pridrziavat, Ale su aj take, ktore maju nejaku pevnejsiu vypln na hlavicku, mam taku od kamosky, len je este odlozena, tak ti neviem napisat znacku, ale kuknem to. Toto je od 3,5 kg, cize prakticky od narodenia...my sme sa na tu vahu dostali nejak tusim okolo mesiaca....

wera
23. jún 2011

@nattalia ďakujem za link 🙂 vyzerá byť ten vrch taký dosť vysoký, takže by hlavičky mal držať... 🙂 no budem musieť zobrať manžela do obchodu 🙂 🙂 🙂

matelko1
23. jún 2011

@nattalia asi vedeli,ze som sama tak chceli byt dobry.... 🙂 akurat maxim spadol.liezol na stolicku a sup uz bol na zemi...a 100x im hovorim nelez lebo spadnes,nie musi tam liezt.....

nattalia
23. jún 2011

@wera nam drzi, pripadne ak zoberiete deticky, tak vyskusaj, ja som tam s kocikom uplne v pohode presla, mam EW.🙂

nattalia
23. jún 2011

@matelko1 ojoj! ☹ bol velky krik? No, tak na to som zvedava, aki budu nasi... co bolo lepsie, ked boli taki malinki, alebo teraz? 😉

lucia.kl
23. jún 2011

@wera ja som mala klokanky ale neboli moc dobré, nemala som možnosť vyskúšať - znovu by som ich nekúpila, detičky mi to odťahovalo odo mňa, takže boli ďaleko a mala som pocit, že mi spadne.. mne vyhovovala viac šatka, bolo mi to pohodlnejšie aj menej dostávali zabrať kríže... a čo som bola s jednou babou v nemocnici, tak tá mala manducu a veľmi si pochvalovala... treba si to vyskúšať v praxi v obchode..môžeš skočiť aj sem na košickú do pre deti...hlavne aby mala bedrový pás a polstrované kvalitné a hrubé popruhy cez ranemá ...

ivikli
23. jún 2011

@andysok nam na bruska este pomohli probiotika - uzivame infant dophilus, ktore su od narodenia, ale ked skoncime 3ti mesiac chceme prejst na kvapky bio gaia.

nattalia
23. jún 2011

@ivikli akurat si listujem v knizke "Jak naucit dvojcata spat?" a tam sa pise, ze medzi 12 a 16-tym tyzdnom zacinaju deti spat v pravidelnych intervaloch a zaspavaju vecer skor... tak uvidime, budeme sledovat🙂 Ale niekto mi spominal, ze sa to ma pocitat od planovaneho terminu porodu, teda ak sme sa narodili o tri tyzdne skor, mala by som si ich odratavat... no neviem, asi nie vzdy a vo vsetkom to plati, predsa len, kazde miminko je ine...🙂 Inak celkom zaujimava knizka sa mi to zda byt... 🙂 asi ju zacnem citat pozornejsie, ked bude na to cas... 😀

nattalia
23. jún 2011

@ivikli @andysok vidis, som si spomenula ze infant dophilus mame aj my. My sme mali povodne bio gaia ale zda sa mi, ze ten infant dophilus je lepsi, a okrem ineho aj je ho viac, bio gaiu som hned minula...🙂

modra
23. jún 2011

Ahojte 🙂 my sme zacalii pouzivat ten espumisan a zda sa mi ze sa to trochu zlepsilo.. Aj biogaju davame 1 kvapku do pusinky cez den..
Zajtra som sama na nich cely den tak mam uz dnes depku.. Baby co ste s babatkami sami ako to zvladate? Lebo u nas ked zacne jedna plakat tak ta druha sa prida aby sa nepovedalo... ach jaj ☹ ☹

wera
23. jún 2011

@modra moja hlavne si to dopredu takto neznepríjemňuj, uvidíš že to pekne domka zajtra zvládnete 🙂 🙂 🙂
aj ja som na drobčekov celé dni sama a zvládame to, niekedy plačkajú aj obidvaja naraz kým spravím papať, ale tak trošičku si poplačú, maminka sa poponáhľa a za chvíľku je dobre 😉

wera
23. jún 2011

@lucia.kl tuším moja sestra má manducu tak jej poviem nech mi ju niekedy požičia na vyskúšanie... inak moja sestra je taká veľká šatkárka a malinkú nosila v šatke už veľmi skoro, ale keď som ju videla aké je to viazanie náročné tak mne by sa to zaväzovať teda nechcelo... 😅

ivikli
23. jún 2011

@nattalia tak budem sledovat a dufat 🙂 a ak sa docitas este nieco zaujimave, daj vediet. a v ktorom tyzdni sa ti chalani narodili? ja som rodila v 35tom. a este kolko kvapiek si tej bio gaia davala? je pravda, ze je to uplne prtava flasticka a 7 x denne 5 kvapiek ako je v navode, a to cele krat 2, no o chvilu bude 10 euro fuc 🙂

modra
23. jún 2011

@wera lenze vies co je najhorise ze oni placu aj o jedeni a ako ich zoberem obidve na ruky.. Ja sa stale bojim byt s nimi sama.. ani mi nemusi nikto pomahat len aby bol niekto pri mne.. keby nahodou..

modra
23. jún 2011

@ivikli ja ked som volala na gastro tak mi povedali ze kvapku do pusinky mam dat 1x a nie 5..

ivikli
23. jún 2011

@modra dakujem za info, ja sa tiez radsej popytam pediatricky

juliagregor
23. jún 2011

maminky nezufajte, predsa su to dve deti a vy mate len dve ruky, deti cítia, že ste unavené...
skuste aj saab simplex, dávkuje sa pred každým papaním 2 kvapky a vychádza lacnejšie než ostatne prípravky, espumisan som dávala až ked mali bolesti....
nebojte sa, všetko krásne zvládnete a deti sa postupne naučia počkať a plaču bude stále menej 😎 😉