Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzika30
20. júl 2011

@sisi79 len pekne posluchaj Dr., radsej bud pod dozorom lekarov v nemocnici, nic ti nestoji za problemy ktore mozu nastat
nechcem strasit, ale na mna sa vykaslali, ziadna hospitaliz. ,nechali ma cakat do 40tt a nakoniec to maternica nezvladla a velmi som krvacala, skoro som tam "ostala" 😢 ....

dana_l
20. júl 2011

@margaretka3 srdecne gratulujem k dievcatkam. prajem veeeeela zdravia vsetkym

nattalia
21. júl 2011

@sisi79 ahoj, radsej to neriskuj a pocuvaj lekarov, ja som sice hospitalizovana byt nemusela, ale mala som planovanu sekciu v 37 tt. Tiez ale plasili s hospitalizaciou skor, zmierila som sa s tym a povedala si, ze protestovat nebudem. Nakoniec, nastastie, nebolo treba. Telo vydrzalo aj napriek tomu, ze mam len 151 cm! 😀 Ale tiez som tam videla a pocula kadeco, takze bud rada, ak si o teba robia starosti! Pre mna bol pobyt v nemocnici hrozny, ja som v podstate predtym v nemocnici nebola, ale spatne uz sa mi to take hrozne nevidi 😀 asi skor hormony urobili svoje, ze som to tam tazko znasala, aj ked deticky sa narodili 2,5 a 2,6 kg a chvalabohu zdrave, takze si mozem gratulovat. 😎

Inak baby, v utorok sme sa vratili z Piestan, bola som tam s detickami a kamoskami na predlzeny vikend, a bolo to uzzzaasnneeee, ja som sa zrelaxovala a o deticky bolo skvelo postarane, kamosky vydatne pomahali! 😀 A to som si myslela, ze sa s dvojickami na dovcu dostanem naskor na buduci rok! 😀

linduska2
21. júl 2011

@modra a ti im davas ake mliecko?dnes pojdem pediatricke poziadat o zmenu.dufam ze sa to cim skor napravi.ja davam nutrilon1 a aj svoje.

linduska2
21. júl 2011

@smejko ja im davam nutrilon a aj svoje mliecko.ako sa volaju tie probiotika a aj vy ste mali taketo problemy s kakanim?ake mliecko papaju tvoji?dakujem 🙂

ivikli
21. júl 2011

@sisi79 ja by som sa tiez nebranila hospitalizacii, ja som polovicu tehotenstva bola v nemocnici a napriek velkym komplikaciam v prvom a druhom trimestri vsetko dopadlo super... ja som svojmu lekarovi doverovala a ked povedal hospitalizacia, isla som. by som si vycitala, keby sa nieco stalo... jasne, isla som sa tam zblaznit, cas sa nekonecne vliekol, najma preto, ze ta budia uz o 5tej rano, ale zasa som vedela, ze keby nieco, su tam odbornici hned poruke. a sekundy niekedy hraju velku ulohu. si zober so sebou knizky, casaky o babatkach a rychlejsie ti ujde cas... 🙂

modra
21. júl 2011

@linduska2 aj nase mali problemy s kakanim za zaciatku tak sme trochu pomahali rurkou ale teraz som ju nepouzila uz ani nepamatm.. a davame im espumisan a zahustujeme mliecko a maju krasnu stolicu raz taku riedsiu a raz taku normalnu nemali tvrdu ani nepamatam.. drzim palce..

Inak ja zarabam mlieko do sklenenej flase 1 l a to mam tak na pol dna este som nebola kupit dalsiu flasu.. a skladujem to v ladnicke takze nemusim zarabat nic.. nalejem zohrejem a papaju...
drzim palce aby vam pomohla..

linduska2
21. júl 2011

@modra ake mliecko papate a cim to zahustujete to Vam poradila pediatricka kvoli kakaniu?

zuzana110
21. júl 2011

@linduska2 ahoj,tie probiotika sa volaju infants dophilus. Nam velmi pomohli.

modra
21. júl 2011

@linduska2 mi mame PRE BEBU.. a zahustujeme nutritonom to nam povedala na gastre a to vsetko suvisi aj s bruskom aj zaludkom aj prdenim aj kakanim..

zuzana110
21. júl 2011

@modra ahoj,mozem sa opytat,kolko vyspia cez den tvoje deticky.Lebo nasim drobcom sa moc nechce.

modra
21. júl 2011

@zuzana110 no nase spia furt teda skoro furt sa napapaju a potom idu spat.. rano je to tak ze sa napapaju hore v spalni a potom ich znesem dole a tu sa chvilu zahraju v postielke a zaspia... potom sa zobudia na dalsie krmenie a zase spia.. velmi malo v poslednej dobe su hore papaju a spia.. ale na zaciatku to bolo ine teraz sa to nejako ustalilo.. Niekedy sice su hore od jedeho krmenia do druheho ale to sa pekne zahraju v postielke alebo su na rukach alebo pozeraju v kociku a tak.. pokym mi neplacu tak nech su hore aj cely den.. 🙂 🙂 lebo na zaciatku dost plakavali ale to koli asi brusku alebo ja neviem koli comu..

linduska2
21. júl 2011

@zuzana110 ako sa pouzivaju?inak dakujem.

zuzana110
21. júl 2011

@modra my mame teraz take obdobie.Dost su hore a to len placu.Ani nie tak Davidko ako Vaneska.Jemu staci ked ho pestujem.Ale ona nie. Je velmi uplakana. Mas zlate deturence.

zuzana110
21. júl 2011

@linduska2 kazdy den davam pol odmerky do ranneho mliecka.A teraz som zacala davat uz len kazdy druhy den.

parvitas
21. júl 2011

Ahojte, asi sa k vám pridám, babuľky. Dnes nám potvrdili dvojvaječné dvojičky... 😀 Na jednej strane obrovská radosť, na druhej aj trošku obavy....
ozaj, dostala som Duphaston... brali ste to aj vy?

slivocka
21. júl 2011

@parvitas Ahoj, ja som tiez brala duphaston od zaciatku do 16tt 😉 ja som sa tiez zo zaciatku bala ale teraz sa uz neviem dočkať aj ked viem ze to bude tazsie ako pri jednom, no zvladneme to 😉

sisi79
21. júl 2011

Ja viem baby že v nemocnici je predsa len človek pod dozorom jasné že keď ma dr. pošle tak to neodmietnem už som na to aj psychicky pripravená 🙂 ale ešte aspoň dva týždne by som bola rada doma najmä keď je všetko zatiaľ ok tak uvidím čo mi povie v utorok na kontroli
@mamoka4 čakáme dvoch chalanov už sa na nich teším budú to naše prvé bába 🙂

modra
21. júl 2011

@zuzana110 to vam prejde uvidis aj nase boli uplakane presne ako u vas.. az teraz sa to zlepsilo o dost.. asi sa potrebovali poriadne aklimatizovat a bude dobre..aj ked ja som bola uz v koncoch ale clovek potom na to rychlo zabudne co bolo zle.. 🙂 drzim palce..

linduska2
21. júl 2011

@zuzana110 to staci raz za den?

modra
21. júl 2011

Pane boze ja uz neviem ani pisat same chyby v predoslom prispevku... ach jaj.. a neda sa to opravit..

zuzana110
21. júl 2011

@linduska2 ano raz za den.Je tam navod.

parvitas
21. júl 2011

@slivocka vďaka... mne ho dali len oddneska a uvidím dokedy.

margaretka3
21. júl 2011

@janula18 Chodíme von, ale až okolo piatej, keď už nie je tak horúco, tak na 2 - 2,5 hod. Doobeda to nestíham, keďže je nás doma dosť 🙂 aj navariť treba .......

margaretka3
21. júl 2011

@mamoka4 Mamoka chcem sa ťa opýtať, kojíš jednu z jedného a druhú z druhého prsníka? My sme vydržali tak každé 3 hodinky, teraz sa mi častejšie budia, mám pocit, že nestíham, ale nechcem sa vzdať....ale keď som po kojení odsávala, tak ešte som odsala 50ml....no sa mi zdá, že vkuse hľadajú cicu..🙂 Ty si aj odsávala alebo si ich len kojila, lebo neviem teraz prísť na systém, či kojiť po samom, či spolu, či jednej odsať....hoci sa málokedy budia naraz....

felicita2
21. júl 2011

Ahojte prosim vas pekne o radu. Rozhodujem sa medzi kociarom Bumbleride indie twin a Phil teds E3 Twin.
Chcela by som uz konecne kupit dobry kociar do tretice a pouzivat ho uz do konca nase kocikovej drahy 🙂))
Cize aby sa mi tam zmestili aj deturence 1-1,5 rocne naobliekane v zime a aby na ne velmi nefukalo.
U Bumb. sa mi vidi, ze ma vacsiu striesku a da sa lepsie stiahnut na deturence aby nefukalo nie?
viete mi povedat vyhody a nevyhody oboch?

Dakujem krasne, dost mi to ponahla

lucia.kl
21. júl 2011

@felicita2 neviem nič o týchto kočíkoch, ja mám hauck a nedám dopustiť, inak sa mi to vidí také isté ako ten bumble... ale cena je o polovicu nižšia...

matelko1
21. júl 2011

@parvitas ja som brala dupahston do 20tt a blahopzelam k dvojkam.... 🙂
ahojte.
dnes je uprsane pocasie a ja neviem co uz robit....vymyslam rozne somariny a bavi nas to akurat 5min.uz neviem co chlapcom mam vymysliet.....to je hrozne ked sa nejde von.mne uz rohy rastu 😀
@felicita2 s tym ti ani ja neporadim,ale niektora baba urcite....

juliagregor
21. júl 2011

@felicita2 Bumrle ...neskor viac

felicita2
21. júl 2011

@lucia.kl dakujem aj tak za ochotu

@matelko1 dakujem za ochotu a cosatto golfky som kupila , ale to len tak na presun zatial 🙂

@juliagregor o.k. dakujem