Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

petra93
10. nov 2011

@betina1984
@meusicka dakujem baby, mate jedno dieta ako ja, tak budeme mat po 3 😀 , to bude parada, tak budete mi potom davat rady, vy to mate skor
@betina1984 a ty uz mas 35 tyzden, kolko ta este nechaju, lebo mne sestricka hovorila ze na 35 tyzden uz posiela do nemocnice. A ide to asi cisarskym, ze?

dibik
10. nov 2011

@meusicka no dnes som skusala krmit tak, ze mi v podstate sedeli na kolenach, aby boli vo vyvysenej polohe, potom som kazdu dala odgrgnut na plece (skusim to nabuduce tak, ze budu teda este vyssie), a potom som ich zase dala do polosedu na moje kolena a davala som im ten sirup a potom do zavinovaciek a spinkat vo vyvysenej polohe. tento postup sa mi dnes celkom osvedcil. len v noci to musime este dako natrenovat 🙂. mne male negrckaju, len sa im to vsetko vracia hore, ale von to nevyjde.... niekedy vydavaju take zvuky, ze sa bojim, aby ich nezacalo dusit.

cavik
10. nov 2011

@meusicka ....super, že si sa mu dovolala, ja už za ním tiež chodím, mňa stále vystraší hematologička alebo obv. gyn., tak ma potom obzrie aj on 🙂

@petra93 ...aj ja už jedno mám, a budeme mať 3, ja som síce z dvojčiat, ale my máme detičky len vďaka asistovanej reprodukcii, takže sa to dalo čakať a aj sa tešíme. Mňa nevoľnosti prešli až v 17.tt, pri prvom dieťati som nemala nevoľnosi žiadne.....hádam Ťa to skoro prejde 🙂

cavik
10. nov 2011

@dibik ...hádam sa to skoro upraví......ja si to ani neviem predstaviť, ako budeme fungovať, môj mm tiež chodieva neskoro večer domov a naše prvé dieťa si nemuselo ani odgrgnúť, hneď po papkaní spalo, bol to malý pažravček 🙂 , tak hádam aj týto dvaja takýto budú 😉

smejko
10. nov 2011

@mbavlsikova ja som s malymi chodila od jednych starych rodicov k druhym od 5 tyzdna do 4 mesiacov. Boli nedobri, stale plakali, bolo to tazke a desila som sa chvile, ked budem s nimi musiet ostat sama. Ale ta chvila prisla a ja som ostala prekvapena ako sa moje deti zmenili. Nasli sme si rytmus spanku, papania, placu aj hrania ... je to skvele a dnes lutujem, ze som s nimi nebola sama od zaciatku. Je to narocne, su dni kedy padam na hubu, lebo vsetko je na mne, domacnost, varenie, zehlenie, starostlivost o deti ... spim 4 hodiny a priznavam, mam toho obcas dost, hlavne ked deti vstavaju uz o piatej, ked by som ja este tak rada hajala .... Ale nasla som si sposob ako si oddychnut. Chodime na prechadzky na stale rovnake miesta (v BA na hradzu), tam je rovna cesta, doobeda je tam ticho a klud, takze pekne zavriem oci a idem vlastne po pamati a trosku sa "predriemkam" 🙂 Neboj, bude dobre ... Su chvile kedy chlapci revu ako o zivot, ale presne ako pisu kocky, narastli nam iba dve ruky, zavisi to od intenzity placu - bud ich necham plakat oboch (aby si nezavideli, to potom krici ten druhy este viac) alebo beriem na ruky toho vacsieho "nervaka" 🙂Drzim prsty a potom sa nezabudni pochvalit ako ti to ide 😉

janula13
10. nov 2011

Ahojte dvojmaminky a cakatelky sa tu kocham tymi babatkami a zavidim tym ktore to caka🙂ja uz sem nepatrim, len som chcela zablahozelat vam vsetkym, sem tam sem mrknem, taka nostalgia na babatka🙂a este som chcela dat na znamost, idem predat konecne nas kocik, tak ak by to nejakej cakatelke pomohlo tak tu je link, nerada ale uz ho nepouzivame, mam k nemu priam citovy vztah a je vyborny...budem rada ak niekomu este posluzi....
https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/9f4l/s...

jaj a idem si vas este pozret tie male pampusiky co tu mate🙂

janula13
10. nov 2011

@petra93 aj teba som prave precitala tak blahozelam k super sprave, garantujem ti ze mat vojicky je uzasne ja by som brala dalsie🙂 neboj sa nicoho fakt je to krasne a aj ked narocne ale ta odplata za to je dvojita🙂drzim palce nech mas krasne tehu, nech tie nevolnosti prejdu, ja som stravila polomrtva nad wckom prve 4 mes ani som nevracala len ma strasne natahovalo..nemohla som nic jest len vianocku🙂 dr mi dala torecan cipky ale lked som si precitala letak tak som sa bala to davat tak som vydrzala bez nich, neboj prejde ta to a potom to bude len lepsie🙂drzim palciska🙂

parvitas
10. nov 2011

@dibik zlaticka male... :(

mbavlsikova
10. nov 2011

@smejko super,, dufam teda ze ked ostanem sama baby to vycitia a snad budu lepsie. Prosim ta ked chodis na hradzu si asi z petrzalky, ja som tiez. Aky mas kocik? Ja peg perego za sebou a mam problem vyjst a vojst sama z brany a do brany.

nattalia
10. nov 2011

@mbavlsikova ja uz som sa v nemocnici tak trochu obrnila voci placu dvojiciek, moji krpci si prve dni tam vlastne skoro cele odrevali, mliecka malo, nevedeli sa prisat atd.... ked som jedneho kojila, obcas som sa len bezmocne prizerala, ako to druhe place... neboj sa, tak rychlo budes schopna vymenit plienku alebo cokolvek, ze to druhe babo ani nebude plakat dlho... 😀

smejko
10. nov 2011

@mbavlsikova som z Petrzky, byvam uplne na konci za Antolskou. Mam Teutoniu Team Cosmo, vedla seba, riadny "nakladak" 🙂 moj kocik si tyka pravidelne so vsetkymi zarubnami a stenami v dome, lebo neviem aky inteligent vymyslel take uzke chodbicky a "zakruty" a uzke vchodove dvere, co volakedy sa nerodili dvojicky ???? ehm, teraz sorry, za to co napisem, nemyslim to tak, ale trosku sa tesim ze mas problem aj ty s kocikom za sebou, lebo mna vsetci presviedcali, aby som nekupovala vedla seba, ze nevojdem ... no mali zcasti pravdu, ale ako tak citam, tak dvojkocik vo vseobecnosti neni vyhra.... vydrz, dievca, vydrz 🙂

smejko
10. nov 2011

@mbavlsikova a este som chcela upresnit, nas dom je klasicky 8poschodak s malym vytahom 😠

betina1984
11. nov 2011

@petra93 nie je dôvod ísť do nemocnice. Pokiaľ s neotváraš. Ja mám krčok zavretý, tak gynekológ povedal, že je rád, že ma tam nemusí posielať. A cisársky tiež byť nemusí. Mám ich oboch otočených dole hlavičkou, takže nie je problém rodiť normálne. Ale ak by bol ohrozený ich život, tak idem na cisársky.

nattalia
11. nov 2011

@smejko @mbavlsikova he he 🙂 presne tak, je jedno ci mas kocik vedla seba alebo za sebou, vzdy sa najde nejaka prekazka... to aby clovek mal aj taky aj taky, na kazdu prilezitost!!!🙂 Inak som teraz nedavno tusim na HBO pozerala nejaky film s Jenifer Lopez, bola to nejaka komedia, v ktorej cakala dvojicky, a mala tam kocik, ktory sa dal otocit tak ze to bolo aj vedla seba, aj za sebou!!! UUUzasny napad, len skoda, ze asi neexistuje, hned som ho skusala nejakym sposobom najst, ale bezuspesne...!: 😀 -) toto by mali vyrobcovia vymysliet!🙂 😀

parvitas
11. nov 2011

@nattalia existuje 🙂 a btw, videla som rovnaky film. neviem sice o aku znacku v nom slo, ale u nas nieco podobne robi inglesina. daju sa nakliknut vajicka vedla seba aj za sebou... neviem ako ostatne casti, ale pri autosedackach to ide bez problemov.

nattalia
11. nov 2011

@parvitas sak to, ze ani ja som to nejak nezachytila 🙂 iba ze nieco a "torpedo" alebo tak 😀. No, skusim si to nejak pozriet, mne uz by to vajicka ale neriesili, chalani su uz asi na to velki 😀

nattalia
11. nov 2011

@petra93 ahoj, gratulujem!🙂) Ten sok poznam 🙂 ja som to rozdychala celych prvych 5 mesiacov... 😀 Mne byvalo tiez zle, a tie cipky mi pomohli. Ja som ich brala asi len tyzden v 12tt, ked sme boli na dovolenke na lodi 🙂a nic mi nebolo... Mne uz potom pomohlo jedine, ked to, co som zjedla (a bolo mi z toho blbo), islo von, a potom uz bolo dobre 😀 Davala som si aj pastilky thums, to pomahalo, a zial, aj bublinkova voda, co sa neodporuca... ale nepit ju, asi ani nejem...🙂 ale s mierou!🙂

mbavlsikova
11. nov 2011

@smejko rozhodla som sa ist kupit aj siroky kocik, ale zistila som ze kvôli vnutornym dveram vo vytahu je sirka iba 72cm a kocik ma 75cm, ako je to u teba v panelaku? Da sa nejak taky kocik nahnut a prejst? som zufala a fakt nechapem preco sa robia take uzke prechody, co nemaju ani tych blbych 80cm ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

evusaa
11. nov 2011

ja mam casualplay s twinner a zatial som maximalne spokojna, vojdeme uplne vsade dokonca do maleho vytahu ked sa vyklopi rucka, lahko sa ovlada, no nenasla som zatial ziadnu chybu, uvidim sportova cast, ale tato s vanickami prima easy ktore su zaroven autosedacky je to uplna parada.

gemini2
11. nov 2011

@mbavlsikova my mame hauck roadster duo ale ma nevyhody ze sa rucka neda preklopit a su tu aj male kosiky na nakupy.bola to len bugina no mame aj original prenosne tasky, no dalsia nevyhoda- nie su pevne a deti ich stale ohybaju. v lete bolo fajn, ale teraz v zime...kupovali sme z internetu a nastastie teraz byvame v dome.

petra93
11. nov 2011

@betina1984 tak daj potomk vediet ako to vsetko dopadlo 🙂

mamoka4
11. nov 2011

@petra93 Ahoj, gratulujem k dvojičkách. Mne dvojičky zistili az na 3 sono 🙂 a to som bola v 11 tt. Doma som uz mala 2 stršie deti tak tiež som aj plakala...a asi tyzden rozdýchavala. Dnes mam doma 2 krásne dievčatka a nedala by som ich za nic na svete....Takže vitaj medzi nami...mamami dvojičiek..je to niečo uplne ine ako mat jedno ale je to zázrak.... 😉 želá bezstarostné a čo najdlhšie tehotenstvo.

nattalia
11. nov 2011

@evusaa jeeej, mam pocit, ze sme sa stetli vo vrakunskom lesiku... 😀 tusim v stredu to bolo... 🙂

petra93
12. nov 2011

@mamoka4 no pekne, 4 deti to je uz dost 😀 , my sme chceli dve a budeme mat teda tri. Ale nejak to hadam zvladneme. A v ktorom tyzdni si rodila a ako?

mamoka4
12. nov 2011

rodila som všetých cisárskym rezom a dvojičky som donosila dio posledného dna 37 tt. Stellinka mala 2,7 kg a Laura 2,6 kg a na 6 den po narodeni sme isli domov. A doneraz kojime a baby ešte nepili umele mliečko...neboj zvládnes to!

bbtina
12. nov 2011

@dibik ahojky teraz citam o tvojich hereckach,u nas sa Lukymu tiez obcas vrati mliecko,ale chudacikovi az tak,ze mu to vyprsne cez nos,myslela som tiez ze to bude reflux,lebo teraz sa tym kazdy ohana a samozrejme po jedle kadejake pucenie a krochkanie,ale zo vsetkeho vyrastu a to mliecko sa vracia,lebo babatka este nemaju vyvinutu nosnu prepazku. Dominik mi krochka stale,ale to pucenie mal z Nutrilonu,obcas sa smejem ake pazvuky idu z postielok. Teraz jeden pije Nutrilon a druhy Hipp. Inac rastieme,november mame taky rozbehany po doktoroch,to je o zivot s takymi drobcami,kontrola noziciek,ocne,sono hlaviciek,neurologia,odbery,poradna,s Lukym na chirurgiu,lebo sa mu urobila hernia na pupceku, s Dominikom na cvicenia,lebo ma zalezanu hlavicku,joj blazninec. A vy ako?

dibik
12. nov 2011

@bbtina no my mame blazinec hlavne s tym, ze baby dobre nespavaju 🙂. pekne spinkaju cez den v kociku, tak chodievame kocikovat aj doobeda, aj poobede. nase baby piju bebu HA. teraz by ze vraj nebolo vhodne menit mlieko. okrem toho pucenia, krochkania a problemov po jedle su nase baby zdrave. od navratu z porodnice pribrali jedna 750 g a druha 640 g, takze o chvilu budu riadne velke a neviem, kto ich potom bude nosit na rukach 😀. drzim vam kazdopadne paste, nech mate aj vy co najmenej problemov a samozrejme sa tesim niekedy na spolocne kocikovanie... daj vediet, ked sa vam bude dat.

petra93
12. nov 2011

@mamoka4 To je super ze ich kojis este, ja som maleho kojila 2 roky tak pevne verim ze ich ukojim obe, lebo kojenecke je zdravsie a lacnejsie.