Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

polynka9
11. jún 2014

@bewik hod sme link, nech dam kuk, lebo ani si to neviem predstavit, ako to vyzera pre dvojicky 😅

juliana30
11. jún 2014

@bewik ja sa uz neviem dočkať pôrodu,jediné za čím mi bude ľúto budú tie pohyby a kopance,to mi pripadá zázračné <3.Ale inak sa neviem dočkať kedy uz budem bez brucha,budem normálne dýchať a nie funieť ako lokomotíva a konečne sa uľaví aj mojim nohám.A dufam,ze sa zmestim do mojich obľúbených riflí 🙂. Najprv mi to išlo pomaly tie prvé 3 mesiace,ale teraz to uz letí ako besné.@polynka9 dnes mi došli tie postieľky,Matrace ,lezadlá a všetko možné ,este zopár vecí mi pošlú druhou varkou,tak som sa tešila a prala som plachty 🙂.Trochu spestrenia dnes 😀.Inak ja neviem kde to všetko uložím aj postieľky,aj kocik,vajíčka,lezadlá...je toho vela,my snáď budeme musieť pristaviť este jednu izbu 😲.

bewik
11. jún 2014

@polynka9 tak takto to vyzera: http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
a toto je ten zo sashe, uplne rozkosny 🙂 : http://www.medzinoznik.sk/vankus-na-kojenie/
@juliana30 tak to ti verim, ked uz je to take obtiazne, ze sa chces toho brucha zbavit, ved uvidime co budem ja o par tyzdnov hovorit, ked nebudem nic vladat a tiez budem robit lokomotivu 😀 . Ale leti to strasne, to je fakt.
Baby a davate hned od zaciatku obe babatka samostatne kazde do vlastnej postielky? Lebo rozmyslam, ze by som ich najprv supla do jednej kym budu malinke. Cize jednu postielku budem mat na poschodi v spalni a druhu dole niekde v obyvacke. Neviem neviem ako to ja zvladnem s tymi schodmi, ci sa neprestahujem niekde do kuchyne najlepsie 😀

bewik
11. jún 2014

@polynka9 este aj tento vankus vyzera byt dobry. Ked to je sfotene aj s detmi, tak hned viem viac predstavit, lebo v tych e-shopoch su len samotne vankuse a to sa potom tazko vybera https://www.modrykonik.sk/dojcenie-dvojciat/

bewik
11. jún 2014

Uz pisem ako hotentot, tehotenska demencia fakt existuje 😀

juliana30
11. jún 2014

@bewik,ja budem dávať hneď každú do svojej postieľky,uz len kvoli monitorom dychu.Chvalabohu nemáme poschodový dom,takze ja som objednala postieľky aj s kolieskami,aby som ich trebárs mohla presunúť z izby do obývačky.Ako urcite si ich cez deň šupnem do jednej postieľky a budem sa kochať pohľadom na nich,ale chcem ,aby uz aj mali chudence vlastný priestor,ked sa tak teraz tlačia v bruchu 😀. Inak ten vankus v tvare zvieratka je supeeeer 🙂

polynka9
11. jún 2014

@bewik Vyzera super 😉 .... ale uz mam kupeny tento, takze ostavam pri nom - zatial, mozno sa to este zmeni 🙂
Ake krasne ale isto aj narocne .... no budeme skusat vsetko, len nech budu spokojne ... chce to vela cviku 🙂
@juliana30 Klobuk dole pred Tebou, ako to zvladas, no viem si predstavit, ze mas problem to umiestnit, u nas je vyhoda to, ze mame velke izby ....takze vacsina veci bude asi v obyvacke - teda tie na hranie, vajicka, ...a kocik bude na prizemi, ale musime dostavat trosku plochu, aby tam vosiel, a sportova cast bude zatial zabalena a ulozena v izbe, ktoru nepozuivame... postielky v spalni a ozaj, ako ich budes mat ulozene ? Nasi budu ako husenicka, lebo inak nevojdeme do izby - tiez musime popremiestnovat nabytok, aby to bolo ako tak .... 😵

Babatka budu mat od zaciatku vlastnu postielku, nech maju svoje pohodlie, ale aj kvoli monitorom dychu - budeme ich mat 2 ks, nie plienkove, ale klasicke - do postielok 🙂

juliana30
11. jún 2014

@polynka9,ja budem s babatkami a svokrou v obývačke ,máme U-čkovu sedačku,takze v tom U budú postieľky a ja budem spať pri jednej a svokra pri druhej.Cez deň postieľky presunieme do detskej.Muž vstáva ráno o 5:45 a domov chodí o 23:00hod.Tak jeho nechám v spálni aj s dvomi psami 😀.Potrebujem,aby bol fit,nakoľko bude živitelom 3 žien 😀.Dúfam,ze lezadlá využijem a baby tam budú chcieť byť a tie vlastne budem prevlakať kam bude treba.Kočik by teoreticky mohol byť na terase...no uvidíme.My ked sme stavali dom,tak hovorím mužovi :Načo by nám boli 2 detské izby,veď aj tak budeme mať max.1 dieťa.Tak z tej druhej sme urobili kuchyňu a tým pádom mám velikú obyvačku.Lenze ja som si myslela,ze uz nebudeme mať deti,kedže sa nedarilo a dala som do detskej urobiť veľkú satnikovu skriňu 😲.Tým,ze sme boli doteraz bezdetný,tak si nevieš predstaviť kolko máme doma handier a topánok.Netusím kam budem dávať detské veci.Zatial sme kúpili 2 komody,ale uz ich mám teraz plné.A to máme este samostatný šatník 😲.Takze o pár rokov asi zamurujeme polku terasy,tam urobím spálňu a z terajšej spálne detskú izbu.Máme 5 izbový dom a aj tak mám problém,kde všetko dat.Ale robíme zahradný domček,tak tam sa popresuvaju nejaké veci z techn.miestnosti a tam by som potom mohla dat napr.kocik.

polynka9
11. jún 2014

@juliana30 Dobre premyslene, uz len casom vsetko pekne zrealizovat 😵
U nas zase mame kuchynu, spalnu, obyvacku s krbom, takze cast obyvacky vymurujeme a bude z nej decka izba, potom mame este jednu izbu, ale ta je tak daleko, ze decka z nej nebude + treba tam este vymurovat okno - lebo je to k susedom a bude obyvacka .... 🙂

juliana30
11. jún 2014

@polynka9,ako sa všetko mení,však?A možno budú baby chcieť byt v jednej izbe až do puberty alebo aj do dospelosti a nebude treba nič murovať 🙂

polynka9
11. jún 2014

@juliana30 Meni sa vsetko, to mas pravdu, nooooo do puberty, 😀 😀 😀 😀 😀 si ma pobavila, to ja mam byt v splani s 3 chalanmi ... no theeeeeeeeeda, 😀 😀 😀 😀 😀 neboj sa nic, budeme happy ked pojdu do vlastnej 😵

juliana30
11. jún 2014

@polynka9 😀 😀,sestrinu kolegyňa ma 2 baby dvojičky,teraz majú okolo 17 rokov a vraví,ze sú ako Cecky 🙂,držia spolu a skvele si rozumejú,vraj chcú byt v jednej izbe stale 🙂.Majú dobrý vzťah.No s toľkými chalanmi to nieje výhra 😀

polynka9
11. jún 2014

@juliana30 Dúfam, že aj naši drobci budú spolu skvelé ladiť a ľúbiť sa, pomáhať si ... určite sa aj pohádajú, ale tak potom budú opäť za dobre 😵

juliana30
11. jún 2014

@polynka9,no to dufam aj ja,že si budú vychádzať 🙂

matafilipova
13. jún 2014

@juliana30 Ahojte všetka baby, čo čakáte dvojičky. Tie naše už majú 10 mesiacov. Tak len chcem poradiť úžasnú zavinovačku www.ulitka.sk (naše v tom dokázali prespať od 7. týždňa celú noc)
Nerobím reklamu, ale nám to veľmi pomohlo, lebo sme na dvojičky+5 ročnú len my dvaja s manželom a treba sa aj vyspať
🙂

juliana30
13. jún 2014

@matafilipova už som na to pozerala,takze to zabralo.No porozmysľam, a ked nebudú dobre spávať,tak to kupim.Ďakujem za tip 🙂

polynka9
15. jún 2014

@juliana30 @bewik
Dievcata, dnes mi je tak blbo, uz som zvazovala, ze skocim na pohotovost, cely spodok ma bolel, citim tlaky, ...mate podobnu skusenost ? Dokonca citim, ako keby ma bolela kost - "tam dole" , ale aj svalovku citim, ked chcem vstat z postele.......ale dala som si sprchu, teply cajik a lahla som si a je mi o nieco lepsie, v utorok idem do Sace za Dosedlom na kontrolny ultrazvuk krcka - ci drzi, atd .... poradte pls, nechcem stresovat zbytocne, ale ani nic zanedbat ...

juliana30
15. jún 2014

@polynka09, aj ja som to mala,tiež som zvažovala pohotovosť,ale potom som cely deň ležala s vylozenymi nohami a prešlo to.No jedine kľud,nechodiť a nohy hore,aby sa tlak znížil.Samozrejme,ak ta to neprejde,bež na pohotovosť.

bewik
16. jún 2014

@polynka9 juj moja, dufam, ze je lepsie. Musis vela lezat v taky cas a daj si aj magnezium, to velmi pomoze. Zajtra uvidis co povie doktor. Ja idem do Sace vo stvrtok, mozno sa tam raz aj stretneme ked nam to vyjde naraz 🙂
Ja mam uplne iny problem, v podstate banalny. Neviem si dat dole obrucku, ktoru mam od svadby, cize uz osmy rok stale na prste a teraz mam asi viac opuchnute prsty, hoci to ani nie je na pohlad poznat, ale prsten neviem nijak dat dole. Skusam s mydlom, studenu vodu, nic nepomaha. Rano som mala prst uplne skrehnuty. Nepoznate nejaku fintu ako si dat prsten dole? Nechcem prist o prst 😕 pri dvojickach sa mi este zide 😀

matafilipova
16. jún 2014

@bewik Tak ako si vykladas nohy, aby ti odpu
chli, tak si vyloz aj ruku 🙂 (ked budes napr. lezat) a potom na to skús olej.

polynka9
16. jún 2014

@bewik
@juliana30
Ahojky, dnes mi je o nieco lepsie, klop klop klop nech to neukriknem, ale tak od vcera len lezim a MM mi vari cajik a nosi veci, ale dnes je uz opat v praci takze beham okolo seba sama, ale iba minimalne, aj teraz idem sa hodit k TV 🙂 Vcera som si dala sprchu, teplejsie som sa obliekla, vypila cajik pre tehotne, trosku zdriemla a bolo mi o cosi lepsie + vecer magnerot (magnezium beriem 3x2 tbl) . Velmi som zvedava co povie zajtra Dosedla - dufam, ze vsetko bude OK.

hmmm.....to by bolo fajn, keby sme sa tam stretli, ale samozrejme len na kontrole, na lezanie este mame cas 😉 a na ten prst, noooo neviem, nemas napr. vecer trosku odpuchnute ruky ? Alebo skus namocit do studenej vody, alebo napr. este ma napada, ze ak pojdes kupit zmrzlinu tak ju nes len v rukach a ked prides domov sup sup a skus si ho dat dole .... aspon ja mam to, ze ked mi je zima, prstene mi skoro az padaju, tak mozno by Ti to mohlo pomoct.... 😅 alebo ked krajam studene maso s chladnicky .... - asi mam blbe napady, ale tak nikdy nevies 😉

juliana30
16. jún 2014

@bewik,@polynka09,ženy moje,to už nám bude len takto,opuchnuté nohy,ruky,tlaky na mechur,na zaludok...no tieto posledné týždne fakt niesú zábavné ☹.Už musíme len ležať,brať magnezium a oddychovať.Mňa tak bolia tie nohy,ze som si kúpila tie podkolienky na kŕčové žily a je mi lepšie,ale ráno ked vstanem,tak neviem prsty na rukách zohnúť,ani pohár chytiť a dnes som nevedela ani vineu otvoriť.Mne poradila svagrina ,aby som prstene uz nenosila,skús tú studenú vodu.Boze baby,ja uz mám zapratanú celú det.izbu,včera sme poskladali postieľky ,asi na budúci rok domurujeme este jednu izbu ☹.To si neviem predstaviť,kde sa zmestia napr.este hračky.

polynka9
16. jún 2014

@juliana30 Mojko, aj ty mas opuchy ? Ja zatial nie, ale asi to este len pride.... och, musi to byt velmi bolestive ... parada, uvidis casom popremiestnujes veci, ktore nebude treba a miesto sa najde, a ak nie, tak domurujete izbu 😅 a vies uz termin porodu ? Alebo to lekari nechavaju este otvorene, alebo ako to vlastne chodi ....

juliana30
16. jún 2014

@polynka09 opuchnutá chvalabohu niesom,ale už asi pumpujem vela krvi a vychádzajú mi žily,to ma bolí.Oficialny termín mám 13.8,ale kedže dvojičky sa uz rodia aj od 36tt,tak vlastne od polovice júla už mozem porodiť.Ale to všetko sa dozviem až v nemocnici.A uvidíme,ci nenastanú aj nejaké komplikácie.Dufam,ze nie.

katka.gzd
16. jún 2014

Ahojte kocky, je tu nejaka "cerstva" dvojickova tehula? 🙂
My sme dnes videli na ultrazvuku dve bublinky 1. krat...jedna z nich je ale mensia a nepravidelna...zazili ste to niektora? Dopadlo to dobre? Doktor povedal, ze je este skoro na robenie zaverov... Mam strach teraz o obidve...

polynka9
16. jún 2014

@juliana30 Ked si predstavis, ze o 4 tt uz mozu byt fesandy pri Tebe je uzasne, ze ? 😉 😵
Nebudu ziadne komplikacie, neboj, vsetko pojde pekne, hladko ako podla knihy a potom ak budes mat cas, mozes, nam davat rady co a ako 😉 Kedy to nastupujes do nemocnice ?

lilinka007
16. jún 2014

@katka.gzd ja som pomerne čerstvá, začínam 12tt...aj moje jedno bolo o nieco mensie, ale o par dni uz ok, pekne rastu, zajtra idem na utz 🙂 treba verit, ze vsetko bude ok

polynka9
16. jún 2014

@katka.gzd Ahoj, nie som sice "cerstva" ale aj tak ti drzim prsty a treba hlavne mysliet pozitivne, uvidis vsetko bude v poriadku, drzte sa 😵

juliana30
16. jún 2014

@polynka09, strašne sa teším a neviem sa už dočkať dievčat 🙂.Vo štvrtok budem vedieť kedy nastupujem.Urcite dám vedieť.Dnes som este bola kupit teplomer,odsavacku a rybaciu masticku a lieh.Dufam,ze uz je to naozaj všetko.
@katka.gzd ja som bola v 6tt na sono a srdce bilo len jednej a druhá bola bez akcie a vačok bol taký pokrčeny ,este aj lekárka mi povedala,ze z toho druhého asi nič nebude.A predstav si,ze tá druhá je teraz väčšia ako tá prvá 🙂.Takze vydrž,deti sú bojovníci 🙂

katka.gzd
16. jún 2014

@lilinka007 @juliana30 kocky spravili ste mi krasny den! Dakujem