Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bewik
16. jún 2014

Dala som ho dole!!! 🙂 uz len snubny, ale uz sa mi s nim dnes nechce natahovat, nech mam aj zajtra program 😀
@matafilipova mne praveze asi viac napuchnu ruky ked lezim. Je to cudne, ale aj ked idem v noci na wecko, tak mam pocit, ze neviem zatat paste. Az cez den to polavi.

@polynka9 dakujem za dobre a invencne tipy 😀 si ma navnadila na tu zmrzlinu, tak som skocila do obchodu na jarky-nanuky 🙂 Som rada, ze ti je lepsie, zajtra podaj spravu ako si dopadla u Dosedlu.
@juliana30 takze uz aj nohy ta bolia? Kto by to bol povedal kolko neprijemnosti je na konci tehu, ze? Ja zatial citim len tie ruky, rano su dlane take cudne, skrehnute, ale nic hrozne zatial. Tak len lezkaj a setri sa. Je super, ze uz mas vsetko nakupene.

juliana30
16. jún 2014

@bewik ,tak predsa si ho dala dole 🙂 . No ja uz som myslela ,ze sa mi tieto veci vyhnú a aj tak ma to dobehlo ☹.Este nech sa mi spravia strie a uz mi ozaj nič nebude chýbať 😝 .Tie ruky mám aj ja úplne akoby skrehnuté,ale to ma bolia žily ☹.A aj to mám v noci,ked vstanem na wc,tak musím najprv rozcviciť prsty.Kolko ste pribrali baby?Mne strašne chuti jesť,uz mám +13kg.Každy deň musím mať melón a zmrzlinu.Šlahne ma,keď mi ostane brucho a nezmestím sa potom do vecí 😲.

polynka9
17. jún 2014

@juliana30 @bewik Dakujem, dufam, ze vsetko bude OK, ........ rado sa stalo 😉 niet nad vyborne nanuky 😉
Ja ked som zacala tehu mala som 69 kg, ale schudla som na 63 kg - a to som ani nezvracala, len mi bolo tazko a zle na zaludku, ale teraz uz mam naspat 69 kg, takze zatial som pribrala len 6 kg 😨 ... ale si myslim, ze to uspesne dobehnem o chvilocku 😉
Dievcata to ma mrzi, ze mate tie opuchy ...

juliana30
17. jún 2014

@polynka09, óóó,tak to ti závidím,ja som začínala na 45kg a teraz mám 58kg.Padol mi 30tt a som neuveriteľne hladná a chutí mi všetko sladké ☹.Som zvedavá koľko zhodím po porode.Už som si včera objednala aj tie sťahovacieho nohavičky ,predsa len bude leto,tak aby som mohla ponosiť nejaké tričká a tielká,čo mi visia v skrini.Lebo už ma štvú tie široké tričká čo nosím a už sa pomaly asi teším do nemocnice,tam budem v pyžame a nebudem riešiť čo na seba 😀.

bewik
17. jún 2014

@juliana30 @polynka9
Dievcata, vsetko vydrzime, stoji to za to. Po siestich rokoch snazenia by som nevymenila tento stav za nic 🙂
Inac ja tie opuchy nejako zvlast nepocitujem, len rano mam tie ruky skrehnutejsie, ale inac nic. Kebyze neriesim ten prsten, tak ani neviem, ze mi ruky opuchli. A keby ste ich videli, tak su stale tie moje prsty tenke, ja som odjakziva chuducka. Pred tehu som vazila tak 58-59, v prvych mesiacoch som schudla na 52 (pri vyske 175 cm), takze to som uz ani chodit nevladala a teraz mam prirastok oproti povodnej vahe uz 14 kg. Ale vsetko je v bruchu, stale som chuda.
Melony mam uz aj ja nachystane, jem strasne vela ovocia. Keby ma vypustili na trhu, tak im tam vsetko obzeriem ako koza 😀 😀

juliana30
17. jún 2014

@bewik,@polynka9, no to je jasné,som šťastná ,že po rokoch čakám nie jedno dieťa,ale hneď dve.Jasné,že vydržíme všetko,len už sa nemám komu sťažovať,že čo ma bolí a tak 😀.Chvalabohu aj ja mám všetko v bruchu 🙂.Som sa pobavila s tou kozou 😀

polynka9
17. jún 2014

@juliana30 @bewik
Dievcata, dnes som bola na USG krcka, tak zacina sa tam nieco diat, tak mam hlavu v smutku - DCK TVAS 22,1 mm s funelingom do tvaru pismena Y, hrubka cervixu 46 mm, odprucal mi ist za mojim lekarom a zaver znie: Vzhladom k ICI indikovany progestrerovy blok Duphaston 3x1 tbl. Myslite si, ze to je ten duphaston, co sa berie na udrzanie tehu - na zaciatku ? Moj doky zajtra neordinuje a dnes som ho uz nestihla, takze v stvrtok idem za doc. Krausom - vstupny areal USS - zacinam mat strach, Dosedla vravel, ze len lezat a skutocne lezat, ale dnes sa mi este velmi nedalo, ale tak musime zabojovat, vravel, ze dvojicky sa rodia 37-38 tt, ale uz aj v 34 tt je to OK, takze musime vydrzat 8 tt po hromade, s tym, ze existuje aj sitie krcka, ale pri dvojickach to nema velky uspech, ale zase na druhej strane si pochvaloval liecbu duphastonom .... drzte nam prsty

juliana30
17. jún 2014

@polynka9,zrejme sa ti skracuje krčok,dufam,ze budete v poriadku.Skutocne to netreba brať na ľahkú váhu a treba ležať a nič nerobiť.Keď sa ti dá,vykladaj si aj nohy.Teraz idu najdôležitejšie týždne ,mne lekár vravel,ze najhoršie je to medzi 28tt a 34tt.Mne kázal asi v 25tt všetko si povybavovať,lebo potom sa moze stať ,ze pôjdem do nemocnice.Oddychuj,magnezium a nohy hore,nech ti netlačia na krčok.Aj ja som zvedavá,co mi povie lekár vo štvrtok,naposledy bol krcok len 1cm.Zajtra idem na krv,na pecenové testy,to zase budú výsledky,dnes som jedla všetko možné ☹.Silno ti držím palce,budem na teba myslieť a verím,ze to dáš,všetko bude v poriadku,uvidíš,len musíš ležať,nič iné na to nieje. Drž sa.

bewik
18. jún 2014

@polynka9 drzim palce moja, ano ten Duphaston je presne ten co sa dava na zaciatku tehu. Fakt len oddychom a lezanim to poriesis. Bud kludna, pri dvojickach je toto stale problem, mne sa uz tiez skracoval krcok a ked som bola chora a tyzden som bola nutena len lezat, tak sa mi to podstatne zlepsilo. Tento tyzden som si ale vela dovolovala a zajtra idem do Sace na kontrolu, tak tiez mam obavy co tam zas uvidia. Daj vediet ako si dopadla u doktora.

polynka9
18. jún 2014

@bewik @juliana30 DAkujem dievcata za podporu, tak mi je tazko, revem a revem, asi pre mna by bolo najlepsie ostat v nemocnici MM je sice zlaty, ale on si to akosi neuvedomuje co sa deje .... kedze pracuje blizko domu, tak chodi aj na obed domov, a vracia sa neskoro vecer, takze aj ja musim nieco jest, takze varim, umyvam riad, ale na viac uz ani nemam chut, sil, energie, ..... Byvame so svokrovcami a moju svokru neznasam, som hlupa ja viem, pretoze ona chce pomahat az privela, ale ja to nedokazem prijat, akceptovat, aj som zvazovala, ze by som sla k nasim a MM nech vari svokra ....
@bewik Drzim Ti zajtra prsty, dufam, ze budete OK a dozvies sa nieco viac o babatkach 😉 ja zajtra idem zase do USS pre ten recept na duphaston, takze mozem ho kludne brat ak mam doma par ks tbl ?

5romanna5
18. jún 2014

@polynka9 drzim palce 🙂 urcite to vydrzite a nie len 8tt 🙂 vela oddychuj 🙂 ja som v 22tt a uz terz skoro nic nevladzem a to je este leto pred nami :(

juliana30
18. jún 2014

@polynka9 co si pipina?Nerev,poležiš si,oddychneš a zase bude dobre,neboj sa.Ja som prestala variť,tiež vari mužovi svokra alebo si objednáva donáškou jedlo.Najprv som si pripadala ako lenivá a neschopná žena,avšak aj muž rýchlo pochopil,ze tu ide o bábätka a aj o mna a nepovedal ani slovo.Tajne som vysavala a umývala,potom mi tvrdlo brucho.Nestoji to za to.Ty potrebuješ kľud a na domácnosť sa vyprdni.Kedze nemáš iné deti o ktoré by si sa musela starať ,tak naozaj nič nerob. Max.si navar pre seba nieco rýchle alebo choď k mamine.Ja nezabudnem,ked som raz vyprazala rezne a medzitým som si musela asi 4x ísť ľahnúť do obývačky,co som nevládala,bola som úplne slabá.Doktor ma od začiatku plašil nemocnicou,ale tým,ze som naozaj poctivo ležala,tak som to oddialila.Takze oddych,žiadne plače,nech je babatkam veselo a nie smutno 🙂.

eminka25
18. jún 2014

Ahojte dievcata chcela by som sa vas spitat som v 13tt. a cakam dvojvajecne dvojicky a od vcera vzdy rano a ked dlhsie lezim na chrbte sa mi vyduje od pupka spodok bruska a je to take tvrdsie ked zmenim polohu potom to prejde volala som doktorke a povedala ze to moze byt roztahovanie maternice ale bojim sa aby to nebolo nieco horsie .celkovo mam dost velke brucho na to ze som len v 13tt.Od zaciatku som na rizikovom a lezim 2 mesiace kvoli spineniu.beriem ascorutin a duphaston aj ked ten mam uz od dnes postupne vysadzovat.uz som prekonala 2x MA tak sa trosku uz bojim.

bewik
18. jún 2014

@polynka9 jasne, mozes ho brat, ked ti to uz doktor naordinoval a mas doma nejaky. Urcite nevar ziadne obedy, to je velka zataz. Mne rovno doktor povedal, ze ziadne postavanie pri sporaku. Ak ti mozem poradit, ja by som sla k mame alebo sa prekonala a nechala sa obskakovat svokrou 🙂 . Neboj, zvladnete to, hlavne vela lez, je to velmi dolezite.

bewik
18. jún 2014

@eminka25 ahoj, s tym ti neporadim, asi len zajst k doktorke a skontrolovat. Drzim palce.

juliana30
18. jún 2014

@eminka25,v tomto ti asi ani ja neporadim,ale to roztahovanie maternice by to mohlo byť.Ja som mávala tiež rôzne bolesti brucha a tiež mam za sebou 3xMa,takze som bola vystresovaná zo všetkého.Kym nemáš kŕče ,tak by to malo byť Ok.Ja som v 13tt este stale vracala,(ale brucho som nemala žiadne),takze môj hlavný problém bol to.No samozrejme lež a oddychuj,s dvojkami je náročnejšie tehotenstvo.

jitka_r
18. jún 2014

@polynka9 neboj sa, šiť ťa už nebudú..len oddychuj a všetko bude ok 🙂

eminka25
19. jún 2014

@juliana30 dakujem dufam ze tento krat to dobojujeme do konca a dvojky budu bojovat.

dudulik1986
19. jún 2014

@5romanna5 ajoj moja ako citam tiez nevlades a ja som 24tt vcera som bola na kontrole tak aj krcok zatial ok ale musim sa setrit beriem magnezko lebo mavam krce....ale dasa a ty
ako
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

5romanna5
19. jún 2014

@dudulik1986 presne tak isto 🙂 magnezko,krce a unava :( aj ja som mala vcera poradnu,baby krasne rastu,krcok super,,,uz len vydrzat co najdlhsie 🙂 len je tazko lezat a oddychovat pri mojich dvoch zivloch 🙂 ako je to u teba s kopanim?je uzasne pozerat na brucho ako si tam kopkaju obe 🙂

dudulik1986
19. jún 2014

Mas to tak ako ja tiez mam este dvoch chlapcou jeden chodi do skolky a druhy do skoly a od septembra ide mladsi do 1.rocnika a starsi do ,3 rocnika....s kopanim to mam tak ze jeden ma kope do mechura a druhy do rebier riadna zabava a nespavam neda sa mi ani lezat v posteli dufam ze to nejako dotiahneme do konca ale nepovedal mi kolko vazia a meraju a ja uz chodim na kontrolu kazde 2 tyzdne a ty....kolko by mali merat a vazit terazzz...
🙂 🙂 🙂 🙂

5romanna5
19. jún 2014

@dudulik1986 u mna je to kopanie take iste jedna dole a druha hore 🙂 moje su obe v skolke no ked sa znej vratia dobehnu vsetko za chvilu 😀 ja chodim este stale raz za mesiac,kedze je vsetko ako ma byt asi este nieje treba..,neviem..ani moj ich teraz nevazil kedze pred 2tt som bola na morfologickom a tam mali obe cez 300g...a preco uz chodis kazde dva tyzdne???

polynka9
19. jún 2014

@jitka_r @juliana30 @bewik
Dakujem ste zlate, dnes som bola u dokyho,t ak mi dal ten duphaston, aj on sa vyjadril, ze to vydrzime, takze verim, modlim sa a bude to OK. 🙂
S MM sme sa dohodli, ze dnes oslovime svokru, ci by nam nemohla varit, ked bude aj pre seba, tak sa prida aj nasa rodinka .....nie stale, ale aspon sem tam, ale kedze poznam jej iniciativu, tak budeme mat aj vecere ....
Uz som trosku kludnejsia, ale tie hormony robia so mnou co chcu....
@bewik A ty dnes ako u dokyho ? - To mas poradnu, alebo ultrazvuk ? Ja mam 1.7. USG opat krcka u Dosedlu a potom 15.7. posledny III. screneng ...

juliana30
19. jún 2014

@polynka9,@bewik,tak baby v stredu nastupujem do nemocnice ☹.Vsetko je zatiaľ Ok,krcok drží aj bábätká sú Ok.Jedna je tak akurát veľká,podľa tabuliek a druhá je "capina" veľká ako v 35tt.To bude urcite na muža 😀

bewik
19. jún 2014

@polynka9 tak som rada, ze si kludnejsia, psychika tiez hra velku rolu. Ked este svokrusa pomoze, tak to bude dobre. Este si na jej iniciativu zvyknes 😀 hlavne sa ty s nicim nenamahaj.
@juliana30 fiha, tak tvoje kočky riadne rastu, to je fajn. V nemocke si ta nechaju do porodu, alebo len na cas? Neboj sa, zvladnes to, drzim palce, nech ti to tam rychlo zbehne. Je to aspon v pohode nemocnica? Ci si tam este nelezala?

Ja som dnes mala kontrolu v nemocnici, kde mi kazdych 10-14 dni kontroluju krcok, tak je to v poriadku. Robili mi aj treti morfo skrining, baby su zdrave, vazia kazda cca1500 g, cize ideme zatial podla tabuliek. Ale som zmorena, od rana na nohach bolo namahave, ale uz len lezim a som rada, ze sa baby maju dobre 🙂

bewik
19. jún 2014

@polynka9 inac usg mi dnes robil Dosedla, prvy krat som mala tu cest, to je riadny vtipalek 😀

bewik
19. jún 2014

@dudulik1986 @5romanna5
Baby, klobuk dole, ze mate doma este dve deticky. Aj ked to musi byt drina strasne sa mi to paci 🙂 Dufam, ze my tiez neskoncime pri dvoch, ale uvidime co poviem, ked sa narodia 😕 😀

juliana30
19. jún 2014

@bewik,ďakujem ,môj lekár chce,aby som tam zostala až do pôrodu,ale je možné,ze ma este pošlú domov.Vravel,že ma chce mať pod kontrolou,keď je jedna menšia.Tam mi budú každý deň robiť prietoky a merať tlak.Tak Uvidime. Za jedno som aj rada,nech som pod kontrolou.Gynekologia v Nitre je celá prerobená,je to tam pekné,len teda neviem,či tam bude teplo alebo nie.

lilinka007
19. jún 2014

@eminka25 neboj, je to v pohode, "tvrdne" ti brusko, ked sa obracias, to je maternica, nauc sa opatrne obracat, aj mne sa to deje, mala som to aj pri predch.detickach. A tiez mam uz velke brucho ako v 6.mmesiaci, vitaj v klube. A baby maju pravdu, je to namahavejsie s dvojami, ja polihujem, kedy len mozem a aj spim. Nechcem ist lezat do nemocnice, dufam, ze vydrzime 🙂

dudulik1986
19. jún 2014

@5romanna5 milacku preto lebo mam doktora ktory sa o mna boji 🙂 🙂