Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andreasiskova3
17. feb 2015

Ahojte, chcela by som vedieť , kedy sa vaše dvojičky začali spolu hrať - no spolu ako spolu , myslím tak že začali viac reagovať jedna na druhú. Moje majú 8, 5 mesiaca a sem tam sa okukavaju a smejú sa na seba, ale tak niekedy len. A zda sa mi, že staršia žiarli, lebo keď ju mám pri sebe a vezmem si aj druhú , začne hneď mrnčať a pišťať. A to vždy. Staršia mi sštvornožkuje, mladšia zatiaľ len plazí do zadu. Ale zato už má dva zúbky a viac vlasov 😀 Ako sú vaše ?

polynka9
19. feb 2015

@juliana30 @bewik Papat im davam aj zo sklicka hotove jedlo ale aj co uvarim ja. Masko som si podelila na mensie sacky a mam v mrazaku, potom pridam zemiak a mrkvu,alebo len zemiacik...sem tam vyzivku kupenu, ked nestiham varit, alebo ak chcem zmenu... dievcata ako ich krmite pti lalani s lyzickou ? U nas je niekedy velky plac, nestiham im podavat...kamoska mi radila vydrzat, aby sa naucili pockat jeden na druheho... a papaju rovnsko a spolocne ? U nas je kazdy den rozny... rano sa ich ako tak snazim zosuladit, aby sme okolo obeda mohli ist vonku. Mam skusenost, aby boli najedeni a v klude. Ked sa napapkaju, tak sa este 1 hodku hrame a potom ideme vonku. Takze ak kazdy papa v iny cas, je to o drzku. Minule sme ani nestihli ist vonku. A kedze je zima, nechcem ich krmit niekdd vonku. Snazim sa aby v kociku spinkali. Ako to robite vy ?

polynka9
19. feb 2015

@bewik super to zvladas 😊 aj ty @juliana30 😊 mate sikovne deticky 😐 na prchadzky chodime kazdy den. Vsetky ulicky mam schodene, ale ked bude jar tak sa asi vyberiem aj inam mimo dedinku. Mozme dat stretko ak by si chcela ☺A svokrovci no, ako kedy...svokra chodila stale hore, ked zaplakali a pytala sa a co placu ? Vtedy som uz chytala nervaka a chudatka moje mali zo mna stres...

polynka9
19. feb 2015

U nas takto tesno v kociku ☺

juliana30
20. feb 2015

@polynka9 júúj,krásny sú ❤️,vyzerajú rovnako 😃,moje baby sú úplne odlišné.No ja som sa ich naučila zosúladiť.Aj keď napr.Dnes sa jedna zobudila o 6:00-vtedy sa najedla a druhá 6:40-tiež sa najedla,ale desiatu som dala už obom naraz a takto vlastne už budú rovnako jesť.Takisto,keď jedna ide cez deň spať,šupnem obidve do kočíka a zaspia rovnako.Zatiaľ mi to funguje.Krmim lyžicou,zatiaľ stíham kŕmiť,ale keď sú veľmi vyhladované a máme zrovna príkrm,tak sú jedovaté a začnú revať...no a tak utekám robiť mlieko 😞,takze obed im dávam tak po 2 a pol hodine,keď ešte niesú také moc hladné a spapaju spokojne všetko.Tiež si myslím,že by si ich mala trošku donútiť čakať,kedže sú dvaja.Ja im to stále rozprávam,ale s kľudom,aj keď niektorá plače..bohužiaľ,máme len 2 ruky a verím,že neskôr to pochopia detičky 😱.Ja idem s nimi kočíkovať hneď po jedení,aby sme mohli byť vonku v pohode kolko chceme.Musíš zaviesť režim,inak budeš zruinovaná.

juliana30
20. feb 2015

@andreasiskova3 ahoj,moje baby majú 7 ,5 mesiaca a už sa registrujú,začali sa vnímať tak viac okolo 6,5mesiaca.Ležia oproti sebe na brušku,jedna naschvál zvreskne a druhá sa na tom smeje,už sa tak zabávajú a dokonca som odsledovala ako jedna naučila tú druhú otáčať sa.Plazia sa zatiaľ iba dozadu,jedna už sedí.Zatiaľ nežiarli ani jedna.Pustím im Spievankovo,najprv zatancujem s jednou na polovicu pesničky,druhá sa na nás smeje a potom s druhou.Ale ja ich mám celkovo také usmiate.Keď sa jaším s jednou,tak tá druhá sa na tom rehoce...no či to tak zostane,naozaj netuším.Zuby ešte nemajú,ale zato ich stále jedujú a tiež je jedna vlasatá a druhá nie 😃😃

bewik
20. feb 2015

@andreasiskova3 ahoj. Tak nase sa zacali registrovat asi v stvrtom mesiaci, ale len tak obcasne sa na seba usmeju, presne ako pises. Teraz maju pol roka a zatial sa nam len raz stalo, ze sa jedna z druhej rehotala. A maju take obdobia, ze raz jedna raz druha prejavi zaujem, ale zatial sa tie ich obdobia nestretli 😀 vzdy je to bud jedna alebo druha. Vlaskov mame velmi malo. Zatial na seba neziarlia, ked mam jednu na rukach, druha sa pozera, ale nevadi jej to, skor sa usmieva. Ale neviem, mozno aj k nam pride casom ziarlivost.

bewik
20. feb 2015

@polynka9 krasni su 🙂 fajne zababuseni, vyzera, ze im je tam prijemne a teplucko 🙂 . Jasne, prid k nam, ja budem len rada. Ale to budes musiet autom dojst. Mame tu aj miesta, kde sa zmestia aj dva dvojickovske kociare, velmi pekny park, urcite na jar dojdi.
No a my papame priblizne rovnako. O piatej rano zvycajne nakojim Martusku este v posteli, takze ked vstaneme o siedmej, pol osmej, umyjeme sa, sme v kresielkach v kuchyni, tak Martuska este nie je az taka hladna a pocka kym sa naje Majka. Tej davam odstriekane materske mlieko z predosleho dna a ked doje, potom urobim umele Martuske. Takze rana su uplne v pohode. Akurat, ze musim odsavat mlieko, tak sa uz nudia v kresielkach. Trva to aj polhodinu. O desiatej davam ovocnu vyzivku, ale kym ju spapa Martuska, tak Majka velakrat zaspi a nestihnem to. Na obed jeme okolo dvanastej a davam im papat lyzickou este predtym nez same ziadaju o jedlo, prave kvoli tomu, aby mi neplakali naraz. Takze pekne kym papa jedna, druha sedi v kresielku. Zapijeme cajom, ideme sa hrat a potom ked uz vidim, ze nervy zacinaju, tak urobim mlieko. Martuska vie viac kricat, preto vacsinou ju vybavim skor, Majka vie pockat. Da si prstek do pusy a caka. Musela by byt straaaasne hladna, aby plakala. Vacsinou sa fakt snazim pripravit im jest este predtym nez same ziadaju o jedlo a tak sa vyhneme hysterii. Potom jeme o piatej, siestej a potom az okolo osmej posledne jedlo. Ale ked mali styri az pat mesiacov, tak vecery boli narocne, vtedy som im vacsinou nestihala vyhoviet, aby neplakali. Preto sa mi velmi zisla pomoc manzela, ze jednu popestoval, kym sa najedla druha. Celkovo su uz teraz pokojnejsie.
Martuska je uz na styroch 😲 a tak sa kymaca zpredu dozadu smiesne 😀 Majka este ani zdaleka, som rada, ze sa vobec pretaca.
My vonku chodime okolo tretej, lebo vtedy im zacina poobedny spanok. Niekedy spia este v kociari na chodbe do pol siestej, ale nestava sa to uz tak casto. Jedna mi lepsie spi dnu a druha vonku.

bewik
20. feb 2015

@juliana30 to musibyt krasa, ked sa tak rehocu 😵 😵 😵 ja som to len raz zazila a chceeeem este! Vidno, ze si to s nimi teraz uzivas, vsetko je stale lepsie a lepsie, ze?

juliana30
20. feb 2015

@bewik @bewik je to fakt zlaté,aj ráno sa usmievajú na seba.Ale myslím,že za hračky budú zvady,berú si ich z rúk.Určite je to teraz lepšie ,už si zvykajú na aký-taký režim,už sa to dá,aj v noci sú len raz alebo 2x hore,podla toho,o kolkej idú spať.Neviem sa dočkať leta,lebo čo sme sa presťahovali do tejto dediny,tak to je hotový Mordor,chodníky neodhrnuté,v strede chodníkov stĺpy,takže kočíkom prejsť nehrozí,žiadne ihrisko pre deti,žiadny park...materské centrum také-že by som tam nohu nedala,nie to ešte dieťa...no katastrofa,závidím vám prechádzky v meste 😞.Ja som tiež z dediny,ale z veľkej,tam sú jasle,2 ihriská,penzión,pizzerie,bary,5 obchodov,bowling a neviem co este všetko,materské centrum s postielkami a s kuchynkou ?!,škôlka je neskutočne na úrovni (6 tried),dopravné ihrisko atď.V Mordore sú 2 plesnivé triedy,takze baby dám do Nitry.A je tu jedna jednota a pizzeria...no katastrofa...musela som sa posťažovať,lebo už som na nervy z toho,že keď sa chceme vyžiť,musím napakovať deti + milión vecí do kabely a musím ísť do mesta...och,som sa normálne rozohnila...

bewik
20. feb 2015

@juliana30 my praveze tiez zijeme na dedine. Ja som s drobcami v meste nebola, ani sa zatial nechystam a pravdupovediac ani mi to nechyba. Ale vase stlpy na chodnikoch by ma nasrali, to teda hej 😠 strasne sa tesim na jarne prechadzky, ked bude vsetko zelene a kvitnut. Dnes som uz videla puciace narcisy, no krasa.
A o ktorej ti chodia drobci spinkat vecer? My tak o 21.30. Nastastie sa to posunulo z povodnej 23-tej hodiny.

polynka9
20. feb 2015

@andreasiskova3 ahoj. Nasi chalani sa ako tak registruju,zatial na seba neziarlia. Janko berie Emilkovi cumlik a potom cmula jeho retiazku, potom to vyzera tak, ze Emilek place 🙂 tiez sa tesim, ked sa budu na seba rehotat a tesit 🙂 @bewik @juliana30 nasa dedina je tiez katastrofa...stlp v strede chodnika, sama diera, mne osobne mesto velmi chyba.
Dakujemza radu, pokusim sa zmenit niektore veci a verim,ze to zmakneme 🙂
Inak vobec sa nepodobaju, asi len preto,ze maju ciapky a komb. rovnake 😉

juliana30
21. feb 2015

@bewik
@polynka9 baby chodia spať okolo 19:30-20:00,predtým chodili okolo 22:00,ale napr.teraz je po 5:00hod.ráno a milostivé sú hore,rozprávajú nahlas a chytajú sa...akože je to milé,no mohli ešte tak 2 hodiny počkať.Síce oni ešte pospia...no ja som taká unavenááááá...Ach...Ale dnes nebola dobrá noc,Ninku boleli zuby,celučičkú noc sa budila.Inak aj moje baby sú odlišné ,ale vzdy keď mali čiapky,tak bol problém ich na prvýkrát rozoznať 😃

andreasiskova3
21. feb 2015

@polynka9 u nás je to také jednostrannè, keď sa bláznim s Alžbetkou Júlia sa smeje tiež ale keď sa bláznim s Juliou tak Alžbetka už mrnčí. Ona je od narodenia na mňa viac naviazaná, asi prwto lebo Julka bola taká spiaca krásavica, ju som mala problém zobudiť na jedenie a Alžbetka zas v kuse plakala, tak ju som musela stále nosiť na rukách ako babatenko. Potom v šatke síce na striedačku, ale aj tak tam bola viac Alžbetka ako Júlia. Aj teraz keď príde mm domov, obidve vrieskaju od radosti, ale Alžbetka aj tak stále pozerá kde som ja. Stále ma sleduje nech som kdekoľvek 😀 . Julka sa tiež rada nosí čoby nie, ale je , taká skromnejšia. Zahrá sa s hoci čím, je stále vysmiata a Alžbetka je zas taká umrnčaná. SStále s niečím nespokojná, ale potom má zas také pokojné dni že ju nespoznávam 😀 Vtedy je taká zlatunka.

andreasiskova3
21. feb 2015

@polynka9 ja im dávam papať jednej po druhej. Robím to tak od kedy som začala prikrmovať a sú pekne naučené počkať. Ak Alžbetka plače, keď krmim Julku ( nie že by bola hladná ale preto lebo sa venujem Julke ) ,tak závisí od intenzity plaču - ak už moc tak ju vezmem na kolená a spolu krmime. Pekne sedí a čaká a sleduje 🙂 Ak by mi do toho pchala ručičky tak by som ju položila naspäť. Väčšinou ale pekne vydrží sa hrať na zemi, pokým nakrmim Julku.

hafa
24. feb 2015

Ahojte, prosim o radu - idem kamoske kupovat baby monitor, resp. vysielacku (nie monitor dychu) k narodeniu dvojiciek a chcem sa opytat, ci mi neviete poradit taky, ktory ma 2 vysielace (ku kazdemu drobcovi 1) a 1 prijimac.... V ponuke som take vobec nenasla, iba opacne garde (1 vysielac a 2 rodicovske prijimace). A hlavne - myslite, ze je to potrebne? Maju kocik dvojickovsky za sebou (nie vedla seba)... Vdaka

miselka11
1. mar 2015

ahojte, aj j prosim o radu, chcela som davat babatka od na rodenia na cas do jednej postielky, ale ak by som chcela vyuzivat monitory dychu, tak musim mat dva monitory a dve postielky, ze? alebo?

majda27
1. mar 2015

@miselka11 už sa to raz preberalo ale v inej téme. Že treba mať dve postieľky a v každej zvlášť monitor. Lebo, že keď sú v jednej dva monitory a dve bábetka tak, že to nemá ten pravý efekt...

leona45
6. mar 2015

Ahojte, je tu niekto s jednovaj.dvojickami? V ktorom tyzdni ste rodili? Dakujem

majda27
6. mar 2015

@leona45 my čakáme jednovaječné dvojičky

majka381
6. mar 2015

@leona45 ja mam jednovaj. Pôrod 38tt,planovana sekcia.

brita
8. mar 2015

Ahojte kocky, neviem ci to tu mozem napisat, ale potrebujem sa zbavit uz dvojickovskeho kocika. Je to velmi dobry kocik, aj mi bude za nim luto. Urobil mi velku sluzbu. Tak keby nahodou ste mala niektora zaujem, kuknite sa do mojho obchodika. Vieme sa aj dohodnut.

emina78
9. mar 2015

Ahojte mamičky neviete my niektora poradiť ako mam večer ukludniť moje 4 mesačne dvojičky plaču nechcu ležať obydvaja chcu byť na rukach niekedy je to tažke neviem ich utišiť

mirka0703
12. mar 2015

Ahojte baby, mne vcera dr. oznamil ze tam vidi dve....😀 nevedela ci som stastna alebo mam plakat.....len ma trosku vystrasil ze jedno vyzeralo ,,normalne,, ale to druhe bolo o cosi vacsie a bilo srdiecko len nevedeli presne ci to bude druhe alebo co to vlastne je...o tyzden mam prist zas a budu mudrejsie...tak mi povedali... 🙂 a este mam hematon 17x3mm ...... mali ste to niektora? trosku sa obavam ako to dopadne....

polynka9
12. mar 2015

@emina78 ahoj. Ufff je to tazke. Nepomoze ak ich mas vo vajicku resp. kresielku a hojdas? Niekto skusa aj kocik, ak ho mas dnu. U nas plakal najma Emilko pretoze mal koliku. Urcite to prejde. Dokonca su dni, ked chce zaspavat na gauci v tehu vankusi. Prajem ti vela sil a trpezlivosti ☺

dana_l
13. mar 2015

@emina78 ja som ich drzala obe naraz. ked obe plakali tak nebolo inej moznosti. muz pracuje poobede a nocne a tak som bola na deti sama, bez pomoci.

jankadanka45687w
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emina78
13. mar 2015

@dana_l Aj moj manžel robi nočne tak som jeden tyžden sama.Skušam to všeliak aj do vajička aj na rukach dufam že sa to zlepši.

emina78
13. mar 2015

@polynka9 Dakujem nejak to musim skušať aby to bolo dobre.

polynka9
13. mar 2015

@emina78 urcite sa to zlepsi ☺ sa mi hovori, ja viem ... ked aj nas sem tam potrapia