Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

samsamsam
19. aug 2015

@juliana30 veď to,poumývam kúpeľňu a 2 hoďky ležím,skočím na poštu a 2 hoďky ležím...atď. Nemyslela som si,že to bude tak vyčerpávajúce. Ale zatiaľ sa držíme a urobím všetko aby sme aj vydržali. 😉

juliana30
19. aug 2015

@bewik,ja už nechcem deti,asi by som si to hodila 😱😱.Stačia mi doživotne dvojičky 😃😃.Mám čo robiť .
@samsamsam ja som 4 mesiace prevracala,potom bolo asi 1,5 mesiaca dobre a potom som už bola vyčerpaná aj z dýchania.A svokra na mňa pozerala ako na debila,že len ležím,ale to sa inak nedalo a to som rada,že som vydržala do 34tt,už mi puchli v 33tt nohy aj ruky a pálila ma záha a týždeň som ležala hore nohami v nemocnici.Uf,keď so na to spomeniem,tak nikdy viac.Nevydrzala by som až do 38tt ako bewik.

polynka9
20. aug 2015

@bewik @juliana30 @nancsy Dakyjem baby. Je to divny pocit. Mam zmiesane pocity aj sa tesim i mam strach. Ake to bude. Ako s kociarmi ? Ako to budes Evka riesit ? Nam treba iny kociarik. Za sebou budeme mat o par dni. Teraz zvazujem tie trojkolky co sa tlacia. V kociku moc nechcu sediet. Evka ked chalani budu zdravucky necces sa stretnut ? 🙂
Jankovi sa tazko stahovala kozicka a zo spodu to mal prirastene. Tak mu to opravil. Od vcera hnackuje a zvracia aj Janko.
Vraj je 2 dnovy virus vo vzduchu. Takze sa chlapci trapia.
Ja si myslim, ze budeme mat babu. Lebo podla vypoctov si kamosi pockali na vajicko 3-4 dni. A babske ziju dlhsie ako muzske. Prajem ti chlapceka 🙂

juliana30
20. aug 2015

@polynka9 to ma veru ani nenapadlo s tým kočíkom 😱.Zabijem vás ženy,keď otehotniem aj ja 😂😂😂.Aj ste s bewik nejako podobne dlho tehotné?Možte sa aspoň stretávať a možno budete aj dvojité svaťky o pár rokov 😃

bewik
20. aug 2015

@polynka9 To je ten sok, ja viem, prezivala som to tiez tak. Ale neboj sa, zaplavi ta potom uz len radost a ako bude tak bude. Ja sa nad tym uz ani nezamyslam, neplanujem, lebo netusim ake to bude. Mas pomoc svokrovcov, takze to urcite spolu vsetci zvladnete. Ja mam tiez pomoc a na to sa najviac spolieham. Kociar vobec neriesim, lebo neviem ake budu baby potom, co budu presne potrebovat. Pochybujem ze s nimi vsetkymi budem chodit sama. Teraz sme kupili trojkolky, velmi sa z toho tesia, ale jeden clovek ich obe tlacit nemoze, cize len ak sme dvaja alebo ide s nimi ocko na striedacku. Ale miluju to, vozili by sa na tom cely den.
A jasne, mozme sa stretnut. Aky budes mat vlastne rozdiel medzi detmi? Nam vychadza rok a sedem mesiacov.
@juliana30 a ty pekne bud kolegialna prosim ta a pridaj s uz k nam 😀
Baby mne to teraz neskutocne leti, nie ako pri prvom tehu. Len teraz som to zistila a uz som 11 tt 😨

juliana30
20. aug 2015

@bewik ani nesranduj prosím ťa😱😱,vy máte pomoc,ale ja by som sa tu sama obesila 😁😁

polynka9
20. aug 2015

@bewik @juliana30 Mne vychadze, ze som 6-7 tt, o tyzden idem k dokymu, tak uvidime ... Evka obdivujem tvoj optimizmus, mne akosi chyba...ale tak mozno, to este pride 🙂 .... pomoc ako sa to vezme, skor som na to sama, alebo teraz cez prazdniny sa chodili k nam pohrat 12 rocne neterky, tak to bolo super.
Janko uz ma teplotku 39,2 ... skusali sme zabal, ale klesla len na 39, dala som paralen a uvidime, a ked neklesne musime ist na pohotovost ...

Chalani budu mat 5.9. rok, poradte ake menu ste mali pre rodinu nachystane ? :

Ked sa narodi drobec budu mat tiez rok a sedem mesiacov, podla netu to vychadza na 13.4. 🙂 14.4. mame vyrocie svadby

juliana30
20. aug 2015

@polynka9 to ma mrzí s chlapcami,prajem skoré uzdravenie 😞 My sme mali grilovačku-kuracina,syry,zelenina,melón,torta ,ovocná torta ,pagáče ...a deti dostali trampolínu,milujú byť v nej,dokonca sa naučili chodiť v nej.

bewik
20. aug 2015

@polynka9 joooj, drobec nech je skoro zdravy. Posielame mu pusinky. Miska, ked som bola v 6 tt, plakala som na tajnasa do vankusa, ako to len zvladnem. Vyrovnavala som sa s tym tri tyzdne. Mama mi dohovarala nech sa neopovazim plakat, lebo budem plakat neskor a ovela viac , ked si taku vec nebudem vazit. Nemohli sme mat deti dlhych sest rokov, bolo by to naozaj ruhanie. Uvidis, ze sa s tym vzijes, ja som pocitila prvu ozajstnu radost ked som videla bit srdiecko v 8 tt u doktorky. Bola som stastna ze konecne citim radost. Mala si ma vidiet ako ma tu muz kriesil, ked mi vysiel pozitivny test 😀 . A je neuveritelne ze budes mat taky isty rozdiel, vaaaaau. Pozri, Pan Boh nam nalozi len tolko kolko uvladzeme. Dat surodenca svojim detom je to najlepsie co mozes pre nich urobit. A teraz strih, ja o sedem mesiacov, vlasy dupkom, oci jak korytnacka, vypluta jak citron... 😀 bude to tazke, ja viem, ale nie je na vyber, treba sa naladit pozitivne 😉 ked budes mat zdravych drobcov, stretneme sa a mozes sa mi vyplakat na ramene 🙂
No a my sme mali na oslave tiez ovocie, sunkovo syrovo salatove misy, salaty.... Torty, kolace a kedze sme mali vela detskych hosti, robila som taku smotanovo ovocnu nepecenu tortu len pre deti. Chceli sme aj grilovat, ale nevladali pojest ani to co bolo na stole ako prve.
@juliana30 to je pravda, bez pomoci je to narocne. Nechces niekoho aby ti chodil k detom aspon raz do tyzdna? Ja si vtedy aspon upracem, lebo inak nie je moznost. Ked spia tak varim.

juliana30
21. aug 2015

@bewik pekne si to napísala,ja myslím,že po dvojičkách zvládnete jedno mimčo naozaj ľavou zadnou a stále ste vo "švungu" -myslím zavalené stále kŕmením a prebalovaním,a máte aj nejaké vecičky už po deťoch...už to nebude také náročné.Ja ti hovorím @polynka,že nakoniec sa vaše deti dajú dokopy a budete rodina 😃,veď to je sila,že ste naozaj zase rovnako tehotné 😃😃.Mne chodí pani upratovať 2x do týždňa,lebo ja nestíham nič,baby mi cez deň spia už len 1x aj to od 30minút po max.1hod-1/2hod.A vtedy robím všetko čo sa dá.V prvom rade sa najem a žehlím.Možno keby sme nemali 2 psov v dome,nebolo by tolko roboty,ale tak ako sme si naučili,tak máme.Varím vačšinou len víkendy,to je muž doma,sebe len prkotinky-cestoviny,syry a tak a deťom sa snažím variť každý deň.Ako keby som musela -vstanem ráno o 6:00 a možem upratovať ,ale úprimne,večer by som asi už revala 😞.Navyše som si zlomila prst na nohe-zakopla som o posteľ,tak mám ohromnú radosť,hlavne,že som si kúpila nové lodičky a rifle,že budem kočka....no akurát Lazar v teniskách bude zo mňa😱

bewik
21. aug 2015

@juliana30 joooj, toto som aj ja rozmyslala, ze zavolat nejaku upratovaciu catu. Tak to je super, ze mas aspon takuto pomoc. A si spokojna? Co konkretne ti upracu? Aj take ze celu kupelnu? Mne baby tiez spia uz len raz, jedna spi tak 1,5 hod. a druha da aj 2. Ale mali sa mi, lebo co pocuvam v okoli, tak im deti spia aj tri hodiny! A kedy ti idu spat? Das im najprv obed alebo az potom? Tiez mame psa dnu a teda chlpov tu mam jedna radost. Kazdy den vysavam. NAstastie mam taky fajny vysavac bez snury, co mas tak na stojaka v ruke, je to super pomocnik, s tym sa da vysavat aj 10 krat denne bez toho, ze by ti z toho siblo. U nas sa najnovsie pada z gauca na hlavu, takze ich nemozem nechat dole a ist napr. pustit psa von, alebo cokolvek co som mohla robit, ked boli v ohradke. Dnes rano so sebou zvalila aj celu garnizu so zaclonou a zavesom. Plakala dost, ale museli sme sa s muzom smiat, jak tam sedela na zemi so zaclonou na hlave 😀 Kedze mame poschodie, mozem na nom upratovat len ked niekto strazi deti. Ale vzdy je to vsetko lepsie ako tie zaciatky. Ja dufam, ze budu o pol roka rozumnejsie 😕 😅
Takze ty si teraz taky marod? Ou, to az neodbre si vobec predstavit to zakopnutie 😖 Este ze sa lodicky nepokazia 🙂 iba si trosku na ne pockas, alebo oni na teba

juliana30
21. aug 2015

@bewik ja som veľmi spokojná s ňou,povysáva všade,utrie prach,vydrhne celú kúpeľňu,poumýva všetko,aj kuchynskú linku (mám totiž lesklú),dvere,parapety...okná a žalúzie 2x do roka -to platím zvlášť .A nebojím sa nechať jej aj deti postrážiť,napr.keď súrne potrebujem isť na poštu.Zlatá žena.
No aj u nás sú stále nejaké úrazy,Lozia po sedačke a Ninka sa postaví a tak chodí,ja mám popri sedačke paplóny,už neraz im zachránili modrinu.Záclony chvalabohu nemám,ale zo žalúzie si urobili záves,celá je zničená,nechcem ju ale meniť,lebo to teraz nemá význam.Vysavač mám centrálny ,takže nie vždy sa mi chce hadica vyťahovať ,ale vysáva sa s ním dobre.No psy mi robia najväčší neporiadok 😞.Tiež deti nemozem nechať samé,šupnem ich do sietky ,keď zvoní napr.poštarka.Už sú Fígľarky ,Máme zasúvacie dvere na šatníku a na vstupe a už ich vedia otvoriť 😞.Katastrofa.
Baby ráno vstanú okolo 7:00-8:00,to im dám mlieko,o 10:00 im dám jogurt a okolo 11:00-12:00 obed,ale keď sú moc unavené,tak idú spať pred obedom.Medzi tou 11;00-12:00 idú spať.No nech pri dobrej vôly spia hodinu.Čo stihnem?Velice málo.A večer sú už potom okolo 19:30 ustaté,tak pri mlieku zaspia na šupu.Takže v noci prespia cca 11-12hodín aj s jedným kŕmením.No ale medzitým pomrnkávaju,prehadzujú sa,takže spánok mám veľmi ľahký.
To je super,že lodičky sa nepokazia,ale chcela som byť aspoň na chvíľu kočka.Teraz obujem len jedny tenisky,v ostatných je to ukrutná bolesť 😞

bewik
21. aug 2015

@juliana30 a to si hladala cez nejaku firmu alebo si mala odporucanie na niekoho?
Tiez navrhol muz nech dame pod gauc vankuse. Ja sa ju zatial snazim vychovat, ze nonono 😀 ale ona dobre vie ze tam nema ist. Ale ten zakaz zabera, lebo ked na nu zakricim tak nelezie dalej ale sa rozplace, ze dostala stopku 😀 horsie je to ked tam nie som. Mne idu zatial spat o 11:00 pred obedom, ale casom sa im to posunie, potom pojdu az za, ale teraz by mi nevydrzali este do 12:00. Tiez idu spat vecer pomerne skoro. Jedna spi sama a druha je so mnou, sicenepije v noci, ale tiez sa prehadzuje alebo kratko zaplace, cize spanok je trhany. Neskor s nou bude musiet spat muz. Jaj co nas len caka. Ja to vidim tak ze deti rozdame babkam a ja budem mat veget s jednym babatkom 😀

juliana30
21. aug 2015

@bewik mala som odporúčanie od kamošky.Je to pre mňa veľká pomoc,lebo vo štvrtok mi poupratuje a celý víkend sa možem venovať rodine,bez toho,aby som furt upratovala.Keď si predstavím,že ako som upratovala volakedy ,keď som chodila do roboty...och...pol života som preupratovala,mužovi som vždy hovorila,počkaj,ešte vydrhnem kúpeľňu,potom môžme ísť von na kávu.Ach,je to teraz naozaj super,až mi je ľúto,keď príde ten deň,keď sa jej budem musieť vzdať 😱😱😃.Mne zase jedna vylieza na televízor,tiež robím na ňu nonono a ona sa len otočí s ukazovákom mi povie nonono a má ma na saláme.Niekedy zlezie,ale to tak 1x z 10-tich upozornení.No ja nedám deti k mužovi,lebo raz som ho nechala s nimi v obývačke-deti spali a ja som išla žehliť.V strede žehlenia som prišla za ním a on spal a deti hore 😳,akože zodpovednosť 0 bodov.On keď zaspí,tak môžu aj traktory padať,on proste spí.No babky ti určite pomôžu ,potom sa budeš doma s jedným bábätkom len zašívať a nudiť 😃😃

bewik
21. aug 2015

@juliana30 😀 😀 😀 hej, mas pravdu. Nas tatko sa s nimi pobavi 10 minut, robia salenotky a potom ich necha, samozrejme, ze im je malo, tak spustia rev. Alebo nieco stale vyparatia. Vacsinou to po tatkovych hrach konci tiez hlavou na zemi. Ale bude musiet pri nej spat, k Majke ju dat nemozem, budila by ju v noci.
No ved nemusis sa tety vzdat, preco? Uz to bude u vas taka samozrejmost. Ved aj neskor sa bude treba venovat detom a doma bude stale cisto. Aj ja by som take chcela.
Aj nase uz zacinaju ukazovat prstom nonono, to je take zlate 😀 sa vyskieraju pri tom. Alebo jednej len hovorim, ze nesmies, a druha uz kyve ukazovakom 😀

adrianaaa32
21. aug 2015

Ahojte kocky, mozem sa vam sem votret do temy? Som v 20tt a cakame dvojicky, tak googlim, citam, zhanam info a tak. Kazda rada mi je dobra, pretoze si este stale neviem dost dobre predstavit ako to zvladneme. Vy uz mate skúsenosti, mate nejake dobre rady na začiatok? Dakujeeeeeem krasne

juliana30
21. aug 2015

@bewik no to keď príde tato z práce,tak ja idem bokom,obe sa na neho zavesia a usmievajú sa.Keď ich vezmem,že sa prezlečie a ide osprchovať,tak revú ako besné.Tak ja ich celý deň Prebalujem a som s nimi a oni ho snáď zbožňujú viac ako mňa 😝.Ale aj my zo sestrou sme boli tatove.No neviem,dokedy mi ju muž nechá.Ak pôjdem do roboty,tak už asi nie😞.Uvidíme,aj podľa peňazí.
@adrianaaa32 vitaj,a gratulujem,hlavne vydrž dlho tehotná,oddychuj,lež,lebo prvé 3 mesiace sa zblázniš.Ja som teda spávala tak 3-4 hodiny za celý deň.Bolo to náročné,žiadny režim.Uvidíš,či budeš kojiť alebo nie.Ak by si nekojila,tak mne veľmi pomohol parný sterilizátor do mikrovlnky a do termosiek som si nachystala horúcu vodu,išlo potom zarábanie mlieka veľmi rýchlo,hlavne v noci.No a ja som mala aj zošit,do ktorého som písala,ktorá kedy a kolko jedla,lebo ja som bola ako otupená,normálne som zabúdala a každá jedla inokedy.A už vieš pohlavie?Ja mám už 13 mesačné baby.Aj budeš mať nejakú pomoc,maminu,sestru?To ti veľmi pomože ak ano,aspoň sa vyspať trochu.držím palce 😃.

polynka9
22. aug 2015

@juliana30 @bewik Caute baby pozeram, ze vase lezu kade tade. Nasi sa este nenaucili ako na gauc. Ale mm im vysvetloval a ukazoval ako na to - to su ockovia 🙂 U nas upratovanie katastrofa. Len ak ich vezme mm von vtedy beham ako besna a upratujem co sa da. Niekedy to necham na mm a idem s nimi k nasim. A niekedy nestihne a upratujem v nedelu ked idu do kostola. Hanba ale musim. Svokra sa pohorsuje, lebo vraj preco terazmci nema kedy upratat. Nemam. Ona nepride a nepovie, vezmem ich vonku ... a este sa pohorsuje

polynka9
22. aug 2015

@bewik @juliana30 Deti su v nemocnici. Janko odmstvttka na infekcnom. Hnacka, zvracanie a teplota 39,6. Emilko hnackuje a vcera uz nechcel papat ani pit. Sla som s nim na pohotovost a tiez ostal na infekcom. Mm je s nimi ja som nemohla. Chudatka moje milovane. Bojim sa o nich. Uz nech su doma a opat vymyslaju ...

bewik
22. aug 2015

@polynka9 och moja, v nemocnici? ☹ ☹ ☹ chudatka. Nevedia co im presne je? A su tam vsetci spolu? Mas dost, to ti verim. Veru nech radsej robia neplechu, len nech su zdrave tie nase detvaky. Nech sa skoro uzdravia, drobci zlati. A to svokra ti vobec nepomaha??? Nekocikuje? Vy ste vlastne niekde osobitne na poschodi? Kazdy mate svoj vlastny priestor? Lebo uz som dajak zabudla ako to u vas funguje. Nechapem ako sa moze pohorsovat, ved priamo vidi ake je to narocne. Uz ma aj nejake starsie vnucata? Lebo inak si to neviem vysvetlit, nase sa trhaju o vnucata, ale su prve, cize este take vzacne. A uz vedia o tvojom tehu?

polynka9
22. aug 2015

@bewik Presne nic nevedia. Infuzka ako vtecie tak aj vyjde do plienky. Teda u Janka. Emilko celkom ok.
svokra je na prizemi a my na 1. Poschodi. Je to tak, ze ked vari smrad ide vsade. A ked mam poprate saty na susiaku dnu tak mozem prat opat. Pred rokom tak zavarala lecona napachli mi saty v skrini. Katastrofa.
Svokrovci uz maju 7 vnucat a starsich. Ale aj z tych su len 2 TOP. Ostatne mozu urobit aj neviem co. Aj k nasim pride tak na 10 min sa pohrat a ide si potom robit svoje. Kocikovala ked boli vo vanickach iple malicky. Ja sa jej o pomoc nebudem prosit. Ale teraz ked boli chori, tak sa zaujimala. Ale ja z nej.mam nervy. Mne je lepsie ked ju nevidim. Len zbytocne deti vola aj svokor ked jedia. U nas je to vsetko pocut. Potom sa otacaju a nechcu jest. Alebo ich volaju na zabradlie, kdr je ich vidiet a to je dalsia pohroma. Ono je to tazko mi to vysvetlit. Uvidis ked pridete na navstevu 😉

juliana30
22. aug 2015

@polynka9 to ma mrzí s detičkami,veru nieje nad to,aby bola rodina zdravá.Čo majú nejaký vírus?Kde to chytili?😞Snáď sa skoro uzdravia 😞.No so svokrami je to ťažko.Ani tá moja mi nepomôže ,ale chvalabohu nebývame spolu,to by som sa zbláznila.Ja som dnes bola u sestry,no narobená som ako kôň.U nej sklenený stolík,obrus,knihy,prkotiny po poličkách,nabehali sme sa za deťmi ako sprosté.Mne je najlepšie doma,pozatváram dvere,všetko mám zabezpečené,a viem,kde sa môžu udrieť s kde nie. Normálne mám dosť .

polynka9
22. aug 2015

@juliana30 Este nevedia co presne im je, .... a kde sa nakazili, je toho viac, bola u nas na navsteve muzova sesternica s malou a o 2 dni ochorela, jej to preslo za 2 dni a bola fit.... boli sme na rusnakoch, taka krasna krajina, studna, wc vonku, atd... ako sa zilo kedysi.....boli sme tam 1 noc, ale este pred tym dovolenka na Zemplinskej Sirave, ani tam to nebolo nic extra pre deti, a veru, najlepsie je doma, viac menej vsetko zabezpacene, mozu brat len to, co dovolime, teda na co maju dosah a u nas toho vela nieje ... takze verim Ti, ze si hotova, na navsteve je to vzdy tazko. Minule som sla na nakup do obchodu s oblecenim a velmi som to olutovala, Janko sa zrazu naklonil natiahol rucku a zhodil asi 15 triciek na zem, ja ako svihnuta som vsetko rychlo zodvihla, ako tak poskladala, resp. dala na jednu velku kopu a sla rychlo prec..... 😅

matafilipova
22. aug 2015

@adrianaaa32 Ahoj, tak v prvom rade ti odporúčam na www.ulitka.sk perinkovú ulitku, naše baby v nej boli veĺmi spokojné, spinkávali 3x za deň(dokopy asi 5 hodín) a od 7.týždňa prespali celú noc. 🙂

matafilipova
22. aug 2015
matafilipova
23. aug 2015

@adrianaaa32 Tak este raz, lebo sa mi to zmazalo. Ja som mlieko odsavala, aby som vedela kolko zjedli a mohol krmit aj manzel, aj sme davali umele(babylove- zlozenie ako Nutrilon ale cena povicna). Po 2 tyzdnoch,kedy spavali na striedacku, som ich zacala budit naraz aj sme ich davali naraz spat. Vecer sme chodili na 2-3hodinove prechadzky, lebo tazko zaspavali a vracali sme sa niekedy o 22:00 a to sme i h uz vacsinou prelozili rovno do postielok. Zasadne som upratovala a varila ked boli hore, nie ked spali. Bud boli na hraceej deke pod hrazdickou, alebo v lehatkach. Ked sa zacali pretacat, kupili sme ohradku 1,8m x 1,8m. Tu pouzivali takmer do 2 rokov- potom sa z nej naucili vyliezt😃.

juliana30
23. aug 2015

@polynka9 no tak to asi nezistiš ,kde to chytili.My až tak veľa nechodíme po výletoch ,a tento týždeň som volala 4 kamoškám (konečne bolo super počasie),aby sme sa stretli v meste kočíkovať ...no ani jedna nešla,nevedia sa vychystať a pri tom majú každá len 1 dieťa.Ale nezabudnem,keď asi 3 mesiace dozadu prišla svokra strážiť malú (s druhou som išla k lekárke) a došla s herpesom!ja som myslela,že infarkt dostanem.Samozrejme baby ochoreli a cez 2 týždne sa nevedeli zbaviť soplov.Skoro som z kože vyskočila.Chodíme aj do parku-sporadicky,takže občas sme aj s inými deťmi,no nie tak často.A nákupným centrám sa zatiaľ vyhýbam,myslím detským kútikom v nich,lebo baby dávajú všetko do úst a to by sme si domov doniesli asi všetko možné.Ja sa dnes chystám s deťmi do drogérie,tak zoberiem si viac peňazí,ak by náhodou niečo začiahli a rozbili,aby som to mala z čoho zaplatiť 😃,lebo tiež im všetko ruky podáva.Viem si živo predstaviť ako si tam tie tričká zbierala 😃,ale to zažívajú asi všetky matky.

polynka9
23. aug 2015

@juliana30 hmmm....svokra teda pomohla...ja mam pocit, ze svokry jednoducho uz svoj cas vnucat prezili... neviem, aka stara je ta tvoja a ci ma vnucata, ale ta nasa to uz ma za sebou. Uzite si nakupy 😉
@bewik @juliana30 vojdu sa vam vase baby do kociara ? Nasi sa vedia napnut a pasy im odletia, otacaju sa a chcu sa postavit...

juliana30
23. aug 2015

@polynka9 svokra má 62 rokov a vnúčatá už 20-ročné,takže ona žije "úplne inde"😃😃.Deti by kŕmila krupicou a zmrzlinou už od polroka,to nemám väčšieho jedu,keď im chce niečo dať jesť,hlavne sladké!Baby sa vojdú do kočíka,máme športový Eazy go,ale dokážu sa mi vyslobodiť z pásov,najprv si ich zložia z pliec a potom sa nadvihnú hore a vyvlečú sa aj zo spodných,musím dávať veľký pozor,tiež sa mi tam zvrtnú a chcú sa postaviť.

adrianaaa32
23. aug 2015

@matafilipova dakujem.pozriem to. A podarilo sa ti ich zladit ze papali potom uz naraz?