Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
11. nov 2009

baby ja som vzdy krmila oboch naraz, neviem si predstavit ich krmit po jednom 😲 normalne som si ich polozila na vankus, alebo do lehatok a krmila, ved mam dve ruky. Popripade som jednemu podlozila flasu vankusikom a este som stihala aj konikovat na NB 😀 😀
Baby co depkujete, ved mate tie najvacsie poklady na svete 😵

doublemamca
11. nov 2009

ahojte babule...mno stale nechapem tym vlasom...je to ako keby v noci zazili nejaku traumu a z toho im zliezli vlasy..normlane plne capice chlpkov 😒

chrumi..jooj mrzi ma ze ste chorucke,pre babulky to musi byt strasne,aj nervave z toho musia byt...ja som s krpcami sama a krmim z flase..vacsinou mam stastie a budia sa po sebe a nie naraz...ale ked sa stane,ze su naraz hore, bud sa snazim popri krmeni jedneho toho druheho zabavit dudlom,alebo nejakou hrkalkou...ale uz som skusila aj krmit naraz...vedla seba som ich polozila na vankus,aby mali hrudnik a hlavky vyssie ako zvysok tela a sup flase do ust...ked nahodou myknu hlavkou a flasa vyskoci,tak prestanes krmit aj druheho a odznova...celkom sa to da...len potom som musela jedneho na ruky na odgrgnutie a druheho dole bruskom na odgrgnutie...
neviem,ci ich este budis na krmenie,ale ak ano tak to mas v poho,lebo si ich zobudis postupne...ak sa budia same naraz, tak to skus takto 🙂 drzim palce,neboj chce to len zvyk...a tiez prajem skore uzdravenie 😉

mauzos
11. nov 2009

mamca urcite nezazili ziadnu traumu 😲 neskusala si to vygooglit? mozno je to normalne, neviem 😖
ja som vzdy budila aj druheho, ked sa jeden zobudil na krmenie, hlavne v noci. Ale vacsinou sa budili naraz, ved su dvojicky 😀 Je to strata casu krmit ich po jednom.

jandura
11. nov 2009

Mauzi a kedy si uz mala taky ten rezim s babatkami,lebo nase maju 2mesiace a este stale mam taky chaos

adrolka
11. nov 2009

ahojte 😉 zdravím od hen z dvojíčkova.
chruminka, nebooj, nie si zlá mamča. ja som na ne bola v kuse sama, mm je lodník, málo je doma. mauzos má pravdu, začni ich krmiť spolu, bude to rýchlejšie, dá sa to, ja som tiež tak. mala som ten veľký kojací vankúš, naštelovala som si ich tam obe, dala fľašky a pod fľašky som im dala zrolovanú plienku alebo niečo, čo im to podržalo..jaaj už viem, také plyšáky som im tam strčila. ked boli totál mini na začiatku, tak som ich dala na ten vankúš v zavynovačkách, ktoré som mala vzadu vystužené molitanom. potom ked mali neviem, pár mesiačikov, mala som tie bohovské lehátka od fisher price, tam pili, tým istým systémom, podložila som fľaše, alebo som ich držala. odgrgávanie, to po jednom, s tým som zase ja mala nervy, hlavne v noci.. ježžišš keď si na to spomeniem... potom ked mali 5m som im tie flašky dala už do rúk (nemali sme vtedy už sklenené, ale tie tommy teeppee, lahke dobre uchopitelné) rýchlo sa naučili ich pridržiavať. 😉
ešte niečo. si spomínala, že ti v nemocke vraveli ten režim. mno, mne to tiež sestričky hovorili, ked sa nexcem zblázniť, nech dodržujem. aj som a dodnes nám to funguje, žiadne násilie to nie je, ja som im vlastne nechala to čo mali aj v nemocke 3h... (dá sa to len pri nekojení samozrejme praktizovať) samé boli na to zvyknuté a samé aj tak fungovali a mne baby fungujú na ten rovnaký biorytmus do dnes. 😉
jandura, ahoj, teba si pamätám z inej témy, teším sa, že ste ok, gratulujem ku princezničkám. u nás tiež bola jedna kludnejšia a druhá hysterka- vlastne dodnes 😀

eviska83
11. nov 2009

Ahojte
Aj ja som nasich krmila spolu 🙂 Horsie to bolo s kojenim- kym sa Adam nenaucil sat tak sa spolu nedalo a to som prezivala presne take pocity- vobec som si to kojenie neuzivala len som cakala kedy to druhe zacne plakat 😒 Potom ked som uz kojila spolu tak sa dalo- ale fakt bola sranda odgrgavanie 😀
Krmenie flasou jednoznacne spolu- 😵
no my sme zacali mat rezim asi az v 3 mes.- a fungujeme dodnes- sice obcas sa stane ze vybocime 😉
A presne ako pise Mauzi- nestresujte mate naj poklady na svete 😵 😵 😵
Adamovi uz skoro vysli 4 horne zubky a uz sa mu tlacia aj ocne 😒 😒

doublemamca
12. nov 2009

mauzos normalne mam pocit,ze ty to vsetko zvladas tak strasne lahko, fakt zavidim...ja sa snazim tiez byt v klidku a organizovat si to tak,aby som mala cas si aj kavu vypit a zuby si umyt...ale vzdy ked ta citam,tak mam pocit,ze som nemozna 😒 ze to tak sikovne neviem, krmit naraz a tak..ale asi to chce len pevne nervy a skusat finty,co? klobuk dole ako si to vyzvladala 😉

julietka
12. nov 2009

jemnine babule miminy dvojickovske nestrasne, to je naozaj take kriticke? 🙂

mauzi, minkak pridite povzbudit 😉

a musite davat napr,odgrgnut cez plece? nedaju sa naraz polozit iba na brusko a tak si grgnut?

ja mam tiez pred tym vsetkym velke obavy ako to budem zvladat, ale beriem to tak ze vsetko je len docasne kym si nespravia drobci nejaky rezim ..

ell
12. nov 2009

Ahojte dvojtehulky a dvojmaminy. Mala otazka - ako dlho vam bolo zle? Okolo ktoreho tt to zhruba preslo? 😕 dakujem 😉

katrinb
12. nov 2009

ell - kazdemu je zle uplne rozne a niekomu nie je zle vobec....mne konkretne zle zacalo byt 8 tt a skoncilo to 12 tt

mauzos
12. nov 2009

mamca 😀 to sa ti len zda. Aj ja som s nervami niekedy v koncoch, ale staci, ked sa na mna usmeju, alebo ma chytia za ruku a som na makko. Ved sme sa na nich tolko nacakali a podaril sa nakoniec dvojnasobny zazrak, tak nebudem teraz predsa stresovat 😵 Mat dvojicky je nadherne, nesplni sa to kazdemu a uzivam si to, aj ked niekedy padam na hubu 😉
Julietka my sme davali grgat cez plece, alebo cez ruku-vola sa to tiger na strome https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... je to vyborna poloha na odgrgnutie 😉
Baby nemajte obavy, vsetko to zvladnete, lebo budete musiet 😵

julietka
12. nov 2009

jej mauzi to je pekny a vystizny nazov k tej polohe 😅 dakujem za tip 😵

dracik1
12. nov 2009

babule, ja som protytyp mamicky, ktora pred porodom nikdy neprebalovala ziadne babo a ziadne babo mladsie ako 6 mesiacov som nechytila do ruky lebo som sa bala.....myslim, ze zvladnut sa to da, prve 3 mesiace su urcite narocne, hlavne kvoli rezimu a boleniu bruska, ale potom je to celkom Ok, jasne, ze budete mat nervy a prve 3 mesiace pobehovat este vecer v pyzame s neumytymi zubami 😀 a nevyspite sa 😀.......ja som napr. nevyspata dodnes, lebo stale v noci mrncia 😀

nam sa napr. osvedcil spolocny rezim, ktory maju dodnes, spolocne jest, spat, vsetko naraz 🙂, mozno sem tam niektore babo trpi, ale inak si to neviem predstavit aby som nezblbla.....

mauzi , mali su krasni 🙂 , aki okani 🙂

scarlette
12. nov 2009

mauzos tu polohu sme pouzivali na odgrgnutie aj my, len uz chalanov moc na ruke neudrzim, su nejak tazsi 😀

minkak
12. nov 2009

ahojte 🙂
julietka tu som 😀
no co Ti poviem,vsetko je to nadhera-vsetko to zvladnete 😵 faaaaaakt 😵
napr.ja som aj vyspata-bbulky my spali vcera sice menej(po 3hodinkach sa budili) ale predvcerom tahali v noci 5hodin,predtym 7hodin,predtym zase 5 hodin....
no a rano si Veronika pusti rozpravky ,alebo sa pri nas hra aj si zoberie papat a mamka spi do 10-ej,10:30 no strach a hroza.....normalne ze si budem musiet zacat nastavovat budik aby som tak dlho nespala 😀
pri 3 detoch a budik 😀 chapete 😕 😀 ja nie 😅
a potom tu takto vecer vysedavam a vypisujem 😀
poobede mi tiez vsetky 3 naraz krasne buvkaju,tak mozem byt zase tu alebo ist s nimi buvkat-keby mi bolo malo 😅
a obedikujeme stale ako doteraz kazdy den s nasim oskom o 12-ej 😉
vychadzky uplne super a papkame tiez pekne a ked ich kojim naraz tak odgrgnut som sa uz naucila aj tak ze jedna este papa a druhu uz mam na odgrgnutie 😉
takze da sa to len klud 😵
ale vsak aj ja mam niekedy nervy 😀 a este ake 😀
nuuuz 😅
teraz su inak babulky od tych nausniciek trosku nervoznejsie ,ked im to rano a vecer cistim tak potom trochu trva kym zaspia-su moc uplackane,tak to je teda.... 😒 ale potom uz je to zase OK 😵 tak len dufam ze nam to rezim nenabura 😉

chrumi drzkam palceky aby ste boli cim skor fit 😉 aj vsetkym ostatnym marodom 😉
a tesi msa babulky s Vami,ze mate take dobre vysledky 🙂
a babatka Vam krasne priberaju 😵 Len tak dalej 😵

katrinb
13. nov 2009

minak - klobuk dole.....ale vlastne ped vsetkymi maminkami......ja sa na to uz tesim - ake to bude..... 😀 fakt 😀 aj s tym stresom...mne totiz z prace dost chyba stres.... Ja som ten typ, ze ja mam super manzelika....vsetko klape ako ma...ale aj napriek tomu ma mopja praca takbavila, ze som aj rada ostava apo veceroch v praci...pochopite A teraz som od 22.7. doma....a klud...takze sa aj tesim na chaos 😕

chruminka
13. nov 2009

mimkak jej moje zezibabky sa narodili na tretie narodeninky tvojej dcerky veroniky. 😀
Klobuk dole baby ake ste sikovne...ja mam doma este stale pomoc.Tie hlupe sopliky nas trapia este stale,ale snad uz coskoro prejdu,lebo jezibabky su z toho dost nervozne a grckaju z tych hlienov,ale spinkaju celkom dobre.
Ja som akurat doranajkovala,kedze zvysok rodiny spi,tak mam aspon trosku klud a cas pre seba 🙂

deny32
13. nov 2009

Ell, mne bolo tiez zle do konca 12tt, v 13tt este trocha, ale uz to prehadzalo. Uz nemas daleko 😉
Katrin, Ty teraz "zbieras sily" s tym stresom.. 🙂 ja som z dvojok stresovala na zaciatku, ale ked citam, ako to tu vsetky maminky super zvladaju, tak som ovela kludnejsia, a tiez sa na to uz ovela viac tesim, ako stresujem .... a aj pri jednom deculku maminky stresuju, takze to nie je nic zvlastne nove ...
Minkak, Mauzi, Vy ste nase povzbudzovace na zvladanie.. Mauzi, budes mi chodit ukazovat ako na to.. 😉
Chruminka, drzim palce, nech sa jezibabulky co naskor zbavia tych soplikov.. suepr, ze Ti pekne spinkaju
Doublemamca, z Teba je uz skusena mamina 😵 😵 😵 krasne Ti rastu a este si aj vytvaras a skusas vlastne metody.. super si 😉

mauzos
13. nov 2009

Deny rada, ked budem stihat. Neviem ako to bude, ked sa mi rozlezu a neskor rozutekaju 😀 😀

deny32
13. nov 2009

Mauzi, prides s nimi ku mne a ich niekam priviazeme.. 😀 😀 😀 ale nieeeee.. urcite budu zlatunki a dobrucki ako doteraz... 😉

katrinb
14. nov 2009

no Deny...ved uz to mame za "par" tyzdnov........ 😉 😉 😉

mauzos
14. nov 2009

Deny 😀
tak nas Tomi ma konecne prvy zubok vonku 😅 este druhy a snad bude dobrucky, lebo teraz strach a hroza. Lukimu sa asi tiez tlacia horne, lebo je tiez nezvycajne nedobry. Takze Deny dobrucki ako dobrucki, maju svoje dni ☹ Ale ak su za tym fakt zuby, tak im odpustam 😝

scarlette
14. nov 2009

ahojte,
tak my sme boli vcera na kontrole v nemocnici, doktorka nas pochvalila ze su drobci super aj pekne priberaju len ze pribrali velmi rychlo a z toho su aj anemicky, bala sa ze budeme musiet ist na transfuziu... chvala bohu podla vysledkov z krvi to zvladneme s liekmi, zvysila davku maltoferu a pyridoxinu a to je vsetko tak som spokojna 🙂

inak od utorka tu mam svokru na vypomoc a baby pomooooc, niekoho asi zastrelim 😅

chruminka
14. nov 2009

scartelle tak ja som na tom dako podobne ,mne prisla svokra vcera na tyzden 😅

scarlette
14. nov 2009

chrumi ja horsie moja odchadza az 3 decembra

chruminka
14. nov 2009

scarlette boze ,vsak aj nam taketo hrozilo,ale masa zasa pride na vianoce a bude tu aj 3 tyzdne 😝 ,uprimnu sustrast,aspon ti aj daco pomoze?

julietka
14. nov 2009

minkak si naozaj sikovna mamina, taka ukazkova 😉 a mauzi takisto, ste vlastne vsekty sikovnice sikovne babule a myslim ze aj ta najneznalejsia mamina si instinktivne najde svoj rezim a vytusi co babatka potrebuju 🙂

dracik tak klobuk dolu ked si taka uplna zaciatocnicka a takto bravurne si to zvladla 😵ja nastastie mam celkom slusne zaklady, mam o 20 rokov mladsieho braska, takze som si uzila az az "materskych"povinnosti ked mama nemohla, v podstate ja sa vobec nebojim co a ako s jednym babatkom, ale ako sa to da zvladnut s dvomi naraz to bude zaujimave, ale kedze ste to zvladli aj vy, snad nebudem o nic horsia 😉

scarletka gratulujem k dobrym vysledkomn na vahe a nebojkaj drobcom sa krvicka pekne upravi, ten vitamin B je velmi dobry, pretoze viaze vstrebavanie zeleza 🙂

ahojki deni, katrin a pozdravujem vsetky ostatne babulky, mamulky 🙂

scarlette
14. nov 2009

chrumi no nasa pride aj na vianoce na par tyzdnov ale to uz pojde k susedom-svagrovcom... hej pomoze mi zrat nervy 😀 ale aj normalne trosku pomoze

deny32
14. nov 2009

Scarlette, Chruminka, nezavidim... ja sa tiez too obavam, ze bude u nas kazdy den, ked sa narodia.. my sa uz teraz nezhodneme, takze to bude na vrazdu ☹
Katrin, to ted fakt.. ked sme sem zacali chodit, tak Minkak a Doublemamca boli asi tak ako sme my. Velmi rychlo to zbehlo... ja si hovorim, ze este aspon 13 tyzdnov a super.. potom si budem pridavat 😉
Mauzi, blahozelam k prvemu zubku... 😵 😵 😵 super 😉 Lukasko uz bude mat aj horne, bude uz obaja "zubaci" 😀
A ked to prejde, urcite budu zasa krasne usmievave zlaticka 😵 😵 😵 Ved sa Luky vo stvrtok tak pekne usmieval 😵
Julietka, tiez mam mladsieho braska, takze si dost pamatam, ale som aj vela zabudla 😒 ale ako si pisala, myslim, ze to zvladneme nejako instiktivne. A ked bude nieco nejasne a budeme potrebovat radu a povzbudit, mame tu nase maminy, ktore poradia a su skvele 🙂 🙂 🙂

minkak
14. nov 2009

caute kocky 🙂
dakujem velmi pekne,no ja si zase moc neviem predstavit,ze by mi tu niekto ako pomahal....neviem co by som dala niekomu robit ,somnou bol mangel doma akurat tie 4dni + vikend a to akurat pobehal vsetky tie urady a vsetko.....a hned z prichou z nemocky som rychlo aj varila nejaku rychlovku aby sme sa rychlo najedli a mohla ist veronika spat 😉
a poobede sme jej robili oslavu a zavolali rodicov 🙂
no a svokrovci potom prisli na nastevu o tyzden 🙂
ja neviem no....asi som divna....ale ja si ich najradsej usadim do obyvacky ,spravim kavicku....... posedime -pokecame.....ale neviem si predstavit,ze by mi tu niekto pomahal-to ja hovorim pre mna je to ako o jedno dieta naviac 😀
tak ja teda zase obdivujem Vas 😅 ale no musi to byt urcite pomoc,ale neviem ci by som ja bola zase spokojna 😅 ja si najradsej vsetko sama 😅

katrin nebojkaj veru ujde vam to ako voda a budes zase v jednom (ale prijemnom) kole 😵 a na pracu aj na chvilku zabudnes 😉
ja som si to tiez este pred veronikou nevedela predstavit ze ostanem doma....ja som si myslela,ze tak 6 mesiacov a vratim sa spat do prace 😀
nemenila by som ani za svet 😵
som stastna,ze som s nou mohla a mozem byt doma-uz sa take nic nevrati a ked si to tak aj vezmete do dochodku daleko-este si co to odrobime 😀

chrumi no veru tak o rok budu Tvoje kocky uz oslavovat s nasou veronikou 🙂

katrin,deny,julietka ozaj Vam to ubieha-fakt to vsetko tak letiiiiiii
mauzi Tvoji drobci uz 7 mesiacikov 😵A uz prvy zubok-no teeeda-velke GRATULKO!!!! a my zajtra mesiacik 😵 no sranda 😵
babulky nebojte vsetko budete zvladat a budete super maminky,julietka no ty teda ozaj uz vies potom co a ako 😉
mne sa teraz vsetko vracia,co bolo pri Veronike si pomalinky zmyslam,ze ahaaaa -a ozaj -a toto mala aj Veronika...co uz som aj pozabudala...zase som si pospominala 😅
scarlett tak super,ze Vas dr.pochvalila a ze to mate v poriadku tak drzkam palceky len tak dalej🙂

a este sa vam pochvalim dnes babulky spali skoro do 8-ej-cize 8 hodiniek 😕 😉 😵