Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
17. nov 2009

chcem len opraviť že tá materská je mesiacresp. 6 alebo 8 týždňov pred porodom a potom cca 7-8 mesiacov po porode teda spolu 9 mesiacov 😉 ja som robila a na matersku som išla 8 týždňov pre porodom lekárka ma chcela vypísať na PN skor ale ja som sa cítila dobre aj mimča boli v poriadku ale tých 8 týždňov pred porodom sa so mnou lekárka už nebavila dostala som to príkazom 😅

lalupa
17. nov 2009

nana, dikes 😉 mas to u mna 😵

scarlet, nepisala by som o tom,keby som sama epi nemala 😉 a este som to aj studovala 😅

pipka
17. nov 2009

katka...no co by sme ti poradili....tie peniaze prepit a na deti kaslat 😅 😀 😀 😀 to sa asi tak z toho da...ja teda mam len jedno...ale nemat muza, tak sa pasieme 😠 🙄 😅

lalupka vitaaaaj, teba som tu dlllho nevidela 😵 a nanusku tiez 😵

deny32
17. nov 2009

Baby a ma vplyv to ze si na PN na vysku materskej?
Nebude potom nizsia?

S tymi peniazmi je to fakt.. ten prispevokj pri narodeni nam staci na kocia, autosedacky a par malych veciciek.. ☹ Ale aspon nieco...

mauzos
17. nov 2009

deny matersku mas v takej vyske ako PN, ale tam je viac okolnosti ako to zmenit. Da sa platit este dobrovolne nemocenske poistenie, aby si ju mala vyssiu. Ale to musis zacat skor ako otehu 😉
Ked si vyberies taky drahy kocik, tak mas len na neho 😀 Nam z toho porodneho vyslo podstatne viac veci 😝

A s tym rodicakom neviem ani ja ako vynalozit. Este ze si poradila Pipi 😀 😀

deny32
17. nov 2009

Mauzi, ja som na zivnost, platim si dobrovolne.. keby som sla na PN, tak som oslobodena platit, ci nie? alebo by som dostala PN a platila by som si dobrovolne dalej?
Ozaj, ako je to na PN?
Mate nejake vychadzky, alebo ako to je pre pripad kontroly?

lalupa
17. nov 2009

pipi , ja len na skok 😉
drzim palceky pri snazeni 😵

baby, setrite si peniazky,ako sa len da, ja som z plno veci polavila, netreba novy kociarik, najlepsie je po niekom dedit,ved vacsina je len an par mesiacov, no niektore veci ako prve topanocky urcite kupit nove a investovat,
plienky nakupit vo velkom v akcii, takisto sledovat akcie na mliecka, ja som takto nakupila sunar z ciech a neplatila som ani postovne, plus nejake vyzivky hipp k tomu...

je to tazke a je to boj, ale my sme silne zeny 😉

joooj a mozno vam rodicovsky zvysia,tak budete na tom lepsie,ako my s ajkou , nestihli sme ani prve zvysenie porodneho na 25

mauzos
17. nov 2009

ved to zvysenie je uz odklepnute od januara. Ci nie? Ja zijem v tom, ze ano 😲

ajka72
18. nov 2009

mauzos mali by vám rodičovský zvýšiť od januára aj ja viem tak platí to do 2 rokov detí čo nechápem keď vačšinou si dieťatkom si do 3 rokov ten rok si môžme pískať ☹ ale aspoň vy nech sa máte o trošičku lepšie i keď aj tá zvýšená suma pri dvojkách je smiešna ale aspoň niečo, 😉 a ešte uvidíme do kedy to bude platiť su voľby tak ja to beriem aj za taký predvolebný ťah uvidíme do kedy bude platiť či ho nova vláda nezruší treba veriť že ešte dlho ostane 😉

matelko1
18. nov 2009

ahojte baby.tak ja sa k vam pridam.ano,rodicovsky sa ma od januara zvysit,ale len na 2 roky a ten treti si mozme piskat.ja som tiez na PN a 3 roky som si platila to dobrovolne pripoistenie,takze marodka sa mi trosku zvysila,ale potesi to,ved to nieje mala suma.od jula som na pn,takze musim si zistit dokedy mi budu platit z toho pripoistenia,ale myslim si,ze 52 tyzdnov a potom.....

mauzos
18. nov 2009

matelko normalne ti budu platit celu PN a celu matersku, potom uz samozrejme nic 😖

matelko1
18. nov 2009

mauzos aj z toho dobrovolneho pripoistenia mi budu platit cely ten cas co budem na materskej?

matelko1
18. nov 2009

mauzos v akom termine si porodila.rodila si cisarakom,alebo normalne?mas jednov.alebo dvojvaj.dvojcata.

loginka
18. nov 2009

cafte,
dia vitaj!
ak som dobre pochopila prispevok pri narodeni dostaneme dvojnasobny? ja som si myslela, ze len zvyseny
ja som tiez PN, zatial kontrola nebola, ked som mimo tak aj tak su to vacsinou doktori, ale s mojou gynekol.som dohodnuta, ze ked nico vypise mi papier ze som bola u nej
dalsia vec ktoru som nevedela, ze matersku dostanem len do vysky PN, aspon teda o 3 mesiace viac, ja som sa v septembri zamestnala kvoli materskej, dufam, ze to malo aspon vyznam

matelko1
18. nov 2009

pokial ja viem,tak materska sa vypocitava za minuly rok.ja som sa informovala a vzdy je to rok do zadu.tak teraz neviem.

matelko1
18. nov 2009

ano prispevok dostaneme dvojnasobny.

loginka
18. nov 2009

to ano matelko cize pre nas tento rok

baby ake a kolko flasiek potrebujem???
zatial mam 2 take obycajne na mlieko
teplomer staci obycajny?
chranice na bradavky treba?

dajte este pliz vediet co ste z planovanej vybavicky nevyuzili, prip. co by vam urcite chybalo.

scarlette
18. nov 2009

kocky ja pouzivam kapustu a octanovu mast 🙂 yatial sa citim dobre atb beriem radsej tiez, nakolko som mala aj teploty vysoke...

lalupa uz mi to baby vysvetlili ze si z oboru, ale je to riadna haluz, lebo na roznych strankach su rozne infosky 😅

mauzos
18. nov 2009

ano Matelko cely cas ti budu platit 😉
rodila som v 39 tt planovanou sekciou a mam dvojvajecnych chalanov.

Logi ja pouzivam MAM Ultivent prakticky od zaciatku a som s nimi velmi spokojna. Mali skoro vobec nemali koliky a daju sa ku nim dokupit rozne dudle, na vselijake pouzitie. Stacia ti dve, maximalne jedna do rezervy pre pripad. My mame 3 velke na mmlieko a dve male na caj a nedavno som dokupila Mam trainer s naustkami a usami, tie su tiez super. Vsetko sa da so vsetkym kombinovat, dudle, naustky, usi.
Samozrejme mame plno inych flias, ktore som pocas tehu v navale nakupnej horucky pokupila a ktore sme ani nepouzivali 😀 😀
Teplomer mame celovy a je to super vec, za par sekund je odmerana teplota.

matelko1
18. nov 2009

mauzos tak to super v 39tt.mala si aj nejake problemy,alebo tehu prebiehalo bez problemov.
baby ja uz skoro celu vybavu mam kupenu,uz len kocik,no a este nejake drobnosti.nechcem toho vela,ved potom si dokupim.

loginka
18. nov 2009

dobre, tak sa vyhnem nakupnem horucke, mam zatial 2, dufam, ze budeme spokojni vsetci 🙂
ako sa dnes maju drobci?

julietka
18. nov 2009

mauzi pises ze mas ten čelovy teplomer..tiez nad nim uz dlhsie uvazujem, ale citala som na nete a na konikovi rozne nazory a vraj nemeria presvedcivo..aky as typ? lebo ak su len nejake drobne rozdiely tak to nepovazujem za podstatne

logi ja som si kupila tu startovaciu novorodenecku sadu Avent plus odsavacku
kuk tuto, len musis ist skoro uplne nadol...
http://www.predeti.sk/?idmenu=219

mauzos
18. nov 2009

matelko nemala som ziadne problemy, bola som doma cele tehu, takze som sa vyhla stresom z prace 😀 Vobec som sa neotvarala, prietoky super, len kvoli tt mi robili sekciu 😉

logi dnes je to lepsie, ale oni zacnu okolo piatej. Ale uz mam na nich nachystany gel na dasna z Anglicka, tak snad bude dobre.

Julietka mam Balance, neviem co to je za znacka, mali ho raz v Lidli vo velmi dobrej cene. Da sa s nim merat teplota aj v uchu a ma plno inych funkcii. Ja som spokojna, akurat som vcera porovnavala meranie s klasickym ortutovym a sedelo na chlp. Zdalo sa mi ze ma Tomi teplotu z tych zubov, ale nastastie sa to nepotvrdilo.

julietka
18. nov 2009

chudatka drobci, neplacu ti velmi ked sa im teraz rezu zubky? ten gel mozno aspon na chvilu zaberie, skusala si aj homeopatika? kamoska mala nejake na zubky aj na laktaciu a pomahalo

ja uvazujem nad tymto
http://www.topcom.net/sk/staroslivostodieta/pro...

da sa s nim merat teplota na cele, v usku a zaujimavy je pre mna tym ze sa da odmerat aj teplota vody, jedla a pod. lebo kym si zvyknem a budem vediet odhadnut spravnu teplotu napr,mliecka a vody na kupanie tak mi to pomoze

mauzos
18. nov 2009

julietka ja mam presne taky isty, len iny design, ma vsetky tie funkcie co tam spominaju. Pouzivam ho len ako izbovy teplomer v spalni a na meranie teploty drobcom. Do vanicky mame klasicky teplomer a mlieko uz viem odhadnut 😉 My mame chuvicku topcom a sme maximalne spokojni.

a veru placu a vcera vecer uz som plakala aj ja s nimi ☹ Bola som sama a revali o dusu. Homeopatika som neskusala, davala som im doteraz Dentinox, ten je tiez dobry, len ma zrejme kratkodoby ucinok. Dnes mi dosiel ten gel z Anglicka a to by malo byt o dost silnejsie, tak uvidime.

julietka
18. nov 2009

mauzi a ty mas teda dva teplomery? aj ten z Lidla Balance a aj ten Topcom? alebo som to zle pochopila 😕

tak ja dufam ze ten gel drobcom pomoze,aby tolko neplakali chudatka a ty s nimi 😵 asi maju aj teplotu zvysenu vsak

scarlette
18. nov 2009

mauzos ja mam tiez ten teplomer z lidla 😀 😀 😀

julietka
18. nov 2009

baby a uz ho asi v tom Lidli nemaju co? my tam sice nechodievame nakupovat, ale ak je dobry..hm, a urcite aj lacnejsi

julietka
18. nov 2009

babule este ma napadlo ked takto rozoberate teplomery, minule som hladala aj odsavacku soplikov. Viem ze je najlepsia ta vysavacova, tu si aj kupim, ale chcela som aj taku rucnu na baterky,no pocula som ze netahaju dobre, alebo je to tym ze treba zvolit spravnu techniku prilozenia k nosteku?
Ake mate skusenosti s takymi odsavackami a ake mate a ci ste s nimi spokojne?

dia..
18. nov 2009

No teda žiadna sláva , ale tak sme s manželom aj predpokladali ved sme na slovensku. 😠