Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
1. dec 2009

loginka ja som vyše roka ohrievala mlieko v ohrievačke a až potom v mikrovlnke, na pár sekund lebo dievčatá maju radšej studenšie mlieko ako teplejšie

deny32
1. dec 2009

Ahojte,
neviem zatial zaujat stanovisko mikrovlnka vs. ohrievacka, ale tiez si myslim,z e je to ohrev na inom principe. O mikrovlnkach sa uz toho popisalo vela, co je pravda a co nie je velmi tazko urcit. Ja zatial nekupujem ohrievacku a ked,bude potrebne, tak zohrejem v teplej vode.. neskor uvidime..
CHruminka, Mauzi, suhlasim aj s Vami, sme obklopeni elektrosmogom a pod.. ved aj obycajny kabel na telku v stene vyzaruje a dokaze rusit signal ineho prijimaca. Keby sme to mali vsetko sledovat, tak zijeme na lazoch bez elektriny, internetu a pod. Skor si myslim ze je to o najdeni zlatej strednej cesty... deticky urcite nebudu vyrastat v sterilnom prostredi a ani my sme tak nevyrastali...

Co sa tyka mojej serklaze.. poslal ma pekne domov, stale mam nejake vytoky, takze zobral kultivaciu a cakame na vysledky. Ja osobne som za serklaz, ale je asi aj rozdiel,, kto to robi.
Bibianka, mne to dr. v nemocke vysvetlil tak, ze ma v ziadnom pripade nezasije, pokial bude co i len naznak nejakej infecie, alebo sa mu nieco nebude pozdavat. Doslo by totiz k tomu, co si pisala.. zasila by sa aj infekcia a vtedy to ma efekt " casovanej bomby"... t. zn. infekcia sa tak roziruje v matrernici a sposobi predcasny porod. Vtedy urcite moze serklaz, alebo pesar ovela viac uskodit ako pomoct. Tak ako prakticky vsetko zalezi to od lekara a stavu buducej maminky, je to myslim velmi individualne a urcite to nie je nejakym univerzalnym riesenim.
Prave dne som si nechtiac vypocula rozhovor, kde sa dr. rozculoval, ze nejaky iny lekari nechali jednu babu len tak a pekne si odisli domov, ved koncila sluzba, dako bude.. ledva ju zachranili, bolo skoro neskoro.. to je presne pripad toho pristupu lekarov.

nana77
1. dec 2009

ja som v mikrovlne tiez nezohrievala a vlastne dodnes nezohrievam. tiez som pocula, ze je to riadne svinstvo, tak ju radsej nepouzivam. zo zaciatku som na mlieko pouzivala ohrievacku, a neskor sme presli na ten system s termoskou a ten sa nam najviac osvedcil. aj v noci to bolo fajn, a aj ked sme chodili von. ked boli malicki, ze len lezali v kociku, byvali sme vonku cele hodiny (ked pocasie dovolilo) a vtedy sa nam termoska absolutne osvedcila. voda vzdy akurat zohriata, stacilo len zarobit mlieko.
ono je to fakt, ze sa deti nedaju a ani nemaju drzat v absolutnej sterilite, ale za tu mikrovlnku som citala fakt odstrasujuce clanky, tak kedze je mozne sa vyhnut jej pouzivaniu, tak ju nepouzivam. skusim to najst, a ak sa podari, vam to sem smolknem. ale samozrejme, ked sa pouzivat bude, nikto na to nezomrie...ze jo? 😉

inak, este ste tu rozoberali flasky. ja som od narodenia pouzivala take male sklenene mam flase s uzkym dudlikom. potom som ale presla na avent, lebo sa mi do nich lepsie zarabalo mlieko, kvoli tomu, ze su siroke. ale aj na avent flase pasuju ine dudle (napr. chicco, mam tie siroke... ). viem to na 100%, lebo chlapci nechceli avent dudle, tak som pouzivala a dodnes pouzivam mam dudle.

inak, kocky, mam dve flasky mam (vid prilozeny link). su uplne nove, nepouzite (jedna je original zabalena, jednu sme otvorili, ale nepouzili ani raz), lebo sme ich dostali ako darcek v case, ked uz sme mali nakupene a pouzivali sme aventacke. ak by ste niektora mala zaujem, predam za polovicku 🙂

http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?pr...

deny32
1. dec 2009

Katrin, je mi luto ale ten termin zajra a 3D vyuzijem.. teda ja sa etsim za seba, ale luto mi je, ze ty uz asi nestihas.. ale ved skus tam cinknut, mozno Ta este budu vediet niekam dat. Ak potrebujes cislo, tak ho mam...
Ja si nemam od koho pozicat tu odsavacku, takze si ju asi kupim.. sterilizator urcite a ohrievacku uvidim, podla potreby.. stale som optimistka a dufam, ze budem kojit a bude to stacit 😉 tu odsavacku chcem hlavne na rozbehnutie kojenia.. tu rychlovarnu kanvicu so stupnami mam, ked sa nam posledna pokazila, tak sme ju kupovali tiez hlavne pre babatka 🙂 len este musim vyskusat ako a ci to funguje 😉
Tiez sa pripajam a blahozelam k super vysledkom u dr.. mas pravdu v tom merani vahy, nam sa to tiez hybe rozne.. po merani im to da asi 4 vahy a z toho si kazdy dr, vybera, takze sa mozu lisit.

Nam uz dnes meral prietoky, su asi ok, lebo nic nevravel 🙂 len jeden tak skackal, ze sa mu podarilo zmerat az na 3x 😵 😵 😵
Poloha ostala rovnaka, jeden je dole hlavickou a druhy stale priecne.... neda a neda si povedat, huncut jeden 😵

julietka
1. dec 2009

chruminka, mauzi, ajka a ostatne uz maminy, pamatate si ake ste mali tie porodnicke vlozky,myslim velkost?
ja som si pre istotu uz bola vcera nejake veci pokupit v lekarni a az teraz som to doma vybalovala s tasky a vsimla som si ze je tam napisane velkost mini..nie je to malo? alebo vacsie neexistuju? alebo ake mate skusenosti, by som si ich isla prip. vymenit za vacsie..ide o to ze ja aj na bezny menzes som vzdy pouzivala tie najdlhsie super plus..len neviem ci tie porodnicke sa rozlisuju len v dlzke alebo v hrubke.. 😕

ajka72
1. dec 2009

julietka ja sa už presne nepamatám ale myslím že na tých čo som ja mala nebolo rozlišenie veľkosti viem že mali taký biely obal myslím s modrými alebo červenými písmenami mala som tip od maminiek boli dostať v jednej lekárni takže som ti asi veľmi nepomohla, veľkosť tých bola taká akurát a treba predsa len hrubšie lebo dosť krvácaš aspoň ja som 😉

julietka
1. dec 2009

ajuska aj tak dakujem 🙂 no asi sa pojdem popytat priamo do tej lekarne, lebo ta babenka co mi to nakladala do kabele mi nedavala na vyber ake chcem tak jasne ze ma nenapadlo sa pozriet..

katrinb
1. dec 2009

deny - ja som rada aj za teba...ze ides zajtra...ved som ti to hovorila, ze pojdes 😉 Co sa tyka dnesnych vysledkov...som rada, ze ta poslali domkov...a dufam, ze tie vytoky nie su vazne....ja som na tom podobne...tiez ich mam...teda v pondelok mam volat na vysledky...tak dufam, ze iuz nebudem mat tu infekciu ci co to bolo, aj ked lekarka tomu nedavala vela sanci...hovorila mi, ze vraj uz ked ich ma zena v tehotenstve...vraj sa toho velmi tazko zbavi. No neviem, co je na tom pravdy....uvidim v pondelok.

Cislo mi prosim posli, skusim tam zavolat...ved uvidim co mi povedia....vopred dik

A co sa tyka prietokov, to je super....fakt perfis...ze su OK....ktovie, kedy mne budu merat.....uvidime

chruminka
1. dec 2009

neviete mi poradit ku tej ziadosti na peniazky na babetka ten priplatok k prispevku treba tam potvrdenie od pediatricky ze sa deti dozili 28 dni?

julietka
1. dec 2009

chrumi ano je potrebne dolozit potvrdenie od pediatra 🙂

scarlette
1. dec 2009

chrumi a v tej ziadost vzpisujes aj datum kedz sa dietatko doyilo 28dni, tam treba napisat datum ktorz pripadne na 29den...

bibianka
1. dec 2009

chruminka,mauzos
mikrovlnka predsa nemá nič spoločné so sterilitou, to ste zre pochopili.
Mikrovlnku doma máme, používa sa pre dospelákov na zohrievanie, ale pre deti na tom nič nerobím, výnimočne dohrejem vodu. Link neposkytnem, bola o tom siahodlhá debata na inom serveri, kde sa aj písalo o tom, na ako princípe prebieha zohrievanie. Ale toto si pamätám - výživova hodnota sa síce nezmení, ale probiotiká v mlieku mikrovlnné ohrievanie neprežijú. Neviem prečo, možno je to tým nepravidleným ohrevom. Ale to je fuk. 18 mesiacov som pre malého pracne po nociach odsávala mlieko, dokrmujem ich drahým Nutrilonom HA, tak predsa nebudem riskovať, že sa táto "vzácna potrava" znehodnotí. Je to síce menej pohodlné, ako strčiť fľašu do mikrovlnky, ale robím to pre svoje deti. A každý nech si robí podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. HAUK!

bibianka
1. dec 2009

A ešte jedna vec - probiotiká sa starajú o imunitu detí, tj. vďaka nim sú deti zdravé a majú silný imunitný systém. Všetci výrobcovia mliek ich dávajú do UM. A ak niekto dáva deťom napr. probiotické kvapky, vie, že ich musí skladovať v chlade. Iste by nikoho nenapadlo strčiť ich do mikrovlnky alebo prevariť. Také BIO GAIA stoja cca 10 €!

julietka
1. dec 2009

bibianka asi mas pravdu,lebo priznam sa ze som pozerala navod od nasej mikrovlnky a dokonca v navode je pisane ze mlieko by sa tam nemalo ohrievat..a tiez som raz niekde citala o tom, dokonca tam bol chemicky rozbor co sa robi s mliekom ked sa ohrieva v mikrovlne, ale ot uz bolo davno a nepamatam si to..

deny32
1. dec 2009

Bibianka, krasne fotky, este krajsie deticky 😉 😵 😵 😵

bibianka
1. dec 2009

Jé Deny, ďakujééééééém 🙂

loginka
1. dec 2009

a v tej mojej ohrievacke pisu ze ohrev trva 10min, to je dost keby som mala ohrievat trebars vlastne mlieko, to potom len vo vode asi
ale umele si s termoskou viem predstavit pripravovat
bibianka fakt su utesene 🙂

inakk moji krpci sa stale nerovnomerne pohybuju, kocka v pravo sa stale len tak vypuca a pohyby minimalne, zato chlapcek sa cini, myslite, ze je to ok?

bibianka
1. dec 2009

Logonka, dííík 🙂
Ja som o svojej kočke tiež takmer ani nevedela, občas sa vypučila. Ale bobo po večeroch diskotékoval.

My sme použivali ohrievač TEFAL. Spočiatku, keď ešte nebolo treba plnú fľašu, ohrialo sa tam mlieko z chladničky do 3 min. Samo sa to vyplo a preplo na udržiavanie teploty (tuším na pol hodinu), takže super, žiadne nervy.
http://www.hop.sk/produkt/tefal-bh4250a0/

dracik1
1. dec 2009

caute, ja by som tiez nezohrievala mlieko pre deti v mikrovlnke 😨 , na kazdej krabici mate napisane, ze mlieko sa ma urobit do cca 45 st. vody a ochladit aby bolo vhodne na pitie....v mlieku su probiotika, co sa mozu ohrevom znicit...to mozete davat detom rovno kravske mlieko...nasi tiez nechceli ani 1 min cakat ked boli hladny a najviac sa nam osvedcila termoska s horucou vodou a studena prevarena...a to Vam mozem povedat, ze do cca skoro 3 mesiacov sme stavali kazde 3 hodiny, co sme ich krmili.....ziadne take, ze o 22h sa najedli a spali do 5tej rano... 😀 , boze dodnes im to zostalo, furt kricia hamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

juliagregor
1. dec 2009

mne robia ham aj na kalciový sirup 😀

deny32
1. dec 2009

Bibianka, nemas za co.. 🙂

Logi, moji chalani tiez nekopu rovnako, jeden kope casto a druhy obcas a inak to citim.. 🙂 niekedy sa aj vyduvaju a to je pre mna super pocit..mam pocit ze uz vykukne z bruska 😵 a maju aj svoje dni.. niekedy sa hybu viac, inokedy menej... ako kedy. Aj oni asi maju svoje nalady 😉

Dracik, tak to mas doma hladosov.. 🙂 Po tych troch mesiacoch sa to upravilo? Ako dlho vydrzali v noci?

dracik1
1. dec 2009

juli, to fakt? 😀 ja som z nich , priznam sa, niekedy az na nervy z toho ich hamiiiii, najedia sa do prasknutia a ja potajme ako chuderka v kute jem , lebo keby ma videli tam mi nedaju pokoj 😲

deny32
1. dec 2009

dracik... 😀 😀 😀
si to skusam predstavit, ako to asi funguje.. jest niekde v kute "na tajnaka" 😀 😀 😀

dracik1
1. dec 2009

deny, upravilo sa to cca v 5tich mesiacoch, potom jedli uz cca vecer o 22h a vydrzali do tej cca 3-4 rano...potom sa to pomalicky posuvalo...ale velmi dlho stavali medzi 4-5h rano...ja som ich nikdy nebudila, skratka, ked sa zobudili , najedli sa, odgrgnut , prebalili a spat 😀 ....pamatam si, ako bolo moje najzboznejsie zelanie, aby stavali cca o 6 rano...a to nam zostalo dodnes, vsatvame cca medzi 6-7 rano, vacsinou 6.30 😀
ale poznam baby, co v noci krmia mlieckom aj starsie deticky ako mam ja 😀

dracik1
1. dec 2009

deny, niekdedy je to komicke a niekedy mi to, priznam sa lezie trosku na nervy 😝 , potom nemam cas sa poriadne najest , hlavne vecer a vyzieram ako teraz margotky 😀

juliagregor
1. dec 2009

niekedy jem na záchode 😀 , oni majú v sebe radar, akonáhle si naložím jesť tak hotovo. Dráčik ja malých stále kojím, v noci asi dvakrát každého. Ked ich trápia zuby, som hore skoro každú hodinu. ☹ Niekedy, keď stále otravujú, tak im zarobím sunar.

deny32
1. dec 2009

Dracik, mojmu manzelovi vraj davakla svokra pravidelne v noci kakao este aj ked mal 4ri roky.. 🙂))
Tiez poznam maminky, co este aj k dvojrocnym detickam vstavaju v noci pravidelne... je to u kazdeho rozne... 😉
Som zvedava, ako to bude u nas.... 😉

deny32
1. dec 2009

Juli, to je super ze ich este kojis... 🙂

juliagregor
1. dec 2009

Deny prvého som kojila do 17 mesiacov, potom som ho musela odstaviť, lebo som otehotnela. Ale už každý pondelok si hovorím, že stačilo. Len teraz sú chorí a idú im stoličky, tak im nechcem spôsobiť ďalší stres. A musím priznať, že je to aj veľká finančná pomoc, ked nemusíme kupovať toľko mlieka. Dávam im aj Sunar, ale vypijú maximálne 90 ml, to sa len dotlačia. 😀

deny32
1. dec 2009

Financne urcite, to verim.. som dnes pozerala ceny nUtrilonu.. des.. a to netusim, ako dlho dvom vydrzi jedno balenie... a tiez je to pre nich omnoh zdravsie a mas mliecko stale pripravene... 🙂))