Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
12. jan 2010

mima - ved ked sa nezmestia, budem to riesit skor. Ono ja kedze nemam skusenosti sopm napisala pol roka...ale ak sa zmesita tak do 3 mesiacov, tak ok...ja budem len rada, ked budu krasne rast. Ale dik za info
A fakt mas super humor...ja sa stale pousmievam nad tvojimi prispevkami

luciaf13
12. jan 2010

Vajcaci 😀 😀 😀 😀 😀 vsak to je dobre oslovenie xixi aj my tych nasich dvoch drobcov volame vselijako 😎 😎 ale je to vsetko s laskou 🙂 🙂 🙂 🙂

dracik1
12. jan 2010

pekne, ze vajcaci 😀 , ja tych mojich volam šušni, pipinovia, šiši a 😀

deny, neboj, urcite vydrzis do ukonc 😀 neho 36tt 🙂 ...
vsetkym tehulkam prijemne tehulkovanie a co najneskorsi poorod 🙂

julietka
12. jan 2010

matelko dnes som hovorila s mojou lekarkou z Antolskej a povedala ze kludne az do porodu mozeme uzivat 4tbl. magnezia denne, ale ze to tvrdnutie je normalne a sposobene aj tym ze babatka su velke a natahuju sa v malom priestore..tak aj preto citime to pnutie

matelko1
12. jan 2010

julietka tak super,ze si sa pytala dr.aj som si myslela,ze to bude asi pnutie,ale clovek nikdy nevie.
katrin tebe napisem ip ohladom tych cien kocikov.

adjka
12. jan 2010

ahojte, ja som v 15t tiez dvojicky, este neviem co, ale chcela by som vas poprosit, ze by ste sem vsetky ktore si precitate a uz mate vase ratolesti na svete napisali v kolkatom tyzdni sa vam narodili atd.vela ludi ma spociatku strasilo ze pojdu skor, ale ja ostavam optimista a verim ze ich budem mat v brusku az do 39t,nastastie som v poslednej dobe spoznala tri maminy dvojiciek, ktore ich vsetky doniesli krasne do toho 39t, takze hlavu hoire a verit, modlit aby nase deticky vydrzali v brusku co najdlhsie....a fakt prosim o rady ako ste to mali vy uz terajsie mamicky aaaa este jedna otazka:mam dilemu s kocikom, prosim vie mi niekto odporucit nejaky dobry??
Neviem ci kupit siroky alebo dlhy, siroky mi je sympatickejsi ale zas ci sa s nim vsade zmestim, ach jaj, prosiiiim poradte niekto skuseny....dakujem

matelko1
12. jan 2010

gajana neviem,ale urcite bude spokojna,lebo jej ho zase kamoska,ktora ma obchod s detskym odporucila.tej mojej kamoske sa len 6.1.2010 narodili drobci,ale viem,ze si ho kupovala,ze vojde s nim vsade,lebo ma myslim sirku necelych 80cm

matelko1
12. jan 2010

adjka ja som uz pomaly v 36tt a som zvedava este ako dlho vydrzim,ale moja kamoska ma dvojvajecne dievcata a ta ich donosila do 38tt.zalezi ci su jednovajecne,alebo dvojvajecne.jednovajec.vraj idu skor von,lebo maju jednu placentu,takze uvidim ako dlho vydrzim ja.
a co sa tyka kocikov,kazdemu sa nieco ine paci.ja budem mat jane twin a je za sebou,ale su baby,ktore chcu vedla seba a tych je viac,uz len vybrat si.

gajana1
12. jan 2010

matelko a nemôžeš poslať aj mne tie ceny a značky kočikov ake maju na vyber. dakujem

chruminka
12. jan 2010

adjka ja som porodila dva dni pred 39tt,ale bola som uz 3tt v nemocnici ,musela som lezat a brat tabletky na udrzanie tehotenstva,ale oplatilo sa to! mam krasne zdrave jezibabky 🙂
ja som s kocikom uplne spokojna mam bumbleride deti mam pred sebou vedla seba takze ich mam hned poruke ked daco treba a aj sirku mame taku ze sa vsade zmestime teda vsade kde su klasicke dvere,lebo kocik ma len 75cm,zatial som nemala nikde problem.Prepravujeme sa dost busmi kedze nemame auto tak si neviem predstavit ako by som ten tirak (kocik za sebou) natrepala do busu nas bager (tak volam nas kocik 😉 ) sa zmesti v pohode aj so SAD busov.

katrinb
12. jan 2010

adjka - gratulujem ku dvojickam. Co sa tyka kocikov, aj ja kupujem za sebou ABC Design Zoom. Ale ako pisala Matelko, viacere maminy maju vedla seba. Tu ide hlavne o to, ktore sa tebe viac pacia a potom pozerat na viacere moznosti kocika, najma tie, ktore ches ty, aby mal tvoj kociar

bobooo
12. jan 2010

adjka ja som rodila 40 +2tt, presnejšie týždeň pred termínom a bola som veľmi rada,že som to tak vydržala...inak ja som počas tehotenstva nemala žiadne problémy ja som mala také ukážkové...až 4dni pred pôrodom ma začala bolieť chrbtica...a kočiarik mám Jané Twin Two a som s ním nad mieru spokojná je dlhý čiže za sebou 😀
matelko ty tiež Jané? veď si spomínala nejaký iný, nie?

katrinb
13. jan 2010

boboo - teeeda potiahla si neuveritelne. Ale mas dvojvajecne, ze? Ale aj tak nadhera 😉

juliagregor
13. jan 2010

ahojte tehuľky aj maminky

katka ako ti tie týždne pekne pribúdajú 😉
matelko si super 🙂

adjka gratulujem k dvojčatkam
ja mám jednovaječných chlapcov, 35 tt + 5, v nemocke som bola spolu ako tehotná 8 týždňov a s deťmi ešte 3 týždne
www.dvojcata.kat.cz - výborná stránka o dvojčatách, nejaká teória, štatistika s pôrodnými váhami, týždňami a aj s dĺžkou kojenia, fotogaléria dvojčatových kočíkov a výborné články, odporúčam hlavne - čo vyvádzajú dvojčatá 😉 , čo potrebujú dvojčatá atd

dvojcata.cz dobrá stránka s diskusiou o kočíkoch, nie je toho tak veľa, ked prečítaš skúsenosti mamičiek dostaneš trošku prehľad 😉

ja mám kočíky vedľa seba, klasickú trojkombináciu a dva šporťáčiky, Peg perego Aria a teraz Nurse Pareo

matelko1
13. jan 2010

ahojte.
boboo tak ty si fakt pekne potiahla 🙂 ...ano chcela som iny kocik,ale do konca januara urcite nebude este na trhu a ja nemozem cakat.co ked sa narodia skor.uz mam zarezervovany jane twin two.a vidim,ze si nadmieru spokojna.teraz ma vraj ten kocik trosku zlepsenie,ze vraj sa daju otacat sedacky,tak uvidime.ja to na obr.nevidim,ale sefka det.obchodu mi povedala,tak uvidime.

zajtra idem do poradne,tak som zvedava.uz aby bol stvrtok.
nejde mi odosielat prispevky.blbne konik.

katrinb
13. jan 2010

Juli - no aj ja sa velmi tesim. Dnes zacinam 32 tt aj Deny. Takze super. Takze minimalne 4 tt uz len a viac ak sa bude dat...samozrejme.

A matelko sa drzi uuuuuzasne.

Ja som si uz dnes objednala cez net kociar. Nebudem uz cakat. Najprv som ho chcela kupit v obchode u nas, kvoli reklamaciam...ale ked 60 € usetrim, ked objednam cez net. A nie je to malo peniazkov. Tak dufam, ze kociar bude sluzit ako hodinky....bez problemov.

fatulda
13. jan 2010

adjka ahoj,

gratulujem k dvojickam. Ja mam dvojicky dievcatka, rodila som v 36tt, bolo to nahle a rychle, ale baby su uplne v poriadku 🙂 , vobec sa netreba stresovat, kludne mozes do toho 39tt donosit. Tiez mam kocik Bumbleride indie twin a som s nim veeelmi spokojna, zatial sa mi nestalo, ze by som sa niekam nezmestila (okrem vytahov v klasickych panelakoch, samozrejme).

alienka73
13. jan 2010

Fatulda a ostatne co mate ten bubleride a zmestite sa aj medzi pokladne v obchodoch? Teda v potravinach. Lebo v nasich vojdem ledva s nasim jedno kocikom ale take ako hypermarkety tam sa vojdete?

Ten pouzity bumbleride co ste tu o nom pisali ten uz je predany? Rezervovany? Tusim v POprade niekto predava.

matelko1
13. jan 2010

veru 36 tt mi zacina.drzim sa 🙂 a som zvedava dokedy.
zajtra idem do poradne,dam vediet.uz aby bol stvrtok 🙂 🙂

fatulda a ty mas jednovajecne,alebo dvojvajecne dvojky.
teraz mi volala sefka z detskeho obchodu,ze autosedacky jej uz dosli a na bud.tyzden pride konstrukcia.ja neviem co mam robit a aky kocik si vybrat.ten casualplay som sa na ceskej str.docitala,ze je to limitovana edicia.mozu byt tam ceny pri limit.edicii vyssie?...neze mi vyrube 1800 €lebo odpadnem.jane stoji 1000€+fusaky a taska,tak sa to da este zvladnut.
no ja fakt neviem.zajtra musim za nou zajst.aj tak idem k lekar.

juliagregor
13. jan 2010

kocarky.cz - už aj Cam má kočík za sebou, ale moc sa mi nezdajú tie kolečká 😒

mauzos
13. jan 2010

no fakt tie kolecka 😖 a cely je taky nejaky divny, aspon na mna tak posobi.

Adjka ja som rodila tiez v 39 tt sekciou. Mame Bumbleride, sme spokojni.

Alienka v Hypernove v pohode, aj skoro vo vsetkych vacsich obchodoch ako Kaufland, Tesco ... dokonca nam teraz otvorili hned pri nas velku Balu a aj tam v pohode prejdem, tak sa vytesujem 😉 Jedine v Carrefouri maju uzsie pokladne, tam chodim vonku cez vchod 😝

julietka
13. jan 2010

juli ten cam kocik nema nahodou na sebe vanicky? aspon tak to zvlastne vyzera na tej fotke..ale inak je to pekny kocik 🙂

fatulda mate krasne mena pre princezne 🙂 aj my sme chceli Emu, alebo Saru, ale uz nam vyfukli kamarati co mali skor deti 😉

katrinb
13. jan 2010

Emu a Saru som chcela aj ja dat...no svagriny si ich prepozicali 😠 takze ja som musela vymyslat dalsie 😵 U nas zatial boduje Adelka a Nikolka....no uvidime

alienka73
13. jan 2010

Tie vanicky na tom cam su asi dost neprakticke, ze su akoby jedno na druhom. Keby to spodne babo plakalo neviem ako by som ho vybrala von. Moj maly dost plakal a casto skoncil na rukach.

juliagregor
13. jan 2010

kamoška si kúpila súrodenecký Phil a teds, malý sedel hore a bábätko v taške bolo zavesené pod ním, vydržala 3 prechádzky a kúpila monokočík a malý išiel na skejtík, zlá manipulácia s bábätkom, nevidela naň

nech dajú výrobci vymyslieť kočík maminám
ale na druhú stranu, žiadny kočík nesplňa nároky maminiek od bábätka do 3 rokov

julietka
13. jan 2010

katrin ja by som dala z tych dvoch co si napisala urcite Adelku. To je krasne meno a nie je tak frekventovane ako Nikolka 🙂

alienka73
13. jan 2010

Aj mne sa Adelka paci , zatial nie je frekventovane 😉 .

julietka
13. jan 2010

veru ja nechapem ako vobec taky kocik dokazu navhrnut, aj ked su pekne skoro vsetky ale mne sa to zda az proti prirode aby jedno dieta doslova lezalo jedno na druhom. Mne nevyhovuju z praktickeho hladiska ani tie tandemove za sebou, si neviem predstavit stale nakukat na to druhe dietatko..

asi najlepsie co trh ponuka co sa tyka dvojkovych su bumbleride, keby som nevedela o tych EW tak kupujem jednoznacne bumbleride. Akurat sme dali prednost tym pevnym vanickam pretoze sa nam to zda praktickejsie na toto rocne obdobie..

juliagregor
13. jan 2010

ja som chcela Zuzanku a Natáliu ale mm robí len chalanov 😀

páčia sa mi mená, ktorým aj ked nedáte zdrobneninu poviete pekne..kamoška má Sofiu a Sandru

Adelka je pekné ale Adela to už tak pekne nezneje

nana77
13. jan 2010

ahojte tehulky!!!
obcas vam sem vpadnem, aj ked uz moc nepisem. ale stale vas rada citam. aj ked moji mali uz maju 20 mesiacov, este stale si dobre pamatam, ake to bolo, mat ich v brusku a tesit sa na nich 😵 . a tak pri vasej temicke si obcas zaspominam na tie casy 🙂

ja som rodila v 38tt (presne 37tt+5) a mala som to stastie, ze sa dalo prirodzene. je to zazitok na cely zivot.

pisali ste o tych sterilizatoroch. my sme mali elektricky parny sterilizator avent a bol super. flasky boli vysterilizovane za par minut a zmestilo sa ich tam 6ks. ja som malym do pol roka sterilizovala po kazdom jedle, potom prisli prikrmy a casom lozenie po zemi (takze aj ked mame doma cisto, predsa len podlahy sterilne nie su) tak som potom len raz za den a okolo roka raz za tyzden. a teraz uz nesterilizujem vobec.

co sa tyka kocika, suhlasim s kockami, co pisu, aby sa neinvestovalo zbytocne vela. po mojej osobnej skusenosti, keby som znovu mala dvojicky kupila by som hlboky kocik urcite z druhej ruky (vozia s a v nich male babatka, tie kociky, aj ked pouzivane, su ako nove) a potom ako sportak jane power twin. nedam na neho dopustit, maximalne som spokojna. hlavne sa s nim lahko manipuluje, lahko sa sklada (jednym pohybom), takze aj do auta nie je problem a hlavne sa s nim zmestim do vytahu. povodne som chcela ten twin two, lebo sa mi zdalo, ze styri kolesa budu predsa len stabilnejsie. ale bohuzial, so styrmi kolesami by sme uz do vytahu nevliezli, tak preto ta trojkolka. mali sme aj golfky, ale tie by som uz nekupovala... niekto to tu aj pisal, ze male kolecka su o nicom a ja len suhlasim. ono, do nakupneho centra, alebo rovnu, peknu cesticku boli super, ale inak nic moc... ale ak uz sa rozhodnete pre golfky, je lepsie kupit take, co maju aj kolecka v strede (teda 6 koliecok, nie len styri). je s nim omnoho lahsia manipulacia 🙂

joooj, som sa vam tu rozpisala...sorry 😅 . chcela som vas len pozdravit a vsetkym vam popriat bezproblemove tehotenstvo a krasny porod. aby sa narodili krasne, zdrave babatka!!!

a nebojte sa, vsetko zvladnete. mat dvojicky je fakt uzasne, ja este stale nad tym rozmyslam, ake sme mali stastie, ze mame dvojicky!!!!

pekny dnik a drzte sa!!!!