Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mirinda10
27. jan 2010

matelko gratulujem nadhere vahy, dlho ste to potiahli, prajem vela mliecka a nech ste cim skor domka

katrin aj vy sa drzkajte 🙂 mate vzor v matelku, moc vas pozdravujem

deny pekne sa drzite chlapci su bojovnici za chvilocku ste domka

stale vas citam aj ked ja uz som iba jednotehulka ale stale mam v brusku dve aj ked je jeden anjelik co strazi sestricku a bude s nami az do porodu

lulu14
27. jan 2010

Ahoj ani aj my sa uz velmi tesime cela rodinka len dufam ze nebudem musiet lezat dlho v nemocnici.

jajka28
27. jan 2010

ahojki

Lulu,Murka sme na tom uplne rovnako, ten strach je práve preto vačší, lebo už jedno bejbo doma máme, aj náš Denko je ešte závislý velmi na mne a práve preto su tie obavy ako to budeme zvládať, stále mám otázniky v hlave, kto mi pomože atd...

ale je dobré si tu pokecat, podporit sa atd. aj ja mám vela otáznikov, a tiež by som mala rodit v TN ako mi poradila juliagregor, koli vybavenosti nemocnice a JIS-ke /máme IL bližšie, je pravdepodobné že by mi deti previezli 😒 do TN a ja by som nemohla byt s nimi..../takže som zvedavá ako to bude uchodit s tými tt a ako sa rozhodneme s tými doktormi atd....

ani.5
27. jan 2010

To dúfam aj ja. Zajtra idem na kontrolu a konečne mi Dr. povie aké sú veľké. Strašne som zvedavá..

lulu14
27. jan 2010

My sme boli takto pred tyzdnom v Tn v cegyse na sone maju tam taku velku sirokoplosnu obrazovku a bola to parada aj nina pozerala s otvorenou pusou vsetko sme pekne videli len to hlavne nie stele sa nejako prekrivali ale bola to parada lebo som ich takto videla prvy krat.

alienka73
27. jan 2010

Matelko velmi velmi gratulujeme ku krasnym chlapcom! Velmi pekne mena si dala a deticky maju nadherne vahy. 😉 Drzte sa a nech ste cim skor vsetci doma!

Murkaa super, ze to tak zvladate doma aj s Marekom 😉 .

Lulu vitaj medzi nami. Aj ja mam obavy ako to zvladneme ale tak snad budeme mat stastie a zvladneme to dobre ako aj Murkaa. Vobec si teraz neviem predstavit starat sa o tri deti ale tak musime to zvladnut.
Tak sa drz a aj ostatne maminky a tehulky 😉 .

alienka73
27. jan 2010

Jajka mam presne rovnake obavy ako pises, ze kto nam pomoze a tak, ale mne to stale vychadza ze nam nik nepomoze, jedine ze si nejaku opatrovatelku zozenieme ak bude treba a ak bude zaco ale radsej na to este nemyslim.

murkaa
27. jan 2010

alienka - Marek chodi do skolky. inac by to bolo asi "na nervy" lebo on neobsedi. Ked je doma tak manzel ma pohotovost. Ale pri mne sa sprava inac ako pri manzelovi. Tak ked je v praci si ho sledujem sama a da sa to. Vlastne vsetko sa da, len si najst system. Nastastie manzel robi 24 a 48 hodin (teda 2 dni) je doma. Vodi ho do skolky a chodi pre nho.

K tym keksikom - tak samozrejme vanilkove atd. cokoladove co najmenej, ale priznam sa, ze aj cokolada bola.

julietka
27. jan 2010

matelko gratulujem k drobcekom, su to uzasne vahy a krasne sio to potiahla. Prajem skore zotavenie, vela mliecka a nech ste cim skor doma 😵

murkaa
27. jan 2010

Katrin - dakujem ku grarulke. Zacina kolotoc lekarskych vysetreni. Len vytelefunuvavam terminy.
Ozaj maminy - dali ste ockovat proti rotavirusom. Pediatricka mi povedala, aby som nad tym porozmyslala, ked mame starsie dieta, moze doniest domov inf. Pozerala som ceny - je to PALKA- doplaca sa 63€ na jednu vakcinu.

alienka73
27. jan 2010

Murkaa ale Marek chodi do skolky od septembra vsak? Nebyva chory? Moj muz ma pracu stale, aj doma a v robote by mal byt co najdlhsie aby nieco urobil cize smola. Doma ho mame akurat na vikendy a vecer.

alienka73
27. jan 2010

Aj to casto robi aj v noci... 😒

murkaa
27. jan 2010

ANo od septembra, a to som bola uz v piatom mesiaci. Snazila som sa s nim chodit co najviac peso. Aj rano aj poobede. Namiesto cvicenia.!!!!
AJ moj muz robi tie dva dni aj doma niekedy. Opravuje auta v garazi. To si zasa so sebou berie von Mareka.
TAK MI POMAHA.

juliagregor
27. jan 2010

murkaa ja som nedala len prevenar,

jajka28
27. jan 2010

alienka presne ako píšeš, ale murka má aspon malého už v školke ale náš denko má až v príli 2 roky, ešte školka nehrozí, ale pojdem sa porozprávat s riaditelkou o okolnostiach, aby ho zobrali trošku skor ako bude mat 3 ročky...on je tiež živel...a s tou opaterou presne tak alienka dolu bývajú v dome svokrovci obaja ZTP, tak oni čakajú že ja ich budem neskor opatrovat, takže ešte ani nevedia že čakáme dvojičky 😖 ja budem rada ked sa postaráme o seba, manžel tiež musí zrábat, no jedine maminka je blízko o 10 domov, ale to sa nedá ona ešte robí....jaaaa neviem ako to poriešim 😒 ale teraz je hlavné nech su deturence zdravé 😵

alienka73
27. jan 2010

Presne Jajka, hlavne nech su zdrave a snad tie nase starsie deti sa nejak prisposobia a ukludnia. Aj nas je dost zivy, tak sa asi pri nich dost zapotim. My sme sa boli pytat na skolku , a nam bolo povedane ze moze aj od septembra moze aj neskor tak je to na nas.Na jednej strane by to bolo super, mat ho v skolke aj on by sa viac zabavil ako doma ale zas ak budem mat doma tri take chore deti ako bol vcera maly tak si to hodim. To som nic nerobila len cistila odsavacku a nalievala sirupceky, s troma to musi byt dost divoke.
Ale poznam pripad rodinky, ktora mala donedavna tri deti a teraz sa im narodili este dvojicky a mamicka tych deti chodi na vysku a hned po porode mala skusku no a pomoc maju len obcasnu takze klobuk dole.
Jajka budeme sa nejak navzajom podporovat 😉 .

jajka28
27. jan 2010

ok tešííím 😉
no a brat mojho mangela mal tiež 3 deti a zrazu nečakane tehotná a dvojičky 😀 ale už majú 8 rokov....

ja si to neviem predstavit aj preto s tou školkou kto ho ráno o 7 odvede a kto privedie ja s megakočíkom 😅

alienka73
27. jan 2010

No nastastie my skolku budeme mat asi tak poriesenu ze bude odvazat a privazat muz ale tak mozno to vyzdvihnutie bude tiez problem. A k tomu do nasej skolky sa nedostanem ani s jednokocikom tak teraz neviem ako urobim ked budem musiet ist po maleho ja.
Jajka vasa skolka je daleko?

lulu14
27. jan 2010

Ahojte baby trosku som sa stratila a treba navarit ved to poznate. Pozeram ze tu riesite skolku moja Ninka uz tiez chodi od septembra do skolky a je to super lebo sa jej tam paci a ja si teraz troska odpociniem lebo mame doma meleho hiperaktivnreho certika. Az na to ze teraz byva castejsie chora a hlavne cez tu sprostu zimu uz nech je jar.

alienka73
27. jan 2010

Lulu to mas super, ze mas uz Ninku v skolke. Ked sa narodia deticky uz bude zabehana a aj imunitu bude mat lepsiu a pojdete do leta takze v septembri uz bude druhy rok v skolke. Dobre vam to vyslo. Pre nasho by to bolo vela zmien tak preto neviem ci ho dat od septembra. A este aj tie nestastne plienky musime zacat riesit. A ja uz tiez strasne chcem jar a teplucko, aspon aby sme sa tolko nemuseli obliekat a tak dlho chystat dnu aj von 🙂 .

tintin
27. jan 2010

ahojte 🙂
matelkovi GRATULUJEM!

Deny aj ja ked som kojila som mala stale chud na sladke...normalne som snorila, co by som si dala...skus papat susene ovocie...mas chut na sladke, lebo ti chyba energia. na to je dobra slepacia alebo hovadzia polievka tak skus a uvidis.

a vitam nove dvojmaminy, pekne sa to tu rozrasta 😉

ja som bola prave vcera pre prihlasku do skolky, uvidime ako dopadneme. rozhodne to chcem aspon skusit. aspon na pol dna.

a k tomu cviceniu. Juli neboj, pri Kikine pohyb nepostradam, ale chcem chodit na take cvicenie pre tehu, co som chodila aj ked som cakala Kristinku, nebolo to nic prudke, a ja som fakt bola zvyknuta casto cvicit a zacina ma z toho nepohybu boliet chrbat. moja doki mi povedala, ze som zdrava zena a cvicit mozem..vidite a kolkym vam doktori povedali, ze pri dvojkach sa cvicit nema..tak preto som sa pytala. tak to asi skusim 😅

gajana1
27. jan 2010

Ahojte
Matelkovi gratulujem k drobcom

alienka73
27. jan 2010

No ja som sa ani radsej na cvicenie nepytala, kedze ste tu pisali ze pri dvojkach sa neodporuca. Najprv mi bolo aj zle tak som na cvicenie nemyslela, a teraz by som si mozno taku kalanetiku zacvicila , len tak na nohy nech nie su velmi rozkysnute ale uz sa dost bojim.

Tintin, ja som pocula taky nazor ze ked dat do skolky tak hned na cely den. Ze si dieta zvykne hned od zaciatku. Jednej kamosky znama dala najrpv do 11tej, potom tusim do 13tej a to dieta uz bolo nastavene na 11tu ze do 13tej uz len plakalo a potom dala uz na cely den, takze plakali dost. Ale to zalezi aj od dietata.Ak tvoja mala nie je nejaka velmi citliva tak to mozno zvladne bez problemov. Ja nasho v tomto neviem odhadnut. Skor sa mi zda, ze by bol v skolke rad ale ktovie.

juliagregor
27. jan 2010

ahojte,
na pol dňa dávajú maminy do škôlky deti, lebo im potom nezoberú rodičovský .../platí pre štátne škôlky/
ja som ho dala hned na celý, ked si má poplakať, tak nech si to odplače hned a nech ma potom nevydiera...videla som to u kamošky, syn jej tam chodí už dva roky len na pol dňa ked ho skúsila dať na celý tak hrozne vrieskal 😖
tintin sama musíš vedieť ako sa cítiš a čo zvládneš... väčšinou sa cvičí na loptách a to tiež nie je dobré, lebo je veľký tlak na krčok, najlepšie sú prechádzky a plávanie (tiež riziko, lebo hrozia zápaly a infekcie), čiže babo raď...každý dr. má iný názor....

ajka72
27. jan 2010

matelko gratulka k drobčekom naozaj krásne váhy tak nech ste už rýchlo doma a vytešujete sa z chlapčekov 😵 😵 😵

luciaf13
27. jan 2010

Matelko GRATULUJEM ku krasny m chlapcekom a super vaham, perfektne si to vydrzala a teraz uz len vela vela mliecka prajeme a nech ste rychlo fit a doma.

Ahoj lulu vitam ta tu aj ja, aj pre nas bol sok, ked smesa dozvedeli ze na UZV su dve fazulky a nie jedna :D ale uz je dobre xixi . Nas Kubko ma 2,5roka a tak som tiez zvedava ako to budeme zvladat. Ale vsak nejako urcite xixi

K tomu brusku tehulky - no ja sa citim ako slon, obvod bruska mam 108cm 😎 😎 a vyzeram ako pred porodom Jakubka , takze netusim kam este narastiem 😀 ale hlavne nech su drobci v brusku v poriadku a ostatne sa nejako vyriesi 🙂 🙂 🙂

K tomu druhemu pilieru - ked som isla na matersku tak som sa v socialke aj u svojho zamestnavatela pytala, ze ako to je a kazdy mi povedal, ze to je vyriesene, ze ja nic nemusim vybavovat a automaticky ma prehlasuje zamestnavatel ...a asi pred polrokom mi volali z mojej dochodkovej spolocnosti, ze co je so mnou pretoze uz dva roky za mna nikto neodvadza korunky...........som myslela ze vyskocim z koze!!!!!!!! Tak som volala do socialky, najprv mi povedali , ze ma tam vobec neeviduju, potom po 10minutach ze ano maju ma tam a mozem napisat staznost pretoze mi boli poskytnute neuplne informacie, ale kazdopadne mi to nikto nedoplati spatne a nech sa idem co najrychlejsie prehlasit do socialky 😝 😝tak som tam nabehla a pani velmi mila, ze ano tak asi mi dali zle informacie ale to je asi tak vsetko......takze dva roky fuc 😝 😝
ale nebudem sa rozculovat...
vcera sme boli vyberat kocik , boli sme v Mocenku (www.prenasedeti.sk) a v Tvrdosovciach (www.ppluxbazar.sk) a uz mame asi vybrate 😀 😀 😀 vyhrava pravsdepodobne Dorjan.

Drzte sa zatial

lulu14
27. jan 2010

Ahojte baby stale riesim dilemu kocika v podstate uz mame vybraty ke to ten Zoom ABC design 2010. Ale jedine co my na nom vadi je ze vanicky od narodenia su jedna otocena ku mne a druha odomna a nedaju sa dat obidve ku mne. A este stale neviem ci neni lepsi vedla seba ci sa tam babetkam nesedi pohodlnejsie. Prosim o vase radi a kto ma ten co mam vybraty ci je snim spokojny. Pa pa 😉

dracik1
27. jan 2010

matelkovi a chlapcom hlavne vela zdravia a aby boli doma co najskor 🙂

katrinb
27. jan 2010

mirinda - ahoooj. Dik za povzbudenie....aj ja verim, ze vydrzime.... Teda robime s dievcatami vsetko pre to....
Som rada, ze si sa nam ozvala a pozdrav malu Emmku.....ze jej posielame 3 pusinky 😉 😉

ani5 - vitaj medzi nami

lulu - pozri na moje fotky, mne zoom dosiel minuly tyzden....a ano, vanicky s daju len ako ty pises...ale ved v nich budu cca pol roka a potom uz sportova cast....ja som ho mala vybraty od zaciatku...a teraz sa z neho velmi vytesujem

juliagregor
28. jan 2010

ahojte,
matelkovi som včera poslala len SMS nechcem ju otravovať, už by mala byť na roomingu aj s chlapcami 🙂

katka aké krásne číslo svieti vedľa tvojho mena 🙂 , zachvíľku budeš na roomingu aj ty 😉 , ako sa cítiš?

lulu, ked počítaš dozadu ja už som sa o kočíkoch vyjadrila až až, pre nové tehuľky najlepšia diskusia ohľadom kočíkov je na www.dvojcata.cz, stačí dať do vyhľadávača názov kočíka a vyhľadá vám všetky príspevky...
už som sľúbila, že na fórum nebudem písať o kočíkoch a svoj sľub plním 😀
odpoviem len cez IP
ajka a v TN nie je len JISka ale aj oddelenie pre deti s nízkou pôrodnou váhou (deny to rásne nazvala "výkrmovňa"), tam tiež zvážajú deti z celého kraja, o deti sa tam úžasne starajú...
najstarší už má okuliariky, fotku som pridala do albumu