Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
17. mar 2010

ja som to mala aj pri prvom tehu, z ničoho nič mi stuhol krk a už so bola na zemi...
aj som potom ostala PN, nebola som schopná cestovať...

janulqa07
17. mar 2010

no ja len dufam ze ma nic take necaka, ale mala si predtym nejake problemy?
ja mam take stavy malokedy, ked je zmena pocasia vacsinou

juliagregor
17. mar 2010

normálne mám nízsky tlak a pri tehu, ked ťaháš ešte dve deti, tak je to horšie ...síce vždy lepšie ako vysoký ale bolo to dosť nepríjemné...vždy vo vačku som nosila malú čokolku...
stávalo sa mi to aj pri šoférovaní, tak som neriskovala...
raz som kvecla aj pred skúškou, čakali sme na chodbe pred učebňou, vydýchaný vzduch a šup už som bola... 😝

pi veľa vody a kľudne kávu si daj...

janulqa07
17. mar 2010

moj problem je pitny rezim, nikdy som ho nedodrziavala 😒
ono je velke zatazenie ze su dve deticky a ty si mala toho pocas tehu dost ☹

matelko1
17. mar 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂 no vcera sme boli v poradni,tak alex ma 4570g,maxim 3560g,...kilo je medzi nimi rozdiel.inac vsetko ok.predpisala nam vit.D a dnes som im ho vytlacila do pusinky a dala zapit mlieckom,ale alex mi asi vsetko vyvratil von,tak teraz neviem.maxim spapal vsetko.
musime sa obj.na neurologiu a aj s nozickami.

🙂

matelko1
17. mar 2010

katrin ja nekojim,my papame nutrilon HA,mliecko som si odsabvala,ale mala som ho malo a uz vobec nemam.

julia sona je uz doma aj s detickami.papaju pekne,priberaju.
🙂

katrinb
17. mar 2010

matelko - no ake vahy....normalne som tomu az nechcela verit...uzasne ste pribrali

loginka
17. mar 2010

cauko 🙂 matelko perfis vahy
katrin, ako sa mate? zvladate?

ozaj baby skusene ako sa to da zvladnut , ked je zena sama doma? ja mam pri sebe stale mamu a niekedy si to neviem predstavit ako to budem zvladat , ked odide, hlavne ked sa mi naraz budia a naraz placu a podvecer je to hrozne, keby bol doma len jeden clovek, vtedy je to dost aj pre dvoch (koliky a pod.) a to nevravim dalsi bezny domaci servis
ozaj ohradku pre dvoch ste vyuzili, chcu tam dvojicky byt?

matelko1
17. mar 2010

katrin ved ani ja som nechcela verit vlastnym ociam ked som to videla 😵 ...pred 3 tyzdnami sme mali 3140g a 2680g...no pekne priberaju 😵

na neurologiu ideme 24.3.sme obj.

katrin vy sa ako mate.mas dostatok mliecka pre obe bambulky?

mauzos
17. mar 2010

Matelko krasne vahy, pekne priberate, gratulujem 🙂

Logi nic sa neda robit, niekedy si musia aj porevat ☹ Neboj urcite im to neuskodi ako si chvilu poplacu, ved sa nevieme rozkuskovat na viac kusov 😀
Ja vyuzivam ohradku prilezitostne, ale mam taku skladaciu, takze nezavadzia pokial sa nevyuziva. Drevenu by som urcite nekupovala, az tak casto ju nevyuzivam, aby mi tam zavadzala cele dni. Kupovala som odruky, az taka palka to nebola a fakt obcas sa zide.

janulqa07
17. mar 2010

matelko no mas chlapov tak sa chcu ukazat 😀 ta matrix vanicka ti ide az do lahu?

loginka
17. mar 2010

mauzi a mas taku vacsiu ?
no poplacu, ale maly ma aj herniu a potom to pusti do takeho hisaku, ze ho nemozme nechat tak velmi ricat, ale aj tak reve dost a aj po papani dost place, takze ho musim cicikat a nemozem ho len tak polozit

uz letim, idmeme papat

juliagregor
17. mar 2010

matelko krásne váhy 🙂

loginka ako píše mauzi deti plačú, ohrádku nemám len prenosnú postieľku, dohromady tam boli cca 10 hodín, slúži ako odkladisko na veci a deti, ked idem na WC 😝 , ak máš priestor a tak im nechaj celú izbu, zabezpeč dvere, aby ti nevyšli ... a tam ich učkaj hrať sa, spinkať a tak...

juliagregor
17. mar 2010

vigantol som kvapkala priemo do pusinky...

loginka
17. mar 2010

juli, no ved uvidime, to sa ma pytaju znami, ze co chceme ako dar, tak preto rozmyslam, lehatko je inak super, malym sa tam velmi paci 🙂
v ohradke viem ze vela deti nechce byt
mne je velmi luto ked mi jedno nestatsne place od hladu a ja mu nemozem dat hned papat - napr. v noci, ked druhe krmim sa mi teraz zvykne zobudit aj to prve a potom velky plac, ....pisem ako tatar 🙂 , ale co sa da robit
a teraz som v noci sama, lebo manzel je znova chory a spi vedla 😠

juliagregor
17. mar 2010

loginka viem si predstaviť...aj desať sekúnd je strašne dlho 😒

daj si kúpiť stoličky na papanie...teda ak tolko chcú investovať 😎

juliagregor
17. mar 2010

hrazdičky na hranie sú fajn mne boli pod tým od 2 mesiacov...

juliagregor
17. mar 2010

teplomer digitálny

nana77
17. mar 2010

ahojky 🙂
loginka, my sme ohradku nemali, ale mame dve cestovne postielky a to som naozaj rada, ze sme kupili. za prve, dlho sme mali jednu permanentne rozlozenu v obyvacke a ked bolo treba, supla som tam deti (ked boli mensi) a za druhe - casto chodim k sestre (TN) a tie postielky su na nezaplatenie. lebo ona byva v RD, deti pekne vecer hore v izbe ulozim spat a nemusime vymyslat ziadne provizorne riesenia 🙂

juli, tie fotky su super!!!! a ta, kde vsetci traja spia - nadherni bobaci!!! 🙂

katrinb
17. mar 2010

loginka - no zvladame...aspon si to myslim. Bambulky pekne papkaju, kakaju, cikaju 😀 😀 Aj povycsine zaspinkaju pekne. Niekedy ale bud jedna alebo druha kukuckuju....po papani...nechce sa im spinkat. tak sa s nimi trochu porozpravam. Ale potom ich necham, lebo tak ci tak zaspia, kym maju dalsie papkanie. Kazdy den sa umyvame...ale kupkame kazdy treti den. Ja si aj stihnem trochu oddychnut. Ale je pravda, ze nerobim nic ine, len o ne sa staram. Vsetko ostatne si zobral na krk manzelik.....nedovoli mi este nic ine roibt, ani navarit. Tak si to este uzivam. Dnes som si cely den az do vecera sama, manzelik musel do sluzby....ale pohodicka zatial. A ani mi neplacu velmi. Len ked su nedockave a chcu papat. Ale to len tak pistia.....a ani ked sa kupkaju neplacu vemi. Viem, ze niektore babatka su velmi hlucne, moje kocky nie. Dufam, ze sa to nezmeni.

Alebo sa mozu zmenit v spravani - maminy skusene, napiste ako to bolo u vas?

matelko - mliecka mam KLOP KLOP dostatok. Ale neodsavam. Rovno do papulky... 😉 Ale rozmyslala som, ze by som si mohla odsat...aby som mala v mraznicke, pre kazdy priprad. Noneviem kedy, ked stale papaju....kazde 3 hod. a niekedy aj skor, ak sa nejaka zobudka.....tak neviem ako s tym odsavanim.

Ja vigantol kvapkam dolyzicky s mlieckom, ktore si odstriekam....vraj tie kvapky sa lepsie rozlozia v mleicku priamo....ale uz som pocula dvoje nazory...niekto hovori, ze treba do mliecka ich nakvapkat a tak ich dat spapat a niekto hovori, ze staci do ust....

A ja mam tiez prenosnu postielku...cez den mi tam kocky spinkaju....v noci v spalni v postielke.... Ja by som si to loginka dala kupit...ako dar..ked chcu. Ale tie stolicky su urcite super...ako pise Julka.

juliagregor
17. mar 2010

nana ked pôjdeš do TN daj vedieť 😉 rada sa s tebou stretnem

a dakujem za foto, nemôžem sa dočkať leta, tak som šupla fotky...u nás sme za ňu vyhrali cenu za najoriginálnejšiu fotku 🙂

juliagregor
17. mar 2010

ahoj katka

máš super bábätká 🙂
krásne to zvládaš a vigantol to je jedno, len nie je dobre dávať do fľašky, lebo zostáva na stenách...

jajka28
17. mar 2010

ahojte kočky...

tak sa hlásim!!!

dnes som si odtrpela 4 hod. čakania u dr. na poradňu a sono v 20 tt. a skoro som bola vybavená za min. mal nejak niečo s PC a nehádzalo mu to hodnoty na obrazovku, tak chcel, že mi spraví sono až o týžden...no a ja ani spávať nemožem už 2 týždne po tých zlých výsledkoch /1:80 a opakované 1:140 na DS/ tak som ho popros.že nech aspon kukne či kopú obe miminká....

no a on zavolal sestričku, začal robiť sono a začal aj premeriavať a diktovat ona zapisovala, a nakoniec som tam bola vyše polhodku a všetko mi poukazoval 🙂

taaak mi neskutočne odlahlo su krásni, všetko vyzerá byť v poriadku, poprepínal na 3D pekné nošteky dohora
😀 tak mi až slzičky vyhrkli...

no a KONEČNE SA ZAČÍNAM TEŠIŤ z tehotenstva a som rada, že som ich ntou amniocentézou predsa len neohrozila...

takže tak v skratke...musím ist niečo navariť pre mojich dvoch "chlapov"

pekný deň prajem, aj keď je vonku hnusno pre mna je taký slnečnýýýýýý 😎

matelko1
17. mar 2010

jajka super,tesim sa s tebou,ze je vsetko ok 😵

juliagregor
17. mar 2010

jajka super, gratulujem 🙂

luciaf13
17. mar 2010

Ahojte - Jajka super tesim sa s tebou a viem si predstavit aky kamen ti spadol zo srdca (dvojnasobny) 😀 😀
tak uz si len krasne uzivaj

Dnes som bola teda na predoperacnych vsetko je OK uz mam vsetky vysledky a zajtra poradna v porodnici, ak sa neozvem tak si ma tam uz nechali 😎

katrinb
17. mar 2010

jajka - uzasne spravicky. Super

lucia - no drkaj sa nam, budem na teba mysliet

kablika
17. mar 2010

jajka - super, tesiim sa s tebou, uplne si pamatam ten pocit spred 10tyzdnov, ked sme tiez videli, ze deticky maju vsetko OK a tiez nam slzicky vybehli 🙂

v 30.tyzdni su uz take velke, ze to sono vobec nebolo take pekne (teda aspon pre mna) ako to v 20.....navyse mali kade tade koncatiny (aj pri tvaricke 😉

murkaa
17. mar 2010

loginka, ja som doma sama kazdy treti den, mm je v robote.
Pravdaje taka, ze chodi moja mama aj na noc, lebo mi teda mame koliky ako vysite u obidvoch deti. Ked je mm doma pomaha on. A dokonca sa tiez malemu vydul pupcek a ma tam pruh. Nemozem ho nechat plakat kvoli tomu. Ked neplace jeden - place druhy a tak je to aj so spanim. Takze stale mam niekoho pri sebe.

No ja som mala ohradku a vyuzila som ju dostatocne. Takisto cestovnu postielku na to, ked sme chodili hocikde. Totizto Marek nevedel spat s nami na posteli. Iba sam. Ohradku som potom predala. Teraz chcem namiesto nej vyuzit tu postielku na chvilkove odlozenie deti. Uz vidim ako im starsi otvara ten otvor na vychadzanie. HAHA.

Dnes mi uz praskli nervy. Starsi je doma zo skolky, lebo mam zapal priedusiek a uz ma ponorkovu chorobu. Len papuluje a odporuje a naobed som ho posielala spat a on este zacal po mne ziapat, ze nejde. Takze revali mali a on tiez rypol do nalady. Tak dostal po riti.
Takze Julia aj ja sa budem tesit ked budem mat doma len dve. Mozno od pondelka.

juliagregor
19. mar 2010

hurá ...
už som mala absťák.. 😀 😝