Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dadanr
28. okt 2012

@kacena85 Ja som tie inekcie dostala tiež a povedali, že nech sa opatrujem lebo vývoj trvá 14 dni.

dadanr
28. okt 2012

@eeska V lekárni sú homeopatika čo sú lepšie ako cajik. Lebo vraj po tom cajiku niektoré deticky majú krce. Neviem čo je na tom pravdy ale kúpila som radšej home. Ak budeš chcieť opisem ti názov.

mia117
29. okt 2012

@kacena85 myslim ,ze by ta mal kontrolovat castejsie moja... ja idem dnes na to sono kontrolne ci je vsetko v poriadku.

mia117
29. okt 2012

@kkatka113 moja ty uz mas pekny tt, zavidim, dufam ze aj my to tak dlho vydrzime 🙂

kacena85
29. okt 2012

@dadanr aj o tich som pocula ale uz mas pekny tt, ale len pekne este drzte pokope, mne dr povedal, ze mi naplanuje sekciu na nejaky 38tt-39tt, len aby sme to dovtedy vydrzali, ja som sa uz nastavila na cisarsky a dufam,ze ked pojdeme skor nebudu vymyslat u nas v nr cakaju za vsetko nieco 😠 segra tak bola minuly rok, prisla rano o 7 a nechali ju trpet, ona je taka drobna, neterka mala 4kg ked sa narodila a keby tam nema znamu sestricku tak jej sekciu nespravia ani za svet, uzasne fakt
@mia117 ja som tiez bola v tom, ale on ma bere ako normal tehulu nic zvlast, a tak co mu mam povedat?ideme na dalsiu kontrolu az 22.11 a dnes myslim na vas, dufam, ze je vsetko ok a budes pekne doma

mia117
29. okt 2012

@kacena85 dakujem moja, ja tiez verim ze vsetko bude ok. Ja myslim ze by si mohla trosku naznacit, ci by ta nemal castejsie kontrolovat, predsa len cakas dvojicky..

kacena85
29. okt 2012

@mia117 no uvidim, co povie nabuduce, teraz tam uz nepojdem dufam teda a tusim od toho novembra by mi mal dat castejsie kontroly tak ci tak

dadanr
29. okt 2012

@kacena85 Aj ja som z nr. A čo sa týka prístupu tiež viem svoje! Rodila som tam dcérku a bola som aj hosp.teraz. Máš úplnú pravdu. V každom prípade viem, že v nr nechcú aby dvojickove mamky rodili spontánne. To povedal môj dr. Vidí sa mi ale, že 39.tt je vysoký termín. Neviem? Mia má pravdu, že keď cakas dvojičky termín poradne o mesiac je risk zo strany dr. Ja som prvé mesiace chodila každé 3.t potom už 2 skús mu naznacit niečo.

karlito2
29. okt 2012

Ahojte maminky, asi budem trošku mimo tému, ale som maminou tiež dvojičiek a zháňam ( stačí kópia) bločik od kúpy dvojičkového kočíka. My sme ho kupovali z druhej ruky,takže bločik nemám a moc by mi to pomohlo. Ďakujem vopred za ochotu prosím píšte do IP.

kkatka113
29. okt 2012

@mia117 Jasne ze vydrzite, drzim palce aby dnesna kontrola dopadla super a nezabudni sa pochvalit 😉

kkatka113
29. okt 2012

Inak caute, som prave po kontrole, mala som aj ultrazvuk aj poradnu, nastastie krcok drzi a baby maju uz cca 1900 a 2260 gramov 🙂 Rastu nam pekne a vsetko je v uplnom poriadku co som teda velmi rada 🙂 Najblizsie ma doktor objednal na 8.11. a potom ze tam pojdem este 15.11. a pocas jedneho z tych terminov uz aj naplanujeme termin porodu.....inak ja neviem vobec ako toto je, k tomuto doktorovi chodim od 30.tyzdna zhruba, je velmi mily, ale nemam este nikoho zazmluvneneho a on sa tak tvaril ked vravel ze naplanujeme, dohodneme sa a podobne, ako keby bolo jasne ze budem rodit u neho....ale to ja teda este neviem, mozno by to bolo aj najjednoduchsie si priamo jeho zazmluvnit, ale o nom som pocula, ze pokial nema sluzbu a pride to nahodou samo nahle, tak ho nikto do nemocnice nedostane....no neviem teraz co mam robit s tym porodnikom vobec 😀

kkatka113
29. okt 2012

@kacena85 No inak raz za mesiac je fakt dost malo....ja by som sa asi tiez ozvala, no ja chodim cely cas raz za tri tyzdne a teraz raz za dva.....najblizsie idem o tyzden a pol a potom uz o dalsi tyzden a hadam to bude uz vsetko co sa kontrol tyka 😀

kacena85
29. okt 2012

@dadanr tak neviem presne ktory tt to vychadza ale termin mam 13.1 a on povedal,ze naplanuje dva tyzdne vopred

@kkatka113 jeej super vahy, rastu babulky jooj,no ja viem,ze tie kontroly nedava casto ale co mu ja mam vraviet do toho??ani sono mi nerobi zakazdym, uplne ako pri inych mamickach,no ved uvidim co povie najblizsie,inak ved ty mas uz aky super tt, aj rodit budes cochvila juuj

kkatka113
29. okt 2012

@kacena85 No to hej, postupuje to nastastie 😀 Cakala som trosku ze bude mat aj ta mensia cez dve kila, ale tak viem ze ultrazvuk je dost orientacny a neda sa z toho presne vediet....hlavne ze rastu to je fajn.... No dufam ze sa este tych dvoch poradni co ma cakaju dockam a ze to nepride len tak zrazu neplanovane....to ani neviem co by som robila, no tak sak co, asi na pohotovost bezala 😀 Ale radsej nech je to pekne naplanovane ako si to predstavujem, a dufam ze pojdem do nemocnice fakt kratucko pred porodom, len tak na jeden dva dni nech si zvyknem na prostredie 😀 Ale uvidime aka bude realita no.... 😉

mia117
29. okt 2012

@kkatka113
@kacena85 ahojte, kontrola dopadla dobre babatka rastu, rozdiel je minimalny, 1150gr a 1100 gr, plodova voda nepribuda a vsetko je ako ma byt 🙂 🙂 som rada, dalsia kontrola 8.11. 🙂 krcok je sice 22 mm ale stale mam mat kludovy rezim doma 🙂

mia117
29. okt 2012

@kkatka113 krasne vahy 🙂 , pekne rastu babule 🙂 🙂

susy
29. okt 2012

@kkatka113 kam ideš rodiť a ako sa vola ten porodnik? Antolsku trošku poznám 😀

dadanr
29. okt 2012

@kkatka113 Katus váha je nič to sa dobehne. Neboj bed ešte nejde rodiť. No čo sa týka vyjadrení dr. nerozumie im ani boh. Čo doktor to chaos. Myslím gyn. Ja tiež chcem do nemocky ísť tak aby som tam bola kratko ale na webe som čítala, že tie potiaze čo mám sú tzv. poslickovia a v preklade to znamenPá, že ide o kontrakcie, ktoré znamenajú, že do dvoch tyz.by mal prísť pôrod. Sú to kontrakcie, ktoré však nevyvolavaju otváranie.

kacena85
29. okt 2012

@mia117 supeeer tesim,mate podobne vahy ako my ;)

@dadanr a ake mas potiaze?
@kkatka113 veru tie vahy su fakt orientavne,kamoske pred porodom povedali,ze maly ma okolo 3500g a narodil sa a mal cez 4kg a nechali ju rodit prirodzene chuda

kkatka113
29. okt 2012

@susy ja idem praveze na Kramare 🙂 A doktor co k nemu hodim sa vola Plank vraj je sikovny tak vyzera ze aj pri nom ostanem 🙂

kkatka113
29. okt 2012

@dadanr ved jasne, ja tie vahy nejak neriesim a oni tam maju rozdiel uz prakticky od zaciatku tak je to ok 🙂 a tiez si vravim ze to este predsa dobehnu, a ani mi nevadi ze nemaju po dva a pol kila, vsak uz aj tieto vahy daju zabrat 😀 ide predsa skor o ten tyzden v ktorom sa narodia, nech su pekne vyvinute a vsetko je ako ma byt 🙂 Tvoji mali naposledy ake vahy podla ultrazvuku? No pockaj, ked mas tych poslickov a niekde sa pise ze do dvoch tyzdnov porod, tak to si v nemocnici fakt mozno ani den pred nepolezis 😀

kkatka113
29. okt 2012

@mia117 sa velmi tesim ze sa vam ten syndrom stopol alebo co sa to udialo, hlavne ze je vsetko takto super a mozes lezat doma a nie v nemocnici 🙂 A neboj, aj ty to potiahnes do pekneho tyzdna, mozno aj do 38. ... Kamoska co cakala dvojicky nedavno mala skrateny krcok od 28. Tyzdna tak musela poctivo lezat a normalne to vydrzala a porodila az v 38.tyzdni, parada co? Verim ze to v tvojom pripade bude podobne 🙂

gemina
29. okt 2012

@kacena85 ahoj, myslim, ze mame podobny problem, ja idem teraz do poradne az po 5 tyzdnoch. Doteraz som chodila raz za mesiac. Som zvedava, aky termin mi da na dalsiu poradnu, ale ak az o mesiac, pridem pre istotu po 2 tyzdnoch.

dadanr
29. okt 2012

@kkatka113 No veď práve toho sa bojim. Nechcem aby má ti chytilo doma nemal by ma kto ani do nemocnice hodiť. Musela by som si volať sanitku lebo kým by prišla svokra tak neviem a dcérku tiež nemôžem nechať samu. Musím dúfať, že sa to nestane a keď v 37. nastupim ešte nič nepobabrem.

kacena85
29. okt 2012

@gemina no ja som myslela, ze ma uz teraz objedna skor ale nie, dal mi termin opat o mesiac a to 22.11, ako nevravim nemam ziadne problemy klop klop akurat ze ma boli cely clovek, sem tam tvrdne brusko na to mi dal magnezium ale krcok ok tak lezim doma co najviac aj tak sa v tomto pocasi neda nic ine robit

dadanr
29. okt 2012

@kacena85 Su to kratke kontrakcie sprevadzane bolestou krizov. Vraj na to pomáha teplý kúpeľ. No prevažne sa to objaví vždy v noci. Tak nejak. Uvidíme ako povedal slepý.

kacena85
29. okt 2012

@dadanr aha, ale v tehu sa moc kupel neodporuca nie?ja som sa nekupala vo vani odkedy som tehu
ja som dnes bola vonku asi polhodku aj to len na dvore, s drahym sme robili poriadok na terase. lebo sak v oktobri si snezi a ja kvietky este vonku a to som sa fakt nijak nenamahala a tak ma zacal spodok boliet ako na ms, to je ok??doteraz som to nejak nepostrehla, neviem ci to bolo tym, ze som sa predtym aj riadne najedla

dadanr
29. okt 2012

@kkatka113 Zajtra mám poradnu tak sa spytam koľko majú chalani gramov. Hádam mi odpovie čo u neho nikdy neviem.

dadanr
29. okt 2012

@kacena85 Hej neprospieva viem, tiež ma to zarazilo. No tie bolesti mám keď to prezeniem keď upratujem. Davaj na seba pozor! Ešte by bolo skoro niečo prehnat.

smejko
29. okt 2012

babenky, maminky dvojiciek, ktora by ste chceli, na FB je uzavreta sukromna skupina maminiek dvojiciek aj s bazarikom, ktora by ste chceli, hodte mi do ip spravu 🙂 vsetky, co sme tam, sme zacinali tu 🙂 nehovorim, ze tu neni dobre, ale ak by ste chceli, iba ako alternativa 🙂 vsetkym vela zdravicka a pevnych nervov 😉