Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

angieska
7. jan 2013

@eeska vola sa to napoj v prasku s bylinkami, v takej doze je to. obsahuje aj fenikel, ale je to zmes byliniek. no moje boli podobne, sice spinkali viacej asi cez den, ale postupne sa to zlepsuje, uz vedia aj hracku chytit, sami sa pohraju chvilku, staci sediet pri nich a porozpravat, podat....a uz objavuju jedna druhu, takze sa aj tym na chvilu zabavia 🙂 spinkanie je obtiaznejsie, su dni, kedy nespia skoro vobec a su nervozne a nikedy po kazdom papani zaspia na hodinku-dve...
co sa tyka kakania, nase maju kazde 2-4 dni, Eliska hrozne tuhu, natrapi sa( papa bebu) a linduska zase hrozne riedku, az hnackovitu (papa nutrilon alergy digestive care)

eeska
7. jan 2013

@angieska my mame tiez nutrilon, antikolikovy a tiez maju taku hrozne riedku, ako keby hnacku, uz som sa aj bala, ze ci to je normalne...ale bude to asi tym mliekom...a je az taka do zelena...a preco mas kazdu na inom mliecku? mavali aj koliky? ja stale neviem odhadnut, ked placu a pucia sa, ze ci to je kolika, alebo su to len nervicky 🙂

kacena85
7. jan 2013

Ahojte baby, mam viac ako mesacne dvojky babulky a cca tyzden dva sa mi zda ze su nepokojne, uz sme presli z nutrilonu ha na bebu sensitive, na zaciatku super, kakat kakaju ale su take nejake, ked dam okolo 60 ml tak musime dat dudel lebo dokazu aj hod usta otvarat, pucit sa, vacsej dam sem tam aj 80ml.aj sestra vravels,ze jej mala lezala a spala ani nevedela o nej.moje sa furt hmyria, zvuky vydavaju ako v zoo ;) niekedy sa spat pri tom neda.cca dva dni mensia grcka mliecko aj cez nos,tak ma to vzdy vylaka,aj som si dnes poplakala,tak mi je jej luto,drhnut sa zacne,ani pohnut sa od nich nemozem co sa bojim kedy to pride.baby papaju vo vyvysenej polohe, spia vyvysene, nechavame ich odgrgnut, po jedeni ich drzime zvisle 10-15 min.myslite ze to prejde same??spia vase pokojne a hned po papani.este von nechodime ale dufam,ze coskoro zacneme

angieska
7. jan 2013

@eeska aj moje maju zelenu obe... my sme zacinali na nutrilone ha, ale prestali ho tolerovat( odmietali papat, hnacky, zvracanie), tak sme presli na bebu ha, eliska v pohode, ale linduska pokracovala v hnackach a zvracani, tak nam doktorka predpisala ten nutrilon... buduci tyzden ideme do poradne, som ztvedava, co nam na to povie, dufam, ze nebudeme musiet zase menit 😖 koliky mavali na zaciatku, to sme vedeli, proste uplne napnuta ako v krci, hrozny plac a prdiky zastavene, pomahal pupik masticka, teraz sa to uz nastastie upravilo, asi fakt z toho deti musia vyrast 🙂

kkatka113
7. jan 2013

@eeska Tak mne sedem hodin este nespali, max sest ale mame to tak ze okolo jedenastej si pytaju obe jest, nakrmime prebalime ulozime a spia niekedy aj do piatej, potom prebalime nakrmime ulozime a dalsie styri hodky spia potom zas jest plienka a niekedy aj dalej pospia cize parada....a vacsinou si robia pauzu zhuba naraz, cize sa budia prilizne rovnako s polhodinovym rozdielom ktory vyhovuje ked som sama cez den doma 😉 ja okrem umeleho mlieka nedavam nic a ani nebudem, plienky pocurane maju tak im myslim tekutiny nechybaju 🙂

kacena85
7. jan 2013

@angieska aky nutrilon vam dr predpisala??

kkatka113
7. jan 2013

@eeska mne kakaju kazdy den raz a maju vacsinou zelene hovienka....papaju nutrilon HA, trojkilova mi zje 90 plus prasok a stvorkilova 120 plus prasok, asi by zjedli aj iac ale zas to nechcem prehanat, priberaju kazda tak cca 250 gramov za tyzden co je myslim akurat, a ked sa zacnu budit na jedlo po menej ako troch hodkach tak asi budem musiet pridat....papaju sest krat za den 🙂 Ako casto kupete? My kupeme dva krat tyzdenne ako povedali v porodnii, ale baby su dost zagrckane tak som si povedala ze budem tri krat, a teda len cistou vodou a po kakani umyvam zadok vo vani vzdy....vy mate nejaky iny system? 🙂

kacena85
7. jan 2013

@kkatka113 tebe nevrackaju vobec?kolko uz vazia??

kacena85
7. jan 2013

@kkatka113 aky prasok?my tiez kupene cca 2-3 krat za tyzden a ked nekupeme rano tvaricku umyjeme a vecer takym tamponom pri prebalovani umyjem s prevarenou vodou zahyby zadok a olejcek

zojaaa
7. jan 2013

@eeska
ahoj, ako su tvoji chalani s drzanim hlavicky.... ?? A kolko ti teraz asi vazia?
Moj mato ma okolo 4700g a filip okolo 5200g... Aj s nimi nejak cvicievas, alebo sa hras??
Stastny novy rok vsetkym 🙂

kkatka113
7. jan 2013

@kacena85 praskom myslim nutrilon 😀 Ze davam 90 plus nutrilon cize spapa zhruba 100... Helka ma cca 3100 gramov a terezka cca 4100 gramov a grckaju mi jasne, ale nie nosom, vacsinou pri odgrgnuti, ale zas niekedy aj dve odky po jedle si este niektora grcne, ale vraj pokial priberaju tak to j v poriadku cize neriesim, zrutky to su tak som spokojna 🙂 My olejcek nedavame, maju cistu peknu plet obe tak im nechcem zapchavat pory, ale rozmyslala som ze ked ideme naprechadzku ci netreba do tej zimy kremik na tvaricku dat...ale zatial som nedala...

angieska
7. jan 2013

@kacena85 nam predpisala nutrilon alergy digestive care...
@kkatka113 moje tiez ten nutrilon ha spapali okolo 120-180ml, ale po zmene vacsinou len 100-120ml do nich dostanem kazede 3-4 hodiny. priberaju celkom pekne, obe maju vyse 6 kil, ale v poslednom case zacinaju s jedlom dost vymyslat, mame trosku problem s krmenim

kacena85
7. jan 2013

@kkatka113 potom mi to doslo,ze aky prasok si myslela ;) no to maju uz super vahy,nase tiez priberaju tak som zvedava co povie dr na to simonkine grckanie, stvrtok ideme na poradnu tak to este odsledujem a uvidi sa.dufam,ze to nic nebude.ja mam kupeny ten krem nivea proti chladu

griska11
8. jan 2013

Zdravím maminy dvojičiek, mám otázku ohľadom kojenia, ak ste nekojili naraz obe detičky, kojila ste jedno z jedného a potom druhe z druhého prsníka alebo ste na edno kojenie použili iba jeden prsník a na ďalšie další? Ďakujem

kkatka113
8. jan 2013

@angieska tak nase budu snad toto mliecko tolerovat a ostaneme pri nom 🙂

kkatka113
8. jan 2013

@kacena85 no pokial ti pribera aj napriek grckaniu tak to nijak neriesia...ale viem ze napriklad existuje taky prasok,vola sa nutriton, a tym sa zahustuje mliecko a deticky potom menej vracaju lebo nie je take riedke....to je napriklad jedna z moznosti ktora moze pomoct...my ho nemame ale vraj su s nim dobre skusenosti... 🙂

kacena85
8. jan 2013

@kkatka113 priberat pribera,ale dr to spomeniem a rada by som keby sa da s tym nieco spravit, ani pohnut sa od nich nemozem, stale to mrvenie, mrncanie, akoby stale tlacili, pritom viac krat za den kakaju, tvoje spia pokojne??

kkatka113
8. jan 2013

@kacena85 moje ked zaspavaju alebo nespia tvrdo tak si tak vzdychaju mrncia a podobne...ale nevyzeraju pribtom nejak nespokojne....tak obe aj ked papaju tak si pri tom tak hmkaju cize beriem o tak ze zvuky k nim proste patria :D

kacena85
8. jan 2013

@kkatka113 no moje ostanu sem tam az bordove,ale tak mozno vtedy len tlacia akurat, este stale spinkaju tvoje na boku a mas ich v perinke?a su v jednej postielke?ja mam sem tam pocit,ze im ta perinka leze krkom,najma siminke, rozbalim ju povolim a spi kludnejsie ale kedze maju vyvyseny matrac tak potom je taka zhuzvana o polhod.no pred dvoma dnami som mala stres,ze simi grcka dnes sabi aby mi luto nebolo,nech uz ideme na poradnu aj ked si myslim,ze nic prevratne nam dr nepovie.

kkatka113
8. jan 2013

@kacena85 no to ti verim, ja mam z toho tiez stres, hlavne odkedy Helku operovali kvoli grckaniu....sa vzdy bojim aby uz viac negrcla, stale skusam plienku ci je mokra, nespustim ich cez den z oci, preto mam este neumyte zuby, som hladna smadna musim ist na zachod a potrebujem dat sprchu....aj ked su dobrucke a vsetko, ked je aspin jedna hore tak sa od nich nepohnem...moje nespavaju na vyvysenom, do perinky ich nebalim, na noc ich davam spat na bok, vsak aj kvoli hlavickam aby boli pekne a striedam to, raz ich dam na jeden a raz na druhy bok, cez den to neriesim, to su vacsinou pri mne bud na vankusi akebo naposteli nasej...inak spia v jednej postielke, dokonca aj monitory dychu oba funguju sme to vymysleli, vsak kym su male tak je to super 🙂 ja ich na noc len prikryjem dekou a tak spia, teplo je im dost 🙂 No toez myslim ze na poradni sa moc nedozvies, aj ked uvidis....treba vydrzat do polroka a potom by to myslim malo prejst 😒

eeska
8. jan 2013

@angieska no mne sa adam dnes konecne po 4 dnoch vykakal, a hruuza, zelene jak spenat a uplne riedke, jak voda..ale ked pises, ze aj tvoja ma taku po nutrilone, tak som pokojnejsia, asi to tak ma byt...a ta farba, no des 🙂
dala si aj ockovat baby? ako to znasali? nas to caka koncom januara a uz teraz ma boli z toho brucho....

@kkatka113 boze kati, ty nemas deti, ty mas hotovych anjelov, ked ti tolkoto prespinkaju 🙂 ja kupem tiez dvakrat do tyzdna, kazdy treti den, v cistej vode, vymastim olivovym olejom a hotovo..mne nastastie chalani skoro vôbec negrckaju, takze ich aj prezliekam do cisteho vzdy po kupani..ja im stale nechavam podbradnicek, akurat na noc im ho davam dolu, takze ked aj trosku grcne, vymenim len podbradnik 🙂 po kakani utieram vlhcenymi obruskami a namastim ritu rybilkou...ale adamko sa mi dost supe, na oboci a na chrbatiku, aj v hlavicke to ma...tak sa na to opytam, ci netreba do vodicky nieco na to dat..co sa tyka ockovania, das babam iba povinne, ci aj nieco mimo toho? a v com ich mavas v noci oblecene? aj prezliekas na den ine a na noc ine? ja ich mam stale v perinke, nie celkom zviazanych, to iba ked sa krmia, lepsie sa nam drzia, ale inak ich povolim a len na nej spia...lebo ked su len tak bez nicoho, neviem ich dat na bok, vzdy sa daju rovno a ja sa bojim, ze v noci vygrcnu...ty ich nejako zboku podlozis dekou?

@zojaaa no ked ich davam na brusko, tak dvihaju pekne, sice adamkovi sa moc nechce, ten si len vovali celu past do huby, cucle prsty, drieme a strasne stona, jak keby mal ruju 🙂)) alexko je taky mrstnejsi, ten sa kruti stale...ale inak pekne drzia hlavicky...a vôbec netusim kolko vazia, ale adam tak nejako cez 4 kila a alexko okolo tych 4...som zvedava na poradni, idem koncom januara a hned aj na ockovanie...ty das ockovat? a das iba povinne, ci aj nieco mimo toho?

a chodievate s detickami kazdy den von? ja som dnes nebola, sa mi nejaka kosa zda 🙂

angieska
8. jan 2013

@eeska hej, ta farba je hrozna, ale asi to tak ma byt... ockovanie sme este nemali, ideme buduci utorok, uz teraz sa toho desim :( davam len to povinne, nic navyse. ja som balila do perinky tiez asi do druheho mesiaca, ale potom uz boli v perinke nespokojne uplne, tak sme presli na spacie vaky a v tom spia doteraz
kupem kazdy druhy den, najprv len v cistej vode, teraz posledny mesiac ich cele umyjem aj detskym mydielkom a potom natriem olejcekom alebo takou mastickou z dm, neviem presne nazov 🙂
na prechadzku chodim vzdy, ked sa da, ale ked je velmi veterno alebo prsi, nejdem...

zojaaa
8. jan 2013

@eeska
My ideme zaciatkom februara na ockovanie, dam ich ockovat na vsetko co je povinne a na tie istatne este neviem, skor asi nie.... Teraz na toto ockovanie si priplatim tu lepsiu ockovaciu latku a nasa lekarka nam odporucila z rakuska taky krem, alebo naplast na znecitlivenie miesta vpichu, ze to potom neboli...inak nie som si ista, ale myslim, ze dieta sa moze dat zaockovat az ked ma cez 5kg, aspon myslim......
Moj filip ma nutrilon ha a kaka kazdy den a pekne.... Mato ma nutrilon ar a kaka cca kazdy druhy ale ten ma skor tuhsiu stolicu.....

Inak baby boli ste u neurologa?? Ja som si vyziadala vymenny listok, lebo som citala, ze predcasniatka by mali ist....zajtra ideme....
Filip je totalne hyperaktivny, stale sa hmyri, kope nohami, rukami , na bruchu krasne drzi hlavu, toci nou a vcera sa prvykrat pretocil z brucha na chrbat....
Mato je skor taky kukac, moc sa mu nechce, sem tam kope pod hrazdickou.....ale mam skor pocit, akoby sa mu nechcelo zapajat svaly, tak uvidime co povie neurólog, ale chcela by som s nim zacat cvicit.....
To je hrozne ked su dvaja a jeden je trochu sikovnejsi 🙂)) hned to chcem riesit, bojim sa, aby som nieco nezanedbala....

eeska
8. jan 2013

@zojaaa a to je aka ta lepsia ockovacia latka a kolko sa za nu priplaca? to ti doktorka ponukla? mne nic take nehovorila....a aky je to krem? dostat to tam bezne v obchode, ci v lekarni? dala by som si to kupit....no ale desim sa toho hrozne...aj reakcie aj nasledkov, clovek ked to tu cita, co vsetko to môze mat za nasledok, tak ho chyta panika...
my mame nutrilon antikolikovy, tak asi zalezi aj na tom, ze aky je to typ mliecka....najskôr sme tiez mali HA a kakali castejsie a aj farba bola uplne ina...

k neurologovi ze sa chodi okolo troch mesiacov, mne by malo prist predvolanie z nitry z nemocky, tam mi malych odviezli, ked sa narodili kedze boli malicki, tak uvidim, ci poslu....ak nie, tak aj nasa detska doktorka hovorila, ze ma posle, predcasniatka ze vraj chodia...

tak to mas sikovneho, ked sa uz pretocil, mojim sa to este nepodarilo...a akko chces s nimi zacat civicit?
a coho sa bojis, ze by si nezanedbala? aj ja niekedy rozmyslam, ze co by uz mali v ich tyzdnoch robit a co vediet, ale radsej to neriesim, vyzeraju byt zdravi, papaju, kakaju, hlasisko maju tiez poriadny, mrvia sa, na nohy sa sponuju, hlavy dvihaju, tak hadam su ok 🙂

eeska
8. jan 2013

@angieska ja tiez zvazujem spacie vaky, ale vydrzim este do tretieho mesiaca s perinkou...ja mojich stale beriem tak, ze sa narodili o mesiac skôr, tak akoby vlastne teraz este mali iba jeden mesiac 🙂
potom daj vediet ako ste dopadli na ockovani, budem drzat palce, nech to baby dobre zvladnu..
ty si aj kojila, ci od zaciatku ste na UM? a cajik im davas len ked stikutkaju, ci aj tak medzi papanim? ja som si dnes dala sestre kupit, tak skusim im dat cucnut, ci im bude chutit 🙂

angieska
8. jan 2013

@eeska aha, tak moje sa narodili v 39 tyzdni, takze my sme v termine v podstate 🙂 od zaciatku sme na UM, cajik davam prevazne pri stikutke, sem-tam medzi papanim, im celkom chuti, ich musim krotit, aby vela nevypili 🙂

kkatka113
8. jan 2013

@eeska ja planujem dat len to povinne ockovanie, aj moja obvodna odporuca len to, ze proti rotavirom je podla nej zbytocne a ze take male telicko tolkymi ockovaniami trapit je podla nej moc, a ja s nou suhlasim 🙂 Baby spavaju v tom co maju cez den...body a dupaky na tom, to sa mi zda najlepsie oblecko ake moze byt...este ked sme oli v porodnici tak som mamu poslala kupit nejake newborn veci a ona rada nakupuje tak priniesla 12 next dupaciek....ano povestny next, je to drahe uznavam, ale tie vecicky su fakt jrasne a baby to uz mesiac a pol dokola nosia a stale im je to dobre 🙂 ja ich nemavam v perinke uz, nech sa otuzuju, spia naboku zakryte dekou, chrbat niecim podlozim, jasne ze rano uz na oku nie su, ale zaspia tak, cize uloha polohovania hlaviciek splnena 😀 My von kazdy den nechodime, byvame na tretom bez vytahu, kocik zlozeny v kufri v aute na dvore....zajtra ak bude teplejsie tak sa chystam sama prvy raz, mam tu kusok kamosku s chalanom v podobnom veku, tak snad o zvladnem 😀

zojaaa
8. jan 2013

@eeska
Nemyslim doslova zanedbavala, ale ci ich dostatocne motivujem, natahujem, hram sa, aby dvihali hlvy, zacali sa tocit, proste neboli pozadu...aj som rozmyslala nad baby gymnastikou, alebo vojtovkou...plavat zacneme od stvrteho mesiaca....
Ten krem sa vola emla a za ockovanie sa priplaca 13e na jedneho

kkatka113
8. jan 2013

@zojaaa hmm nas nikto neposlal na neurologiu.....baby sa narodili 36+6, tak neviem ci su este predcasne narodene, bola to planovana sekcia, ale dufam ze sa vyvijaju v poriadku, tak u nas vacsia je silnejsia a sikovnejsia, krasne drzi hlavu a mensia trochu slabsie, ale verim ze ked naberie tak to dobehne 🙂

eeska
8. jan 2013

@angieska no ja sa tiez obavam toho, ze im bude cajik velmi chutit, lebo davam im kvapky baby calm na brusko a to idu aj lyzicku zjest, tak mlaskaju nie a nie ju pustit...ma to taku tiez velmi dobru chut 🙂 alexovi chuti aj vodicka, ten si poriadne vypije, ale adama voda napina a vypluva to...ozaj, aku vodu pouzivas na zarabanie mlieka a pitie? ja bud lucku alebo drobceka, zo zaciatku som aj prevarala, ale teraz uz nie...

@kkatka113 a ked krmis, mas ich na rukach, ci lezkaju? mne sa velmi zle krmia taki odbaleni, lebo stale hmyria rukami, krutia sa, no hruza 🙂 ale s tym otuzovanim s tebou suhlasim 🙂
no ja keby dam mojich len tak spat nabok, tak su hned pretoceni, krutia sa jak vlnovkove plechy stale 🙂 ty aku vodicku pouzivas na zarabanie mlieka? aj prevaras?