Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nika19
3. máj 2013

@silvinnka ahoj, ďakujem, vieš mi dať na neho kontakt alebo link na jeho súkromnú ambulanciu, lebo som na nete nenašla. Ďakujem krásne, sú na neho veľmi dobré ohlasy.

shania31
3. máj 2013

@silvinnka
Ahoj, aj nasi chlapci su predcasniatka, obdobne som mala velmi tazke tehotenstvo a takmer 3 mesiace som lezala v nemocnici na udrziavani. 😝 V ktorom tyzdni si napokon rodila? Rodila si prirodzene? A ako Ti udrziavali tehotenstvo (pesar, cerclage.....)???

silvinnka
3. máj 2013

@shania31 ahoj,tak to si natom podobne ako ja ,co sa tyka nemocnice 🙄 ...Nie,nerodila som prirodzene,rodila som sekciou,baby boli ulozene priecne .V 25tt som zacala mat kontrakcie,v 30tt otvorena na 5cm,spotrebovany krcok,hlavicka hmatatelna...mala som prisny rezim,musela som lezat,nemohla som ist ani do sprchy(uplny horor) tiekli mi mg infuzie(vobec nezaberali a kontrakcie som mala kazdy den)napokon od 30tt pristupili k ku gynipralu,najprv tbl,o tyzden mi tiekla infuzia 6dni,non stop bez prerusenia(utlmuje to cinnost plodu) v 32tt mi zacali zlyhavat oblicky a v 33+1 mi odtiekla plodova voda a baby prisli na svet 😉 od 30tt mi pichali kortikoidy na vyvin plucok.Obe dievcata mali cez 2kg ,dychali same bez podpory a na 20 den sme boli vsetky doma....pesar a cerclage sa robia minimalne,na antolskej od toho uplne upustaju,tym,ze minimalne to brani ,,porodu,, a otvaraniu sa... 😝 Sekciu som mala super,rodila som vecer a rano o 10:00 som uz stala pri inkubatoroch mojich pokladov 🙂

silvinnka
3. máj 2013

54792509 😉 budes urcite velmi spokojna ...prajem pekne a bezproblemove tehotenstvo

shania31
3. máj 2013

@silvinnka
No ja som mala tvrdnutie bruska cca od 20 tt - postupne to bolo horsie a horsie, krcok bol makky a skracoval sa a cca v 27 tt ma zosivali (mala som aj pesar, ale museli mi ho vybrat kvoli alergickej reakcii) a vdaka zositiu sme to potiahli az do 36 tt (i ked jedna hlavicka bola od toho 27 tt velmi nizko a tlacila sa dole)- ale musela som len lezat, tiez mi furt tiekli magneziove infuzie - nastastie gynipralu som sa vyhla. No a kortikoidy na dozretie plucok aj mne pichali.
A kvoli comu ti zacali zlyhavat oblicky? A tvoje babule neboli z toho magnezia po narodeni take mrzutejsie?

pancuska
5. máj 2013

Ahojte.... prosim vas mali ste niektora pocas tehotenstva strasne bolesti klbu? vraj mi jedna babulka tlaci ale uz nemozem ani chodit a neviem ako to zvladnem,som 30tt (29+1) .... este sa mi stala aj taka vec ze som po operacii chrbtice tak ma gyn poslal k neurologovi pre vyjadrenie a ten mi nariadil sekciu no a ked som to doniesla ku gyn ten povedal ze mi to musi potvrdit primar neurologie.... neviete mi povedat preco robia s tym taky chaoz? dakujem

zeina62
5. máj 2013

Ahojte, chcem sa opytat ze kolko by mal mat krcok maternice? Mne povedali ze mam momentalne 3cm a ze je to dobre som v 31 tt. Od kolko do kolko by mal byt krcok?

ruth
5. máj 2013

@zeina62 Ja som odzajtra v 33. týždni a dokotorka mi nepovedala dlzku, len ze hrdlo je uzavrete a vsetko je v poriadku.

ofs
5. máj 2013

Ahojte žienky,
neviete o niekom, kto by predával pre dvojičky športový kočiar vedľa seba, ľahký golfáč? Okres KE, alebo aj Po môže byť, ďakujem, máme chlapčeka a dievčatko, veľa sa prechádzame, tak by sa zišiel nejaký golfáč, vedľa seba sedadlá, ďakujem veľmi pekne za každé info

celiakia
5. máj 2013

@ofs Ahoj ja by som mala jeden na predaj , mam ho znacky zooper, je zelenej olivovej farby , na slovensku sa nepredava, ja som si ho vypozerala na nete, pretoze som mala uz doma jeden zdedeny po kamaratke znacky silver cross, ale mne vobec nevyhovoval, v predu aj v vzadu boli zdvojene kolieska, a tie mi robili dost problem, a mal tiez aj uzke sedenie. a este mal aj klasicke gofkovske rucky, a tie pre mna ako zenu boli velmi vzdialene a potom ma boleli ruky. Ziaden sportovy kociar nie je tak lahko ovladatelny ako klasicky kociar,ale zas su vyhodne v lete na dovolenky.

lucyfromuk
7. máj 2013

Baby ktore ste boli na IVF, ake HCG ste mali s dvojkami na 15 den po ET? Dakujem 😅

janula18
7. máj 2013

@zeina62 to je dobrý, 2,5cm je hranica

ruth
9. máj 2013

Ahojte, my uz pomaly zhaname kocik . Zatial sa mi pozdava Peg-Pérego Duette SW, len neviem ci je to aj od narodenia, ci tam treba tie 2 prenosne tasky, hlavne ked cez zimu budu mat okolo pol roka. Mate ho niektora, v akej vybave, tak aby boli v nom babetka od narodenia.

emily76
9. máj 2013

@ruth ahoj, my sme mali PP duette uplne od narodenia, sedacky sa daju dat celkom do lahu a ani tasky sme nekupovali. Mali su majovi a tak nebolo treba. V zime uz boli vo fusakoch a tasky by sme nevyuzili vobec. 😉 My sme mali k nemu nanozniky a prsiplaste a to nam stacilo. Chces kupit novy?

ruth
9. máj 2013

@emily76 My budeme junovi. Neviem si to predstavit bez tych tasiek, nebolo to tvrde pod chrbatikmi? Mala si ich len v perinke? Nemusi byt novy.

emily76
9. máj 2013

@ruth nebolo to tvrde, on je celkom dobre polstrovany. Vytiahli sme akurat tie popruhy, ktorymi privazujes vacsie dietatko, aby ich netlacili. A ano, zo zaciatku byvali v perinkach, ale nie velmi dlho, lebo bolo teplucko. Uvazovali sme aj nad taskami, ale sama predavacka v obchode nam poradila, nech ich neberieme hned, ze ak by sme potrebovali, tak ich mozeme kupit kedykolvek.. Takze nakoniec sme dali pod nich taku makucku osusku, ked bolo chladnejsie decku a bolo. My ten nas predavame, ak by si chcela.. 😉

ruth
9. máj 2013

Ak by si mi ho mohla nafotit, budem rada, mas k nemu aj nanozniky, slnecne clony a sietku?

emily76
9. máj 2013

@ruth mam ho v bazariku. nanozniky ano, sietky uz nie a slnecniky sa k nemu nedali dobre pripevnit, skusali sme v obchode viac druhov ale ani jeden nesedel.. takze sme nekupovali. Ak by si chcela si ho pozriet osobne, byvame 15 km od Noveho Mesta nad Vahom

ruth
9. máj 2013

@emily76 A v ktorom obchode ste ho kupovali, pripadne dali by sa dokupit nove kolesa v tom obchode?

emily76
9. máj 2013

@ruth my sme ho kupovali v TN v starom Laugariciu, asi vies kde to je, ze? Pozeram v pase, ze mas okres TN 😉 . A kolesa... fuuu, to veru neviem. Oni su funkcne dobre, "len" maju zjazdeny dezen...

kajka39
9. máj 2013

@lucyfromuk ja som mala presne na15den 2348.

lucyfromuk
9. máj 2013

@kajka39 A mala si aj PK? Kolko ti vkladali? Mne vkladali jedno a na 15 den som mala HCG 2790 a teraz ma vsetci strasia s dvojkami 😒

kajka39
9. máj 2013

@lucyfromuk ano mala som aj PK a vkladali jedno. Mame z toho jednovajecne dvojcatka 🙂 🙂 HCG mas dost vysoke, ale aj pri takom to moze byt len jedno babo. Drzim palceky ...

misha1104
10. máj 2013

@lucyfromuk ja som mala 700hcg...na 13den to bolo

shania31
10. máj 2013

@lucyfromuk
Nooo dost mozne ze to budu dvojicky 😵 To HCG je dost vysoke.

lucyfromuk
10. máj 2013

@kajka39 No asi mi neostava nic ine len pockat do stvrtku na dalsie sono 🙂 Dakujem 🙂

@misha1104 A mala si aj PK? Dakujem a gratulujem k dvojickam 🙂

@shania31 No uz teraz sa ozaj neviem dockat toho sona nech viem na com sme 😀 Ale aj tak mi pride mala sanca ze by sa to stalo prave nam. A vy mate jednovajecne ci dvoj? 🙂

shania31
10. máj 2013

@lucyfromuk
My mame dvojvajecne dvojky. Ani ja som neverila, ze vobec jedno sa zadari a sup ho dve naraz.

misha1104
10. máj 2013

@lucyfromuk ano mala som ...ja si myslim na hcg pri dvojkach je vyssie ale podla mna moze aj nemusi uvidis podla sona a srdiecka.......mne najskor povedali ze len jedno a o tyzden ci dva uz boli dve bijuce srdiecka....nase bambulky.. 🙂

emee
11. máj 2013

@lucyfromuk ja na 12 deň som mala okolo 380, nikto vtedy nemyslel že budú dvojky. až na 19. deň mi to vyskocilo na 6500.

lucyfromuk
11. máj 2013

@misha1104 Pani moji tak ty si si myslela ze cakate jedno babo a az potom to zistili 😀 To muselo byt riadne prekvapko 😉 nech sa teda drzia v brusku co najdlhsie a nech zu zdravucke 🙂

@emee A tebe vkladali 2 embryjka ci 1 a boli z toho jednovajecne? A mala si aj PK?