Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deny32
7. sep 2009

Ste zlate, dakujem .. tiez sa mi zdal divne, ze kontroluje este aj zaludok, pupocnu snuru, dokonca jednemu ratala prsteky na rucicke... nastastie 5... ale azda keby nemalo chudatko zaludok, tak by sa asi celkovo vyvyjalo pomalsie, ci nie??? a oni su rovnako velke... o tyzden idem do poradne, tak to este doky skontroluje na klasickom USG...

Chruminka, tiez si sa moja zbytocne vystrasila... ale dobre, ze si tam sla, teraz aspon nebudes zbytocne stresovat a budes si uzivat posledne tyzdne...

minkak
7. sep 2009

Ahojte kocky 🙂
sonia hmmm strie ☹ ,mne sa tiez jedna spravila asi 2 tyzdne do zadu nad pupkom ☹ pri malej som nemala-iba na prsiach a na bokoch a teraz tiez tak to ku koncu no nechapem 😒
je to na potvoru-no brusko sa nam riadne natahuje-co uz,no ved je to to najmenej 😉
inak spalna zase nieje az taka mala-len som si myslela,ze mi to vojde k tej mojej toaletke ....tak s malou upravou sa mi to tam pekne zmestilo 🙂
deny drzkaj sa -no kontroluju vsetko-ved to je dobre-neboj urcite to bude len kvoli tomu-urcite je vsetko OK-drzkaj sa-hlavne sa nestresuj 😉
chrumi no som rada,ze Ta zobrala na to kozne-aspon vies 😉 drzkaj sa 😉
doublemamca my sme mali v 32tt-1680g a 1710g-dnes som bola na poradni-mame vsetko v poriadku aj mi ich merala,len mi povedala,ze zodpovedaju danemu tt 😉 tak neviem presne-idem o 2 tyzdne na prietoky-tak tam mi ich zase pomeraju-tak uvidime 🙂
dnes mi brali aj krv na predoperacne a bud.tyzden ma caka interne 😉
trosku viac sa zacali tlacit dole-tak mam viac lezkat-no budem sa snazit 😅
ale inak vseeetko OK-tak sa moc teskam 😵

doublemamca
8. sep 2009

minkak brali ti krv na preoperacne? - a ty uz mas naplanovanu sekciu,ci ako??? My tiez ideme na poradnu na buduci tyzden na prietoky a kultivaciu a tiez ako narastli krpci...tak som strasne zvedava, lebo ked si porovnas tie vahy, tak tvoje bambulky boli skoro o 300g tazsie v tom istom tt a to je dost..no ale doki vtedy nevravel nic, vraj podstatne je,ze rastu a obaja rovnako. 😒 tak uvidim
inak sa drzte vsetky holky 😉 a tym, co ich trapi lonova kost ako mna a nevyspali sa zase raz prajem nech to uz nejako dobojuju 😉
a strie? tie mam tiez na prsiach a trosku na bokoch,inak na celom brusku ani naznak - pouzivam krem,ktory som si doniesla este z UK.

chruminka
8. sep 2009

minkat ja som sa chcela spytat to iste co doublemamca na tie predoperacne 😅

nebojte sa dako to uz dobojujeme a babetka budu ok,jedny mensie druhe väcsie vsak tak je to aj pri jednom babatku

ja mam zasa dnes strasnu kyselinu nemozem lezat musim skor sediet,lebo inac mi vychadza kyselina hore,ale uz viem s coho to asi mavam takto viac,jedla som na ranajky rajcinu (cele tehotenstvo milujem rajciny) a aj naposledy som mala strasnu kyselinu po zjedeni rajcin ,teraz som par dni rajciny vynechala a bolo to ovela lepsie,takze uz som asi dopapala moje najoblubenejsie rajcinky ☹

doublemamca
8. sep 2009

chruminka mna tiez obcas trapi kyselina - ale z vlastneho pozorovania ju mam asi zo sladkeho a vzdy mi pomaha mlieko..to mi zraza kyselinu.

chruminka
8. sep 2009

doublemamca aj mne pomaha mlieko,ale po rajcinach je to otrasne a dakedy ani to mlieko nezabere 😠
ozaj ty vies pohlavie vasich dvojciat?Vies co cakate?

doublemamca
8. sep 2009

hej, ani to mlieko nie je 100percentnou zarukou,ale mlieko mi teraz vynimocne smakuje 😀 a cakame chlapceka a dievcatko...teda aspon dufam 😒 bo ked som este bola v UK,tam mi zistili dvojicky aj pohlavie a ked som v 30tt prisla na slovensko a sla som na UTZ, doktor s usmevom na tvari,ze dve dievcataka??? a ja ze niee,mal by to byt parik a on na to,ze si myslel, ze to je pupocnik 😅 tak ma zneistil,bo ja uz vsetko nakupene pre parik 🙂

chruminka
8. sep 2009

nam tiez tu druhu babu-jezibabu potvrdili len tak tak takze ja si stale este myslim,ze to druhe moze byt aj chlapec,a teraz na poslednom UTZ mi doki nechcel povedat, ze to chcem od neho vela ze tak toto mi on povedat nevie 😖 ,totalne ma odbil ako soplave detsko,takze moze byt aj u nas este prekvapko,ale aj dve baby-jezibaby su ok,je to jedno hlavne nech su zdravucke a silnucke

pipka
8. sep 2009

kati, no kraaasne vam chuti 😵 😀

my uz mame jednu z tych nestastnych stoliciek vonku, tak uz sme 9 zubec 😎 ...este jedna nestastnica a zas bude snad chvilku pokoj 😅

pipka
8. sep 2009

a mauzos sa nam kde flaka? 😕 😠 😀

doublemamca
8. sep 2009

presne tak chrumi, len nech su babatka zdrave,aj keby mal pripadne tvoj chlapec byt obleceny v ruzovom a moje dievcatko v modrom 🙂 ale aj tak je divne,ze ti doki nechcel povedat pohlavie..skus sa na to pytat stale..na kazdom dalsom UTZ.
inak som sa zo zaciatku strasne bala ked som sa dozvedela,ze dvojcata,ale postupne ako tu sledujem tie mamicky,tak dnes uz to naozaj nie je take nezvycajne a dokazu aj najsammensie babatinko vypiplat a vyrastie z neho valibuk. No ale asi kazda si prejde tou svojou nocnou morou a stresom.

chruminka
8. sep 2009

pipka gratulacia k stolicke 🙂

doublemamca my sme s dvoma akosi ratali kedze sme po IVF takze sme sa na to pripravili aj ked strach mame urcite hlavne teraz ked sa blizime do finale

pipka
8. sep 2009

dakujeme dakujeme chrumi 😵

deny32
8. sep 2009

Doublemamca a Chruminka... ak Vam to vyjde naopak, tak si tie veci mozte vymenit a bude... 🙂 hlavne nech su zdravucke a vsetko bude OK...

Skuste na tu kyselinu mandle.. mne to zabralo. A tiez mi zaral suchar, alebo suchy chlieb..

Minkak, mate krasne vahy... 🙂 🙂 uz len vydrzat do konca a mala bude mat dalsie dve kamosky 🙂

Chrumi, my sme tiez po IVF a akosi sme s tym neratali... amli sme totiz len 2 embryjka, ktore aj vlozili, tak sme neratali s takouto uspesnostou 😀 Najprv sok, teraz sa obaja velmi tesime a uz by sme ich chceli mat doma 🙂

minkak
8. sep 2009

Ahojte 🙂
deny aj mna to hned napadlo,ako to tak citam,ze si tie veciciky mozu potom vymenit 😅
dakujem no tie vahy boli pred 2 tyzdnami 😉
doublemamca no a to ma dr.berie o jeden tyzden menej cize tie vahy boli v podstate podla nej na 31tt 😉
no tiez si hovorim,hlavne ze rastu sumerne 😉 teraz uz by mali mat cez 2 kilecka 😉

naplanovanu sekciu este nemam,ale dr.uz to chce mat vsetko pripravene 😉
babulky su otocenestale obe dole hlavickou,ale moja dr.hovori,ze sekcia by bola lepsia-zase dr.ked som bola na tom sone v 30tt ten mi povedal,ze samozrejme bude zalezat od vsetkych okolnosti-ale ze zvladli by sme to aj normalne a to vtedy este jedna bola otocena hore hlavickou-tak ja neviem vobec ako to bude ako sa rozhodnu 😉

pipka gratulko k zubku 🙂

inak aj mna zacala palit zaha-tak tiez popjam mliecko 😅 pri malej ma palila uz od 20tt 😉

deny32
8. sep 2009

Minkak, mna uz zaha palila teraz 😠 ale asi to bolo preto, lebo som zjedla horuci gulas... 😀 mne mlieko nejako "neberie", pijem sojove kakavko 😀
Ty by si ako radsej rodila, keby si si mohla vybrat?

pipka
8. sep 2009

mna zaha palila od zaciatku az do porodu...ja ze ake budem ja mat vlasate babo...a plesatka sa mi narodila 😀

ale dve tri mandle denne a od zahy bol aspon kym som nezaspala pokoj 😉

minkak dakujeme 😵

doublemamca
8. sep 2009

jooj minkak, tak to vy ste uz za vodou, rastu ti ukazkovo..ja stale dufam,ze vydrzia aspon kym nebudu mat po 2 kilecka.Nad 2kg by to uz malo byt fajn. Ale zasa mozno sa este len rozbehnu.. 🙂 Neviete od akej vahy uz nemusi babatko do inkubatora?
Vidis chrumi,tak ak sa nasi doktori zmylili, vymenime vecicky a bude 😀 len neviem ako by sa zatvaril moj manzel,keby nas samko bol nakoniec dievcatko..sice stale tvrdi,ze mu je to jedno,len nec je vsetko v poriadku, ale ja viem,ze chce syna 🙂
pipka - pripajame sa ku gratulacii k zubku a malej * za statocnost 😉

janula13
8. sep 2009

ahojte maminky, dufam ze si ma pamatate, chodila som sem obcas strasit, ked som bola tehu, teraz ani to nestiham..to strasenie tu 😅

chcela som vas len poprosit, v mene mojej kamosky, ma 5 mes babule, tak ak by ste chceli nieco predat pre jej dvojicky, tak kupi...

a ja tiez, zhanam ohradku, a aj stolicky na krmenie ..a aj ine veci..takak mate nieco co uz nepotrebujete, rada sa dohodnem..dakujeeem a zelam krasne materske dovolenky 😀 😀 😀

a este poprosim o radu, ja neviem ako im zaviest nejaky rezim, vydrzia mi malo hore a v noci toho tiez nenaspia, teraz ich davam o 20 hajat ale budili sa o 3-4, ale teraz uz o 1 sa mi jeden budi..porazi ma..a potom spia max tak 22 hod a zase hore...vsimla som si ze od tej 20 do tej 1 rana spia pekne, ale potom sa zacnu vrtiet a dvihat nozicky a prdkat a mixovat hlavou...neviem, nerobili to predtym... treaz im skusam znizit tu nocnu davku, ci to nepomoze a neodvyknu si...

dakujem vopred za rady...aj eviske za odúpoved 😉

mauzos
8. sep 2009

ahojte 🙂

Pipi tu som 😉 gratulujem ku stolicke 🙂 Lukimu tiez idu zuby, jeden uz ma na 100% von a druhy sa klube, tak mame tiez veselo. Ale uz to trva velmi dlho, dufam ze dalsie vyjdu rychlejsie 😖

Ako vam pekne vsetkym pribudaju tt a babenka krasne rastu 😵 Len tak dalej ...

Jani aj ja zhanam stolicky. A ohradku chces aku? My mame skladaciu, ale zatial je v kute, este ich tam nedavam.
Evi uz si vybrala stolicky? Ja hej, ale vcera som ich videla na zivo a nepacia sa mi, mozem vyberat znova 😠

mirinda10
8. sep 2009

babulky ja som bola dnes na NT screening tak podla utz su drobci ok len mam hranicne kvne vysledky a kominacia moj vek tak mi odporucili prist na utz do centra o 4 tyzdne tak pojdeme

mala z vas niektora hranicne hdonoty na Papp a beta HCG ja zatial nemam cisla sprava by mala dorazit dnes vecer ale NT sme mali 0,6mm co je super mali sme nos velky asi po muzickovi tak som bola moc rada iba ma trapi, ze uz mame rozdiel medzi drobcami 3 dni jeden je 12tt+1 a druhy 11tt+4 co mi DR povedal, ze nie je moc dobre a nemalo by sa to zvacsovat a aj preto dalsi utz

inak nam merali aj brusko, hlavicku, kontrolovali srdiecko, jeden drobec mal plny mocovy mechur, skoro som plakala ked nam pustil tlkot srdca a videli sme na obrazovke ako rychlo bije

co je super tak DR nasiel blanu co ich oddeluje, tak sa aspon jeden problem vylucil aby sa neobesili o pupocnu snuru navzajom

eviska83
8. sep 2009

Pipka- aj ja grattulujeeem
Mauzi- nie este nie- teraz to uz riesit nebudem az po dovci- ale zasa velmi zvazujem tie drevene co sa da potom poskladat stol a stolicka- my ju mame a andrej ju doteraz vyuziva- ale zasa som si nebola ista bezpecnostou- este si to musim nechat prejst hlavou.A ty?ake si kupila -ani sa nepochvalis.

eviska83
8. sep 2009

tehulky - fakt vam krasne pribudaju tt- joj to boli casy ked sme my pocitali a od 32tt som si vravela - tak uz je to vcelku ok- ale mohla by som vydrzatv do 34tt potom 36tt a nakoniec som potiahla 38tt.Len sa setrite a oddychujte.Nam dnes dosiel oblek pre Adama na krst- booooze je nadherny 😵 😵 Evca uz saty ma - tak uz len topanocky a mame to.

pipka
8. sep 2009

no poviem vam...tieto zubne problemy to je des 😒
najlepsie je nasej babke...vecer vyberie do pohara a ma pokoj 😀 😀 😀

mauzi no vitaj 😎 som vedela, ze ta musim spomenut a hned si tu 😀

evi, tak fotecky v satockach cakameeeeeee 😵 😵 😵 akoze predpremiera 😀

mauzos
8. sep 2009

pipka spomen certa a som tu 😀 😀 😝

Evi nekupila som nic, vybrala som si a skoro som ich aj objednala, ale vcera som ich naststie videla v jednom obchode na zivo a vobec sa mi nepacia. Kazdy mi odporuca Fabulu, tak sa musim tiez na nu niekde kuknut na zivo 😉

deny32
8. sep 2009

Pipka, mne hned tiez swokra vravela, ze budu vlasaci... uvidime 🙂
K tym zubom.. moja babka, vybrala, schovala a potom niekolko dni bola bez.... 😀 mala si vidiet, ako "zula" rezen 😀

Mirinda, neviem este, ako to mne vyslo, ale merania NT mas ok, a ked maju nosiky, tiez je to super..... co vlastne znamena to beta HCG?
Ja osm mala niecoho v 10tt malo, ale neviem presne coho a dr nic nevravel....

deny32
8. sep 2009

jaa, uz viem co je to bebta HCG, asi mi preplo..... 😀 ale co znamena, ked je to nizke???

pipka
8. sep 2009

mauzi, my mame doma fabulu a sme veeelmi spokojni 😵 😵 😵

katka.ott
8. sep 2009

ahojte, pozeram, ze sa zhaname po tych istych veciach - mauzi, evi.
my ohradku budeme mat od znamej a stolicky zatail len kukam na nete. ziadne este nevyhrava 😠
mauzi, vam uz idu zuby?

no ja som dnes davala mrkvu - mam ju aj ja na tricku... Danieli by zjedla aj tanier, lyzicku si vopcha az do zaludka a Terezi vypluva a vypluva

a este zhanam novy kociar - nieco na sposob golfaca, no zatial mam vyhliadnute
http://www.pricemania.sk/katalog/kociky-pre-dvo...
neviete co je to zac alebo kde ho odskusat? vsade mi hovoria, ze objednaju, ale ja chcem len skusit, ci vyhovuje

eviska83
8. sep 2009

ahoj katka,
no my sme dnes mali zemiacik s mrkvou,Evicke chutilo zato Adam akoby ani nevedel co s tym 😠
No a my uz mame 2tyzdne zuby 🙂 zajtra idem na zemiacik s cuketou -tak uvidime 😒
Pipka- predpremiera sa nekona- MM zakazal fotit - vraj by som nevydrzala a hned kazdemu ukazovala 😀 😀a ma pravdu -takze az po 4.10.