Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pipka
11. sep 2009

ahooooj stratena cherrynkaaaaa 😵 😵 😵

no neviem ako uspat dvojky, ale ja malej dam vecer mliecko a ona zvacsa do 5 minut po vypiti pekne sama si lahne nabok v postielke, tak jej parkrat cez perinu posucham chrbatik...a je v limbu 😉
a ak nahodou nechce zaspat, tak si ju vezmem na ruky a uhojdam ju, normalne si oprie hlavku o rameno a ja si sadnem a pohupujem sa stale v rovnakom tempe a hladkam jej hlavinu a to vzdy zaberie a zaspi... 😵

pipka
11. sep 2009

a ako ti spia poobede 😕 ako dlho? Lebo ja napriklad viem, ze hanku nemozem nechat poobede spat dlhsie ako hodinku a najviac do pol piatej, inak je vecer problem, ale teraz od kedy uz chodi, tak sa aj viac unavi a zahaja pekne...klop klop 😎

eviska83
11. sep 2009

no ahoooj cherry- to teda naozaj mas veeelku absenciu 😠 😠 😠
Ja neporadim- nasi zaspavaju kazdy v svojej postielke- dufam ze sa to nezmeni 😉 😉 Ale ked pises ze Tomasko ta skriabe a pod. to akoby som citala o nasom adamovi- a evicka pohodarka.Raz darmo ty chalani si asi vyzaduju viac pozornosti.Alebo sa mylim - mauzi,dracik........?????????????????

cherry01
11. sep 2009

katka, uz aj to som skúšala... 😢

cherry01
11. sep 2009

bobicek, ja mam vtedy pocit ze som hrozná matka, a to sa moje narevú dost, ked chcem navarit... a ako dlho ich necháš plakať ??? môj TOmáš niekedy reve, že až stráca dych..šašo jeden urevaný !!! 😀

pipka, no to je krásne ako si to napísala, aj u nás je to tak, len ešte jedno mi ričí v posteli 🙂

eviska, zaspávajú v posteli??? zááááááávidím...ako to robíš ?? u mojich to platilo tak dovtedy, kým sa nevedeli postaviť. aha..tvoji maju 5 mes. Tak nech to vydrží

katka.ott
11. sep 2009

cherry, to kde nabrali tvoji mali 9 mesiacov 😕 , ved len teraz si rodila 😅

...a ja tiez a moje budu mat 5 a pol!!!! 😲 😕 😅 😀

ten cas tak nenormalne leti...................

cherry01
11. sep 2009

no letí... hrozne.
musím nájst nejakí systém na ten spánok ☹

cherry01
11. sep 2009

pipka mne vstávajú o šiestej, od osmej do deviatej si zdriemnu, potom mi spia po obede od jednej do tretej a potom uz nič.

eviska83
11. sep 2009

cherry- nestras ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja nechcem.No aj nas adam vie riadne revat- ale on posledne dni neplace ake KRICI- sopliak jeden.
Katka - ked su tie tvoje princezny aspon spolovice take dobre ako nasa evca tak zavidim- ta sa ozve iba ked je hladna....proste anjelik- klop,klop
Teraz neviem ci som to vobec mala napisat- aby som neprechvalila 😲 😲 😲 😲

pipka
11. sep 2009

cherry... 😅 😅 😅 mne ričí MM v kuchyni, ze je hladny 😝 😀 😀 😀

inak aj hanka mava niekedy take stavy, ale to teraz jak jej tie nestastne zuby sli, ze jacala jak zmyslov zbavena, ked mala poobede spat 😠 😅 🙄 ani gel nepomahal, ani pomojkat, ani v kociku, ani v postielke...poviem ti, ze som mala stavy, kedy som aj ja zavrela dvere a povedala som si, ze nech sa vyreve 😒 ale ona mala vydrz neskutocnu...aj vyse polhodinu jacala jak o zivot, ze som to uz nezvladla, dala som ju do velkej postele, tam som si lahla vedla nej a hypnotizovala ju a asi tak do 5 sekund zalomila 😅 😅 😅 😲

pipka
11. sep 2009

a vecer kedy sa kupete a idete hajat? 😕 my o siedmej kupanie a okolo tristvrte uz odfukuje 😵

eviska83
11. sep 2009

cherry- kupes ich vecer?vraj niektorym detom vyhovuje skor rano- vraj sa neunavia ale maju este viac energie 😒
Ja neviem - ja nekupem kazdy den - ja kupem kazdy 3-vecer 😎
pipka- ako si ju hypnotizovala? to by som chcela vidiet 😀 😀 😀 😀

pipka
11. sep 2009

evi, kukam na nu a mracim sa...a rovnomerne dycham...nadych, vydych v rovnakych intervaloch a zatial to ucinkuje... 😅 😀

bobicek5
11. sep 2009

cherry, zatial neplakali dlhsie ako pol hodinu. Ale ja to akosi nezvladam, obcas, ked uz ako pises "stracaju dych", tam naletim, natlacim im cumle a idem zase prec. Ale zda sa mi to ako tyranie, len cakam, kedy nabehne socialka alebo nejaky nestastny sused. No v nemocke ma doktorka ucila spravit si system a vydrzat. Samozrejme ak som si ista, ze maju len "šábes". Musim ale priznat, ze u 2-mesacnych babetiek mi to pri srdiecku dost "vrie", ked placu. No co, musime vydrzat, snad raz vsetko prejde.

Baby, ja kupem tak od 22.00-24.00 hod. Zaviedla som si tento system kvoli tomu, ze mi potom spia najdlhsiu cast noci. Takze potom sa aj ja najdlhsie z noci vyspim. Akonahle mi raz prespia celu noc, budem cas kupania postupne posuvat na skorsiu hodinu, zatial im tento rezim nevadi a mne vyhovuje. Dufam, ze ma za to neodsudite, ale snazim sa nebyt len otrokom. Momentalne kupeme kazdy den, zatial sme vynechali len 1x a to po ockovani. Tak po 4-5 mesiaci planujeme zacat kupat kazdy druhy den, pripadne aj viac.

cherry01
11. sep 2009

ja kupem (no je to skôr člapkanie v čistej vode nie drhnutie mydlom) každy vecer o pol siedmej až siedmej.

pipka
11. sep 2009

bobicek, no my sme od narodenia kupali o siedmej, teda ked sa posuval cas, tak uz o pol, lebo mi zaspavala 😅 a spala celu noc len s jednym papanim okolo jednej 🙂 a potom az do pol siedmej rano...a v podstate tak je to dodnes...akurat ze ked sa v noci zobudi, tak uz jej nedavam papat, len ju pomojkam , dam dudku a spi az do rana...to je ale asi velmi individualne, kazde babo je ine.

ja zase potrebujem, aby isla skor spat, lebo ja prevaznu vacsinu veci robim vecer, ked zaspi...peciem...zehlim...konikujem 😀 😀 😀 cez den ked je hore, tak nespravim skoro nic..len najnutnejsie 😅

doublemamca
11. sep 2009

jezisi dievcata,ked to tu tak sledujem,az ma chyta hruza 😲 normalne ako som bola cely cas v klidku,tak teraz zacinam pochybovat,ci to vobec s dvoma zvladnem a ci budem dobra mamina 😒 mam sice manzela,ale asi ako kazdy,on bude utuzovat ekonomicke hniezdo a na mne teda zostava to socialne 🙂 uff...asi to bude riadna makacka...

dracik1
11. sep 2009

bobicek, ty ich malinke nehas plakat? , neviem, system u babetiek funguje od 4-5 mesiaca , ja by som take malinke baba nenechavala vyplakavat 😕

pipi, my kupeme cca o 19, strasne dlho sa kupu - resp. hraju vo vode, potom cca 20.45 mlieko a spat 😀

cherry01
11. sep 2009

idem búvať baby, dobrú noc vám všetkým.

dracik1
11. sep 2009

doublemamca nezufaj, ked som to zvladla ja, tak zvladne hociktora, ja som do narodenia mojich deti NIKDY V ZIVOTE ZIADNe DIETA neprebalovala, resp. kocikovala 😀 , alebo sa o deti vobec zaujimala

my sme napr. mali zavedeny system, ze dieta, ktore lepsie spalo / celu noc bez mrnkania/ spalo s muzom a ja som spala s tym problemovym 😀 , po roku spim s detmi sama 🙂

eviska83
11. sep 2009

pipka- asi mas oci jak Rasputin 😀 😀 😀 😀 😀
bobicek - system je super vec,ale neviem ci to nie je este priskoro zavadzat. 😒 ja som zacala priblizne ked mali 3.5mes.prve 2 tyzdne som si pisala- kedy jedia ,spia - a potom som z toho urcila najcastejsie casy -tak aby to mali spolu a zacala som- nebolo to az take hrozne -len prvych par dni mi tiez nebolo vsetko jedno ked som videla ze uz su unaveny a musela som ich este podrzat- a teraz su ako hodinky- teda nie vzdy 😠 😠 Rano vstavame o 7.00- potom spanok 10.00-11.30 von a potom 14.00-16.00 v postielkach. vecer ukladam o 20.00- ak medzitym nahodou zaspia sami od seba necham ich pol hodku- nie dlhsie.samo ze casy nie su uplne presne ale snazim sa to dodrzovat +- 15 min. teda ak sa da.

pipka
11. sep 2009

dracik, hanke polhodka vo vani bohate...a ked ma zacne polievat krhlickou 😠 😀 ukoncim jej bujare hry, sup namydlit osprchovat a do osusky 😀 ale neprotestuje, zvlada to...sak musi 😅 mama ucitelka 😀 😀 😀

doublemamca
11. sep 2009

dracik,dufam,ze mas pravdu 😒 fakt zacinam mat pred tym vsetkym respekt a baby klobuk dolu, ako to zvladate - ale deticky si asi tych rodicov nakoniec vycvicia,co?
No ale ved mam nejaku maturitu 😝 tak hadam to pomalicky pojde 😀 jooj,len uz nech mam krpcov doma, sa neviem dockat 🙂

bibianka
11. sep 2009

cherry, tak toto poznám. Nebolo to stále, malého stačilo dať do postieľky a spal, ale malá robila dlho cirkus. Navyše sa v noci často budila. Použila som na ňu metódu Každé dieťa sa vie naučiť spať a zabralo to do 3 dní Mala vtedy 7 mesiacov, ešte nestála, tak to bolo v poho. Celkovo to trvalo asi mesiac, kým si úplne zvykla na to, že večer ju dám so postieľky a znamená to, že sa ide spať. Potom sa pre zmenu pokazilo zaspávanie malému, začal strašne jačať, uspávala som ho na rukách, ale niekedy to trvalo tak dlho, že som aj na neho použila osvedčenú metódu. Keď sme boli v lete mesiac na chalupe, celé sa mu to zasa rozsypalo, malá zaspávala v pohode, ale bobák zasa začal prottestovať, takže som ho znovu uspávala na rukách. A keď sme sa vrátili, jačali večer oabaja, takže som si ľahla na posteľ, uložili sa na mňa a keď zaspali, poprenášala som ich do postieľok. Po 5 aklimatizačných dňoch som ich vyskúšala dať rovno do postieľok a bez problémov zaspali. Odvtedy je to o.k.
Keď to u vás trvá tak krátko, môžeš to tak nechať, ale ja by som to asi nerobila, pretože si na to naozaj môžu tak zvyknúť, že o pár mesiacov s nimi stráviš 2 hodiny. Zbytočne prídu o spánok a aj ty budeš unavená. Ak máš guráž, vyskúšaj spomínanú metódu. Možno budeš prekvapená a veľmi rýchlo bude stačiť dať pusinku na čelo, vložiť do postieľky a odísť.

eviska83
11. sep 2009

cherry- prave som isla pisat o tej metode- kazde dieta sa vie naucit spat-vidim ze bibianka ma predbehla 😵 Ja som podla tej metody oducila andreja pit v noci mlieko a bez placu.Vlastne aj to zavadzanie rezimu mam odtial- sice o tom tam nepise ale inspirovalo ma to-niektore rady su fakt dobre,ale ja by som asi dlhe plakanie nevydrzala-zatial teda ani nebolo potreba 🙂

matelko1
12. sep 2009

ahojte baby.mozem sa k vam pridat?
cakam dvojcata,ale vcera mi dala Dr vysledky z tripletestov a su velmi zle.mali ste aj vy taky problem?mozu tie vysledky skreslovat tym,ze v brusku su dva plody?velmi sa bojim.
19.9.idem na morfologicky utz.

bibianka
12. sep 2009

matelko, áno, u dvojičiek sú triple vúčšinou skreslené, divím sa, že sa to ešte robí. Nebola si na prvotrimestrálnom NT sreeningu? Ten je oveľapresnejší ako triple.

matelko1
12. sep 2009

bola som v brne a tam mi robili prvy screening a tam som mala NT hodnoty u jedneho drobca 1,4 mm a u druheho 1,1 mm.
ja som bola v brne na redukcii plodu,lebo som cakala trojcata.

bibianka
12. sep 2009

matelko, tak to je jasné, ak boli dokonca trojičky, muselo sa počítať s tým, že triple nebudú yvchádzať. A 1,4 a 1,1 sú úplne super čísla 🙂

matelko1
12. sep 2009

bibianka aspon trosku si ma potesila....aj ked som bola na redukcii,tak stale ten treti plod tam mam.ten sa postupne vstrebe,ale je tam.