Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
9. jún 2011

@lucia.kl hmmm no veď práve toho sa obávam keď prejdeme z materskej na rodičovskú... to bude asi strašná bieda.... ☹ mal by s tým štát niečo robiť...
a kedy sa chceš vrátiť do robotky? ja by som chcela byť doma 3 roky, ale ak bude potrebné tak pôjdem do robotky od dvoch...

wera
9. jún 2011

@janette77 chi to budem musieť zaviesť doma aj ja 🙂 ...veď auto má drahý tak nech vybavuje 😉

katka.ott
9. jún 2011

nas 🙂

irriss
9. jún 2011

@wera
.. 😉 omlouvam se, ze do toho skacu...ale neda mi to...

Tady v Italii je materska 6-9mesicu a pak uz NIC...a nikoho nezajima, zda pracuje ci je svobodna matka s ditetem...naopak, pokud nedokazes zajistit dite po fin. strance, hrozi socialni urad i odebranim.... ☹
Tak ja bych radeji aby to Stat nechal jak to je, protoze muze byt i hur... 😉 anebo nedejBoze jit v slapejich "zapadnich norem"..Evropa totiz nema nic zakodovano ve smyslu stejnym dilem pro vsechny..je to takovy Hurvinkov

lucia.kl
9. jún 2011

@wera no ja by som chcela ostať tri roky, ale ak by bol problém, tak nastúpim skorej, no snažím sa privyrobiť, aby som menusela do tej práce...

andysok
9. jún 2011

@wera ide mi o to či sa snim dajú kOjit dve deticky naraz

wera
9. jún 2011

@lucia.kl si šikulka tak si vieš privyrobiť... ja netuším čo by som musela robiť... 🙂 🙂 🙂
ale tak možno sa dovtedy stane zázrak a vyhráme loto, no nie? 😉 😉 😉
musím povedať manželovi aby niekedy podal 😀

wera
9. jún 2011

@andysok vankúš je dosť veľký tak si viem predstaviť že by som tam mala obidve deti naraz, ale ja som obidvoch nikdy naraz nekojila keďže sa budili každý inak...

irriss
9. jún 2011

@andysok
ano, daji se na nem kojit obe dve najednou
jsou hlavickama k sobe, ty je pridrzujes rukama za hlavickou a oni sajou...
Pokud si to neumis predstavit, tak si sedni... zkus dat obe dve ruce do polohy pulmesice najednou pred prsa, oddal je od prsou...
Trosku ruce pribliz k noham a nebo si dej na kazdou nohu polstar...a na ne poloz ruce...ruce mas ted prazdne, ale v dlanich budes mit hlavicky a nozisky budou smerem k loktum, za lokty...
Tak snad mas pribliznou predstavu 😉

katka.ott
9. jún 2011
katka.ott
9. jún 2011

toto je bez vankusa, ten podopieral zrolovany paplon 🙂

juliagregor
9. jún 2011

@andysok deti sa daju kojiť naraz, samotný vankuš stačí, ked máš väčšie prsia, inak treba dať deti ešte vyššie...kojiť sa dá aj bez kojaceho vankúša, nemala som ani pri jednom a odkojila som 3 deti...len si zapamätaj, že deti maju ísť k prsníku a nie naopak, čiže treba si ich popodkladať tak, aby tebe bolo pohodlne a nebolel ťa krk...aj ty a aj deti sa to musíte naučiť, atk skus najprv po jednom a až potom špekuluj, ked sa vedia pekne prisať...sadni si na postel, pod nohy si daj stolček, oblož sa poduškami a skušaj...neboj sa, je to jednoduché a ušetríš vela času ...

juliagregor
9. jún 2011

@andysok a som ja neslušná 😎 ...srdečne Ti gratulujem maminka, prajem Tebe a aj detičkám hlavne vela zdravia 🙂 🙂 🙂

andysok
9. jún 2011
vanilka1802
9. jún 2011

@andysok velka gratulka leti od nas. Prajeme rychle zotavenie a hlavne vela mliecka.

dracik1
9. jún 2011

@andysok , citam, ze si maminka, prajem vam vsetkym 3 hlavne vela zdravicka...vidis, nakoniec si to potiahla az skoro do konca
@betina1984 , neviem, ci v takom veku moze byt dieta v podsedaku hlavne kvoli bezpecnosti, nas jakub ma 3 roky, vazi 16kil a meria 105 cm a ma autosedacku 15-36 kg a veru mam strach, ze pri velkom naraze by z nej mohol vyletiet...bohuzial autosedacka 9-18kg mu uz bola mala, trcala mu z nej cela hlava, podsedak mozno od 7 rokov...aj moj 9 rocny synovec ma podsedak 2 roky a teda vzrastom je to iny klacek...ale citala som davno na www.dvojcata.cz nejaku diskusiu, ze mali 3 deti a malu fabiu, skus pozriet tam, ako to riesili

dana_l
10. jún 2011

@andysok velka gratulacia k nadhernym detickam. vela radosti a zdravia.

dana_l
10. jún 2011

@betina1984 my mame pre nase taketo sedacky a nevymenim kym nebudu starsie. ale nase auta su 7-miestne takze potom starsie hodime dozadu a twins budu v strede vo vajickach.
http://www.safety1st.com/usa/eng/Products/Trave...
ja by som take male deti nedavala len na podsedak. oni maju male telicka a ten pas ich "neudrzi. kym nebudu mat aspon 5-6 rokov tak budu v 3-point system.

andysok
10. jún 2011

Dievčatá potrebujem radu a skúsenosť mala hrozne Place ked nie je na dudkuprsniku a maly zasa spí ked mi ho prinesú v noci ich vraj prikrmovali čo sa mne nepáči ale čo uz chcela by som ich mat pri sebe prosím máte Podobnú skúsenosť? Som smutná z toho

janette77
10. jún 2011

@andysok Ahoj, Andrejka a ako sa citis? Nezvladla by si uz drobceky mat stale pri sebe? Aby si predisla prikrmovaniu aj tak celkovo, nech ste uz pokopke. ...ze malinka place, to je normalne. Sa adaptuje, drobcek malinkaty, zvyka si...a mozno brusko trapi, treba na ruky, prikladat...porad sa aj s laktacnymi...
Na Kramaroch boli velmi prijemne a s placucimi deturencami zazracne pomahali, odborne odhalili problem...

andysok
10. jún 2011

@janette77 ďakujem ani si nevieš predstaviť ako si má potesila a pomohla aspoň psychicky ;)

andysok
10. jún 2011

@janette77 a jasn že by som ich tu chcela mat na furt ;) ked ti ich Priniesli ako ste jedli? Kedy ste vstavali kedy ste papali že či si mám dávať budí ek

janette77
10. jún 2011

@andysok 🙂 viem, ako kazde slovko povzbudi, potesi, presla som si tym. Ja som totiz po porode casto plakavala (poporodne komplikacie + hormony robili svoje) a detusky su zaruceny budicek, ver mi.🙂 Najskor prikladaj vzdy, ked zaplackaju, rezim sa tvori postupne... Ja som Misiacikov tiez namala pri sebe hned a uz vobec nie naraz. A najskor mi jedneho nechali len na 3 hodky, potom vymenili za druheho drobceka - zase na 2-3 hodky a potom som si ich uz vypytala spolu, bolo mi luto, ze jeden je "odlozeny", srdce mi trhalo. Tak sme skusili oboch naraz s tym, ze keby som nevladala, alebo sa potrebovala vyspat, alebo nastal nejaky problem, tak ma odbremenia. 🙂

zuzbel1
10. jún 2011

@andysok Gratulujem k babatkam, nech ste zdravi a nech ti robia radost drobci. 😉

ronie111
10. jún 2011

kočky diky za odpoved a uistení, že je to normal kolko som doteraz pribrala.
ak mám v tehu knižke napísané GEMINI BIAMNIALES BICHORIALES, čo to znamená?

bbtina
10. jún 2011

@ronie111 ze ide o dvojvajecne dvojcata,kazde s vlastnou placentou

dana_l
10. jún 2011

@andysok ja som s mojimi "jednotkami" prikladala na zaciatku kazdu hodinu. v noci som robila 2-3 hodinovy rezim. mala som ich pri sebe, len ked im nieco je tak ich beru od matky.
neboj sa, deticky si potrebuju zvyknut ze uz nie su "dnu". a opytaj sa sestriciek ak by si nevedela ako a co.
velmi ti drzim palce.

dana_l
10. jún 2011

chcem sa poradit. poznate "takyto" pocit ??? - ak to dobre opisem. taha, boli vrch bruska. ako keby ste vela robili a potom vas tahali svaly. a dnu to boli ako keby ste cely den grck..... a vsetko bolo dnu "unavene".

betina1984
10. jún 2011

@ronie111 ja mám napísané to isté...🙂

betina1984
10. jún 2011

@katka.ott ahojky, môžem sa spýtať, ako dlho si kojila? A či bol lepší ten vankúšik alebo zrolovaný paplón?