Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lubka8386
12. jún 2011

@mamoka4 mala som bolesti ako pri menzese a vyrazalo mi to do krizov a spytala som sa sestricky ci to moze daco znamenat a ona ze nie, ze to je iba vahou a pohybmi babatiek .... no bohvie, kazdy ma asi ine pocity pri zacinajucom porode 😖

lubka8386
12. jún 2011

@betina1984 dakujeme a som zvedava ako dopadneme...... ci ak sa porod sam od seba nerozbehne skor ci ma nechaju az do 40tt alebo co sa bude diat 😉

lubka8386
12. jún 2011

@zuzika30 dakujem za podporu a som veru uz strasne zvedava ako dopadneme nakoniec 🙂

betina1984
12. jún 2011

@lubka8386 no určite ťa nenechajú do 40 tt., ak neporodíš, tak ti ho vyvolajú v 38-39 tt. Dvojíčky tak dlho nenechávajú.

betina1984
12. jún 2011

@lubka8386 a akých máš veľkých drobcov a ako sú otočení?

smejko
12. jún 2011

Ahojte dievčatá, nejak sa nestíham ozývať pri tých našich krásavcoch. Priznávam bez mučenia, nečakala som že to bude až také náročné ... Mám na vás otázku - kojím, ale nemám dosť mliečka pre oboch, takže dokrmujem. V nemocnici sme sa nastavili na Bebu, tá nám myslím celkom vyhovovala, ale vzhľadom na to, že ja som alergik bola nám odporučená hypoalergénna Beba. Mám pocit, že maličkým až tak nevyhovuje - majú nepravidelnú stolicu, ak kakajú tak len také malé "bobky", čo im ostanú pri riťke prilepené. Stále plačú, bolí ich zrejme bruško, máte nejaký dobrý typ na uľahčenie vykakania ? Skúšali sme nahriatu plienku na bruško, aj masáž bruška olejčekom, ale nepomáha. Pomôžete prosím ? ďakujem 🙂

katka.ott
12. jún 2011

@smejko v prvom rade blahozelam k dvoj-materestvu 🙂
my sme davali biogaiu, ale tusim az od nejakeho 4mesiaca. nie som si ista. pripadne ty jedz slivky, slivkovy kompot. ten prejde to tvojho mlieka.
ta biogaia bola pre terezku, ta mala problemy. boli sme odkazani na rektalnu rurku a teplomer 😒
s biogaiiou sa jej stolica upravila tak, ze ju mala kazdy druhy den a tom istom case.

smejko
12. jún 2011

naši "kozmonauti" 🙂

smejko
12. jún 2011

@katka.ott dakujem 🙂 tie slivky skusim

lubka8386
12. jún 2011

@betina1984 no podla UZV 31.5.maju 2200 a 2100 g a obaja su otoceny dolu hlavickami, jeden uplne dolu a druhy kusok vyssie..... preto ma registruju ako ze budem rodit normalne, tak preto sa aj tu vypytujem ako ten normalny porod asi zacina akymi bolestami, aby som vedela 😝

lucia.kl
12. jún 2011

@smejko my sme s mužom obaja alergici ale bebu HA sme nikdy nemali, asi to bude tým, že ani jeden niesme na liekoch na alergiu - ja som si vysadila a bez nich mi je lepšie... ale problémy sme mali aj my z UM prvé tri mesiace, kakanie bol poroblém a hrozné bolesti bruška, u nás sa používal sab simplex a rektálna trubička... potom sa to upravilo samo...

lucia.kl
12. jún 2011

@betina1984 ja som mala termín pôrodu naplánovaný až na 40tt, nakoniec sa mi pôrod rozbehol sám v 39tt a sú tu baby čo rodili v 40tt 🙂

smejko
12. jún 2011

@lucia.kl ja tiez nemam dokazanu alergiu, teda z tych co sa bezne testuju, ale pediater mi odporucil HA mliecko. Tak neviem. Zas az tolko tym ze bude na predpis oproti beznej Bebe neusetrim, ale o peniazoch to vobec nie je. Budem zrejme striedat HA s beznou Bebou, neviem sice ci to je dobry napad, ale uvidim. HA mliecko mam na predpis iba do 4 mesiacov, dlhsie uz nie ☹

smejko
12. jún 2011

a ešte jedna vec - mame sopliky, take skarede zelene suche ☹ tak zvazujeme, ze kupime domov zvlhcovac vzduchu, mate niekto skusenost, viete odporucit co je dobre ? kombinacia zvlhcovac+pracka alebo nieco ine ? financie nehraju rolu, pre deticky vsetko 🙂

lucia.kl
12. jún 2011

@smejko no mne práve dr. povedal, že načo dávať HA mlieko, že je to zbytočne umelé.. my sme s Bebou spokojný teraz máme trojku ale už prechádzam na kravské mlieko a babám strašne chuti...

zuzika30
12. jún 2011

@smejko my sme mali tiez problemy s kolikami ,tiez sme na beba HA a davali sme espumisan aj infakol sme skusali ,ale vsetko na nic ba este horsie , skusili sme bebu sensitive a s toho grckali , teraz davame pit feniklovy cajik a sme v pohode ,je fakt ze sem tam sa popucia pri kakani, ale stolica normal kazdy den a bez velkych bolesti -klopem na celo, tak skus a uvidis 🙂

wera
12. jún 2011

@smejko juj krásny chlapci 🙂 🙂 🙂
moja ja mám u Emky tiež niekedy problém s "bobkami" ale to iba raz za čas... ja kŕmim bebou a moje mliečko majú každý denne jednu porciu, lebo viac sa mi nedarí odsať... a tiež papáme Bebu HA, dávali nám ju v nemocke a aj moja doki povedala že by sme ju mali dávať keďže ja som alergická (ale tiež ako Lucka neberiem žiadne lieky, lebo mi nerobili dobre)...
ja dávam niekedy drobčekom Espumisan L keď vidím že ich bolia brušká, prdkajú a krútia sa ako paragrafy...

a ak sa smiem opýtať koľko doplácate za bebu ak ju máte na recept? mne pediatričká kázala ísť k alergologičke pre potvrdenie že som alergička a potom nám ju bude tiež predpisovať, ale moc sa mi k nej nechce ísť lebo som tam už nebola tri roky a už teraz vidím ako by ma "zvozila"... tak len chcem vedieť či by sa nám to oplatilo alebo nie....

inak drobci majú iba čisto suché soplíky, alebo sú aj mokré? Adamko mával tiež soplíky, kúpila som mu sprejík do nosa s morskou soľou pre babatka a to mu vždy pomohlo, aj keď sa mu to moc nepáčilo...
ale tým zvlhčovačom vzduchu určite nič nepokazíš 😉

wera
12. jún 2011

@smejko juj a to som zabudla, že tiež niekedy dávame aj fenyklový čajík ako Zuzka 🙂

lucia.kl
12. jún 2011

@wera tuším, že beba na predpis je o polovicu lacejšia ako keď kupuješ sama.

@wera @zuzika30 @smejko aj my sme dávali feniklový čajík ale ako sa ukázalo, tak sme mali koliky z neho a Nicolka sa dokonca aj vyhádzala na tváričke...

klincek
12. jún 2011

@dana_l fuha, som sa trochu vyplasila..no v piatok to radsej spomeniem v poradni, pre istotu. zatial som ziadne problemy nemala, o dva tyzdne chcem uz zostat doma, ale aj tak..

@mirda1305 zajtra zacinam 29tt

mamoka4
12. jún 2011

@smejko Ahoj, ja by som na tvojom mieste konzultovala sopliky u Dr. Ja som pri synovi mala zvlhcovacku vzduchu ale iba v zimnych mesiacoch november-marec....vtedy je vzduch presuseny kurenim...ale teraz...neviem. ja som nasim sopliky povytahovala odsavackou 😉

nattalia
12. jún 2011

@wera
@zuzika30
@smejko Ahojte, nechcem sa vam moc miesat do debaty, ale citam, ze sa tu bavite o bebe HA. My sme ju mali chvilu na predpis, ale chalanov dost zapekala, tak sme znova na normalnej a je to o hodne lepsie. Zostalo mi vsak 6 malych 400 gr,plechoviek a 2x900 gramove, a je mi to luto vyhodit. Maju zaruku do 2012 tak ak mate zaujem niektora ich za nejaku vyhodnu cenu odkupit, napiste mi a dohodneme sa, je mi luto ich mat len tak v skrini, ked sa niekomu mozu zist... inak wera, ak ju mas na recept, mas ju za polovicnu cenu, ale len 5 krabic pre jedno babo na mesiac... ale aj to velmi pomoze 🙂 skoda, ze nam nerobila dobre...

vanilka1802
12. jún 2011

@betina1984 ja som rodila az v 40tt, nemala som ziadne problemy tak drobcov nechali pekne dozriet v brusku.

nattalia
12. jún 2011

Inak na to kakanie nam pomaha, ked do kazdeho mliecka pridam jednu lyzicku harmancekoveho caju, postupne im to budem znizovat, a nedavat do kazdeho. My mame Hipp cajiky granulovane, nam nastastie nerobia zle, a nastastie si na tu chut velmi nezvykli (predsa je to sladene ☹ ), a na pitie im davam vodicku, aj to pomaha, aby ich nezapekalo. A odkedy celkom pekne otacaju hlavky, nechavam ich chvilu spinkat na brusku, zatial iba v kociku, ked ich mam pod dozorom, aby mali volny nostek, inak odvahu nemam nechat ich tak spat dlsie... ale potom prdkaju jak blazni 😀

zuzika30
12. jún 2011

@wera aj ja som sla k alergologovi po potvrdenie a nebola som tam od 2007, povedala som ze mi ustupuje alergia a ze som len sem tam kichala a do oci som si kupila v lekarni kvapky a Dr. bola v pohode 😉
na bebu doplacame 12e na 900g krabicu ,takze to vychadza ze jedno dieta nam zivi poistovna 😀

@lucia.kl vidis a nas Matko je tiez vyhadzany na tvaricke ,som myslela ze to ma z tepla, no tak budeme bez feniklu, uvidime co na to crevka 😒

lubikass
12. jún 2011

ahojte kočky. ja mám už 21 mesačne dvojčatá, a tak si čítam, čo prežívajú mamičky s dvojčatkami. veľa vás tu píše o mliečku BEBA. ja som svojich drobcov kojila asi mesiac, ale chlapcom to nestačilo, tak som začala prikrmovať a potom už sme úplne prešli na UM. Keďže už v pôrodnici im dávali BEBU, tak doktorka, ale nie moja, lebo tá bola na dovolenke, automaticky mi ju predpísala. Lenže ako píšete, veľmi ich zapekalo a veľmi ťažko kakali. Tak na najbližšej poradni mi moja doktorka povedala, že nie som prvá, čo sa BEBU sťažujem, ona odporúča radšej NUTRILON alebo SUNAR. Tak som začala dávať nutrilon, a to bola neskutočná zmena k lepšiemu. Keďže dobre rástli a priberali, tak kvôli finančnej stránke sme prešli na Sunar, a ani s tým sme nemali problém.

vanilka1802
12. jún 2011

Tak ako pise @lubikass nutrilon je super, pri prvom synovi sme ho mali od pol roka do 2 rokov, dovtedy bol prikrmovany sunarom (aj ked z neho zo zaciatku riadne vrackal, nakoniec si zvykol).
Ja som klasika nutrilon u nas kupila asi len 5 krat, inak mi nosili kamosky co chodili do polska ich Bebilon, je to to iste ale podstatne lacnejsie.
Teraz uz kamosky neotravujem, nasla som pani na MMB co ho posiela za super cenu. Davam ho Markovi, ale len tak 1,5 davky denne, inak kojim.

lubikass
12. jún 2011

no aj my sme ho chodili kupovať do Poľska, alebo do Maďarska, tam sa myslím volal Milupa, ale to už nepamatám presne. O polovicu lacnejší ako u nás. Keby som ho mala kupovať tu, tak skrachujem. Moji chlapci pijú veľmi veľa mlieka. Ešte aj teraz ide u nás na hektolitre🙂. Od roka už dávam normálne kravské mlieko a to tiež na radu mojej p. doktorky a nemáme problém. Môj názor je, že umelé, je stále len umelé, a keď nie je alergia v rodine, tak do roka stačí. Všetko je len veľký biznis a tlak firiem...

lubikass
12. jún 2011

@vanilka1802
jéééj, práve pozerám na tvoje deťúrence a máš super dátum narodenia. my ho tiež máme super. a ešte k tomu máš aj také mená, ako mám ja, sranda🙂

lubka_to
13. jún 2011

@zuzika30
@wera
ahojte baby, kedže ani my sme nemali moc mliečka tak sme tiež na UM.....V nemocnici nám dávali tiež BEBU HA, takže sme vybavili potvrdenie od alergologičky a odvtedy ju máme na predpis.....Ale u vás sú nejaké drahe tie mlieka, ja som obehla všetky lekárne u nás a ja na jedno 900g balenie doplácam iba 8,4euro, lebo poisťovna prepláca viac ako polovicu. Zatial potrebujeme 9 plechoviek na mesiac, takže ta suma nie je až taká ako keby som kupovala niečo iné bez predpisu.......Zo začiatku sme z nej mali aj my tvrdu stolicu a boleli bruška a nič nepomáhalo ani espumisan, ani sabsimplex až som na radu kamarátok zohnala kvapky BabyCalm a odvtedy nevieme čo je to bolesť bruška......