Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

chrobulka
2. júl 2011

@dana_l 😀 😀 😀

som sa pobavila prave na tom, co si napisala, akoby si moje myslienky spisala do jednej vety! 😀
uz sme sa doma dohodli, ze "starsia" bude TA a "mladsia" TA
= aj fotky z 3D volame len Acko a Bcko, kedze stale neviem, ktora kedy vylezie 😉

dana_l
2. júl 2011

@chrobulka dakujem za podelenie sa 😀 nejako som rozmyslala nad nasimi ale kedze u nas je to "jasne" tak som nejako presla na "tie druhe" 😉

chrobulka
2. júl 2011

@dana_l
u nas je to tak, ze sme dohodnuti, na kadejake kombinacie 🙂
kedze exaktne videl susku len lekar, 2x, aj to len jednu... aj ked, tvrdi od zaciatku, ze su jednovajecne...
takze uvidime, co nakoniec zo mna vyberu 😀

janette77
2. júl 2011

@dana_l
@chrobulka Ahojte, baby, no nie su nadherne tie tehu hormony? ...cim vsetkym su schopne sa zaoberat. 😉
My sme pohlavie nechceli vediet a tak nastala celkom komicka situacia, ked prisla za mnou sestricka kratko pred porodom, ze ake mena zapise. Ked som jej povedala, ze neviem, co v brusku skryvam, bol to pre nu celkom velky sok - vraj sa s tym este nestretla a hlavne, ked ide o dvojicky.🙂
Tak som musela nadiktovat 3 verzie, ktore sme mali pripravene a tiez padla otazka, ze ked bude rovnake pohlavie, ktore meno "pouzit" ako prve...Tak sme sa dohodli, ze prve z dvojice na papieri patri prvonarodnenemu.🙂
Inak mali sme mena: Michaela, Alexandra - Michal, Michaela (Misiaci nam vysli, jupiiii! 🙂) a Michal a Samuel 😉
Tehulky zlate, velmi vam drzim palce a poviem vam, chyba mi ten pocit, mat v brusku tie dva zazraky, uzite si to este, kym sa da.🙂

chrobulka
2. júl 2011

@janette77
keby len taketo veci mi hlavou bezia 😉
tak ti poviem 😀
v ostatnom case inak aj dost revem, len tak. ma velakrat stve, ze som uz ako tank a neschopna a pridem si nemozna ☹
ale asi to vsetko k tomu patri...

to ozaj treba dopredu "nahlasit" mena? este pred porodom?
som netusila... ale OK, som pripravena.
aj ked, niekedy este chlapa natahujem, ze sak ja budem ta, co im da mena a aby nebol prekvapeny 😀

janette77
2. júl 2011

@chrobulka cha, lenze mne sa manzel vyhrazal, ze ja mozem dat mena v porodke, ale on pojde na matriku a predstav si, ked tam bol sa ho aj pytali, ci s tymi menami suhlasi. Som skoro odpadla. Keby chcel, tak mi to mohol zavarit s nejakym Severinom a Jozefkou. 😀
Inak, rodila som na Kramaroch a tam chceli vediet mena vopred. Prisla sa ma to pytat sestricka na "vzdycharen"...
A pre slzicky sa netrap, patria k tomu, ja som plakala este hadam 2 tyzdne (ak nie viac) po porode. Drzim palceky!

betina1984
2. júl 2011

@janette77 mňa sa na meno pýtali, až keď bola na svete. Prišla sestrička, keď ma pomaly zašíval a opýtala sa. Vôbec ho nechceli dopredu.

janette77
2. júl 2011

@betina1984 ...asi ma kazda nemocka svoje zvyky, ale ja som bola na to upozornena, ze sa pytaju vopred...no na tom nezalezi, hlavne aby bolo kazde narodene bambulo zdrave, nie? 😉
Este mi napada, ze ja som mala planovanu sekciu, tak asi vsetko okolo bolo planovane... 🙂

betina1984
2. júl 2011

@janette77 možno preto, že si rodila sekciou, oni asi meno potrebujú vedieť, čo najskôr.

janette77
2. júl 2011

@chrobulka Inak sa smejem na vasom "Acku, Becku"...lebo my doteraz niekedy zo srandy hovorime Misiakom "plod A, plod B" - tak ich totiz nazyvali lekari, kedze museli byt predo mnou psssst s pohlavim. 😀 😀

meusicka
2. júl 2011

ahojte zienky, chem sa uz konecne k vam pridat sice vidim ze vacsinou ste tu uz maminky 😀 tiez cakame dvojicky a nejak na temu dvojiciek si vela poznatkov nevycucam ako som zistila. zhanam aj nejake knizky, ale jednu co mi odporucali tak ta je vsade vypredana 😝
chcem sa opytat kedy ste citili pri dvoch babatkach prve pohyby?

meusicka
2. júl 2011

ach a este mi napadlo, ze sa tak pozerame na kociky a by ma zaujimalo ake mate skusenosti s kocikmi? ja uvazujem nejak o dvoch oddelenych vanickach a vedla seba. ale neviem sa rozhodnut aky vyrobca?

katka.ott
2. júl 2011

@dana_l u nas bola danielka vzdy mensia vahovo, tusim 1tt pozadu a od zaciatku bola zakliesnena (nizko polozena). ju odhalili ako prvu, teda pohlavie. s mm sme mali dohodu, ze ked bude aspon 1 dievcatko, tak sa bude volat Daniela.
terezka sa nam dlho skryvala, ta bola odhalena az na 3d, pracovne sme ju volali seherezada a meno mala az do narodenia neiste. vyber bol na mne. este v porodnici na stole som uvazovala nad dominikou.
ked mi ich priniesli prvy krat, tak ich sestricky oslovovali jednotka a dvojka a az pri odneseni sa ma opytali ako sa budu vlastne volat. moja odpoved bola, ze ta ktora ma menej kg je danielka a ta druha terezka 🙂

katka.ott
2. júl 2011

@meusicka pohyby presne 11.11.2008, 17tt
a co sa tyka kocikov - my sme mali implast spider comfort, oddelene vanicky, kazda mala svoju striezku a ako som to ja volala: kazda mala svoj bordel 😀
boli sme s nim velmi spokojny a aj druhy krat by som si ho vybrala 😉
teraz mas na trhu mnozstvo double kocikov, staci odskusat v kamennom obchode a najlepsie cez net objednat.
a ziaden kocik nie je 100%, vsade najdes nejaku tu chybicku, nieco na vylepsenie 😎

vela zdravia v tehulkovani a stastnu ruku pri vybere kocika 😉

dana_l
2. júl 2011

@meusicka uz v tretom mesiaci

mamoka4
2. júl 2011

@chrobulka Ahoj,aj ja som rodila na Kramároch a musela som hlásiť mená pred cisárskym... 😉 Dokonca sa ma pýtali, kedže máme 2 dievčatá, ktorá bude prvá...takže 1 dievčatko som pomenovala Stella a druhéLaura. 🙂
@meusicka GRATULUJEM K DVOJIČKÁM!!!! PRAJE krásne a čo najdlhšie tehulkovanie. 😉 Mne sa baby narodili v marci, mam dvojičkový kočík First Wheels http://www.kocarky.cz/kocarek-first-wheels-city...
Som s nim maximálne spokojná, vidim na obe baby naraz...navzajom sa nerušia...jedna spi, druhá sa hraje...odporúčam....je super, nemenila by som. 🙂 Mam ten v limetkovej farbe. A pohyby som pocitila v 16 tt.

mamoka4
2. júl 2011

@betina1984 Inak je to pri jednom babatku..ked som cakala staršie deti, tie sa pýtali az po narodení...ale pri dvojičkách sa pýtajú kvoli poradiu....ak je rovnake pohlavie. 😉

mamoka4
2. júl 2011

@dana_l ...ešte, k menám mne povedali, že môžem určit len mená podla toho ktoré vyjde skor, nie tomu, ktoré je ako uložené...lebo nakoniec sa stalo, ze ked mi odtiehla voda, baby ktoré bol od 30 tt. dolu hlavkami, zruzu 1 bola priecne a druhá hore hlavičkou 😖 ale nakoniec podla vahy viem, že staršia ( o 2 min a vacsia o 150 g) 😀 je Stella a druhá Laura.

meusicka
2. júl 2011

@katka.ott dakujem ten implast sa mi aj paci. ja som pri prvej dcerke mala Cam Cortinu X3 Evolution a bola som velmi spokojna. aj ho este mam, kedze sme nepocitali na druhy sup s dvojickami. takze teraz musim dat svoju vysnivanu Cortinu do poriadku a skusit predat a pozhanat nieco pre dvojicky 🙂 ale kazda rada je dobra, kedze v mojom okoli nepoznam nikoho kto ma dvojicky, atk sondujem len takto 🙂
@mamoka4 dakujem a potvdzujem dalsi kocik, co ma fakt oslovil 🙂 aj ja preto uvazujem u takom dvojitom, chcem potom vidiet na obe babatka 🙂

katka.ott
2. júl 2011

@meusicka ja som tiez mala vybraty firstwheels, len ma odradili kolesa. je to typicky mestky kocik, aspon co sa kolies tyka. a tiez si neviem predstavit jazdu v zime po neupravenych chodnikoch. stacilo mi ist raz s golfacom 😝 .
preto sme volili "terenak"

mamoka4
2. júl 2011

@meusicka a EšTE Má jednu veľkú výhodu! Zmestíme sa cez všetky 80cm dvere.... 🙂 takže s dvojičkovým kočíkom vojdem napr. na umelecku školu s kočíkom a až do triedy odprevádzam mojich starších....a je ľahučký.... 😉

katka.ott
2. júl 2011

@mamoka4 moja starsia je mensia 😎 uz od bruska. sice vyskovo boli rovnake 48cm obe, ale hmotnostne 2750g danieli a terezi 2950g.
no rozlisovali sme ich podla vahy 😵

katka.ott
2. júl 2011

@mamoka4 a ma krasnu farbu 😉

mamoka4
2. júl 2011

@katka.ott Su tam male kolieska, ale len tie´predne...a normalne sme s ním jazdili v marci.....aj po snehu...samozrejme sme z mesta...ale v maji sme s nim boli aj na salasi 😀 a ked bolo poprsane....prešli sme....žiadny problém. A zmestil sa tam i fusak! Co sa najskôr ani nerátala!

mamoka4
2. júl 2011

@katka.ott Su tam male kolieska, ale len tie´predne...a normalne sme s ním jazdili v marci.....aj po snehu...samozrejme sme z mesta...ale v maji sme s nim boli aj na salasi 😀 a ked bolo poprsane....prešli sme....žiadny problém. A zmestil sa tam i fusak! Co sa najskôr ani nerátala!

mamoka4
2. júl 2011

@katka.ott Inak mna naozaj vidno, siroko daleko, lebo az svieti... 🙂

katka.ott
2. júl 2011

@mamoka4 ked som este nevedela, ze cakam 2, tak som mm ukazovala taky nadherny limetkovy kocik, ze tak y chcem. a potom tento firstwheels 😵
potom som nasla nas implast, v brne v decembri odskusala a vo februari kupovali. ale bola som s nim spokojna. aj farba nam vyhovovala - zelena, kazda mala svoj bordel a vyuzivali sme ho este tuto zimu.
uz je nastastie predany a dufam, ze posluzi tak ako nam 🙂

dana_l
3. júl 2011

@janette77
@mamoka4
@katka.ott srdecne vam dakujem za odpovede. to su mozno tie hormony ze take veci ma napadnu. ale na druhej strane je to aj nieco "dolezite". esteze u nas nemusime nad takym rozmyslat. 😀 jedine zeby nas prekvapili pri porode a povedali ze mame dvoch chlapcov. lebo jeden chlapec je uz isty.

dibik
3. júl 2011

@meusicka Ahoj, ja som citila pohyby az v 21.tyzdni, ale u mna to budu prve deti a vtedy je to ze vraj neskor 🙂.
@dana_l my uz mame mena pripravene podla toho, ktora z babik bude starsia, teda prva 🙂. ale uz mame aj nazvane plod A - Laura a plod B - Lujza. Dufam, ze sa doktori nepomylili a budu to naozaj baby, aj ked mame pripravene aj chalanske varianty 🙂)) len by sa im nemuseli pacit tie ruzove vecicky, zopar ich uz mam....

zuzika30
3. júl 2011

@vanilka1802 ahoj vsimla som si ,ze predavas kocik Jane ,mne sa velmi pacil uz na zaciatku tehu .Obavam sa ,ze nasi drobci sa nam na zimu s fusakom nezmestia do nasho kocika Dorjan kde sirka vanicky je 29 cm. Spravne som pochopila, ze sirka kocika je 64cm cize okolo 60cm bude mat aj vanicka ? Naozaj sa mi velmi paci, neviem preco sme silou mocou chceli vanicky vedla seba, nikam sa nezmestime ani do vytahu, cize ich vlacime do pivnice vo vajickach , takto by sme mali kocik pohodlne doma - nahlas uvazujem 🙂
Napis mi prosim z akeho si mesta, prisli by sme pren, len mi prosim napis aka je sirka vanicky, velmi dakujem.

ivikli
3. júl 2011

@zuzika30 jeeej, taketo vahy my mame ay teraz / a to mame zajtra uz 3 mesiace 🙂