Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

martiina
21. máj 2009

dobre ranko 😵 ,
mauzi neboj, všetko bude v poriadku 😉
u dr. mi zobrali výter z nechta a odobrali mi šupinky, vraj výsledky budú o dva mesiace 😨 takže zatiaľ mi len predpísal nejakú vodičku a masť
chruminka, ani nie zvyk, ale keď porodíš ono to príde samo, určite budeš dobrá mamička 😉

ja idem akurát s Laurikou na kontrolu, už sa má dobre, ešte troška kašlík ale to už je v pohode 😵

...že či ma niekto natočil 😀 , neviem kto. MM to nenapadne ani vo sne aby ma odfotil a nie ešte natočil 😅 Fotiť som sa už naučila samospúšťou, ale natáčať zatiaľ nie 😀 ... a koho by to už bavilo pozerať na mňa 😀

taella
21. máj 2009

aj by som ti poradila macilaci , ale tieto údaje už nenosím v hlave . Keď ti tvrdí dr. že je to v poriadku , tak buď kľudná 😉 A ty si z KE?

martiina
21. máj 2009

macilaci, ja som to vôbec nesledovala.... keď dr. povedal že je to v poriadku, tak som nemala pochybnosti, lebo viem že je to dobrý odborník 😉 ... ale viem že medzi nimi bol týždeň rozdiel vo veľkosti

katrin
21. máj 2009

helou všetky čakateľky... ja sem už veľmi málo prispievam, zato vás nepravidelne čítam 🙂

chcem vám len všetkým povedať, že sa nebojte toho, žeby ste to nezvládli. Zvládnete 😵 😵 veď to budú vaše vytúžené detičky, tak to pôjde... S problémami, to je jasné, ale ide to. Je to ťažké, veľakrát si poviete, že už dosť, ale nejde to ukončiť. Starostlivosť o dvojičky nie je niečo, čo sa zahodí do koša ako použitý obal z jogurtu .... O deti sa treba starať, v noci k nim vstávať, ale stojí to za to 🙂 🙂 Držte sa všetky, nech sú všetky detičky zdravé

macilaci
21. máj 2009

taella ja som od košíc - moldava . ja viem že by som to nemala riešiť ale ja musím mať stále všetko s niečím porovnané. ide hlavne o to, že aj ked nie som na to hrdá, ale neviem sa zbaviť cigariet, lekár mi povedal, že 2-3 môžu byť ale u mna sú to aj 5-6. tak preto ma to zaujíma. hocijako sa snažím, nejde to. zatial mi všetko prebieha v pohode len zo železom mám problémy a vyšlo mi že som prekonala toxoplazmózu a teraz ma zrazu posiela na infekčné na konzultáciu, neviem čo si mám o tom myslieť.

eviska83
21. máj 2009

Dobre rano,
Martinka - mna by to urcite bavilo 😀 😀 😀
Mauzi- myslime na Vas,napis ako ste dopadli.Aj nas Adam obcas chrci ,ale citala som ze je to normalne pri refluxe.
Chruminka- ako pise martinka pride to samo 🙂
Macilaci- ja si to uz tiez nepametam ,ale mne vahu dr.zacal rozpravat az po 30tt.Aj ja som to kontrolovala s knizkami a nasi mali vzdy o par gramov menej ako keby bolo jedmo babo,lale ked povedal ze je to ok tak sa neboj.

macilaci
21. máj 2009

baby ako dlho ste robili? mna sa každý pýta prečo som ešte v robote, ale ked ja sa cítaim chvalabohu dobre, tak by som chcela ešte do júna robiť. však doma je viacej práce ako tu v kancelárii, dúfam, že šéf to nečíta 😝

eviska83
21. máj 2009

ja som robila do 27tt,teda do 25tt,lebo potom som bola 2tyzdne na dovolenke a po dovci som robila este 3 dni.

taella
21. máj 2009

ja som robila do 28tt potom boli vianoce mala som dovolenku a v 32tt som už rodila 😅

macilaci
21. máj 2009

eviska to si ma potešila, lebo niekto to berie ako nejakú chorobu, samozrejme ked sú problémy tak nejde inak ale ked sa cítim dobre tak budem radšej teraz medzi ľudmi lebo viem, že potom to už asi nepôjde 🙂

chruminka
21. máj 2009

jasne ze to zvladneme vsetky,len ked mna tu vsetci trosku strasia ze mi nezavidia.... (hlavne teda kamosky co nedavno porodili a maju jedno dieta ) ....ale ja sa tesim myslim,ze to ma aj svoje vyhody,len ten zaciatok bude asi tazky a pojde to aj dost do peniazkov,ale uz sa na nezbednikov velmi tesim 🙂

martiina
21. máj 2009

macilaci fakt si už vyskúšala všetko? nechcem byť moralistka, lebo aj ja som fajčila tiež ale prestala som 1 rok pred otehotnením aby sa mi organizmuz aspoň trocha prečistil, ale fajčiť v tehotenstve a ešte pri dvojičkách môže priniesť kopu komplikácii v tehotenstve a o účinku na bábätká už ani nehovorím. Možno sa to hneď neprejaví ale neskôr by si to mohla ľutovať, veď sa tí malí tvorčekovia ešte len vyvíjajú. Dúfam že sa na mňa nehneváš, ale nedalo mi to nenapísať 😅 Prajem ti aspoň aby sa ti to podarilo čo najviac obmedziť 😵
ja som nerobila vôbec, ja som išla z jednej materskej do druhej 😀

macilaci
21. máj 2009

martiina neboj nehnevám, no ved práve, že som skúšala, sú veci ktoré som predtým mala rada, bábom nechutia, a naopak sú aj také ktoré som nevedela ani cítiť a teraz mi to chutná, neviem asi zle rozmýšlam, ale čo môj organizmus neodmieta ani ja neodmietam a s tými cigami je to bohužial tak,. a aj naopak, čo nechce a predtým som milovala, nedostane. boli dni ked to boli 1-2 cigi denne . 😒

eviska83
21. máj 2009

macilaci- aj ja som bola kedysi tuhyyyyy fajciar,20 denne.Ked som vysadila Hak tak som sa snazila prestat ale nedarilo sa ,len som obmedzila na 10/denne,ale ked som otehotnela tak to slo akosi samo,vzdy ked som mala nutkanie si zapalit so si povedala co je pre mna dolezitejsie,babetko alebo ciga a slo to.MM prestal fajcit ked sa nam narodil syn,skusil nalepky ale pouzival ich len tyzden a skoncil.A sme cely happy ze sme prestali.

mauzos
21. máj 2009

ahojte 🙂
dakujem, dobre ste nam drzali palce. Tomasko je uplne v poriadku 😵 Lukasko ma na srdiecku malu dierocku, mame prist na kontrolu o 3 mesiace. Maju ju vsetky babatka a postupne sa zatahuje, takze ho bude len sledovat, ci sa mu zatiahne.
Poslala nas na krcno-nosne, ci nebude tam problem. Motali sme sa po meste hodinu, kym mal zacat ordinovat, lebo domov sa nam neoplatilo ist. Nakoniec som zistila, ze bude ordinovat az v utorok a neunuval sa to vycapit na dvere, takze sme zbytocne cakali 😠 Musim s nim zajtra skocit niekam inam.
Na ortopedii sme neboli, nestihli by sme to, musim nas preobjednat.

taella nemas nejakeho detskeho krciara? S klbikmi sme tiez mali ist k Hukovi.
Videla som dnes v Dargove take podobne ciapocky ako ma Oliverko, len cena bola skoro 6 € 😲

idem si vas precitat ...

eviska83
21. máj 2009

super 😵 😵 😵

kuspitka
22. máj 2009

Ahojte .ako sa mmimate....????
my super az nato,ze je nanic pocasie.
vcera som sa vazila nic som nepribrala tak som sa velmi tesila aj moj muz...

chruminka
22. máj 2009

ahoj Kuspi ,ja som tiez este nepribrala teda uvidim tuto nedelu ,lebo vzdy nedelu rano sa vazim ,mne ta vaha beha stale hore dole ale v podstate sa vzdy zastavi na mojich povodnych kg.
ja mam dnes od rana kyselinu a nic nepomaha 😠 ,neviem co tam tie deturence stvaraju nezbednici malicki

kuspitka
22. máj 2009

chruminka mne je zatial celokom dobre len to pocasie ma unavuje a t nemam rada.
chcela som dnes upratovat ,ale sa mi nechce nic

sonia29
22. máj 2009

Ahojte baby 🙂 chruminka ja by som o kyseline vedela rooozprávať 😖 skúšala si fatru, tú 3x silnejšiu a lúpané nesolené mandle?
My už máme za sebou 3D fotenie 🙂 Síce som nič nerozumela, lebo sme boli v budapešti, ale zato videla. Aj keď viac sa ukazoval chlapček ako dievčatko.. 🙂 a je to poriadny aktivista, malú kopal hlava nehlava 😕 😨 ale vraj jej nič nespraví. A pritom som si myslela, že práve baby zvyknú byť vačšie sekery.. 😅 Šak uvidíme či im to takto vydrží 🙂

kuspitka
22. máj 2009

sonia ahoj
tak to budes mat super deti ked sa uz kopu v tvojom brusku....

sonia29
22. máj 2009

no veď kuspitka.. 😒 dúfam, že sa v brušku vyšantia, a potom už budú kľudnejšie, teda aspoň junior 😉 😅

kuspitka
22. máj 2009

sonia tak mozno sa im to podari len aby mala potom vsetko ked sa narodi nevratila bratcekovi

chruminka
22. máj 2009

sonja nie neskusala mne celkovo ziadne orechy teraz neberu a mineralku ked si dam tak dakedy lepsie dakedy este horsie a specialne fatra by mala pomoct?.....teraz som si zohriala mrazenu kukuricu lebo som uz zasa bola hladna,tak uvidime na kolko ma to zasyti ,toto vymyslanie co jest tak cca 10 a viac krat za den je strasne unavne 😒
a od vcera ma picha v podbrusku tak neviem co sa deje co tam ty nezbednici zuruju ci co?Celkovo sa dnes citim tak mimo.
Inac aj ja som si myslela ze baby su take priebojnejsie akcnejsie 😀

scarlette
22. máj 2009

ahojte baby, by som sa k vam pridala 🙂
chrumi si spominala ze si nic nepribrala? to ja povedat nemozem ... od zaciatku stimulky mam +4kg...co uz hlavne ze susnikom sa dari no nie 😵 😵 😀

chruminka
22. máj 2009

scarlette ahoj ako sa mate?
no aj mna strasili ze pri stiulke priberem ale nastastie nic a prve dva mesiace som schudla 2kg a teraz my to uz beha hore dole ,vsak uvidim v nedelu co povie vaha

scarlette
22. máj 2009

chrumi v pohode, brusko vykuka drobci rastu ...
no ja som nemala sancu schudnut, pri kyseline som skoro stale jedla-vsak to poznas a zle mi nebyvalo vobec nastastie... ja sa budem vazit v utorok rano, na obed idem do poradne tak som zvedava...
uz ti robili tie AFP?

chruminka
22. máj 2009

mne uz konecne tento tyzden tiez nebyva zle (klop klop klop!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ale zato dnes ma ta kyselina trapy od rana a neviem co jest
Co je to AFP?
Ty tiez uz chodis do rizikovej poradne?Lebo mna tam poslali a ja idem teraz vo stvrtok prvy krat na kramare k dr.plankovi

scarlette
22. máj 2009

no rizikovou poradnou to nazyvaju...ale chodim k svojej doktorke od 8tt kedy ma odoslali z CARu

AFP su testy z krvy ohladom rizika na Downov syndroma razstep chrbtice

chruminka
22. máj 2009

scarlette ja som bola este v 12tt a moja "uzasna" sestricka ma vystrasila ze vsetko vyslo pozitivne!!!!hned ma posielali na antolsku na rizikove a opakovane testy!!!som bola uplne vystresovana,na antolskej som nic nevybavila (to bolo akurat vo stvrtok pred tymi krasnymi tromi volnymi dnami) tak sme mali doma uzasny predlzeny vikend,ale predychala som to a nakoniec som isla na kramare,lebo tam by som chcela aj rodit no a v ambulancii prenatalnej genetickej diagnostiky na mna pozerali ako na somara,ze preco mi tie testy robili uz v 12tt!! a ze pri dvojickach sa aj tak nic z krvy zistit nevie,sa len ta sija mera a odporuca sa amniocenteza,lebo krvne testy vyjdu pri dvojickach vzdy zvysene hodnoty!
Taka bola zlata pani dr.vsetko mi vysvetlila (povedala ze mam zabudnut na to co mi povedali akoby som to nikdy nepocula a ze tie vysledky mozem vyhodit) urobila mi UTZ,poukazovala mi poriadne obe babetka a vsetko vyzera byt ok,ale to sa uvidi az po porode,lebo som podpisala ze odmietam amniocentezu.
No a v tej panike a soku som si uplne zabudla vypytat foto babetiek , no nevadi ale aspon som ich videla ,boli krasnucke spokojnucke si tam plavali,ziaden stres a panika....