Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deny32
7. dec 2009

Avila, dvojicky sa daju nosit v babyvaku? Naraz? A ako? To by sa mi tiez pacilo.. mas na to nejaky link?
Alienka, neboj, narastu nam svaly 🙂 Ved to poznas: zena si vzdy nejako poradi 😉

minkak
7. dec 2009

Ahojte kocky 🙂
Som sa tu zase dlho neukazala,vy ste toho teda popisali,vitam nove tehulky 😵

Zukrik dodatocne velke Gratulko 😵 😵 😵

My sa mame dobre kocky pekne rastu,ani neviem ci som to tu naposledy pisala-Vierka za 5 tyzdnov narastla 6cm a Sonicka 4cm 🙂
cez den mame pohodicku v noci tiez-klop-klop-len vecer niekedy poplackavaju niekedy jedna ,niekedy druha .....
stale sa pekne kojime 😵
uz ich vselico zaujima,stale sa obzeraju no zlatunke su 😵 a uz zacinaju aj trosku džavotat 😅 😵

deny tak ides asi do nemocky?

katrin pekne mena mate vybrate 🙂 Viktorku som aj ja chcela,ze by boli vsetky 3 na V,ale mi to tiez nepreslo 😅
Adelka a Nelka su peknucke,len ci to nebude moc podobne?ale krasne by sa to pekne k sebe hodilo 😵

taelka pekna nova fotecka v pase 🙂

drzkajte sa babulky 😵

minkak
7. dec 2009

Alienka nemas napisane v pase kolko ma Tvoj drobec?
Ja som nasu Veroniku nenosila ani nedvihala ked som bola tehu!!!!
Ale davala som si ju len tak na kolena alebo ked stala na stolicke a tak sme sa stiskali.
Ked som prisla z nemocky ,tak Veronika sa ma hned opytala,mami ked uz nemas brusko uz ma mozes zdvihat? 😅 no podarena 😵
teraz je to az taka radost ked si ju mozem zobrat na ruky 😵 ale to uz je ina vaha,som si odvykla 😅

matelko1
7. dec 2009

katrinb no,pekne mena mas vybrate,ale moze sa to este asi aj zmenit,ze?

alienka ozaj kolko ma tvoj drobec

deny takze ty zajtra ides do nemocky,ano?

minkak ty si v ktorom tyzdni rodila a normalne,alebo sekciou?

minkak
7. dec 2009

Matelko ja v 39tt-ale den predtym som bola na poradni,tak mi to tam trosku rozbehli 😉
rodila som normalne 😉
o 7-ej rano som este len rozmyslala,ze uz je to asi tu-7:45 som volala nasim ,ze im vezieme Veroniku 😉
8:11 nam zaznamenali prichod do nemocnice-8 :21 sa nam narodila Vierka a 8:23 Sonicka 😵
Tebe uz svietia tiez krasne tt 🙂
Len sa pekne drzkaj!!!!!

juliagregor
7. dec 2009

Ahojte,
no neviem si predstaviť nosiť naraz obidbe deti v šatke.Pozrite prenasedeti.sk.
Malého som nosiť nemohla, od začiatku som bola riziková, krvácala som. Naučili sme ho od 17. mesiacov chodiť bez kočíka a samého aj hore schodmi. Bývame na štvrtom poschodí bez výťahu.
Vajíčka som naraz neuniesla, nie žeby boli také ťažké, ale musia sa nosiť daleko od tela a ja som krpatá, čiže mám aj krátke ruky. Malých som si nosila v taškách.

Minkak máš krásne dievčatká, gratulujem.

Sušička - podľa mňa vlhkosť skôr znižuje, dole je taký vetrák kadiaľ fúka vzduch. Je tam nádobka, do ktorej sa zbiera voda. Jedno sušenie asi 3 litre. Pre predstavu ráno o 8 dám prať, o 10 dám do sušičky a o 11 mám v skrini. Je to aj super TV v albume 😀 /. Malým som žehlila do 3 mesiacov, potom už len sušička. Najprv som ju nechcela, ale prehovorila ma kamoška, tiež má dvojičky a som jej neskonale vďačná.
Chodím ešte na vysokú a bez takýchto vymožeností si to neviem predstaviť.
Pomáha mi len manžel vie variť 😀 a sstrašne rád nakupuje 😀 .

dia..
7. dec 2009

Ahojte tak ja ešte stále pracujem , máme rodinnú firmu tak makám 🙂 , cítim sa dobre nemám žiadny problém .
Ja som sa pýtala svojho lekár za pôrod a tiež mi povedal že jednovaječné sa rodia okolo 36 týždňa ,no tak uvidím 😉 , niekedy už by som bola najradšej keby už boli na svete .Mená máme vybrané 4 tak ešte sa musíme dohodnúť ktoré dáme .

Sušička aj podla mna znižuje vlhkosť , a už si neviem predstaviť život bez nej 😀 .

deny32
7. dec 2009

Joj baby, Vy sa mate.. zavidim suzicku aj umyvacku riadu... ja som rada, ze mi vosla do bytu pracka :( a este ked niekam vtrepeme 2 postielky a komodu, bude neskutocne nieco... ale ked konecne postavime dom (este sme ani nezacali), tak si tieto vymozenosti vychutnam naplno... a som pevne rozhodnuta kupit si aj parnu ruru.. kamoska ma a velmi chvali...
Minkak, vo svojom okoli som uz rozpravala o Tvojom porode a nikto mi nechce verit, ze to islo tak rychlo... aj bratancova manzelka tak rychlo porodila.. pri prvom ledva stihli nemocnicu, pri druhom uz lekar neriskoval a pre istotu ju nechal v nemocnici skor.. a dobre urobil, lebo to by urcite enstihli a rodila by v aute 😉 Ste stastne zeny.. 😵 Pri Veronike to slo tiez takto rychlo? Ty si pre mna vzor zeny a maminy.. vsetko krasne a polahky zvladas a pritom si stale stastna a vysmiata.. super 🙂

Matelko, zajtra rano uz idem do nemocnice zbalena, tak snad na druhy pokus ma tam aj nechaju a urobia so mnou nieco. Radsej nech som tam aspon tyzden, nech ma poriadne nadopuju, daju pesar alebo zasiju.. cokolvek, co udrzi tych mojich nezbednikov este aspon 8-10 tyzdnov v brusku... 🙂 Sama sebe som dala zaväzok, ze do svojich narodenin nemozem porodit.. takze musim vydrzat do 4.2. (to bude mat meniny aj Minkakyna Veronika 😵 )
Dokonca este nemame ani postielky a vybavicku... mam taky pocit, ze ked to nakupim, tak porodim... tazke cakame do januara..

juliagregor
7. dec 2009

Deny,
máme dvojizbový byt, dve veľké manželské postele, dve postieľky, dva kočíky, dve odrážadlá, 3 deti...
Niekedy si pripadám, že bývam v sklade.
Držím Ti pästičky, aby si čo najdlhšie vydržala.

avila
7. dec 2009

Ahojky baby, preposielam Vam cely mail o noseni, co mi poslala redakcia Dietata. Dufam, ze p.doktorka by bola s tym OK. No mna neskutocne potesila, tak hadam potesi i Vas, i ked teraz som v este vacsej dileme.

Aj dvojčiatka si môžu užívať nosenie v šatkovaku. Ja si neviem predstaviť starostlivosť o moje 5-týždňovée bábätka bez neho. Sú rôzne spôsoby nosenia, môžete si pohľadať na internete napríklad pod heslom „babywearing twins“. Ja používam u nás rozšírený šatkovak zn. Baby vak Jiří Pech. Bábätka najskôr aj v perinke dám na posteľ každé do jedného vaku a potom si ich nasadím na seba – väčšinou oba vaky na jednu stranu – na jedno plece, pričom potom je jedno bábätko vo vaku vpredu a trochu vyššie a druhé na mojom boku trochu nižšie. Väčšinou však zatiaľ nosím bábätka len po jednom, ak je jedno hore a druhé spinká. Von chodím s jedným vo vaku a s druhým v kočíku, pričom aj to v kočíku je položené vo vaku, pretože keď sa zobudí a plače, tak som si ich vymením. Alebo chodím von tak, že obe sú vo vaku, každé na jednom pleci, a teda každé na jednom mojom boku a hlavičky majú vpredu a mám ich pod kabátom.
Dojčím ich najradšej každé zvlášť, ale ak potrebujú, tak ich dojčím naraz, každé v bočnej tzv. futbalovej polohe, alebo jedno v klasickej polohe vpredu a druhé na boku...
Sledujete náš časopis, určite v niektorom ďalšom čísle nájdete podrobnejší článok aj s fotografiami.
MUDr. Jela Maliariková

katrinb
7. dec 2009

matelko - no jasne, zmenit sa mozu mena....este mam jedno KRISTINKA....no fakt tazko vybrat 😝
A vy ake mena mate? Predbezne... A uz mas nakupene vsetko prebabatka? Aj pre seba do porodnice? Ja pre babatka skoro vsetko...okrem kozmetiky a kremikov...a pre seba este nic. No bud december alebo januar to isti...

Minkak - no ty si rodila uplne ukazkovo....BABY TEHULKY - berme si priklad 😀

Julia - ja tiez byvam na č. posch. bez vytahu...som nizkej postavy a som velmi zvedava, ako to ja budem riesit. a v akych taskach si ich nosila?

Deny - nie si sama v tom, ze vydrzat treba - ja hovorim aspon 10 tt...ok? My sa pekne krasne budeme tahat....

juliagregor
7. dec 2009

musím sa pochváliť
konečne mi jeden z dvojčiat začal sám chodiť 🙂 🙂 🙂 je strašne zlatý

katrinb
7. dec 2009

julia - velke gratulko

deny32
7. dec 2009

Julia, tak to teda fakt ako v sklade... joj.. my mame 1,5i, 40m2, bez balkona... no yo.. ale ked postavime dom, tak to bude.. 🙂)) dufam ze to stihneme, pokial chlapci zacnu chodit.. tak snad to nie je len zbozne prianie..
Blahozelam k chodeniu... 😵 sikulko... 😵

Katrin, ked sa dockam zaciatku februara, tak budem pridavat... 🙂))) teraz som vdacna za kazdy tyzden a fakt je, ze kazdym tyzdnom som pokojnejsia, co je asi tiez dobre.. no uvidime ako bude, ale verim, ze bude dobre..
Nakupila som si knihy, sudoku, krizovky atd.. takze v nemocnici budem treovat mozog... a snad sa nejako podari mi sem tam doniest aj NB s netom, tak mrknem co mate noveho... 🙂 keby nebola ta chripka a zavrete nemocnice, tak by som to brala inac.. ale teraz si budem pripadat ako na infekcnom ☹

deny32
7. dec 2009

Avila, vdaka za tu odpoved.... pozerala som fotky ako ich nosia a uprimne.. neviem si to velmi predstavit.
Ale ved uvidime, co prinesie prax.. 😉

deny32
7. dec 2009

Jeeeeeeeeeej Katrin, krasne fotecky... babulke budu kocky po maminke... 😉

avila
7. dec 2009

Deny, no vsak ani ja... si to neviem predstavit. Este tak, ako pisala p. doktor, ze jedno v kociku, druhe v satke. Ale potom budem kupovat ake kociky? Vsak i stari rodicia chcu kocikovat. Ja neviem... Ci potom babyvak pouzijem len doma alebo ked pojdme s manzelom alebo s mojou maminou niekde, lebo mat 2 na jednom pleci alebo no neviem... Vyzera to trocha komicky. A inak mat minimalne 6 kilo a postupne viac na sebe a co ak sa pomackaju?
No asi tak ako som povedala, zatial pa a drzkajte sa.

katrinb
7. dec 2009

deny - len to vydrz....neboj, ono to utecie ako voda. A s tymi tyzdnami mas pravdu - ja to beriem prsne tak isto ako ty...kazdy tyzden je pre mna a bambulky dar...ze sme 3 v 1 stale....a stale si len opakujem, ze vydrzime...uz si niekedy pripadam ako blba....stale totiz na to myslim...ale ked som doma....neviem to ovplyvnit. A ako hovoris, potom uz ked prejdeme nasu pomyselnu hranicu...uz budeme len veselo pridavat. No mozno s tymi kilami navyse a s velkym bruskom uz nie tak veselo (to maminy, ktore to maju za sebou mzu isto len potvrdit)...ale urcite pre nase babatka pozitivne... tak sa len drzkaj a co najskor sup domkov.

juliagregor
7. dec 2009

katrin krásne fotečky 🙂 🙂 🙂
malých som nosila v klasických prenosných taškách z kočíka.
Deny nech sa čo najrýchlejšie vrátiš domov z nemocky, samozrejme 3 v 1. Ležala som tam 6 týždňov, viem čo to je. Keď ma po mesiaci doktor pustil do bufetu, sedela som pod stromom a usmievala som sa aj na mravce. 😀 .
Ja som si šatku kúpila a po mesiaci som ju aj predala, malí sa mi v nej báli. A myslím si, že sú vhodné skôr na vyššie ženy, ja som malá 50 kg, nevyhovovalo mi to.
Dúfam, že sa zajtra rozbehne aj druhý, lebo už 4 mesiace beháme za ruky a už je to dlho. ☹

katrinb
7. dec 2009

juli - dik za tie fotky 😵

deny32
7. dec 2009

Julia, preco si lezala? Tiez si mala problem s krckom?

juliagregor
7. dec 2009

Krčok som mala dobrý /3CM/ ale mäkký a začala som sa otvárať.

deny32
7. dec 2009

takze tak ako ja.. len mne sa uz aj skratil.... :( a co Ti robili?

juliagregor
7. dec 2009

nič, magnézium infúzie a absolútny kľud. Preto som bola aj v nemocnici, lebo pri 1 a pol ročnom synovi to nejako nešlo. Kamošku s tou istou dg pustili domov /nemala deti/, ale ja som ostala.

Tí moji krpci znovu vyhádzali skriňu 😅 , už im pomáhal aj starší. vstavaná skriňa - čiže šírka izby a do výšky 1 a pol metra všetko na zemi. 😀 ´musela som vyjsť z izby, aby som sa pred nimi 😀

dracik1
7. dec 2009

juli, gratulujem ku chodeniu, neboj teraz to zacne 😀 , kazdy inym smerom, nasi zacali sami chodit od 12,5 mesiaca a poviem ti, ze su to ini certi... 😀

deny, ja som mala presne to iste ako juli, kludovy rezim, mageziove infuzky, kazdy den 2x 😲 ,beee, az mi nemali kam pichat kanylu, ako som mala vsetko rozpichane

ja by som tiez chcela umyvacku, ale momentalne ked som na materskej je to nerealne, lutujem, ze sme ju nemali skor...ale ked sme boli len dvaja, kto na to myslel 😀

deny32
7. dec 2009

tak to Ti verim, ze pri malom dietati sa klud neda dodrziavat. Ja som dnes doobeda pobehovala a teraz mi riadne tvrdne brucho :(
Takze zasa ta skrina... 🙂 no yo.. som si predstvavila, ako "upratuju" v nasej 😀
V ktorom tt si sa zacala otvarat? A v ktorom si potom rodila?

dracik1
7. dec 2009

juli, este som ti zabudla napisat, ze aj nasi vyhadzovali skrine, potom mi to zacalo liezt na nervy, tak som im to zatrhla..... 😀 skratka, ked chcu, tak sa nesmie....oni by chceli ale pomalicky ich to opusta, inak to odnaucenie mi trvalo snad vyse mesiaca

baby a zaujimava stranka je www.dvojcata.cz je tam vsetko o dvojciatkach, kocikoch a tak

juliagregor
7. dec 2009

dráčik už som sa nevedela dočkať, kedy začnú chodiť , lebo stále ohnutá, ale už sa teším 😀 ako budem za nimi behať. každý na inú stranu... 😅 poslúchajú? neviem si to predstaviť
skriňa - v sobotu som ju celú nanovo upratala 😀
v 29. tt som sa začala otvárať, v noci som mala bolesti /ako pri krámoch/, už som sa bála, že pôjdem rodiť, no prestalo to a ráno som bola u dr. už otvorená na cm. Kým neodtečie voda, dá sa pôrod zastaviť. Keby niečo tak šup, šup do nemocnice- Rodila som v 35. týždni, deti Ok, ja OK, plánovaný pôrod, lebo boli jednovaječné. Ešte mi dali vybrať dátum, tak mám všetky deti narodené 4. augusta.

juliagregor
7. dec 2009

dráčik a ako si ich to odúčala, ja poviem nono, odnesiem do inej izby´, pozrú sa na zem, lebo vedia čo spravili a akonáhle sa otvorí spálňa už sú tam zase. 😠

deny32
7. dec 2009

Julia, Dracik, uz sa tesim na tie "radovanky" 😀 😀 😀
Julia, vsetci traja maju rovnaky datum narodenia? 😀 to sa Vam teda fakt podarilo 🙂