Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
3. feb 2010

julia materská je 37 týždňov ono ak ideš 8 týždňov pred porodom tak potom dostávaš po narodení už len 7 mesiacov materskú teda spolu 9 mesiacov a tak sa prechádza na rodičovský ktorý je zvýšený na myslím okolo 250 eru mňa sa to už netýka tak neviem presnu sumu

janulqa07
3. feb 2010

Vitaminy beriem, anemicka som, uz pri prvom tehotenstve som mala problem s vitaminmi. Aj tie bolesti brucha mam a strasne som sa bala cim to je. Dakujem. Este riesim problem, vsede pisu ze jednovajecne dvojcata su stale rovnakeho pohlavia, ale lekarka povedala ze to tak nemusi byt, ako to je. Priatel uz riesi problem s rozoznavanim 🙂

juliagregor
3. feb 2010

katka ako sa máš?

juliagregor
3. feb 2010

adka máš pravdu, ale ked je na rodičovskom môže si sama určiť kedy na maeterskú a tým si ju predlžiť , už som dávala na to link, nájdem dám ešte raz
jednovaječné majú vždy rovnaké pohlavie a neboj sa vy ich rozoznáte

juliagregor
3. feb 2010

prepáč ajka

janulqa07
3. feb 2010

Dakujem, ale aj tak je to nasa mala nocna mora 🙂 A s tou materskou som to vobec nepochopila, chcela som dat maleho do skolky, aby si zvykol pokial porodim a potom nemal problem zo skolkou, ale nechcem prist o rodicovsky prispevok kedze nestihnem nastupit na dalsiu matersku.

juliagregor
3. feb 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
malého môžeš dať na 4 hodiny vtedy neprídeš o rodičovský - aspoň tak to bolo minulý rok, menia sa zákony treba sa opýtať
môžeš brať len jednu dávku, rodičovský sa zruší, ked nastúpiš na MD

janulqa07
3. feb 2010

Hmmm dakujem, to viem tie zakony su strasne stale sa menia. Ale ked ma pred prvou materskou zamestnavatel prepustil teraz idem rovno na rodicovsky prispevok? Ako zvladate dve deti naraz, musi to byt narocne.

ajka72
3. feb 2010

july v pohode o nič nejde len som to trochu chcela dať na pravu mieru, však ty tu tak pekne radíš a pomáhaš maminám ktoré čakaju dvojky a veľakrát prispeješ aj nám už maminám dvojičiek že ti za to patrí veľká vďaka 😵 😵 😵

janulqa vitaj tieto otázky prechodu z rodičovskej na matersku skus pozrieť v teme paragrafy určite tam nejaku taku temu nájdeš, hlavne sa snaž byť v pohode, užívaj nejaké vitaminíky ja som brala myslím calibrum pre tehotné, doležitá je aj kyselina listová, a železo, však sa prípadne opýtaj aj gynekologa a vychutnavaj si tehuľkovanie predsa s dvojkami je trošku iné ako s jednym už len tým že ťa kopkaju dve detičky a nie jedno 😉

janulqa07
3. feb 2010

No ked budu ako maly a teraz dve naraz tak mam co robit 🙂 Moj maly bol futbalista. Kolko cca tyzdnov sa da vydrzat tehotna s dvojickami? Docitala som sa ze porod je skor ako pri jednom.

juliagregor
3. feb 2010

ajka ved si dala, materská je presne tak ako píšeš, tá dlžka je dobrá vtedy, ak ti zle vychádza škôlka ...
janka výška materskej je minimálne ako výška rodičovského, ale kto ti ju bude v tvojom prípade vyplácať ozaj neviem, v paragrafoch píše jedna holka, volá sa gapa a vždy dobre radí ...

kolko vydržíš, je to individuálne a závislé od toho, či máš jednovaječné alebo dvojvaječné ale minimálne je dobré aspoň 35 tt a maximálne u teba do 36 - 37 tt, záleží od tvojho lekára

katrinb
3. feb 2010

janulqa - ako pisala Juli a Ajka....o materskej uz vies....a rodicovsky zavisi naozaj aj od toho , kolko mas odrobene. Ale na koniku su tie paragrafy - tak mozes aj tam skocit. Ja osm na zaciatku tiez grckala...ale od 8 do 12 tt...takze len mesiac, aj ked intenziovne. Tiez som bola slaba, unavena...ale ja babo nemam...tak som mohla len lezat...ty tp mas urcite tazsie, predsa len dvojrocne sidlo nie je sranda. Juliag ti da urcite info, ako to zvladala s jednym uz doma.

Bolenie bruska som mala aj ja...to sa ti vsetko roztahuje. Ale tehotenstvo s dvojkami je uzasne,....hlavne, ked prejdu tie nechute....potom si budes uz len uzivat to, ze v tebe rastu 2 krasne babatka - co je na nezaplatenie.... Bude to tazke, kym si zvyknes....pre niekoho to teda je tazke pre niekoho vobec. Ale tak ci tak ver, ze bude lepsie....a vsetko sa vyriesi. Pamataj, ze vsetko je tak, ako ma byt...´A jednovajecne su stale iba rovnake pohlavie. Tiez som pocula, ze nemuisa byt...ale ak su jednov. - VZDy je rovnake pohlavie...tak pozdrav doktorku....

JULI - mam sa fajn....dnes som sa aj vcelku vyspala - vramci normy.....kazde 2 hodky hore...ale to je uz zvyk. A rano som vstala fajn vyspata. Ale nechapem, asi z povcasia...okolo 10 som odkvecla a spala taku dobru 1,5 hodinku. Co ja velmi nezvyknem.A tym padom mi rychlo zbehol den. Bambulky sa mi tak tlacia v brusku, ze amm pocit, ze mi ho roztrhaju...ale neboli to velmi, len mi je to smiesne....su super...ze sa tak "pucikuju".

nana77
3. feb 2010

janulqa, gratulko k dvojitemu ocakavaniu 🙂

sa trosku bavim na tom, ze lekarka povie, ze jednovajecne mozu byt rozdielneho pohlavia... 😀 .ved to je obycajna genetika, to by mudr. mala ovladat a nie dezinforomovat ludi. jednovajecne dvojicky vznikaju rozdelenim jedneho embrya - teda jedneho vajicka oplodneneho jednou spermiou - a teda su vzdy ROVNAKEHO pohlavia... pani doktorka by si mala oprasit genetiku 😀

no veru, dnes to pocasie bolo otrasne...my sme mali dost tazky den. mna bolela hlava, mali boli cely den nervozni...von sa moc nedalo, lebo doobeda tu dooost snezilo a poobede zase prsalo...neskor opat snezilo, ale to uz bolo vela hodin, nestihli by sme svetlo 😝 . mam to uz odsledovane, trva mi presne pol hodinu, kym ich poobliekam, kym seba obleciem, a vobec, kym sme schopni sa vytrepat von...

juliagregor
3. feb 2010

ahoj nana, skoro ako u nás 😉
celý deň doma, len som s jedným bola v Optike a druhý mi teplotuje...

juliagregor
3. feb 2010

katka a krásny výraz ...pucikujú 😀

janulqa07
3. feb 2010

Dakujem za rady, chladnicku mam plnu ovocia a zeleniny. MOj drobec nechce pochopit, ze sa mu nemozem tolko venovat, ze nevladzem, strasne som si ho rozmaznala. Ake su jednovajecne dvojcata? Naozaj su na sebe tak zavisle?

juliagregor
3. feb 2010

ajka už riešiš škôlku?
u nás je dosť plno a už teraz sa snažím vybaviť, aby mi malých zobrali na rok do škôlky, a najhoršie je, že MD mi končí 4.augusta a nástup je september, tak som zvedavá ako to budem riešiť...ten čas tak uteká---

juliagregor
3. feb 2010

sú krásne a strašne zlaté ako sa vnímajú ...hrajú sa, bijú sa a to platí aj pre dvojvaječné...

janulqa07
3. feb 2010

Bojim sa ako zvladnut potom tri deti a prist na nejaky rezim. Maly spinka so mnou v spalni, tak neviem ci nemam riesit pre neho postel inde od babatiek aby sa vyspikal.

luciaf13
3. feb 2010

jej Zbinka gratulujeme ku krasnym princeznickam 🙂 a vela vela mliecka prajeme

Janulqa aj my mame doma drobca a veru zaciatky tehu boli strasne tazke, vracala som cca 3-4mesiace niekedy od rana do vecera a naozaj netusim ako som to zvladla, zvlast ked bol muz cele dni v robote a chodi domov o 21:30...niekedy som nevladala ani vstat a tak si vobec nepamatam ako som zvladla Jakubka - hrat sa snim, varit, upratat, ist na wccko...... takze tie dni boli naozaj strasne a bolesti som mala aj ja.....ale uz je OK ,teraz uz mam ine boliestky - chlapci kopu ako divi a hlavne do rebier takze ked sedim je to zaujimave 😀 ale vsetko bude dobre 😎 😎 prejdu prve mesiace a potom bude lepsie.Takze vitam ta tu a kludne sa pytaj, su tu super maminky a tehulky, ktore vzdy poradia.

P.S. boli sme uz aj na poradni a o dva tyzdne hlasim nastup na matersku 😀 strasne rychlo toto druhe tehu ubieha 🙂...a vsetko je OK aj krcok aj maternica, tak som opat na chvilku kludnejsia 😀

pozdravujem vsetky maminky i tehulky 😉

juliagregor
3. feb 2010

tiež máme dve izby, riešili sme to takto:
v spálni som spávala s dvojčatami, kým boli malinkatí spali v postieľkach a mm spal v susednej izbe s malým, mali sme dve veľké postele
ked plakali obidvaja prišiel za mnou, inak nebolo treba
teraz na sa mm nasťahoval späť ku mne a starší má novú posteľ, spí sám a v pohode...
skúsila by som malého dať do inej izby, lebo deti budú plakať a kým obidve v noci prebalíš a nakrmiš chvíľku to trvá a malého by mohli ozaj budiť..

janulqa07
3. feb 2010

luciaf13 dakujem 🙂 ako ste to vsetko vysvetlili malemu? myslim to ze bude mat surodencov a musi viac posluchat maminu 😉 ste uz na vsetko pripraveny?

luciaf13
3. feb 2010

julka krasne svatebniiiiiii fotocky 🙂

juliagregor
3. feb 2010

ahoj lucka vyššie som to písala, ked ideš na dalšiu materskú môžeš si ju posunúť je tam link, kukni...môžeš ísť na MD dokonca až dňom narodenia detí ...

a ako ti rýchlo nabehli týždne ..a super, že si OK

luciaf13
3. feb 2010

janulqa nas Kubko si to este az tak neuvedomuje, vie ze maminka ma v brusku babatka a asi tusi, ze sa nieco chysta pretoze sme rozlozili postielku detsku a triedime detske vecicky po nom .....ale inak vsetko budeme riesit za chodu, on je dost samostatny a strasne tvrdohlavy...takze aj my sme zvedavi ako to vsetko prijme az prideme s bracekami z porodnice 😀 ved uvidime 😎

juliagregor
3. feb 2010

dakujem
idem sa venovať drahému pekný večer všetkým
dobrú noc

luciaf13
3. feb 2010

Julka no doki povedal vcera ze dvojickove tehu je rizikovejsie a vypisal papiere na matersku, ze od 32tt....takze ukoncime rodicovsku a ideme opat na matersku......kuknem ten link a dakujem

janulqa07
3. feb 2010

luciaf13 No tak tolko chlapov v dome 🙂 Ja dufam ze moj maly to pochopi ked dojdem domov z porodnice a zisti ze nie je sam. A tu postielku ste ako riesili, mate dve?

juliagregor
3. feb 2010

lucka ja chápem, len dr. o tom nevedia a ty môžeš byť až o 8 tt dlhšie doma ...