Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tintin
11. máj 2010

oki, prosim Juli posli mi ho aj do IP. Dakujem 🙂

tintin
11. máj 2010

Mima dik, potom pozriem co napises

juliagregor
11. máj 2010

mima debatili sme aj s Gapou ja to neskôr nájdem, je to priamo na stránke sociálky...

lucia.kl
11. máj 2010

tintin, iba jednu, tak som zvedavá, či balíčky potom dajú dva, ked im pošlem dva rodné listy. ale vraj v nemocke dostaneme dva balíčky po porode. ja som nedostala ten čo sa dáva v poradni na začiatku tehu ☹

juliagregor
11. máj 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/materska-rodicovska-opat-materska-2/
dm dáva dva balíčky pre mimi a aj v pôrodnici dostanete dva...
ale ako tehuľa som mala iba jeden..

juliagregor
11. máj 2010

http://www.socpoist.sk/starostlivost-o-dieta/13...

a vyššiel link, str. 24...

ja som ani termín pôrodu nemala stanovený, že načo 😎
a porodila som 35 tt, a nástup na MD som mala dňom pôrodu...

popýtajte sa na sociálke alebo priamo zavolajte na centrálu, lebo často sa ich odpovede líšia

lucia.kl
11. máj 2010

konečne mame hotovo a ako mm pomaha 🙂

mima595
11. máj 2010

Ok Juli, to som nevedela - hlavne ta veta - že mnaželka si urcuje nastuo na matersku sama... ale... pocula som pripady, že ak nenastupis na matersku 6 tt pred porodom, tak ti rataju matersku odo dna porodu, a ukratia ta cca o 6 tyzdnov - osobne by som to neriskovala, musis tam preukazovat, že si porodila predcasne... atd, atd.

alianka - napis mi presne predpokladany termin porodu, ci si v prac. pomere, ci mas DNP atd.

Predpoklad - si v prac. pomere, predpokl. TP - 9.7. - tak nastup na matersku 6 t pred porodom vychadza na 28.5. a ukoncenie cerpania 37 tyzdnov potom 10.2. - tz. že za maj si dostala rodicak 159 E, potom budes dostavat matersku 37 tyzdnov a dalsi rodicak za február 256E.
Ak nastupis 8 tyzdnov pred pravdepod. terminnom porodu - to vychadza na 14.5. - rodicak za maj dostanes takisto cely, matersku za 37 dni, ale kedze i materska skonci 28.1 - tak dostanes este aj cely rodicak za januar 256 E.

takže podla tohto modelu si v pluse 256E.
Ak by ti prac. pomer stale trval, tak to možeš urobit tak, a ides podla zakona o rodicovskom prispevku od 1.1.2010 - alebo možeš poziadať,aby ta posudzovali podla neho... tak napr. 12.5. nastupis do prace, 13.5 akože cerpes dovolenku a poziadas UPSVaR o tzv " satnikove" to je o preplatenie 25% z nevycerpaneho rodicaku na 1. dieta a 14.5. nastupis na matersku....

ci ti potom vsak daju aj ten prispevok na starsie dieta - tych 6 tyzdnov po porode tiež vo vyske 25% neviem naisto, ale asi by mali.....

dior
11. máj 2010

lucia-krasne kralovstvo a teda manzel sa takto chytil prace-dobree,ze nech mu to vydrzi 😉

katrinb
11. máj 2010

tintin - ano, pred operaciou mi napichli aj spinal aj epidural..uz neviem, co skor. A poviem ti rovno - mne mali dat len spinal...anesteziologicka, pri ktorej som bola na predoperacnom mi napisala, ze mi maju dat spinal. A uz ked som sla na operaciu...tak mi dosiel vybaveny anestezilkog...teda moja sesternica je jeho znama... A on nakazal sestrickam, nech pripravia aj epidural. Vraj ho nedavaju bezne...ale ked si ho vyziadas, maju ti ho vraj dat bezplatne. A mala som ho napichany tusim 3 dni ... a kazde 4 hod., mi tam pichali lieky proti bolesti. Ja som vlastne ziadne bolesti nemala....okrem tej normalnej, ked vstanes a citis ranu...ale nic...ako porezana rana...nic take som necitila

lucia.kl
11. máj 2010

dior, ďakujeme za pochvalu 🙂

juliagregor
11. máj 2010

ahojte,
mima preto píšem, aby si maminy aj pozisťovali na priamo na sociálke...mne samej osobne povedala najprv jedna, že nemám nárok na materskú a napokon som si vybavila skoro maximálnu, lebo mi poradila druhá pani na sociálke ako, ktorá bola normálna...
a je to pravda, že sa často dá slušne pomôcť, deti sa narodili 4. čiže za Maťka som dostala celý rodičovský a k tomu skoro celú materskú, lebo ta sa vypláca podľa dní...my sme dostali kočíkoveé 12000 Sk a teraz maminy dostanú cca 50000 a te je citeľný rozdiel...

ja som mala len spinál a musím povedať, že zvýňanie maternice bolelo ako čert, druhorodičky to bolí viac...dávali mi od bolesti injekcie ale oxytoxín je riadna potvora 🙂

lucka pekná izbička a mm nemá chybu 😉 😀

medinila
11. máj 2010

ahojte ,tak to tu čítam a mám z toho zmätok.......
Dnes mi dala sestrička na poradni papier (žiadosť o materské),že s tým mám zbehnúť v 32.tt k obvodnej nech mi ukončí PN-ku. Okrem toho ,že som zamestnaná,platím si aj DNP. Kedže PN-ky mám dve nemám si pýtať od sestričky ešte jeden papier na tú žiadosť o materské ? A ako to tu tak čítam,keď už ju budem otravovať,mám jej povedať,že chcem ísť o 2 týždne neskor na MD lebo je to výhodnejšie?
Inak celé tehu boli detičky dole hlavami a teraz je jedno už dole nohami....
A neviem čo mám robiť,lebo jem,jem,jem(aj o štvrtej v noci) a mám len 60kg 😠 😠 To je od začiatku tehu +7kg. Tak neviem či to mám zobrať rýchlym útokom na slaninu a klobasky,alebo na čokoládu a keksíky 😀 😀 😀

mauzos
11. máj 2010

medinila tebe je urcite vyhodnejsie ist 6 tyzdnov pred porodom a potrebujes dve ziadosti o materske, ked mas platene aj z DNP

medinila
11. máj 2010

Dík mauzos

tintin
12. máj 2010

Katrin, dakujem. Ja mam tiez kamosku anesteziologicku v nemocnici kde budem rodit..mozno aj nieco take mi spominala, ale uz si nepamatam 😉 je to ale strasne, ze ked nemas znamych tak ti je ovela horsie 😠

neviem ci som dobre pochopila, ale Juli ty si pisala, ze si mala velke bolesti po porode ako sa stahovala maternica? lebo ja si na nic take strasne po prvom porode nepamatam. je jedno ci rodis spontanne alebo cisarskym? cize ten epidural sa dava aj proti bolesti nielen od rany ale aj kvoli tomu stahovaniu?

tintin
12. máj 2010

Luci, ja som volala na tu zakaz. linku do DM, tam mi pani povedala ze mam vypisat to tlacivo DM babybonus dvojmo a ze ked sa babatka narodia tak mailom poslat doplnujuce udaje o nich a ze mi poslu 2 tie kuponove knizky. a mm je super 🙂

Inac ani ja som nedostala ziadny balicek od lekarky. vobec dostala to niektora z vas? Ked sa narodila Kristinka, tak som v Ruzinove dostala taky papierovy kufricek so vselijakymi vzorkami. a zevraj sa dava take nieco aj ked si tehu.

juliagregor
12. máj 2010

tintin po prvom porode som za 4 hodky behala a nevedela som, že som rodila...a sťahovanie som vôbec necítila
rodila som spontánne a vtedy mi muž ešte držal aj maternicu po pôrode dve hodky...

jankaa15
12. máj 2010

Dobre ranecko

tak hlasim z poradne: narychlo urobila utz ci su drobcekovia ok a aj su,,,jeden sa nam aj stihol pochvalit svojou vybavou no druhemu drobcekovi sa dobre sedelo na prdelke a skrabkalo si hlavicku presne po jeho ocinovi ked rozmysla tak sme sa smiali,,,
ja som jej povedala o tych krcoch a sa ma pytala ake mam este problemy tak som jej povedala ze ked cikam ma tlaci v podbrusku tak mi pozerala ci aj krcok sa mi neskracuje ale to je v poriadku,,,tak diagnoza ze maternica je uz velika a tlaci na mocove cesty a mechur tak sa tam robia zapaly,dala mi antibiotika a cipky,ked nepomoze mam prist zase,,,

a inak prosim vas kde v ba ste boli na 3D a ake ceny? teda ked tu take tehu-mamulky su,,,

juliagregor
12. máj 2010

tintin ked si po sekcii, tak ti dajú oxytoxín, alebo inú látku na sťahovanie maternice a to bolí, sú to vlastne kontrakcie...
bolí to aj po normálnom pôrode, teda aspoň kamošky mi vraveli, že ich to bolelo viac ako samotný pôrod (ked mali normálny)
dávali mi od bolesti, ale každé 4 hodky...
a konečne som pochopila rozdiel medzi spinálom a epidurálom, Katka dik 😉

janka gratulujem 😉

tintin
12. máj 2010

ahoj janka, odporucam ist s dvojickami k Holanovi...on robi morfologicky UTZ a 3D v jednom. je to velky odbornik na vyvojove chyby. platili sme za obe babatka + CD tusim 60 eur. treba sa objednat, na stranke www.medifera.sk najdes tel. Call centra robi v Auparku v tej novej vyskovej budove v Medifere - prenatalnu diagnostiku.

tintin
12. máj 2010

Juli 🙂 cize po cisarskom sa normalne maternica nestahuje ale musia davat oxytocin? ja som mala bolesti ako pri menzese ale nebolo to take strasne ze by som si na to pamatala dodnes. tak asi je rozdiel ci rodis spontanne alebo mas sekciu. a vlastne potom si ani nemozes tlacit na maternicu lebo tam mas ranu 😕

juliagregor
12. máj 2010

tintin tak bolelo to, ale ved to musí bolieť...ale zase nie je to na komplexy s pôrodu, ja som mala pôrod vyvolávaný, čiže telo si nič nerobilo samé a bolo mu treba pomôcť...
a odporúčam po pôrode sprchu, znovuzrodenie - veľmi mi to pomohlo... 😉

juliagregor
12. máj 2010

z pôrodu 😝
čím som dlhšie doma, tým som blbšia 😝

tintin
12. máj 2010

neviete mi povedat ci s tym papierom co gyn mi da - „Žiadosť o materské“, kde uvedie dátum nástupu na materskú dovolenku ci s tym treba ist aj k obvodnemu lekarovi, alebo staci to dat do socialky?

bea1
12. máj 2010

Tintin, ten papier odovzádš svojmu zamestnávateľovi (ak si zamestnanec), keď nie si, tak to odovzdáš na sociálke.
O viac sa nestaráš.
🙂

tintin
12. máj 2010

bea dik, cize obvodnemu nemusim nic davat...

jankaa15
12. máj 2010

tintin prosim ta a ty si v ktorom tt bola? a potrebovala si aj vymenny listok od svojej dr?

dior
12. máj 2010

janka,ale vypytaj si u svojho gyn. listok k holanovi, iba tak budes plati 6O€, inak bez papierika nam povedali 78€ x2!!!

dior
12. máj 2010

ja chcem celkovu narkozu, povodne som chcela spinal,ale vela kociek boli hlava a horsie to zvladaju-co ma soklo, ale vidim to tu na vlastne oci o tom ze aj epidural -to som este nepocula a epidural sa picha tam kam spinalka? 😕