Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
19. máj 2010

katka 🙂
vidíš, aká si šikovná 😉

janulqa07
19. máj 2010

ahojky ...
u nas prsi, takze dalsi krasny den ☹
juli aj my fungujeme na rozpravke macko usko, uz ich vieme naspamat

maly sa teraz hral na akrobata a spadol z gauca, musela som pouzit zolika a volala som kamoske nech ho pride znicit lebo ma vela energie a ma ma uz dost

matelko1
19. máj 2010

ved ani nebudem davat.zda sa mi to fakt skoro.este pockame.to ma cas.
ved som len pocuvala co mi hovori.

juliagregor
19. máj 2010

pozná jednu dokinu, kt. káže dávať ako prvý príkrm presnidávku 😲 😠
niektroé študujú menej ako maminy 😠

moji sú uplakaní ☹

matelko1
19. máj 2010

keby,ze sme mali ukonceny 4 mes tak nic nepoviem,ale v 3 mes?.....jasne mame cas.

ja som sa bala aka bude noc po ockovani,ale dobra bola.pred spanim som im dala po pol cipku panadol a spinkali do 3-tej a potom do 7-mej.

juliagregor
19. máj 2010

aj ja som sa bála, ked nás prvýkrát očkovali...
tak som ich dala pichnúť po jednom...jedného v stredu a druhého vo štvrtok ....jeden nariekal a mal teplotu a druhý dobre...
po očkovaniach sme boli vždy chorí ☹ sople vždy...

matelko1
19. máj 2010

no nastastie musim poklopat,ale teplotu nemali,zatial ani sople..../klop,klop/
o 6 tt mame preockovanie.

maria30
19. máj 2010

ahojte 🙂
ešte raz všetkým ďakujem za privítanie...
juliagregor- posledný rok som sa nebránila.. jedno mi chýbalo, len som mala trochu ženské probl., tak som už nedúfala... keď mi doktor povedal, že som tehotná, bol to pre mňa šok- samozrejme príjemný.. a potom o týždeň, že to budú dvojičky, tak to som sa spamätávala asi dva týždne 🙂
to som sa chcela opýtať, že či máte niektorá jednovaječné a boli v jednom vaku- monochoriálne...upozorňovali ma, že to je veľké riziko, tak či máte s tým skúsenosť... 😖

fefferonka
19. máj 2010

no s tymi prikrmami je to sila... nemam teda este nejako nastudovane, ale v 3. mesiaci??? 😲 a predstavte si, ze ked taku lekarku nejaka mamina pocuvne, chuda dietatko...
tiez zatial len kojim a chcem minimalne pol roka vydrzat. mlieka mam dost, chlapci pekne priberaju, nemozem sa dockat vazenia u lekarky.
poculi ste o tom, ze v tretom mesiaci je kriza s mlieckom?? my mame buduci tyzden, tak som zvedava...musim sa snazit.
pekny den (uz sme boli chvilu aj vonku, lepsie ako vcera a chlapci su spokojnejsi)

fefferonka
19. máj 2010

a musim sa pochvalit - baby, bola som pri rannej prechadzke v tescu a ako tam mavaju vesiak so zlavami, tam zas som nakuuuupilaaaaaa. hned som aj muzovi volala 🙂 mali tam rifle za 2,25, letne nohavice za 4,-, detske plavky, tricka a bodynka....

juliagregor
19. máj 2010

maria...ahoj..
no verím, že si rozdýchavala, mne ked povedal dve, teda ja som ich hned aj videla na obrazovke a prvé moje bolo, ježiši tam je toho nejako veľa...a potom som sa rozplakala a potom som nevedela, ktoré nohavice sú moje...sestrička mi dala napiť a ešte som veru sedela hodku v čakárni, kým som mohla ísť šoférovať domov...😀
ja, matelko, katrin, fefferonka máme jednovaječné dvojičky... 😉
ak som na niekoho zabudla tak sa ospravedlňujem 🙂
ano je zvýšené riziko, lebo detičky majú jednu placentu a navzájom sa oberajú o stravu...
ale netreba sa stresovať, vidíš, že máme zdravé detičky...budeš sledovaná a dr. by ti to mala vysvetliť
nájdem nejaké články kde je to pekne vysvetlené a hodím linky...

feferonka kríza býva, sú to tzv. rastové špurty, pomáha častejšie prikladať a trošku deti oklamať vodičkou, ak pýtajú moc ako moji,,,vtedy som začala dávať na noc jednu dávku UM...

juliagregor
19. máj 2010

http://www.dvojcata.kat.cz/
super stránka o dvojčatách..
http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/
http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/clanky/c...
na tom poslednom linku je toho viac a je to tam pekne vysvetlené

fefferonka aj ja som sa tam naposledy vyburila...
a boli sme kupiť plienky...my vždy minimálne 10 balíkov ...mali pampesky a 7 Eur...

juliagregor
19. máj 2010

kurrnik šopa deti idú strašne do peňazí, za chvíľku nám skončí zvýšený rodičovský príspevok ☹
pôjdem sa postaviť pred Ministerstvo sociálnych vecí a rodiny a budem držať hladovku 😠 😝
smradi sú to ...

juliagregor
19. máj 2010

maria ja som mala presne geminy monochoriálne biamnálne

maria30
19. máj 2010

juliagregor- Ďakujem.. určite tam nakuknem... niečo som o tom už aj čítala, ale je lepšie vedieť o niekom konkrétnom, že ako to prebiehalo.. ale je pravda, že píšete o svojich deťúrencoch s peknými pôrodnými váhami. ako som už písala, dosť ma to ukľudňuje, lebo väčšinou píšete len v pozitívoch 🙂 ste naozaj skvelé a obdivujem Vás ako to zvládate.. 😀

fefferonka
19. máj 2010

inak naozaj, co to stoji penazi.. ☹ a to viem, ze ja sam mam relativne dobre! najlepsie je, ked mi vela ludi so samozrejmostou povie: "ale ved ty mas dvojaku matersku, ze??" 😖

fefferonka
19. máj 2010

maria, mat dvojicky je naozaj UZASNE, baby tu maju pravdu 🙂

hlavne, nech su ZDRAVUCKE!!! nic viac. nebudes vediet, ktore licko skor pohladkat a ktoru ritku skor popusinkovat 🙂 🙂 🙂

fefferonka
19. máj 2010

tam som mala dat "nic viac", v uvodzovkach... lebo to je tak strasne vela... nech sa neruham.

juliagregor
19. máj 2010

ozaj mne kakajú vždy naraz...minule sa držali za ruky a tlačili...som sa rehnila 😀
ako je to u vás ?
a s tými riťkami je to svätá pravda 😀

fefferonka
19. máj 2010

no to muselo byt zlate!!!
ja fakt, ze aj my to mame stereo - vacsinou, ked dopapame, stihnu to este pri grgani 🙂 najhorsie je jest a tlacit, stoji za ho... oboje 😀

maria30
19. máj 2010

tak aj na tej českej stránke je to tak napísané... společná placenta, společný amnion i chorion ... preto mi dk hovoril, že je omnoho väčšie riziko, že sa navzájom pomotajú.. ale snáď to bude dobré 😒 .. budem musieť častejšie čítať vaše príspevky 😀

maria30
19. máj 2010

fefferonka- to verím.. a veeeeeeeeeľmi sa na ne teším.. je mi jedno, či budú chlapci alebo dievčatá, len nech to všetko dobre dopadne 🙂

loginka
19. máj 2010

cafte 🙂
joj aj ja chcem ist nakupovat, ale teraz nemam afto 😠 feferonka maju v Tescu este akciuna plienky? ake pouzivate? su tie pampersky parfemovane dobre? aj ich pouzivame, ale nie som si taka ista tym parfemovanim (a neviem ci mala kakala pri pricuchnuti 🙂 )
baby aky ste mali prip. mate rezim pri 4 mesacnych babatkach? lebo ja to dost riesim, aby mi dost a hlavne spolu spali a mali spolocny rezim, inak si to neviem predstavit ten chaos
doobeda mi spia aj 3 hodky, pooobeda este dva krat po cca hodine, o 19.30 sa kupeme a o 20,00 sa ukladame a potom uz spinkaju, cez den spia v kociku

janulqa07
19. máj 2010

gulam sa z jedneho boku na druhy, ale uz ma z toho lezania vsetko boli 😖 a to este kolko si polezim
tie prispevky su fakt smiesne, ale ked mi niekto povie "ale dostanes 50 000" tak mi je smiesno, uz ani nic nevysvetlujem len poviem "urobte si aj vy dvojicky" 😝

fefferonka
19. máj 2010

janulqa - uz to vydrz, pekne ti to ubieha 🙂

loginka - v tescu maju akciu, ze dva baliky za 24,99,- €, plienka vide na 5,20,- Sk JE TO DOBRA CENA??? tusim Juli v tom ma prehlad, snad sa ozve.
loginka, a ako uspavas deti? spolu v jednej miestnosti? chovas? lezia a hladkas? len polozis? a ako dlho im to trva? diky!!! lebo s tymto trocha bojujeme a neviem, kde robim chybu...

fefferonka
19. máj 2010

pouzivam plienky - Pampers, active baby, lebo sme dostali... a prave aj ja sa chystam na nakup, lebo sa minaju, tak sondujem...

juliagregor
19. máj 2010

kočky dobrá cena je pod 5 SK a u ,mňa pod 4 Sk 😝
tie parfémované majú teraz v TETE, niektorým deťom škodia, vyhádžu sa im riťky, treba vyskúšať a cez deň... mojim to nevadí...
dobré sú aj DMkové vychádzajú okolo 5 Sk ale už si nepamätám kolko ich je v balíčku, ked sa nakupujje stále, potom je 10% zľava a vychádzajú dobre...

juliagregor
19. máj 2010

tie DMkové boli aj v zľave, ked ste mali knižku, pri mne bolo tuším 100 Sk, ale oni to menia...

katrinb
19. máj 2010

maria - aj mne na zacitaku povedali, ze mam mono mono...potom to zmenili na mono bi...teda spolocna placenta a rozne vaky, ako Julka., A ku koncu mi uz aj niektori lekari povedali, ze su mozno aj dovjvajecne. Takze este neboj, mozno tiez nie su mono mono. Len teraz tu blanu, ktoras ich deli nemusi byt este vidno....mne az v nejakm 20 tt povedali a mozno aj neskor, ze su mono bi.

Juli - my kakame spolu tiez vacsinou, alebo ak nie naraz...tak to ta druha rychlo dobehne..alebvo sa striedaju v prdakni 😉

fefferonka - a s tymoi dvojitym bozkavanim licok....no to je uzasna vec. Ked jednu celu "ocmulam", pustam sa do druhej...boze ked ja ich tak milujem....a tu vonu babatkovsku ani nehovorim...vkuse ich voniam a pusinkujem.... Muzsim to vyuzit, k&ym sa este nevedia branit HIHI

loginka - super fotecka. A perfis mas rezim podla mna..... kedy si s nim zacala? Presne nad tym som dnes rozmyslala, ze kedy zacat s nejakym tym casom....kedy doobedu spinkat, kedy poobede... Ku veceru sa uz rezim robi sam....My& 2.6. budeme mat 3 mesiace

gajana1
19. máj 2010

Ahojte ani nestiham tu chodiť dnes sme boli v poradni a Peťka ma 3920g a Martinko ma 5050g