Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jennys
29. máj 2010

Ahojte kočky,
my sme boli dnes na utz, chlapci pekne priberajú a vyzerá byť všetko v poriadku. Doktorka ich pozerala aspoň pol hodiny a ešte kým ich pomerala... Váhy majú teraz 1270 a 1400 g takže si myslím že pekne. No idem si prečítať čo ste popísali, ja nejak nestíham.

jennys
29. máj 2010

petrus29 tak to si dobrá, že si robíš vodičák. Ja som si tiež plánovala tento rok ale keď som zistila že čakáme tak som to zasa odložila, ja by som ho pri mojich problémoch asi ťažko dorobila. Tak držím palce nech to stihneš.
tintin no super váhy majú drobci len tak ďalej.
medinila podľa mňa si sa mala spýtať načo by si tam šla do nemocnice, či na infúzky alebo len tak na pozorovanie alebo na čo. Ja keď som bola teraz týždeń, tak som myslela že tam stvrdnem do konca, ale záznamy čo som chodila každý deň som mala dobré až na ten prvý s kontrakciami, ale dávali mi lieky takže to zabralo a na pečeň som užívala lieky takže výsledky z krvi som mala potom už dobré. A možno by si v tej nemocke ani dlho nebola, ktovie ale už máš pekný týždeň a keď sa nič nedeje a nič by tam s tebou nerobili tak je lepšie oddychovať doma. A keby niečo tak utekať do nemocnice. A ten prístup v nemocnici no comment.

juliagregor
29. máj 2010

@medinila na prietokoch si už bola? váhy by mohli byť väčšie ...ale aj tie váhy sú orientačné +/- 300 g, ked merali bábätká, tak píšu k váham aj či súhlasí s týždňom, máš to tam?...

@petrus29 vodičák...no super...držím pästičky
@jennys pekné váhy máte 😉 , ako svrbenie? či radšej nepripomínať? 😉

juliagregor
29. máj 2010

@loginka sľúbila som ti odpoved od kamošky ohľadom uspávania na fit lopte... tak, že časom to dievčatám začalo vadiť...to húpanie na loptách a teraz zaspávajú na posteli a hladká ich po chrbátiku 🙂 , mamina jej bola na školení a tam im vraveli, že deťom do 9 mesiacov treba vo všetkom vyhovieť ......sama sa rozhodni 😉

loginka
29. máj 2010

@juliagregor dik za odpoved 🙂 si ma potesila, ja im teraz rada vyhoviem 🙂
boli sm ednes v sade J.Krala bolo tam narvano - MDD ale bol krasny den , deti tam pospali aj sa tam napapali 🙂

loginka
29. máj 2010

co sa tyka toho spania este, nasi spia cez den v kociku, takze do postielky ich nedavam, ale neviem ako dlho by trvalo, keby som ich tam len tak polozila - bojim sa, zeby sa navzajom budili

tinka9
29. máj 2010

@loginka Odporuca sa uspavat po sebe, povedzme 15min, najskor jedno dieta, za 15 min druhe. Moje som naucila na denne aj nocne spanie, polozim do postielok, zvacsa naraz, dam cumel, plienku do ruky, zapnem uspavanku a zavrem dvere z vonku, ked nie su dostatocne unavene, tak sa otocia a usmievaju sa na seba, to sa nam to uspavanie predlzi, niekolkokrat musim dnu, dat cumel, polozit na chrbat, sem tam si porevu, ale inak to funguje. Ale my sme to cvicili od narodenia, prve mesiace to bol boj. Co bude, ked budu vacsie to netusim 😎

juliagregor
29. máj 2010

@loginka skús ich tam položiť...a vyskúšaj ich držať za ruku...alebo si daj kapesníky pod tričko a potom im ho daj do ruky, budú ťa cítiť...ja som to robila, ked som chodila do školy a bol s nimi mm sám...že vždy zaspali...alebo im dal moju nočnú košeľu...no vymysli niečo...ked sa ti podarí ich uspať v postieľkach sa ti uľaví... 😉 čím sú väčší, tak sa to horšie robí...u nás to nešlo...šimon by bol aj spal v postieľke, ale Andrej len na mne zaspal....

murkaa
30. máj 2010

@juliagregor, @tinka9 a @gajana na Mirenu sú dobré referencie. Aj ja nad nou uvažujem, ale ešte stále som nebola u gyndoša po pôrode. A ked si preratate koľko by ste zaplatili za antikoncepciu za 5 rokov (tie novšie preparáty stoja cca od 30€), tak to mate od roka v penaženke.

My sme včera tiež na MDD u mm v robote. Marek sa vyšantil a dvojky boli potom K.O. Danielka zasa urieknutá. No, ale mm sa teda vynachválil pred kolegami. A ja som aspon ponatáčala Mareka. A dostali sme defekt na kočíku. Neskoro sme si všimli a duša rozsekaná. Idem zhanať novú. Netuším kde.

@loginka moji cez den vačšinou spia vonku v kočíku a večer zaspávajú v postielkach. Dam im dudlíky a podložím plienkou. A tiež nezaspia vždy okamžite. niekedy chodím dávať dudlíky na striedačku, ale stále je to "kto z koho" "kto ma dlhšiu výdrž" deti, alebo dospelí.Pokiaľ nejde o vážny plač tak nepolavím. A tie plače a bolesti maminky poznajú.

murkaa
30. máj 2010

@loginka a esšte pri zaspavani ked sú nekľudný tak veľmi zaberá držanie za ručičku. Staršieho som si tak naučila. Skoro do troch rokov ho to držalo.

luciaf13
30. máj 2010

@murkaa som zvedava ako pochodis v Mole ci maju taku dusu, bude to dobre vediet aj pre nas do buducna 😉 a co spravis ked je Danielka urieknuta? Nasi byvaju dosť často nekludni v poslednej dobe a uz som si kupila v lekarni cistec...takze najblizsie vyskusam ten. Inak nasi drobci sa dost zacinaju v spravani menit 😝 spanie v noci je teraz dost mizerne asi posledne tri noci, zobudia sa o 3rano a potom su az do rana nekludni a spia tak cca 20minut potom zase mrnkaju a tak dokola.....no a cez den vydrzia byt hore aj 5-6hodin..aj vonku v kociku 😝 😝 😝 zacinaju byt ako Jakubko..on tiez vobec nespaval 😝 ale myslela som si ze ked uz mame dvojicky tak to tak nebude ...no holt 😒 😒 😒 a vecerne zaspavanie je u nas tiez kto z koho 🙂 okupeme sa napapkame a este minimalne hodinku mrnkaju chalosi v postielkach a to nerobime nic ine len tam chodime a davame dudle alebo pustame kolotoc nad postielkou ....alebo ich niekedy uz ignorujem, len ked naozaj placu tak tam idem, pretoze vyslovene vydieraju - velky krik a vojdem do izby a zrazu ticho ako v hrobe 😀 😀 .....

ako tak niekedy citam prispevky tak vidim, ze je tu dost novych tehuliek, ktore uz maju doma starsieho potomka a teraz cakaju dvojicky 🙂 nejako sa vrece s nami roztrhlo 😎 😎

peknu nedelu

gajana1
30. máj 2010

@murkaa ja som sa už rozhodla idem si dať v najbližšej dobe tu Mirenu
mm povedal že nad čim rozmyšľam tak neviem či aj zajtra nezbehnem

dior
30. máj 2010

baby co budete rodit cisarskym-ako v spinalke,alebo cisarskym 😕

luciaf13
30. máj 2010

@dior neviem co sa pytas nejako nechapem myslis v celkovej narkoze cisarak??? Ja som mala dva porody cisarskym v spinalke a myslim, ze je to lepsie, pretoze hned vidis drobcov a zevraj preberanie sa po celkovej narkoze je horsie..ale to neviem posudit 😉

macilaci
30. máj 2010

baby poradíte mi? môžem kúpať ak máme teplotu? alebo do akej vysokej horúčky môžem okúpať malú? dakujem

luciaf13
30. máj 2010

@macilaci a akú ma teplotu? Podľa mna mozes

a nahodila som nejake vecicky na mimibazar, sem ich dam neskor, ked budem mat cas 😎

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=9254

macilaci
30. máj 2010

no nie je vysoká teraz už iba 37,6 ale v noci mala 39 ☹ , boli sme na pohotovosti, dali nám ospamox na hrdlo 😝

alienka73
30. máj 2010

macilaci, ked ma nas maly teplotu tak schladzujeme vlaznou sprchou.Drzim palce nech ste zdravi, nas maly zacal dnes zasa soplit ☹ .

luciaf13
30. máj 2010

no veselo je tusim vsade...nasi dnes vobec nespia a aj noc katastrofa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

alienka73
30. máj 2010

Gajana,ja som si citala o Mirene ale to je tiez HAK a to ja nechcem 😒 .Dost, ze sa ma pomaly na kazdej kontrole s prsnikmi pytaju ci som brala antikoncepciu, lebo mali podozrenie na fibroadenomy.Ale neviem teda ako sa budeme chranit 😒 .

murkaa
30. máj 2010

nové tehulky - vitajte

@alienka73 áno, Mirena je tiež HAK, ale pôsobí lokálne, čižee vylučuje nízku dávku hormónov priamo v maternici a tým zabranuje narastaniu myomov zo svaloviny. A následok je to, že sa vlastne postupne zmiernuje menštruácia (až teda vymizne)

@luciaf13 v Mole som nepochodila - zatvorene. Tak zajtra skusim. A Danielka ked je urieknutá tak strašne záchvatovito plače a nedá sa utíšiť. Rada: zotrieť jej vlstnou ocikanou plienkov (pampers?????) - nerobím. Ja jej jazykom olíznem každé oko od korena nosa smerom von - 3x po sebe. Ak je slané = urieknuté (aj ked sú síce slzičký slané) toto je teda riadne slané. Očistec nepoznám - idem čítať....

vierocka23
30. máj 2010

ahojte mamičky, ak niekto zháňa kočík pre dvojičky so spojovkami, tak mám na predaj dva zn. chicco za 380 eur spolu, príp. cena dohodou. Kočíky sú vo veľmi dobrom stave, môžete si ich pozrieť na bazáre - vierocka23

juliagregor
30. máj 2010

@alienka73 budeme rodiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiť 😀 😝

čaute kočky len rýchlo boli sme v tescu majú 35 % zľavy na všetok detský tovar.... 😉 ...kraťasy, tričká, trojštvrťáky...no mm dal zákaz ísť znovu do obchodu ...

katrinb
30. máj 2010

@murkaa @luciaf13 - ja som mala ten caj Cistec doma...minuly rok....a je to super vec. Teda ak tomu verite.....ja som ho aj pila...ale babatka sa maju len umyt v nom...treba ho uvarit ako caj.,..a vlaznou vodou polievat babatka....ak je ten caj ciry...nie je to urieknutie. Ale ak po zliati ten cajik nie je ciry....vyzera to ako keby cierne skvrny...tak je top urieknutie a ten caj pomoze na 100%.... No ja som na to nikdy neverila...az na minuly rok...kedy mi bolo raz cely den tak zle....ze s,om myslela, ze to neskonci dobre...a ked ma kolegyna splula a urobila to "cari mari" so zapalkami...v momente sa mi celodenny stav zmenil...a nic mi nebolo. A odvtedy na to verim...hmmm

A inak, krasnu nedelu...aj ked je uz vecer. My sme boli dnes cely den na chalupe....a kocky uz okupkane spinkaju.....takze krasny den za mnou

katrinb
30. máj 2010

@juliagregor - 35%? Ja som bola v tescu v piatok a mali len 25%...sakra

juliagregor
30. máj 2010

@katrinb katka 25 % pomýlila som sa ... 😔 , chalanom sme ešte kupili motorky - odrážadlá, rovnaké lebo sa furt tlčú 😝

katrinb
30. máj 2010

@juliagregor Julka v pohodicke...a to aj na hracky je zlava? Asi tam opat skocim......ale nemozem vela kupovat, minule - asi 2 tt dozadui somtam nakupila za vyse 100€ (to neb ola este zlava 😠 ) . A teraz som sa este vysantila v nexte....cez net som nieco objednala....bozinku, ked ja by som im len kupovala akupovala....no len skoda, ze nam na zahrade nerastu eurace 😅

juliagregor
30. máj 2010

@katrinb a ty nemáš eurovník 😀
tie hračky je akcia len na niečo...ale tie motorky majú u nás za 25 Eur a tam sú za 14 Eur 😉

katrinb
30. máj 2010

@juliagregor tak to si dobre nakupila