Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
14. okt 2010

dobre ranko prajem 🙂
@luciaf13 krasne deticky.aj my na olovrant mame mliecko,na desiatu im davam ovocie.tiez som si myslela,ze ked sme presli na tuhu stravu,ze mliecko vydrzi trosku dlhsie,ale mylila som sa a to uz mame cez 8mes.

katrinb
14. okt 2010

@lucia.kl dik za info
@kablika ja som uz kasu s lepkom dala..teda psenicnu nemliecnu. Ale dala som ju 3 dni, a potom ine...a opat potom dam 3 dni.....uz kase striedam, aby nemali stale tu istu. Ale zatial nic ine ani piskoty som nedala

katrinb
14. okt 2010

@luciaf13 krasna fotka....a super, ze si tu zasla,...musis castejsie

matelko1
14. okt 2010

ja piskoty davam take od 6mes myslim nestle su to a rozne keksiky tiez od 6mes,kupujem to v DM a chuti to chlapcom a sem-tam im to zmixujem do ovocia na desiatu.

miskad
14. okt 2010

Ahojte maminy mám 5 mesačné dvojičky o týždeň budú mať 6 mesiacov mám na vás prosbu kedy ste začinali s príkrmami zatial ich plne kojím ale ked ma vidia jesť tak otvarajú pusinky a je vidno že by asi chceli papať. Len mám strach aby som nezačala skoro alebo neskoro. Mám 4r. syna tomu dom dala prvý príkrm až po ukončenom 6mesiaci a do dnešného dňa veľmi slabo papá neviem či som u neho neprešvihla ten čas ked chcel sám papať.Odmieta upne varenú stravu radšej bude hladovať ako by mal ziesť niečo varené ani škôlka nepomohla. A nechcem spraviť takú istú chybu pri dvojičkách prosím poradte 🙂

kablika
14. okt 2010

@miskad ahoj, ja osobne som zacala ked mali 5m a 1t. Cize teraz po mesiaci uz poznaju vsetku zeleninku, ktoru mozu a aj ovocie. Koncom 5m som skusila kasu, tento tyzden chcem pridat maso a lepok. Kym maju este MM. A ako pises, zacali sa samy aktivne zaujimat o jedlo, tak i preto sme skusali pomaly po jednom druhu zeleniny s casovym odstupom pridavat.

juliagregor
14. okt 2010

@miskad ahoj, nemáte zase tak málo, aby ste nemohli začať papať...dobrú chuť 😉

miskad
14. okt 2010

@kablika
@juliagregor
Ďakujem pekne za odpoveďe tak začneme skúšať som zvedavá ako to dopadne 🙂

Ešte mám prosbu ako uspavate deturence ja mám jednu malú uplne ideálnu napapa sa dame do postielky a haja sama nemá rada kočík
A druhá potvorka je za 3 deti stale sa musí nosiť a spí iba v kočíku kde ju musím stále kočíkovať a hajá iba na brušku
aj v noci ju treba kočikovať nechce hajať ani na dide a teraz sa to posledne dva dni ešte zhoršilo uspávam ju aj hodinu a ona si schrupne 5 minút ide ma poraziť nemám čas na nič.
A ešte ako sa vám podarilo zladiť režim moje potvorky sú každá uplne iná a majú každá svoj režim len ich neviem zosúladiť 😉
Ďakujem pekne 🙂

juliagregor
14. okt 2010

@miskad malá vie, že pri mame je najlepšie, s tým ti veru neporadím, ked ju necháš plakať, zobudí ti druhú, skús tak nejak ju hompálať v kočíku a ty pri tom var 😀
ale nie robím si srandu, "účel svätí prostriedky" a spať v šatke si neskúšala? moji tiež všeličo robili...spala som teda neviem či spala a nohou som drgala do kočíka, aby spal... 😎 , alebo kočík na šnúrke... 😎 🤐
režim sa najlepšie zladuje prechádzkami, v rovnaký čas von, aj ked nebude nasýtená na dve hodky, najprv budete častejšie domov bežať s plačom, ale oni si zvyknú... 😉 daj vedieť, ako sa vám darí...

miskad
14. okt 2010

@juliagregor
Ďakujem ja som skúšala aj tie prechádzky no nepomohlo oni tak kričia že sa navzájom budia nemyslím plač oni su také ukecané . Skúšala som aj šatku ale ako na just ked malá zaspala tak druhá chcela papať tak som ju musela dať dolu a už bolo po spánku 😠
Už som tu moju potvorku nechala aj vyvrieskať ale nepomohlo ona vydrži dlhšie ako ja ☹
Najhoršie je na tom že som na ne sama aj syna 4r. mám doma lebo je chorý a on chce tiež pozornosť už sa cítim ako chobotnica 🙂

juliagregor
14. okt 2010

@miskad verím a posielam ti virtuálne pár rúk...ked ti napíšem, že vydržať, bude lepšie, uveríš mi ?

miskad
14. okt 2010

@juliagregor
ďakujem v to dúfam 🙂 🙂
nemohli by byť aspoň 2 páry rúk 😀 😀 😀

kablika
14. okt 2010

@miskad xi,xi skoro ako u nas!! Jeden je presne taky, ze zaspi ako nic, skoro hocikedy. Mala - u nej sa musim tvarit, ze zaspavam pri nej, alebo v kociku....ale vecer zaspia obaja uplne super, bez problemov. A co sa tyka zladenia, moji su zladeni perfektne, ale nie veru mojou snahou ☹ Boli hned po narodeni na JISke 3tyzdne takze ci chceli, ci nie, tam ich zladili (aj naucili pit z flase, co sa mi nepodarilo zmenit - esteze odsavanim naplnam ich potreby po MM).
Ale niekedy sa tomu da pomoct, napr krmim naraz, aj ked jeden mozno az tak hladny nie je (napr v noci zobudim druheho hned po nakrmeni prveho).
Tak neviem, ci som poradila.....myslim, ze vela z nas moze povedat, ze sice dvojicky, ale kazdy je uplne iny a tak sa musime snazit niekedy dva razy viac, ako pri jednom. Aspon nie je nuda, vsak?

miskad
14. okt 2010

@kablika
ďakujem za odpoveď ano je to sranda že sú presný opak 🙂
Aspoň máme o zábavu postarané a nemáme šancu sa nudiť len by som si už rada aj niekedy zdriemla 😒
Zo začiatku som ich aj ja v noci budila spolu a kojila lenže potom jedna mala prespala celú noc tak som si povedala prečo ju chúďa budiť ale po prvom očkovaní sa nám to zmenilo začala spávať druhá a teraz sa pre istotu v noci budia obe 🙂
Obdivujem ťa že si dokážeš odsávať mliečko tak dlho držkaj sa 🙂

matelko1
15. okt 2010

dobre ranko prajem 🙂

kablika
15. okt 2010

@miskad pred chvilou som na teba myslela.....mala som pocit, OK uz spia, idem sa naobedovat a bum jeden je hore. Velmi dobre zaucinkovalo pohojdavanie na fitlopte! Nielenze mi to menej zatazilo krize, ale aj rychlo znova dietko zaspalo a ja uz papam🙂 konecne...

miskad
15. okt 2010

@kablika
Ďakujem si zlatá na fitlopte sme sa uspávali ked bola menšia až som s toho mala vypracované nohy 😀
A teraz sa rehoce a žiadny spánok ale boli sme na nákupoch a zaspala mi na rukách počas jazdy lebo nenávidí autosedačku no je proste prešpekulovaná potvorka 🙂

aknats
16. okt 2010

čavte maminky,
viete poradiť? ako vidieť na bábenká v aute, keď su v autosedačkách protismere jazdy?
Vraj existuje nejaká nálepka zrkadlová na zadné sedadlo a toto sa sparuje s predným zrkadlom a vy vidíte na bábenká. Máte to niektorá? Ako to riešite?

luciaf13
16. okt 2010

@aknats no my mame tri autosedacky a ja sedim vzadu takze mam prehlad vsade aj vpredu aj vzadu ale nasla som toto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9719156&tab=1

juliagregor
16. okt 2010

@aknats ahoj Lucka Ti už dala link, ale nerieš, lebo nabúraš a furt sa budeš na nich pozerať...ked som začala s nimi jazdiť sama, furt som stála a kontrolovala som deti... 😎 postupne sa časy státia predlžovali a nakoniec som prešla skoro 4 km bez zastavenia 😀 ...
pri nás tie zrkadielka ešte neboli vymyslené, ale nedala by som ich

jennys
17. okt 2010

Ahojte kočky, ja akosi nestíham písať, @juliagregor kde ty prosím ťa berieš čas písať do diskusií? 🙂
A inak baby kuk sem a budem rada keď aj vy prispejete:

http://dvojickovo.webnode.sk/vase-skusenosti-s-...

juliagregor
17. okt 2010

@jennys jaj ako by som ti odpovedala:
1, muž varí a nakupuje
2, pračka perie
3, umývačka umýva
4, sušička suší a žehlí
5, a deti sa koooooonečne spolu hrajú
6, a ja sa učím
7, upratujem raz týždenne a aj tak je po hodine rovnaký neporiadok...
😀
všetkým viacnásobným maminám odporúčam tuto postupnosť činností 😎

juliagregor
17. okt 2010

@jennys ja som do roka nevedela čo je net, absolutne som nestíhala, teraz je to už pohoda, ked sa naučili chodiť, to bol neskutočný obrat, oni ma nechcú, hrajú sa spolu a aj bijú...Maťko chcel len mňa, stále si ma vyžadoval, malým skôr vadím...zoberiem knižku a oni mi ju vytrhnú a zanesú do vane a zahodia 😎
je to uplne iné, ved sa aj ty dočkáš 😉

jennys
17. okt 2010

@juliagregor tak to máš teda pekne podelené. U nás platí 1. ale varím aj ja aj nakupujem niekedy, 2., 3., žehlím buď ja alebo mm, 7. 🙂

lusinkaj
18. okt 2010

ahojte 🙂
ja len tak narychle pisem...som u rodicov tak mam cas...prisli sme trosku s malymi lebo nejak to sama nezvladam ked muz nieje doma...robi na smeny cize je to na figu 😒
ta mensia je super,papa a spinka....ale ta väcsia ta je placliva...vyzaduje si pozornost len ju polozim a uz je hore a tak dookola... 😒

matelko1
19. okt 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
@lusinkaj to chce len cas a uvidis prides do toho,hlavne klud a nestresuj sa,skodi to a deticky to vycitia.

pitipitipa
19. okt 2010

ahojte kocky, chcem sa spytat, som 8tt6d tehu a posledne dva dni mam ozajste mrchovske bolesti v podbrusku, ale uplne dole az pri kosti a lavy vajecnik ma ubija...mali ste to aj vy? je to normalne? prejde to ci mam ist k dr?? moze to byt to roztahovanie maternice? ze by to bolelo tak, ze si musim vziat paralen? dakujem za kazdu radu

juliagregor
19. okt 2010

@pitipitipa zavolaj k dr. alebo tam chod..., môžeš mať aj slepák, alebo zastavené vetry, nech ťa pozrú...

bea11
19. okt 2010

ahojte potrebujem poradiť, dvojičky mali teraz 2 roky a odteraz mám poberať ten znížený rodičovský príspevok musím ísť preto na sociálku ?