Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
10. feb 2011

@juliagregor Jasné, ale ke´dže my maminy sme edukované...tak som sa doktora pýtala...akoto u mna vidi...a on hovoril, že TTTS uz zvacsa vidieť cca 24 týž. na cievach placenty, ak som to správne pochopila boli by tam cievne skratky. A váha detí by bola rozdielna, alebo by zaostávala váha detí v porodnaní v gestačných týždňom. Moje baby boli vždy trošku väčšie...užod toho 10 týž....tak verím že to už bude Ok....+ treba si všímať rast - obvod bruška a opuchy....tie su typicke...a našťastie ich ešte nemám. 😉 KLOPEM....lebo človek nikdy nevie.....

katrinb
10. feb 2011

@dusika11 jasne, ak vam to vyhovuje a dupky su ok....tak to ries takto ......radsej takto

janula18
10. feb 2011

@andzis prečo myslíš že máš krátky krčok?
Mne už teraz povedali že v 20tt bude preventívna serkláž. Ja som bola teraz na kontrole a mal 2,5-3 cm čo je menej ako som mala pri synovi v takonto období, ale dúfam že vydržíme.

Mna začalo včera tak pichať na spodu pod bruškom ako v lonovej kosti, tak neviem či nejaké hormonálne zmeny pôsobia alebo čo

matelko1
10. feb 2011

ahojte.prajem pekny den.
@deinad hlavne mysli pozitivne.mne brali krv,ale utz mi nerobili az v 6tt a vtedy uz bolo pekne vidiet.a nevies presne ake hcg si mala.nepovedali ti to..

lusinkaj
10. feb 2011

@mamoka4 Ahoj,ja som tak mala pisane v spravach od dr.gemini mono.......a su dvojvajecne moje dievcata...ale mne to aj dr.povedal ze su dvojvajecne..potom dvaja dr.nevedeli povedat ci su 1-2v.
ale aj tak nechapeme ako mozu byt dvoj.ked mne vkladali len 1emb.lebo ja ich mam po ivf..ale to je jedno 🙂

matelko1
10. feb 2011

@deinad uz som si precitala,ze si mala hcg 88.hlavne ver,ze ti bude hcg stupat.hranicne hodnoty su 50,to som mala pri ET,ale bohuzial mne hcg klesalo,az v 77 som potratila.ale ty nestracaj nadej a ver,drzim palce.
inac sa ako citis.

matelko1
10. feb 2011

@tulina77 jeeej super,blahozelam a prajem vsetko len to naj a vela,vela mliecka 🙂
akosi sa to tu uz rozrasta 🙂 ...super.

andzis
10. feb 2011

@janula18 Ahoj ja uz som bola na serklazi v 15 tt totiz ja mam robenu 2 krat konizaciu tak ja som ho uz pred tehu mala maly teraz ked je zosity tak celkovo aj s tou vnutornou castou mam 3 cm neviem ako sa to rata normalne ale doktor hovoril ze tu vonkajsiu cast mi nebude ani merat ta je nieco pod 1 cm ...

mamoka4
10. feb 2011

@lusinkaj 😵 🙂 Tak to je fakt zvláštne....ja som prirodzene...tak fakt neviem ,co sa vo mne udialo! 😀 Ale nemohli Ti vložiť 2v. Ty si v ktorom týž. porodila dievčatká?

andysok
10. feb 2011

@lusinkaj tak to je fakt zaujimave....dvojvajecne babule a jedno emrijo po ivf........tomu ozaj nerozumiem.....

matelko1
10. feb 2011

@janette77 tak co stehy vybrate...ze to ani nebolelo...
deticky kojis,ano...mas dost mliecka..

matelko1
10. feb 2011

@lusinkaj ano aj mojej kamoske hermi vkladal 1 embryo a nakoniec ma chlapco dvojvajec.pytala sa aj na to,tak hermi jej povedal,ze mohla tam byt este jedna spermia,ktora bola rychlejsia.....a stalo sa co sa stalo 🙂

juliagregor
10. feb 2011

@matelko1 rozumiem tomu tak, že jedno je vlastne náhoda prirodzene a druhé po vložení emryjka?

matelko1
10. feb 2011

@juliagregor nie to je,ze ked sa oplodnuju,tak jedno tam muselo byt este to rychlejsie zamotane,tak nejak jej to vysvetlil doki.pri umelom sa to stava,nejaka zatulana spermia 🙂 ..

lusinkaj
10. feb 2011

@andysok no ani mi to nechapeme...nikto okolo nas ..ale co uz nezmenime to...nech su zdrave a basta 🙂
@matelko1 hej,aj jej sa to stalo...super 🙂 neviem ako si mam nato odpovedat... 😒

zuzanka7834
10. feb 2011

@mamoka4 Dakujem 🙂 A prajem Ti lahulinky porod, ale az o par tyzdnov, nech uz mas svoje srdiecka v naruci 😉

@deinad tak sa mi zda, ze sme na tom dost podobne 😕 ja tiez chodim do Heliosu a ako som pisala, Krajko ma dost schladil. A vraj aj tak si musia spravit krv vo vlastnom labaku aby vedeli, na com som 😕 Tych 88 si mala na 14DPO alebo uz v piatom tt? Juj, budem Ti drzat velke palce, nech je to krasna fazulka v maternici. Aj sebe take iste 😉 A ake mas pocity? Lebo ja okrem toho, ze ma z casu na cas trosku stiahne v bruchu ako pocas ms velmi nebadam nejake zmeny. Akurat, ze som ospalejsia nez predtym...

matelko1
10. feb 2011

@lusinkaj mas pravdu hlavne nech su deti zdrave a basta 🙂
idem von,chlapci su uz v kociku na zahrade.
pa a pekny den 🙂

lusinkaj
10. feb 2011

@matelko1 presne tak....ale ja si myslim,ze hermi nam dal 2em.pre istotu co ak sa nepodari jedno...inak nechapem 😒

lucia.kl
10. feb 2011

@lusinkaj inak aj ja si myslím, že vám dali dve embryá, keby boli baby jednovaječné, tak sa to dá ešte pochopiť, ale pri dvoj vaječných sa to akosi vysvetliť nedá, to by ste v tej istej dobe museli to druhé počať prirodzene,..

lusinkaj
10. feb 2011

@lucia.kl urcite dal dve...lebo v tej dobe ako som mala stimulku,sme sex nemali...sme nechceli aby sme nieco nepokazili...cize urcite dal dve pre istotu..lebo este ked som volala kolko je hcg dr.do centra tak sa zasmial ze je vysoke..ze budu dvojky jednovajecne 😖

lucia.kl
10. feb 2011

@lusinkaj tak to naozaj musel urobiť, ale je to nefér od neho, ale už by si ich za nič na svete nedala, čo 😀

juliagregor
10. feb 2011

a to môže bez vášho vedomia?

lusinkaj
10. feb 2011

@lucia.kl no tak teraz urcite by som ich nedala.... 🙂 ani nahodou,aj ked je to tazke s nimi jedno dieta si viem predstavit,ze by to bolo v pohode...ale co uz tak to malo byt a tak to je...lubim ich obe na svete najviac 🙂
@juliagregor neviem,ci to moze urobit...ale nechapem ze ak jedno vlozene ze su 2-vajecne a vtedy sme nesexovali cize nechapem proste vobec 🙂 😒

katy2
10. feb 2011

@lusinkaj a nemohlo sa ti embryjko rozdelit? ved sa stava, ze pri IVF pri jednom embryjku su dvojvajecne, alebo pri vlozenych dvoch su trojky - jedno a dvojvajecne... ale hlavne, ze mas krasne zdrave dievcatka.... 😵

elmexina
10. feb 2011

lusinkaj u koho si bola na vklad,ak môžeš prezradiť,alebo pošli IP

lucia.kl
10. feb 2011

@katy2 mohli by byť ale iba jednovaječné, stáva sa že sa to jedno rozdelí - to su jednovaječné, ale ked sú dvojvaječné, tak museli byť dve vajká oplodnené...

lucia.kl
10. feb 2011

@lusinkaj Luci, a vy ste nedávali od notára potvrdené tlačivvo na ktorom bolo kolko ajok vám môžu vložiť??? my sme si dávali dve a aj sme to mmuseli mať pred notárom podpísané, že te dve súhlasíme....

katy2
10. feb 2011

@lucia.kl to je fakt, neuvedomila som si to... tak potom je to fakt zahada, pokial sa neoplodnilo jedno vajko spontanne....

lucia.kl
10. feb 2011

@katy2 veď to, a to lucka písala, že sa nestalo.. takže potom už len pochybovať o lekárovi...

lucia.kl
10. feb 2011

@katy2 inak kukám, že máš za sebou ET tak držím peste aby sa pdaril 🙂