Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
6. apr 2011

@smejko ja som bola zbalená v taške čo dával t-mobil ( ak si spomínaš na reklamu - chcem tašku 🙂 ) a ešte som mala malú kabelu na plienky, vlhčené utierky a nejaké to oblečko pre detičky, a doma bola dalšia taška, ktorú mi priniesol mm ke´d sme išli domov s pôrodnice v ktorej boli veci pre dievčatá na cestu domov...
ja som mala zo sebou len župan, papuče, šlapky do sprchy, 3nočné košele, popôrodné gaťky, 2 uteráky a to bolo všetko no a samozrejme hygienické potreby...

majka1987
6. apr 2011

maminy, ktoré používate pre svojich drobcov babymonitor. chcem sa spýtat ci ste kupovali 2 samostatné, ale ako ste to riešili... (myslim tie, ktore sú s podlozkou) Lebo by som to chcela, ale je to hrozne drahe 😖

lucia.kl
6. apr 2011

@majka1987 je aj monitor pre dvojčatá.. na nejakej stránke som ho videla ale neviem kde. ja neporadím ohladom monitoru, lebo som nemala....

lucila83
6. apr 2011

@majka1987 - ja som to uz spatne niekomu pisala, my sme mali zapozicane monitory pre oboch od poistovne union, kedze sme tam vsetci styria poisteni. Zapoziciavali to na pol roka, potom sme im ich vratili, vsetko bolo v pohode. Ak mas taku mozost tiez, skus sa poinformovat, ci je to este u nich aktualne..... 😉

bombula
6. apr 2011

@majka1987 dva samostatne, typ Angelcare AC 401, pouzivame dodnes.

slavomir_slavik
7. apr 2011

@majka1987 na Kramošoch požičiavajú monitory Babysense II, fungl nove v krabici, popýtaj sa potom, my mame dva, podpíšeš zmluvu o zapožičanie, zaplatíš 35 eurikov za kus na polroka (teda 70), a potom sa dá predlžiť, je to pri dvoch lacnejšie a odpadá starosť s následným predajom.

Bazár je plný monitorov, je to v podstate nepredajný artikel, jednak ceny v bazáre sa nijak extra nelíšia od obchodu a na druhej strane kupovať monitor v ktovieakom stave ... ale nemá sa na ňom okrem elektroniky čo pokaziť a otestovať sa to dá pomerne jednoducho.

... alebo varianta Union poisťovňa, platí že požičiavajú zadarmo ale celá "rodina" musí byť union nie iba dieťa ...

dana_l
7. apr 2011

@smejko zober kufrik na kolieskach. bude sa lepsie tahat ako nosit tasku. my sme mali pre nase jednotky tiez plny kufrik - ja som toho tak vela nepotrebovala, bola som len den alebo pol dna v porodnici. len co som sa prezliekla do tej ich uniformy a potom po porode dala moju nocnu koselu a potom naspat do normalnych veci.

dana_l
7. apr 2011

@majka1987 my mame po nasich jeden vysielac a dva prijimace. takze to budeme pouzivat aj pri dvojickach. nemaju ziadnu podlozku ale ja som velmi spokojna.

dana_l
7. apr 2011

@slivocka mne robili sono aj krv a este raz musim na krv.

dana_l
7. apr 2011

aj ja by som uz chcela byt pri 36tt. ale sa este nacakam. babies uz citim. vcera som pekne citila jedno na jednej a druhe na druhej strane. 🙂

lucia.kl
7. apr 2011

@dana_l neboj, ono ti to tak rýchlo utečie, že budeš ešte spomínať na to obdobie keď si bola na začiatku...

smejko
7. apr 2011

@dana_l mozem len potvrdit co napisala lucia.kl ... nie som sice v 36tt, "iba" 32tt, ale ubehlo to hrozne rychlo, az mi je luto, ze to o chvilu skonci (aj napriek vsetkym "neprijemnostiam" ktore to so sebou nesie) ... urcite chcem byt este tehotna 😵. Este teraz si pamatam ako som v praci oznamovala ze som tehotna a ostavam na PN a uz o tyzden nastupujem na matersku ...

linduska2
7. apr 2011

@smejko tak veru ako ten cas leti .to uvidime pri nasich drobcekoch ako budu rast.vedia to posudit maminky ktore uz maju drobcekov.prajem vela zdravicka mamickam a aj buducim co chvila 🙂

linduska2
7. apr 2011

@lucia.kl aj ja mam tu tasku tak uz viem do coho balit.dik.kedy si bola zbalena a kolko plienocok si mam zobrat brala si aj tie latkove?pekny dnik 🙂

katrinb
7. apr 2011

@majka1987 ja som mala baby v jednje dsvojickovskej postielke a mala som 2 osobitne monitory babysense a vobec sa nerusili navzajom. Ale je to sirsia postielka ako ta obyc. A spali v nej 5 mes.a potom kazda do svojej so svojim monitorom. A ja som si pozicala v nemocke za super cenu. Skus si pozistovat, mozno sa bude dat tiez pozicat.
@zuzika30 fakt krasne vahy...my sme sa narodili 38+6 a mali dievcence vahy 2400 g....tak to mate fakt krasne
@andysok najlepsie ti to pojde spontanne...uvidis...nebojkaj sa....srdiecko a materinsky cit ti vsetko napovie.....a hlavne rob vsetok podla svojho usudku...nenechaj sa manipulovat jednomaminkami....svokrami a pod.
@smejko kufrik je v poho......ja som bola zbalena ako
@lucia.kl v t-mobilovej taske a dievcence osobitne

andysok
7. apr 2011

@katrinb si poklad dakujem za povzbudenie a radu 🙂

smejko
7. apr 2011

fňuk, a ja nemám takú t-mob tašku, nebudem "in" 😀

kočky, dnes som si všimla, že mi začalo z bradaviek vytekať niečo farebne medzi vodou a mliekom ...ak som si to z literatúry zapamätala správne, tak je to kolostrum, takže si odfajkávam ďalší príznak tehotenstva 🙂 kedy sa to začalo u vás ? treba bradavky začať nejako zvlášť ošetrovať ?

katrinb
7. apr 2011

@andysok 😉
@smejko 😀 😝 Ano je to kolostrum. A mne nevytekalo vobec...az po narodeni dievcat...a kojim ich doteraz. Takze huraaaaaaa, budes mat mliecko. 🙂 A neosetruj vobec. Ak by si si moc stimulovala bradavky, mozes dostat kontrakcie....a to nepotrebujes...takze vobec nic s nimi nerob 😉 Ani mm 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smejko
7. apr 2011

@katrinb mm ma zakaz "dotykat sa ma" odkedy sme tehu, tak sme sa bali, ze by sme mohli nieco pokaslat, ze okrem boztekov a objimania sa sme uz hadam aj zabudli co ine sa da robit 😀

lucia.kl
7. apr 2011

@linduska2 ja ani neviem kedy presne som sa zbalila ale asi koncom apríla čiže dva mesiace vopred, veci som mala uložené v postielke - neboli v taške, jedna kôpka pre mňa a druhá pre dievčatá... do tašky som to dala, keď som už bola mesiac pred pôrodom...
no a plienok som mala so sebou 40tých jednorazových, nám dávali 5 plienok na deň/ dieťa a tých zvyšných 5/dieťa som dávala so svojich, takže to jedno balenie mi stačilo a ešte som aj domov niesla.. obyč plienky som mala len dve so sebou ale nepoužila som, detičky dostávali každý deň čisté a keď sme potrebovali častejšie, tak nám dali, tak ako aj oblečenie pre mimi...

lucia.kl
7. apr 2011

@smejko mne nevytekalo nič, a ani v nemocnici ☹ ale ešte stále mi tečie teraz, aj keď nekojím...

katrinb
7. apr 2011

@smejko 😀 😀 😀 😀 😀 oznam, my sme to mali narovnako...ale aj zakazane sme to mali...... 😝

dracik1
7. apr 2011

@andysok , mas peknu fotku v pase a neboj sa, vsetko pojde same...ja som bola strasne drevo, deti ma dovtedy vobec nezaujimali a myslim, ze som sa do vsetkeho v pohode dostala 😉
@smejko , aj ja som mala kolieskovy kufrik...no a co, nech si vsetci trhnu nohou a nech si myslia co chcu

andysok
7. apr 2011

@dracik1 dakujem. 😉

lucia.kl
7. apr 2011

@smejko inak kolieskový kufrík ma výhodu ak by si bola po cisáraku, lebo deti bude brať v sedačkách mm a ty si kufrík potiahneš za sebou... moj mm idšiel s vecami na 2x najprv doniesol vajíčka a zobral tašky a potom zobral deti a mňa 🙂

smejko
7. apr 2011

@lucia.kl zatial to vyzera na cisarsky, ale ty si prikladom toho, ze netreba "zufat" 🙂
v najhorsom pripade skocim manzelovi na chrbat 😀

juliagregor
7. apr 2011

čaute kočky 😉

už mi prišla knižka o dojčení z Mamily, je pekne spracovaná...tak kto chce, ozvite sa mi...požičiam..

andysok
7. apr 2011

@juliagregor to je ta knižky čo je aj na www.dvojickovo.SK?koľko stojí?

juliagregor
7. apr 2011

@andysok požičiam za poštovné, nedá sa už kupiť, chcela by som ju naskenovať a posielať netom, ale vôbec nemám tolko času ...už pracujem

andysok
7. apr 2011

@juliagregor jej si zlata ale uz len poštou by sa knižky raz dva zničila ;)radšej nie