Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

hiva
23. máj 2012

@dibik diky za radu... niekde na nete som citala, ze je nejaka vynimka pre pripad, ked ich beries z porodnice.... ze vtedy sedacka nemusi byt ale treba prepustaciu spravu.... tak len za to som sa pytala... samozrejme ze pre bezpecnost je najlepsia sedacka... ale tak aj vanicka je usposobena na prevoz... su v nej aj popruhy a da sa aj priputat, ale teda zial len jedna na dve sedadla ☹...
... mne sa tiez velmi pacia zavinovacky... hlavne teda kvoli manipulacii... len neviem, co s tym horkom....a ked pozeram na nete, vsetky tie zavinovacky sa mi zdaju strasne teple.... teda tie s vystuzou na chrbatik.... tak neviem, ci sa da kupit aj nejaka letna verzia s vystuzou.... zatial som nic take nenasla...

betina1984
23. máj 2012

@hiva dvojcata v autosedackach, prvu dcerku vo vanicke

kkatka113
23. máj 2012

@adjka Ahoj, ja kocik budem riesit naozaj az ku koncu, uz som v pokrocilom stadiu o jedno dietatko prisla tak sa s tym nechcem ani nahodou tak ponahlat.....

sonia1501
24. máj 2012

ahojte mamicky, dokedy ste mali "bruska" po porode?

meusicka
24. máj 2012

@kacena85 ahoj, a vitam medzi nami. ti len chcem napisat, ze mam rovnaku skusenost, pred dvojickami som tiez prisla o babo a tak som sa dost bala ako zvladnem tehulkovanie s dvojkami. potiahla som do ukonceneho 38tt a bolo vsetko ok. len si stale opakuj ze to je super, ze su tam dve fazulky a ako ich budete mat radi. oni budu citit ze si pozit. naladena. neboj bude vsetko dobre. drzim silno paste 😉

kacena85
24. máj 2012

@meusicka ahoj dakujem za povzbudenie,velmi sa tesime isto bude vsetko ok a budu v poriadku,len vzdy je niekde v pozadi ta zla skusenost,snazim sa,len ma vsetko vylaka,mavam taky biely hlien ktory sem tam niektore dni je do bledulilinko hneda,tak ma to vylaka,raz som to mala min tyzden a dnes znova,dufam,ze to nic neznamena

kkatka113
24. máj 2012

@kacena85 Ahoj, hlavne vela oddychuj, a nicoho sa neboj 🙂 Ja som tiez prisla o dietatko, dokonca v 31tt, cize zatial mam len smutne spomienky a babatko ziadne....tieto dvojicky nam prisli fakt ako z neba, ked sme sa z toho spametali tak sme sa uz zacali velmi tesit aj ked si uvedomujeme ze to bude zo zaciatku narocne, neskor to bude urcite super, hlavne nech ich uz mame vsak 🙂 Ked prekoname prvy trimester tak uz snad ten strach trochu pominie, a budeme sa tesit, no a potom neskor sa uz budeme len gulat a zrazu bude velka rodina 😀 Drzim velmi palce a snad to dotiahneme do uspesneho konca 😉

kacena85
24. máj 2012

@kkatka113 juuuj v to v takom stadiu nevedeli dr nic spravit?ja som potratila v 7 tt,tak veeru hadam po tej 12 ke bude lepsie. Ty ju uz mas tak vela stastia,myslis,ze ten zafarbeny hlien je ok?velmi sa bojim.

kkatka113
24. máj 2012

@kacena85 Doktori nic nevedeli, bola to len nestastna nahoda, zamotana pupocna snura inak dievcatko zdrave....no ale ideme dalej, teraz verim ze vsetko vyjde 🙂 Ja by som na tvojom mieste sla radsej k tvojmu doktorovi, minimalne mu zavolala, alebo rovno na pohotovost, radsej tam ist niekolko krat zbytocne ako raz neskoro....toto je narocne obdobie na dvojicky tieto zaciatky, a aj pre tvoj klud a hlavne nech sa nestresujes a nech si spokojna a dobre naladena....vsak mozno ti len daju nejake lieky na podporenie tehotenstva ako Duphaston a nakazu ti kludovy rezim, za deticky to predsa stoji tak neriskuj 😉 A strasne drzim palce aby to nic nebolo... 🙂

kacena85
24. máj 2012

@kkatka113 mam klud 3/4, ked tak umyjem riad,nieco uvarim,pohoda,klidek,vsetko pomaly.duphaston uz berem,uz nestresujem,priatel ma ukludnil,ze vsetko bude ok,ak by nieco isto behnem,ja som na pohotovosti ako doma

slivocka
24. máj 2012

@hiva my sme ich viezli vo vanickach. do autosedaciek by som take drobatka nedala . ja som rodila 28.8. a bolo velmi horuco, dali sme ich do zavinovaciek ale boli spotení a to mali iba uplne tenke kosielky a poldupacky.

kkatka113
24. máj 2012

@kacena85 Tak sa pekne setri a myslim na teba 🙂 KEd aj Duphaston beries a si doma a mas klud, tak viac sa uz naozaj asi neda spravit, verim ze bude vsetko super 🙂 U mna nastastie priebeh KLOP KLOP v poriadku, len klasicke priznaky ako nevolnosti a unava, momentalne ma aj hlava nejak boli, tak pojdem o chvilu spat a rano bude snad ok 🙂 Tak sa drz a tes sa z toho ze mas dve babatka v brusku 🙂 Su dvojvajecne? Ja cakam jednovajecne cize rovnake deticky, no neuveritelne, ale uz sa tesime po tom pociatocnom soku :D

kacena85
24. máj 2012

@kkatka113 heh ja som od pondelka v soku,ale cim dalej tym viac uz klud, mne prisli od vcera nevolnosti,doteraz som jedla jedno cez druhe,no od vcera fuuu.pobolieva ma podbruski...to je ok?sem tam ma pichne
Mna dal dr hned na pn po tom potrate a problemoch co potom boli
Dvojvajecne,som cca 6 tt a jedno je mensie tomu este nebilo srdiecko

dana_l
25. máj 2012

@kacena85 drzim palce nech vsetko dobre dopadne

dana_l
25. máj 2012

@hiva vsetky deti len v autosedacke. i pre tie malicke sa to da v pohode, su tam tie vylozky a tie ich "drzia" v polohe. vsetky sa tiez narodili v lete a zavinovacky som nepouzivala. tuna ani inak nie su.

isabellaa
25. máj 2012

@kkatka113 dobre ranko, co je prosim ta KEd? dakujem

isabellaa
25. máj 2012

@kkatka113 aaahhhhaaa blba som, ked aj dufastonana berie.... ignoruj spravu vyssie, blbo som to precitala 😅

kkatka113
25. máj 2012

@isabellaa No nevadiii, len mi ta uslo to velke E 😀 Obcas sa stava no 😀

pistaciaa
25. máj 2012

@kkatka113 ahoj katka aj ja cakam dvojicky a moj gynekolog povedal ked som sa ho pytala, ci vysledky zo skreeningu u dvojiciek nie su skreslene, ze vobec, ale mne robil ten kombinovany a vysledky vysli ok pre obe.

marvilka
25. máj 2012

ahojte baby, chcela by som sa spytat, ci nemate skusenosti s preventivnou hospitalizaciou....vsetko mame v poriadku, deticky pekne rastu...aspon sa tak dr. tvarila 🙂 18.5. mali 2200 a 2250 gramikov, ale uz ma napisala dr. pre istotu na rizikove oddelenie. v pondelok mame nastup a budeme 36+2...myslite ze nas dlho budu sledovat? alebo nas skor porodia....ja mam isty cisarsky kvoli KP. dakujem za rady 😉 🙂

jujulinka
25. máj 2012

Ahojte dvojickove kocky 🙂 Pridavam sa k vam s dvojickami. Som po IVF a obidve embryjka sa nam chytili, takze cakame dvojvajecne dvojky 🙂 Uz som tu zopar krat bola a nieco precitala. Teraz by som potrebovala radu, dnes som volala kvoli krvnym testom a sestricka mi povedala, ze mam znizene hodnoty na stitnu zlazu, ze ma poslu k endokrinologovi...hned som to googlila a nastrasila sa, ze hrozi riziko potratu a poskodenia plodu. Nemate s tym niekto skusenosti??? dakujem

ivkamaco
25. máj 2012

@kacena85 ahooojky myslim ze sa nemas coho bat, ja mam tiez od zaciatku vytoky, vacsinou je sfarbeny do silno zlta, obcas som si nasla aj trosinku dohneda, hovorila som to aj doktorke, a povedala ze v tehotenstve je to normalne a zvlast pri dvojickaaach je to zvysene mnozstvo, robila mi aj vyter a ten bol tiez negativny, takze podla mna len klud nestresuj sa, viem je to tazke aj ja stresujem zo vsetkeho 🙂 a k tomu brusku mna dost pobolievalo v prvych tyzdnoch asi do 4mesiaca, ale to je zevraj roztahujuca sa maternica aaaaa vsetko co s tym suvisiii, mne dala doktorka od zaciatku Magne B6, tak ja len tolko 🙂

kacena85
25. máj 2012

@ivkamaco aoj,dakujem,dnes som behla k dr pre istotu,okolo obeda som mierne zaspinila,u dr vsetko ok,kuk ma zospodu na koze,ze nic take nevidi a dojdem domov a na intimke riadny flak uz fakt neviem

zabka299
25. máj 2012

@kacena85 ja som tiez niekedy po sone spinila, nic si z toho nerob, je to normalne, predsa len to sono je neprirodzene ziarenie, a ked doktor povedal ze je to o.k. tak nahod usmev 😉

kacena85
25. máj 2012

@zabka299 nerobil mi sono,on mi daval dnu to kovove ked sa robia stery a pozrel mi dnu,ale asi za to,ze ma to bolelo aj,snazim sa byt dobre naladena,len som uz raz potratila tak to ide tazsie

kkatka113
25. máj 2012

@pistaciaa Dakujem za info, tak uz len verit ze bude vsetko super 🙂

celiakia
25. máj 2012

@marvilka Ahoj ja som sla dobrovolne do nemocnice lezat uz v 34 tyzdni a Rodila som 37+4 . Deti mali 2500 a 2800 g. Myslim ze uz tam dlho nebudes , dvojky sa casto rodia v 38 tt. 🙂

dana_l
27. máj 2012

@jujulinka v mojej skupine su mamicky co brali tabletky na stitnu zlazu a teraz mame rovnako stare deticky. takze radsej sa na to pozerat ze je to ok (brat tabletky) ako byt velmi naplasena

betina1984
27. máj 2012

@marvilka ja sla do porodky dva dni pred porodom, rodila som 38+2 tt., prirodzene. V nemocnici som nebola jediny den pred porodom, resp.dva, v jeden den ma prijali, na druhy som mala rodit, ale primar musel nahle odist, tak som rodila o den neskor, rano bola na 6 cm otvorena, dali vyvolavacku a o 11.00 a 11.06 sa narodili s vahou 2850 a 2550 g....

betina1984
27. máj 2012

@jujulinka ja mala zvysenu cinnost stitnej zlazy, vobec som nepribrala do 20.tt., nechutilo i jest, ale plody ti porucha stitky nehrozi. Ked mi povedal, ze mam poruchu stitky, tiez som sa nalakala, dokonca aj rozplakala, ze o babatka pridem, ale endokrinolog ma upokojil, za plody to neohrozi, ze ked su dva, tak mi beru viacej energie, zmenili mi cinnost zlazy, dovtedy som problem nemala. Dokonca som mala zvysene protilatky z 34 na 360. Dal mi Euthyrox a vsetko bolo ok, testy som nemala do konca tehu v norme, porodila som a stitka sa vratila do normalu. Takze len sa upokoj...