Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mia117
18. jún 2012

@kkatka113 Ahojky moja, ako sa mate? co miminka v brusku? my sme boli dnes na sone a su to jednovajecne zo spolocnou placentou a vonkajsim vakom ale kazde maju svoj vnutorny vak 🙂 🙂 🙂 jeej boli nadherne, videla som jednemu nozicky, rucicky, akurat sa prehadzovalo a to druhe si pekne spinkalo 🙂 🙂 no nadherny pocit 🙂 pripajam fotecku 🙂

sloto
18. jún 2012

@mia117 ahoj mia, presne takuto kombinaciu dvojiciek cakame aj my 🙂) a jedno je vzdy cipernejsie ako druhe 🙂 nech ti pekne rastu a priberaju 🙂

mia117
18. jún 2012

@sloto ahoj sloto 🙂 a uz vies ci su to dievcatka alebo chlapci? robili ti aj specialne vysetrenia na transfuzny syndrom ?

kkatka113
18. jún 2012

@mia117 Ahoj, no krasne, tak ja mam presne taketo iste 🙂 Super ze je kazde vo svojom vnutornom obale, teda lepsie ako keby neboli 🙂 A meraju uplne rovnako tvoji? Lebo moji mali naposledy jedno 5 a jedno 6 cm, cize par dni je medzi mini rozdiel, nejak 4 dni asi vo vyvoji, tak to musia lepsie sledovat, ale to je vraj normalne ze nie su velkostou presne rovnake, idem najblizsie v stredu aj vo stvrtok k dvom roznym doktorom, radsej si ma moja doktorka poistila a posiela ma aj aj, tak snad obe pekne rastu 🙂 A ake su specialne vysetrenia na tranfuzny syndrom prosim ta? Som o tom nepocula ani sa o tom nikde nedocitala....to sa asi az neskor da robit ze? Mne len naposledy pozrel dokor krvne obehy a videl ze kazde z nich maju svoj vlastny co je teda v poriadku....to je ako ono? A inak prvy screening mi vysiel super, teraz vo stvrtok ma uz caka ten druhy, tak som zvedava, ale dufam ze bude vsetko nadalej fajn, no som velmi zvedava 🙂 Tak uzivaj a tes sa ze ste v najlepsom poriadku a my tu sa tesime velmi s tebou 🙂

sloto
18. jún 2012

@mia117 cakame dievcatka, na transfuzny syndrom neviem ake vysetrenie sa robi, ale mna kvoli tomu sleduju kazde 2 tyzdne. vzdy mi robia sono, a meraju deticky, aby videli ci nevznika velky rozdiel medzi nimi a ci sa vyvijaju rovnako. takze myslim, ze teba caka to iste

mia117
18. jún 2012

@kkatka113 Ahoj moja, tuto v tomto clanku si vsetko precitaj, ake vysetrenia by si si mala dat urobit a hlavne aby si velmi casto robili sono a kontrolovali velkost, lebo hlavne to je nebezpecne, moje fazulky maju zatial rocnaku velkost 🙂 buduci tyzden idem na poradnu a o 3 tyzdne idem na specialne sono, ohladom zistenia vad, meranie kosticiek atd. dr. mi dnes povedal, ze ma preradi k nemu na rizikovu poradnu, aby ma castejsie sledoval, ja mam totiz svoju gynekologicku, ale sama mi ho odporucila, no trosku ma dr. zarazil, ze oni nemaju cez leto rizikovu poradnu, az od septembra ☹ coz je velmi divne... ale ja prave koncom leta budem v 20 tt. a hlavne v obdobi od 16 tt. by mali byt tie stale sledovania plodov, ci je vsetko v poriadku, ale samozrejme pojdem cez leto k inemu dr. co robi taktiez specialne sona, bala by som sa len tak 2 mesiace cakat ze je vsetko ok. tu je ten clanok http://dvojickovo.webnode.sk/news/transfuzny-sy...

mia117
18. jún 2012

@sloto ano dava sa pozor ci nieje jedno dietatko vacsie ako druhe, pretoze ak bude odoberat jedno dieta ziviny a druhe nie, tak to nieje dobre..

sloto
18. jún 2012

@mia117 no to viem, ale myslela som ze myslis nejake specialne vysetrenie. takto sa to meria klasicky meranim na sone, kde vzdy odmeraju hlavicku, brusko, stehennu kost, pozru cinnost srdiecka. toto mi uz robia od 18tt lebo u mna dlho nebolo zrejmé, či sú v dvoch vakoch alebo v jednom...

mia117
18. jún 2012

@sloto a tak isto sa kontroluje mnozstvo plodovej vody v tele.inak tu je to dobre rozpisane tak si kukni. http://dvojickovo.webnode.sk/news/transfuzny-sy...

sloto
18. jún 2012

@mia117 tak plodovú vodu vždy len zhodnotí či jej je dosť alebo málo... ako toto všetko mi bolo jasné, ja som len myslela, že máš na mysli nejaké špeci vyšetrenie 🙂

kkatka113
18. jún 2012

@mia117 Ahoj, no jasneee, ja som tiez dobre sledovana, a moje male boli tiez rovnako velke ked som bola na sone tak ako ty, ale teraz na jedno o trosku viac, ale je to vraj uplne v norme tak nestresujem 🙂 Samozrejme, na sono chodim celkom casto, no teraz idem po 3 tyzdnoch, ale mam od nasej znamej ze zacnem tak od 20.tyzdna chodit do rizikovej poradne na kramare, pre istotu, vsak s dvojickami sme rizikove, ale verime ze vsetko pojde super, o tom syndrome som citala, ale verim ze vsetko pojde be problemov, akurat som citala ze treba sledovat ci brusko nejak prilis rychlo nerastie, ak ano, tak treba ist k lekarovi....inak sa to asi takto zvonka poznat neda....ja spolieham na doktorov, ze vsetko podchytia, a zatial tesim ze je vsetko uplne bezproblemove 🙂

kkatka113
18. jún 2012

@sloto Aj ty cakas jednovajecne, a super ze dievcatka, aj ja by som strasne chcela, sa mas ze si uz v 26.tyzdni, aj ja uz chceeeeem 😀 Ale tak uznavam ze teraz cas celkom leti tak sa ani nenazdam a uz budem v tom tyzdni aj ja 🙂 PEkny den a drzte sa, papa 🙂

mia117
19. jún 2012

@kkatka113 samozrejme musi vsetko dobre dopadnut aby boli nase miminka v poriadkuy, aj ja uz by som chcela byt tak v 26 tt 🙂 velmi sa tesim na miminka🙂

mia117
19. jún 2012

@zabka299 Ahojky ako v nemocnici? ako sa drzite?

saskapac
19. jún 2012

@dadanr rodila som sekciou v 34+tt.

kacena85
19. jún 2012

ahojte babule, vcera sme boli na kontrole a fazulky su obe ok, krasne im biju srdiecka, su dvojvajecne,len ma prekvapilo, ze ma dr objednal na poradnu az na 30.7. co budem cca v 16tt
9.7 idem len na odbery a 30.7 opat odber a poradna, myslite, ze je to ok?som myslela, ze ked cakam dvojky, ze ma bude castejsie pozerat....uz mame aj tehu knizku kraaasa

kacena85
19. jún 2012

@kkatka113 to s tym rastom bruska ako myslel?ved nam ma rast ale ako vieme ze rastie moc??

betina1984
19. jún 2012

@kacena85 ja chodila tiez raz za mesiac, az od 20 tt.to skracoval postupne

kkatka113
19. jún 2012

@kacena85 Nooo pocula som ze ked zacne rast brusko ale uplne strasne rychlo tak nie je dobre, ale to len pri jednovajecnych a pri tom tranfuznom syndrome hrozi....vtedy sa ti vytvara v brusku velmi vela plodovej vody tak to preto....ale tak snad sa nikomu z nas nic take nestane a bude vsetko ok 🙂

kkatka113
19. jún 2012

@mia117 Aj ja sa strasne tesim, ale manzel mi minule povedal ze on sa este boji tesit, aj ked je zatial vsetko v poriadku, my sa budeme naozaj tesit az ked sa narodia, uz mame blbe skusenosti tak sme radsej opatrni...ale samozrejme ze som rada ze je teraz vsetko v poriadku a strasne chcem aby bolo aj nadalej 🙂

sladkasue
19. jún 2012

Babulky, pocas celeho leta: Ponúkame vám 10% zľavu na vami vybraný tovar, ktorý si zakúpite v tej istej veľkosti (farba alebo vzor nie sú podmienkou) v počte 2, 3, 4 alebo viac kusov naraz. Aby vám zľava bola uplatnená, do poznámky pri objednávke uveďte "dvojičky+"

jujulinka
19. jún 2012

Ahojte baby, chcela som sa opytat, ci ste mali poblem s takym tlakom v podbrusku zhruba v 16tt. Lebo ja mam par dni taky tlak ked chodim a dnes ma doktorka vypisala na PN, ze mam lezat. Ake ste mali skusenosti? Zostali ste potom PN az do porodu? Neviem si to celkom predstavit, ze tak dlho. Babatka su v popriadku, tak som rada, len aby sa to nekomplikovalo...

mia117
20. jún 2012

@kkatka113 to verim moja, ze je tazke sa tesit po takej skusenosti, ale moc ti prajem aby vsetko dobre dopadlo , verim ze nase deticky sa narodia zdravucke a krasnucke 🙂 ty sa dokedy chystas pracovat?

elapp
20. jún 2012

@kacena85 ahoj, ja tiez chodievam len raz za 4 tyzdne. Doktor tvrdi, ze pri takom vzacnom tehotenstve a ak nie su komplikacie nie je dovod "sprtat" sa castejsie ...

kacena85
20. jún 2012

@elapp no len u mna to nie je ani kazde 4 tyzdne, naposledy som bola 18.6 a dalsia poradna je az 30.7.

fifitko25
20. jún 2012

@jujulinka ahoj, ja čakám teda iba jedno bejby, ale tiež musím ležať... mala som pobolievanie v brušku a sem-tam nejaký tlak a na kontrole pred týždňom mi doktor zistil, že sa pootvoril krčok maternice.... preto musím ležať, aby sa neotvoril úplne, lebo to by mohlo vyvolať už pôrod.... ty máš bábätka dve, je jasné že ti budú tlačiť na krčok a na vnútornú bránku, čo ich drží vnútri, radšej teda oddychuj, vylož si niekde nožičky a poslúchaj doktora 😉 ja sa už do práce nevrátim, nemôžem totiž v tomto stave sedieť 8,5 hodín denne, musím viac ležať.... držím ti palčeky 😉

jujulinka
20. jún 2012

@fifitko25 dakujem za odpoved. No budeme to musiet nejako prelezat. Teraz v lete to bude tazke. Mne vcera povedala, ze krcok je v poriadku, ale tiez som sa toho obavala, aby sa nezacal otvarat, tak uvidime. Radsej polezim, aby bolo vsetko ok.

angieska
20. jún 2012

@kacena85 ja som chodievala tiež na začiatku zhruba raz za 5 týždňov, teda v podstate sa to teraz skrátilo na 3 - 4 týždne a to končím pomaly druhý trimester, takže sa nič neboj, pokiaľ je všetko v poriadku, nie je dôvod vkuse niečo kontrolovať a ožarovať drobcov ultrazvukom 🙂

kkatka113
20. jún 2012

@mia117 Nooo, este neviem dokedy budem pracovat, uvidi sa podla situacie a ako sa to cele bude vyvijat....tak zatial nemam nejake velke brusko tak je to uplne fajn byt medzi ludmi, som sice unavena ale vzdy si potom doma polezim ked pridem z prace a zatial mi to takto vyhovuje....cize neviem vobec odhadnut, ale dnes som uz konecne povedala v praci ze som tehotna, tak uz mam pohodu a nemusim sa nejak od roboty pretrhnut 🙂

kkatka113
20. jún 2012

Dvojickovske buduce maminy, idem sa pochvalit 🙂 Bola som na kontrolnom ultrazvuku pred chvilkou, kvoli rozdielu babatiek (predtym malo jedno 59mm a druhe 49mm), tak lekar si nebol isty ci by nemohlo ist o predcasny Tranfuzny syndrom, co mi povedal az dnes, ale nastastie to dnes vyvratil, lebo deticky maju stale medzi sebou rozdiel toho 1cm a to uz maju okolo 11 cm, cize je vsetko uplne super zatial, z coho sa velmi tesime 🙂 Vazia jeno 110 a druhe 99 gramov, som dnes presne 15+0 a zajtra idem na druhy screening 🙂 Vsetkym zelam krasny den, ja ho mam hned krajsi 🙂