Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

griska11
2. okt 2012

Dnes som absolvovala prvú hodinu predporodnej prípravy a bola som tam jediná z 9 mamičiek ktorá nechcem epiduralku... Normálne pozerali na mna ako na mimozemšťana... Ked som medzi rečou povedala, veď naše maminy rodili bez toho a prežili tak na mna jedna hurkla, že co sa idem hrať na hrdinku... Normálne som odchadzala s pocitom "či som divna" 😒

kkatka113
2. okt 2012

@griska11 ja som kupila aj par flanelovych, este ich nemam oprate tak uvidime ake budu na dotyk....ale takto mi nepripadaju nejake uzasne, no uvidime 🙂 Bavlnene pevnejsie tiez neviem kde zohnat, ale ja uz mam plienok 20kusov tak o hadam aj postaci, tazko odhadnut..... 🙂

kkatka113
2. okt 2012

@griska11 a ty budes dvojicky roit priridzene, teda planujes?

griska11
2. okt 2012

@kkatka113 no ak by boli dobre otočene nevidím v tom problém rodiť prirodzene, určite je to pre ženu lepšie ako rodiť cisarskym, ale doktor nie som takze ohrozovať deti nechcem a ked povie že cisarskym tak to budem akceptovať. Určite urobím ale všetko pre to aby sa otočili hlavou dole. Ved sú tu aj mamičky co rodili prirodzene keď sa nemýlim 🙂

kkatka113
2. okt 2012

@griska11 vsak jasne, to suhlasim ze je to urcite lepsie ak sa da 🙂 Cakas jednovajecne ci dvojvajecne?

griska11
2. okt 2012

@kkatka113 tak to ti neviem, raz mi povedali že jednovaječné a raz že dvojvaječne... Tak ja ti neviem🙂

zojaaa
3. okt 2012

@griska11
Ahoj, a co sa prosim ta da urobit pre to, aby sa otocili hlavickami dole??? 🙂
Pokial viem, tak nic.......... 😉

elapp
3. okt 2012

@griska11 @kkatka113 ja som ich chcela pouzivat aj ak by bolo treba balit na siroko, ale nakoniec asi kupim nejake obycajne a na "paradu" tiez tie flanelky. viem si predstavit, ze krasne zmaknu po vyprani (ps Bobas napr: http://www.bobas-shop.sk/detail/1862/piel5r-pli...)

elapp
3. okt 2012

@kkatka113 Kati, ja tiez CHVALABOHU vsetko ok, zajtra mam tiez poradnu, ale este u obvodaka, nie v nemocnici. Zaha ma nepali, zapcha netrapi, nohy mi zacali puchnut az tento tyzden, ale zatial sa to da. Huncuti ma kvalitne okopavaju, hlavne v noci, roztlacaju si priestor, ale aspon viem, ze ich mam 🙂)

marccelina
3. okt 2012

@griska11 dnes je to moda....mat vsetko bezbolestne....vobec si sa nemusela citit divne, moj prvy porod bol klasicky a ver mi, ze to bolo krasne a hlavne nezabudnutelne....vela stastia pri dvojickach 🙂

kkatka113
3. okt 2012

@elapp presne, to kopanie aspon cloveka ukludnuje ze je vsetko ok 🙂 aj ked tazko sa mi urcuje ci kopu obe alebo ako to vlastne je....ked su raz otocene tak a raz tak....no dnes sa zas dozviem ich aktualnu polohu tak to budem vediet lepsie odhadnut 🙂

kkatka113
3. okt 2012

@griska11 a placentu maju spolocnu? Vlastne asi nie ked ti raz povedali tak raz tak....ja som mala moje pred par tyzdnami obe hlavickami dole, ale naposledy uz bola jedna koncom panvovym....no som zvedava ako su umiestnene teraz 🙂

elapp
3. okt 2012

@kkatka113 u mna je dievka od zaciatku pripravena dole hlavou 🙂 chalanisko spekuluje a toci sa jak na centrifuge, najcastejsie je priecne, raz hlava tam, raz tam.... komediant

kkatka113
3. okt 2012

@elapp a to citis ako je otoceny ci ti vzdy lekar povie? 🙂 ja nejak vobec neviem cim ma kopu, ci su to ruky nohy.....len sa mi brucho natriasa 🙂

griska11
3. okt 2012

@kkatka113 u mna sú zatiaľ na každom ultrazvuku inak raz sú priečne obe raz sú v tvare T, už boli aj obe otocene tak že hlavný mali na povrchu brucha a nohy do vnútra k mojej chrbtici, vždy sú inak.... Kamošky vravela že sú nejaké chvíľku či co aby sa otočili babenka dole hlavou, skúsim sa jej popytať.

griska11
3. okt 2012

@marccelina ďakujem za podporu🙂

elapp
3. okt 2012

@kkatka113 ja podobne, stale nejaky kopanec a stale niekde inde, no na ultrazvuku sa uz aj doktor bavi, ze maly aky artista

griska11
3. okt 2012

@elapp pekne sú aj dobrá cena za 5 ks 🙂

griska11
3. okt 2012

@zojaaa niečo co som len tak našla na webe: http://www.rodina.cz/clanek7655.htm

sophie32
3. okt 2012

Caute dievcata! Poradte prosim, mam dilemu, do ktorej porodnice v BA ist porodit dvojicky a ci mate nejakych dobrych lekarov 🙂 dakujem

elapp
3. okt 2012

@griska11 pekne su, len som chcela vediet, ci nemate niektora skusenost ake su na dotyk... toto este chyba internetu, ten 3D rozmer 🙂

gemina
3. okt 2012

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ci od 25 tt spite na boku. Lebo ja zacinam mat od tohto tyzdna pocit, ze pritlacim bud jedno alebo druhe, vzdy sa mi brucho riadne zdeformuje ked sa nasledne otocim na chrbat, su akoby ulozene na sebe a bojim sa, ze im mojimi polohami na boku ublizujem. Dakujem za radu🙂.

elapp
3. okt 2012

@gemina nemyslim., ze im ublizujes. na chrbte sa spat nema a na bruchu neda, tak vlastne vela inych moznosti ani nemas 🙂 este koniky dokazu spat po stojacky /vraj/ 🙂) ja spavam na boku - castejsie na lavom a podkladam si pod seba takeho velkeho plysoveho psa, nech brusko trosku odlahci ....

kkatka113
3. okt 2012

@gemina ja spim tiez len na boku, na chrbte by som ani nezaspala pod tou vahou brucha 😀

gemina
3. okt 2012

@elapp tak vdaka, hned mam lepsi pocit, lebo spanie len na chrbte bolo pre mna utrpenim. len potom pohlad na to zdeformovane brucho mi nahana strach. ale asi zbytocne stresujem.

eeska
3. okt 2012

@gemina spi tak, ako ti je najpohodlnejsie....lebo neskor to uz bude o drzku a budes stastna ked sa ti vôbec podari nejako sa ulozit...neboj, drobcom urcite neublizujes 🙂

elapp
3. okt 2012

@gemina @eeska jedno je iste, im sa v "bazene" spi urcite lepsie v akejkolvek polohe ako teraz tebe :D

dadanr
3. okt 2012

@angieska To vazne juj ja sa bojim!

dadanr
3. okt 2012

@eeska No nedal ma do nemocnici ale chcel. Musela som slubit, že budem ležať. Ale povedal, že keď sa začne otvárať už aj idem. Moja zlata ty sa drz. Neboj možno tá pustia domov.

kkatka113
3. okt 2012

Baby bola som dnes prvy krat v rizikovej poradni na kramaroch u doktora Planka. Bol velmi mily, ale vsetko pozeral len tak zbezne, ultrazvuk len tak pozrel a povedal ze hlavicky vyzeraju byt zhruba rovnako velke tak to vyzera fajn....ani nic nepomeral, krcok dobry.....som strasne rada ze vsetko ok ale tito nemocnicni doktori na vsetkych inych pindaju ale mne pride moja doktorka ovela poctivejsia a vsetko lepsie pozera.....lenze k nej uz idem zajtrapisledny raz a uz budem chodit len sem....no neviem, ako on je vraj odbornik na dvojicky tak ked povedal ze to vyzera fajn tak sa velmi tesim a asi o tak bude, ale asi som cakala ze baby aspon pomera a podobne... 🙂