Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

majka381
20. okt 2013

@anya27 ja s dvojkami vôbec. úplne bez problémov,doktor zo sona,kam som chodila na kontrolu ma posielal rodiž už mesiac pred,a potom sa vždy pýtal,že dokedy to chcem ešte vydržať.potom sa smial že ja by som aj dvojičky prenášala-prvého som mala až1 deň začiatku 43tt.-tiež sekcia. a čo sa brucha týka taksom bola ako velryba-som aj normalne silnejšej postavy, ale dvojkách mi rástlo len brucho,nikde inde som nepribrala a tom pribrala 32 kg. a to brucho tiež mohlo mať 150cm. držím palce na poradni.

kkatka113
20. okt 2013

@anya27 ahoj, ja mam jednovajecne dievcata, rodila som 36 + 6 planovanou sekciou, a sla som do nemocky tiez len den pred terminom.....nezavidim posledne tyzdne, mne skce netvrdlo brucho ani nic, ale nevedela som spat, popraskalo mi brucho, a sice som ho nemala take velke, uz som skratka nevladala, tak sa doktor zlutoval a naplanoval mi to tako tri tyzdne pred terminom porodu....a kocky mali 2530gr/46cm a 2040/43....drobatka ale boli uplne ok, kvoli mensej sme boli sice 12 dni v porodnici, ale su zdrave ako repy a onedlho budu mat rok 😉 drzim palce nech to ubehne 🙂

anya27
21. okt 2013

@majka381
@kkatka113 dakujem dievcata, ja si nemyslim, ze som nejaka precitlivena, ale uz naozaj nevladzem. Neviem spat v nijakej polohe, ani sediet ani nic. Ked zaspim, za hodinu musim na wc. Boli ma okolo pupka, svrbi ma brucho, strasne. Uz neviem co mam robit.

kkatka113
21. okt 2013

@anya27 verim ti, s dvojkami v bruchu je to fakt ku koncu utrpenie....postazuj sa kludne, vsak sa stazuju aj mamicky s jednym, ty mas dvojnasobny narok 🙂 si pamatam to spanie v noci.....na boku, ale vydrzala som tak len chvilku, lebo potom ma uz vsetko tlacilo....a to prevalenie sa na druhy bok bol des, strasne ma pri tom bolelo brucho, baby v nom protestovali, a dufala som ze uz bude rano...a v porodnici ked som uz cakala na ulavu (cisarsky), tak si pamatam ako som kvoli monitoru musela vyliezt na taku vysokansku postel, no to bolo strasneeee...vela takychto zazitkov v pamati....aj ked prve dni po porode brucho bolelo, bolo to pre mna nic oproti tom brusisku ku koncu....cize ja ta uplne chapem, ale este vydrrrz nech su drobci co najvacsi, s mojou dvojkilovou bola zo zaciatku celkom fuska, s dva a pol kilovou pohodka 😉

majka381
21. okt 2013

@anya27 fakt nie si precitlivená,to je úplne normálne,na to chodenie na wc si pamätám,tak ako píšeš-každú hodinu.neviem ako poradiť,len vydržať. na svrbenie bola rada na fotoblogoch v dvojičkovskom-nejaký krém,alebo také čosi.

anya27
21. okt 2013

@majka381
@kkatka113 dakujem velmi pekne 🙂, noci su naozaj moja nocna mora. Toto tehotenstvo je naozaj dost tazke. 🙂 ked si teraz spominam na prve dve tehotenstva tak to bola naozaj malina. Aj ked nemam nejake vyrazne zdravotne problemy teraz, tak zrejme uz aj vek robi svoje 🙂. V noci som bola rozhodnute, ze rano volam doktorovi, teraz sa mi to nezda take hrozne, az vecer znova. V stredu idem do poradne tak uvidime 🙂. Este raz dakujem za povzbudenie , velmi mi to pomohlo.

smuhyta
21. okt 2013

@anya27 neboj neprasknes,ja mam jednovajecne dievcatka boli v jednej placente a v jednom obale,,rodila som v 34+1 sekciou planovanou,nemala som dostatok plodovej vodya snury sa nam zamotavali kedze mali jeden obal -lakome sa tisli 😀 a mesiac pred porodom som lezala v nemocke aby som to natiahla co najviac (vsetko len koli tomu ze som mala malo vody),,infuzku som mala 24hod. denne a tabletky a injekcie,ale baby sa narodili zdravucke jedna 1485 a druha 1760g ziaden inkubator a po 10 dnoch sme boli doma s vahou 1700g ,,,a teraz budeme mat 3 mesiace a sme tuckovia bombicky 😀

anya27
21. okt 2013

@smuhyta ahoj 🙂 tvoj pribeh mam preluskany od zaciatku 🙂. Nasi chlapci maju tiez jednu placentu ale nastastie dva obaly. Aj ked potvrdili to az v stvrtom mesiaci, dovtedy boli vedene ako tvoje 🙂. Tato diskusia mi naozaj velmi vo vselicom pomohla, ja si vlastne myslim, ze este stale nie som brebrata z tohto dvojickovskeho soku 🙂. Najviac mi prekaza, ze sa mi pomaly ale isto ruca domacnost na hlavu. 🙂 nejako to musim vydrzat a potom popri detoch budem kmitat. 🙂 ja nezvyknem prispievat do takychto for, ale vcera to uz bolo na nevydrzanie. Do 30 tyzdna som vsetko vladala, ale odvtedy je to neskutocne. Takze dievcata este raz Vam vsetkym dakujem, ze sem prispievate, verte ze to pomaha mnohym maminam, aj ked sem neprispeju. Ale myslim si, ze my mame jedno prvenstvo 🙂 nase babatka budu asi prvi jednovajecni chlapci mulati v tejto nasej malej krajinke 🙂

anya27
21. okt 2013
dvojickovo
21. okt 2013

ahojte
ja som v 31 týždni, zatial to ujde,lekár mi vravel že mám výsledky tak dobré ako keby som ani tehotná nebola, každí mi vraví, že vyzerám ako keby som len jedno čakala, pritom deti maju svoju váhu
tak sa sama seba pýtam, že ako je o možné,? či to ešte len príde? myslím to zlé
ale ja som predtým aj vela športovala a od začiatku tehotenstva sa vela hýbem a dokonca aj teraz cvičím samozrejme len také lehké cvičenie
tak som zvedavá ako mi ubehnú posledné týždne?

smuhyta
21. okt 2013

@anya27 anoooooo mulati a odkial je polovicka??? to bude nadherne jojjjj na zozratie,,,,neboj domacnost bude stale na svojom mieste ta ti neujde hahaha a ver ze ta pockas kym si ju das do poriadku 😀 😀 😀 ,,,len si nerob velke plany co bude potom,,, az ked bude cas tak si povies tak dnes toto a nic viac 🙂 ,,,ja som sa dobre vyspala len v nemocke tam som si postel za noc polohovala 300 krat ale spala som,,,,a prebreta zo soku ja neviem ci som prebrata ,ale ja som isto obcas mimo prebalim jednu 2 krat,v noci vstanem ako strela mysliac si ze som jednu nenakrmila,alebo som ju nechala v obyvke a tak,,este sa nasmejes nadsebou ver mi,,,a my sme teraz prisli z nemocky boli sme na kontrole s hlavickou mali sme krvnu zrazeninu na lavej strane,ale uz je po 3 mesiackoch prec huraaa

kkatka113
21. okt 2013

@smuhyta ty mas este malinke dvojicky, tke moje su jz velke baby, o mesiac rok, ale muskm povedat ze aj ked ich netrapili ziadne koliky ani nkc podobne, prve tyzdne len spali, a od zaciatku spia celu noc, teda ked oli malinke s mlieckovymi prestavkami, idealne deticky ktore mi kazdy zavidi, cim dalej tym je to ovela lepsie, sice este nechldia, ale uz lozia a stavaju sa o nabytok po celom byte, ale su strasne zlateeee, vsetko ich bavi, vkuse sa rehocu.....no jedno babo si ani neviem predstavit, to mjsi byt aka nuda 😀

smuhyta
21. okt 2013

@kkatka113 mne sa tu prave predvadza slecna Estellka my totiz nemame radi ticho doma,lebo si myslia,ze su same a vykrikaju kym ma navidia herecky 😀 😀 ,,,ani ja si neviem predstavit mat jedno dieta,takto mame usmev dvojmo,sirenu tiez,miniem 450 plienok za mesiac,lebo sak my musime byt stale tip top,ked nie reklamuju 🙂

kkatka113
21. okt 2013

@smuhyta heh no jasne, o vydavkoch dvojmo nemusime hovorit 😀 super je ked mi uz teraz vsade lozia, ze sa vacsinou drzia pokope, tak mi napriklad vyhadzuju veci z policiek obe naraz a podobne, ale fajn je, ze uz maju par mesiacov svoju izbicku a kedze su dve tak aspon nema ani jedna z nich pocit ze je sama, a uplne im to takto vyhovuje, co je podla mna vyhoda 🙂

anya27
21. okt 2013

@dvojickovo ahoj 🙂 mne tiez nic nebolo, ale tym 30 tyzdnom sa mi zda vsetko vemi narocne, takato nemozna som naozaj len par dni 🙂, a dufam, ze bude lepsie a ze vydrzime co najdlhsie. Keby som vedela spat v noci, to by bolo labuzo, ale tie noci su strasne dlhe, potom som nervozna. A hlavne som strasne tazka, pribrala som doteraz asi 20 kg, a poriadne to citim.

Baby prosim vas, co ste jedli ked ste mali zapchu?

dvojickovo
21. okt 2013

@anya27
tak ja som doteraz pribrala 14 kg, ja som jedla tak ako pred tehotenstvom a noci mám také, že kedy ako ale v podstate ešte spím a aj doma porobím
uvidíme čo bude dalej ale drž sa aj ty

sonia1501
22. okt 2013

@anya27 ahoj, ja som bola tehotna s dvojkami, bolo to tazke, posledne 3 mesiace neskutocne, teraz som tehotna s jednym babom, to iste, necitim ziaden rozdiel medzi tehotenstvami, mozem trvdit, ze s jednym tie pohyby su ovela bolestivejsie, brucho ma tiez boli, hlavne jedna polka od pupka, ja som si myslela, ze s jednym babom to bude ooooovela jednoduchsie. Pripadam si posledne 2 mesiace, ze furt len fnukam okolo tehotenstva, stale si hovorim, ze uz budem ticho, ale co narobit, ked to vobec nie je lahke ked ta vsetko boli... a este mam 4 tyzdne pred sebou, nejak to musime zvladnut, sme zeny, sme silne, muzi by sa uz asi 10x opili z tych bolesti, my musime zatat zuby a vydrzat. Drzim ti palce

anya27
22. okt 2013

@sonia1501 , ahoj 🙂 ja som bola tehotna s prvymi dvoma detmi ked som mala 19 a 20 rokov, dcera sa narodila ked mal syn 14 mesiacov. Ale tie tehotenstva boli perfektne, alebo som na to zle uz zabudla 🙂. Teraz mam 37 rokov a pocitujem to ako ovela tazsie, bude to asi aj tym vekom. Drzim palceky, vydrz do konca 🙂

dvojickovo
22. okt 2013

plakat nám nepomôže

syabina
23. okt 2013

@anya27 ahoj chcem sa ta opitať ja cakam dve baby v jednei placente a dva obaly su teda jednovaječne ?,či ako 🙂dakujem

majka381
23. okt 2013

@syabina ahoj ja som si to pozerala minule v knihe,a všetko závisí od toho kedy sa vajíčko rozdelí,ak do troch dni po oplodnení tak majú všetko svoje-aj placentu aj obaly,ak medzi 3-7 dňom majú 1 placentu a dva obaly-vraj takýchto jednovačných je najviac. a ak sa rozdelia neskôr8-12 deň,tak majú len jednu placentu a jeden obal-tieto sú najvzácnejšie. takž asi tak.

anya27
23. okt 2013

@syabina ahoj, urcite cakas jednovajecne dievcatka. Pri dvojvajecnych ma kazde dieta svoju vlastnu placentu. 🙂

sophie32
27. okt 2013

Caute dievcata! V bazariku mam overaliky. Ak by ste mali niektora zaujem, tak sa ozvite...skoda to je vyhodit 🙂

silviatomas
29. okt 2013

@xevulax ako sa citis, je vsetko v poriadku? Tlak mas uz dobry? Ja sa zatial drzim na dobrych hladinach cukru, tak dufam, ze to vydrzi az do konca.

pacesa
3. nov 2013

ahojte dievcata, rada by som sa opytala (nie je to nic dolezite 🙂 ) ze ako je to na izbach pri dvojickach... donesu na izbu postielku navyse alebo budu obe dvojicky v jednej postielocke? ja budem v trencine...

majka381
4. nov 2013

@pacesa ja som rodila sice dávnejšie,ale dali ma dvojku izbu .chalani boli každý sám v postielke a ja sama na izbe. ale teraz neviem.keď mávajú vela rodičiek,ako to riešia.

pacesa
4. nov 2013

@majka381 dakujem 🙂

avana7
4. nov 2013

@pacesa Ja som rodila v septembri v TN a mala som každú v postieľke samostatne. Bola som na izbe sama, ale tiež neviem, keby bolo veľa rodičiek, či by mi tam niekoho nešupli. Ale mala som šťastie a tak sme boli na izbe len tri, ja a naše dve princezné 🙂

pacesa
4. nov 2013

@avana7 🙂 dakujem. bodaj by som bola aj ja sama na izbe, pri prvom som sa vobec nevyspala, mala som na izbe pani co rubala lesy celu noc ale neskutocne 🙂 tak ako ona chrapala by som nepovedala ani 2 metrovemu chlapovi 🙂 🙂

andreasiskova3
4. nov 2013

ahojte, tak sa k vám pridávam. Dnes mi potvrdili, že čakám dvojčatá. Neviem či jednovaječné alebo dvojvaječné. Ale asi dvojvaječné, lebo má každé svoj gestačný vak, či ako to je? Mám z toho hrôzu, je to tak nejak šok pre mňa. Potrebujem súrne počuť niečo hrozne maximálne pozitívne o dvojičkách 😀