Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dvojickovo
28. aug 2013

ja čakám chlapčeka a dievča
a kedže sú to moje prvé deti tak to bol šok keď som sa dozvedela, že budú dve
verím, že bude čo robiť, pomáha ti niekto?

dvojickovo
28. aug 2013

@klincek
ako ja som to nemyslela doslovne
mna už len šokovala tá správe, že budú dve, neprajem nikomu ten chaos v hlave aký som ja mala
nemám už ani svokrovcov, mama mi ešte robí, môžem sa spoliehať na muža ale aj ten musí chodiť do roboty
takže fakt to bude poriadna makačka a aj si to uvedomujem ale zas sa pokakat nemôžem
tebe má kto pomáhať?

klincek
28. aug 2013

@dvojickovo ved ja viem 😉
presne si pamatam, ako som sa citila ja, ked mi to dr povedal..revala som od radosti aj strachu, chaos v hlave neskutocny..a to som dvojicky chcela (aj ked na ne nebol dovod, ale proste sa podarili).
ja svokrovcov sice mam, ale prvy rok a pol akoby som ani nemala..moja mama stale robi, no ta pomahala, aj ked nie osobne, ale cely prvy rok mi varila. inak som bola sama. manzel bol doma prvych 10 dni, a potom to bolo na mne.
posledny polrok travime vikendy na striedacku u svokrovcov a mamy, tak som zase odbremenena od varenia (vacsinou), ale o nejakom oddychu sa inak neda hovorit, akurat ze baby sa pohraju s babkami, a vybehaju sa na dvore, takze nemusime byt cez vikend v meste. no moja mama ich este sama nestrazila (netrufa si) a svokra ich strazila asi trikrat na par hodin...maju dva roky. tolko k pomoci 😒

dvojickovo
28. aug 2013

@klincek
no práve, že ja som ani na také niečo ani nepomyslela, že budem mať dvojičky a nie som ani ten mamičkovský typ veľmi takže som zvedavá ako to bude vyzerať
v rodine nikto nikdy dvojičky nemal, takže je to pre každého úplne nové
ale prežili iný aj ja my to prežijeme, poznám babu čo má dvojičky dievčatá majú jeden rok a už čaká tretie
a rozmýšlala si už nad škôlkou?

dvojickovo
28. aug 2013

@klincek
i keď viem, že je to ešte skoro
a mohla by som sa ťa opýtať ako sa to dá zvládnuť finančne?

betina1984
28. aug 2013

@dvojickovo da, ale je to dost tazke... Zo zaciatku nas stali dvojicky cca 350-400 Eur mesacne, a to mali len to zakladne, v akciach, plienky, mlieko, kozmetika, kase, minimum oblecenia... Teraz je to uz lepsie. Neviem ako ste na tom financne, ci si potrpis na drahe veci, ale pri dvojke sa moc vyskakovat neda... Apropo, ak by si chcela, mam este posledny kocik na predaj...🙂

klincek
28. aug 2013

@dvojickovo asi sme podobne typy.. 😅
aj tu na stranke je dost mamiciek, co su na tom tak ako tvoja kamoska, a zvladaju. ale ja by som dalsie uz nezvladla..jednak po psychickej stranke, ale dost to suvisi aj s tvojou dalsou otazkou ohladne peniazkov. je to velmi narocne. len si vezmi, kolko veci treba pre babatko..a vsetko vynasob dvoma (az na par drobnosti ako vanicka ci prebalovak, ale tie velky rozdiel neurobia). oblecenie, neskor topanocky, skolka..ja som teraz babam nakupovala jesennu vybavu, zatial som na sume 300€, a este par drobnosti chyba..a znacky nekupujem, vacsinu tesco, HM, CA.
do jasli nam uz chodia, od roka..musela som sa vratit do prace, jednak kvoli peniazom, ale aj preto, ze mi doma prepinalo (naozaj na diagnozu, nerobim si srandu).

shania31
28. aug 2013

@klincek
@dvojickovo
Jasne, zvladnut sa da, musime 🙂 Je to narocne, hlavne prve tyzdne. Vlastne, ja stale chodim ako matoha nevyspata 😀
A financne, no je to narocnejsie, ja som ani dlho nekojila, cize aj dost mliecka musime kupovat, ale moje deti maju mnohe veci z druhej ruky, malo maju uplne novych veci. A zacinam uz prve veci aj ja predavat.
No kociky mame zatial 2- jeden dvojickovsky a jeden pre jedno babo (u nas bola nutnost mat 2).

dvojickovo
28. aug 2013

@betina1984
ja som si nikdy nepotrpela na značkové veci dá sa to časovo niejako rozdeliť ?
tiež by som sa čím skorej vrátila do práce ale to nebude možné minimálne 2-3 roky pokým nepôjdu do škôlky lebo nemám na koho ich nechať
aj teraz kupujem veci z bazáru
ináč okolo 650 eur nám vychádza v čistom už bez žiadnych výdavkov, to už pôjde len na deti a nám na stravu
tak uvidíme ako vyjdeme

dvojickovo
28. aug 2013

@betina1984
za kolko predávaš ten kočík?

dvojickovo
28. aug 2013

@klincek
ja si myslím že má to aj výhody mať dvojičky, lebo máš jedno tehotenstvo a más dve deti
a všetkým prechádzáš len raz aj keď dvojnásobne
ja budem mať párik, takže rodinku už budem mať len sa vyzbrojiť s nervami a silou ale čo neurobíme pre rodinu

betina1984
28. aug 2013

@dvojickovo 210 Eur aj s kuriérom. Je to dvojkombinácia - aj hlboké vaničky, aj športový kočík, takže nemusíš kupovať potom ďalší kočík, využiješ ho až určite do 2 rokov. Kukni mi v bazáriku, sú tam fotky. A ak by sa ti aj oblečko nejaké páčilo, mrkni... Ako myslíš časovo? Ako výchova? Či financie?

betina1984
28. aug 2013

@dvojickovo tu je link na bazárik na ten kočík...

https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky-potreb...

dvojickovo
28. aug 2013

@betina1984
tak teraz na zimu ešte kočík nepotrebujeme ale pozriem si tvoj bazárik ešte

dvojickovo
28. aug 2013

@betina1984
ja všetko to čo si napísala myslím ani si nevieš predstaviť ako mi mozog pracuje čo a ako mám urobiť aby dobre bolo

betina1984
28. aug 2013

@dvojickovo a v com ich chces vozit? Ja mala kocik hned od zaciatku, od troch tyzdnov sa v nom vozili...🙂

betina1984
28. aug 2013

@dvojickovo neboj, dostanes a do toho, len si vytvor od narodenia system, toto vtedy rob, toto potom, nauc ich rovnako spavat a podobne a bude to Ok, ved sa kludne pytaj, co potrebujes, rada poradim.

dvojickovo
28. aug 2013

@betina1984
no v zime ich aj tak nikde nosit nebudem, len ked k lekarovi a to vo vajíčku a šup hned do auta
a pekne dakujem za rady, budem sa pýtať,

avana7
29. aug 2013

čaute, čítala som si vaše komentáre a som zaskočená, ako píšete, že je to náročné. Ja nemám na očiach ružové okuliare, aj viem, že to nebude jednoduché, ale píšete tu, aké je to všetko strašné. Je pravda, že som večný optimista, tak chcem veriť tomu, že mať dvojičky je aj krásne. O tom tu nikto nepíše. To by som si rada prečítala, aké je to super, v čom je to dobré a tak. Neviem ešte do čoho idem, aj keď už máme jedného syna, ale teším sa a počítam aj s tým, že budem sa musieť viac obracať.

xevulax
29. aug 2013

Ahojte zienky. Chcem sa spýtať, som v 24tt a mávam bolesti v podbrusku, niekedy ako menstruacne, niekedy akoby má bolel vajecnik, prípadne ako sialena bolesť mechúra (neviem, či mi vtedy herečky netlacia na mechúr a tó má boli). Inak je všetko ok. Mali alebo máte tó niektorá? Pri malej som mala takéto bolesti tak po 30tt, ale zase mať v brusku dve detičky je tiež iné ako jedno.

06katka
29. aug 2013

@xevulax ...no ja byt tebou idem k lekarovi...pri dvojkach nikdy nevies....ale je dost mozne ze ti tam tlacia preto mas bolesti.Mna bolieval zase strasne pravy bok ...uz som myslela ze je to slepak aj lekar mi povedal ze ak to nejak neprejde alebo sa ta bolest bude zhorsovat posle ma do nemocnice.Nakoniec to po par dnoch preslo ale o nejaky cas zase zacalo...takze si myslim ze mi tam brobce tlacili....Tie bolesti v podbrusku som mala aj ja.....bolo to tym ze mi babule tlacili hlavickami a aj tym ze sa mi roztahovala maternica...ja som bola prvorodicka...tie bolesti som mavala skoro od zaciatku tehu....ale ako vravim ja by som sla radsej k lekarovi....za prehliadku nic nedas ...drzim paluchy...urcite bude dobre 🙂

xevulax
29. aug 2013

@06katka ahoj, dakujem za odpoveď 🙂 na poradňu idem v utorok, tak uvidím, že čo dr. Povie. Tie bolesti nie sú nejaké extrémne, len to cítim. Inak niečo podobne som mala aj skôr a bola som u dr. Pozeral načo som tam, že sa mi maternica iba rozťahuje. Tehu pri dvojkach je úplne iné ako pri jednom. Som zvedavá teda na utorok, čo doky povie, ak by náhodou bolo horšie zbehnem na pohotovosť. ja sa len modlim, aby babulky vydržali v brusku čím dlhšie. Inak na posledom sone boli obe dolu hlavičkami a nacapene na sebe 🙂

06katka
29. aug 2013

@xevulax no neviem ako casto chodis na poradnu ty ale ja som chodila kazde tri tyzdne a ked sa mi nieco nezdalo tak som vzdy sla aj skor a nik na mna nepozeral...skor som si ja pripadala ako debil ze tam stale chodim...ale nechcela som nic podcenit....ja som mala babulky skoro tiez stale otocene dole hlavickami....ku koncu tehu stale..a tie kopance pod rebra no des 🙂 ...myslim si ze ti oni tlacia preto mas tie bolesti...Ja som skoro stale lezala aj ked som nemusela ale pre istotu...nakoniec sa im ani vonku nechcelo ist...davali mi vyvolavacku dva dni za sebou a nic...ani kontrakcie len take ako ked idem mat menzes a ni som sa neotvarala...nakoniec som mala sekciu...myslim si ze keby mi porod neplanovali tak babule by si v brusku este polezali :D ....

xevulax
29. aug 2013

@06katka ja chodím každé 4 týždne, tak ako pri malej. Ale myslím, že už teraz začne intervaly pomaly skracovat. Už aj minulé vravel, že musíme bábätká viac sledovať koli transfuznemu syndrómu, ak by náhodou vznikol. Kedy si rodila? Myslím v kolkom týždni? Ja si už teraz pripadam ako pred pôrodom 🙂🙂 neviem sa dočkať, ked sa babulky narodia, hlavne donosene a zdravé, budem vtedy najstastnejsia. Aj ked s tromi malými deťmi tó bude zaberacka, ale tento strach o moje malé lásky je strašný. Inak ja by som bola u gyn. Kazdy tydpzden, bo stale niečo sa vyskytne. Minulý tyzden som myslela, že umriem od bolesti, ale potom som zistila, že som nebola na wc 3 dni. Vlastne som si ani neuvedomila, že s tým mám problém 🙂🙂 inak ty si rodila dvojky prirodzene? Mne dr. Hneď na začiatku vravel že pôjdeme sekciou. Resp. Pokúšala si sa rodiť prirodzene. Inak ja som pri malej bola na rizikovom, a skoro som prenášala. Ale porod v poho, otvorila som sa pri minimálnych bolestiach, najhoršie boli kontrakcie po infuzke s oxitocinom, ale dve hodky sa dali prežiť. No som zvedavá čo doky povie ten utorok, dúfam, že cicusky sa tam iba tlačia. Mne bolesť nevadí, pokiaľ viem, že sú v poho. Oddychovať sa snažím, ale mám doma ročnú dcérku a pri nej to ide veľmi ťažko.

06katka
29. aug 2013

@xevulax ..no tak to mas teda zaberak a ked sa babule narodia tak len budes mat :D .....my teraz s manzelom tiez rozmyslame nad dalsim babom, ale bojime sa...tak sme sa dohodli ze to nechame na zimu :D .....tja mam doma dvojky ktore maju rok aj 4m a neviem si predstavit ze dalsie babatko teraz....Mne od zaciatku doktorka vravela ze budem rodit sekciou ale ked som prisla do porodnice tak primar rozhodol ze budem rodit normalne...poviem ti ze vtedy mi inak ztuhla krv ...tak mi teda davali vyvolavacku dva dni....dva dni som od rana 7h do 16h nic nejedla ani nepila len lezala v porodnej izbe napojena na monitory a tiekla mi infuzka.Uz ked sa nic nedialo treti den tak mi poobede urobili sekciu...babule sa narodili v 37tt ale ako vravim keby ich nevybrali tak by si tam este asi aj polezkali.Ono to tak byva ze tvoj gyn.ti povie ze cisar ale prides do porodnice a ak nemas nijake komplikacie tak sa snazia vyvolat prirodzeny porod.....

avana7
29. aug 2013

@06katka Milo ma prekvapilo, že chcete mať ešte tretie dieťa, lebo v dnešnej dobe sa to málo vidí. A hlavne, keď majú najprv dvojičky, tak potom už nechcú ďalšie. Fandím Vám a držím palce. Inak každý hovorí, že prvý rok je najťažší, teraz keď už máš deti vo veku 1r a 4 m, tak už je to fajn?
No ja by som veľmi rada rodila prirodzene, tak uvidíme ako prídu na svet naše bábätká. A ako dlho si sa zotavovala po sekcii? Bolo potom náročné starať sa o deti? Koľko si kojila?

xevulax
29. aug 2013

@06katka no neviem si tó predstaviť, že nachystana na cisársky a dajú má normálne. Ja by som asi odmietla. Nie koli sebe, mne bolo lepšie rodiť prirodzene, aspoň čo som porovnala s babami po cisárskom, som v poho behala 2 hodky po pôrode a starala sa o malú. Ale vzhľadom na riziká pre deti normálne rodiť nechcem, aj ked má rozrezane brucho neláka. Inak máš jedno alebo dvojvajecne? My cakame jednovajecne. Som zvedavá ako bude. Inak mi vraveli, že u nás v pôrodnici dvojicky rodiť normálne nechcú ani ked sú dobre otocene, že robia vždy sekciu, tak neviem. Ja sa aj toho cisárskeho riadne bojim, asi viac ako normálneho. Nuž zaberak mám veru už aj teraz s malou, tá je strašne živá a vyžaduje stale pozornost. Ale chceli sme rychlo druhé, aby sa aj mala s kým hrať, má veľmi rada detičky ale staršie sa s ňou nechcú hrať, je predsa malička este a je mi tó veľakrát ľúto, že deti sa spolu hrajú a ona tam ostane sama a musí sa sama hrať až mi tó srdce neikedy trhá. Tak bude mať teda dve sestričky a mozu pekné spolu vyrastať. Aspoň nebudú mať medzi sebou veľký vekový rozdiel. Aj ked pre nás tó bude hlavne zo začiatku o hubu, ale musíme tó zvládnuť, nie je na výber. A poviem tí, mám strašne obavy ale zároveň sa neskutočne teším 🙂🙂

06katka
29. aug 2013

@avana7 ..ja by som chcela mat aj viac deti mozno ale bojim sa...uz mam po tridsiatke a ani to otehotnenie nebolo lahke...aj ked samotne tehu bolo v poho v celku.....a Dakujem ze nam fandis 🙂 ...ked som lezala v nemocnici boli tam tusim este dalsie tri mamicky co cakali dvojicky a kazda jedna mala rodit prirodzene len ja sekciou...jedna dokonca bola za primarom ze chce sekciu ale vysvetlil jej ake su pri takomto zakroku pre a proti a povedal ze ak bude moct tak bude rodit prirodzene..nepochodila teda u neho.Ja som nakoniec rodila v MT v celkovej anesteze....robili somnou okolo 14:45 a prebrala som sa vecer o siedmej na strasne bolesti...ale to hned ti nieco pichnu...potom som zase zaspala...na druhy den ma previezli jisky na normalnu izbu a v celku sa to dalo...brusko bolelo dost ale dalo sa to zvladnut ..sestricky stale chodili ci nechceme nieco od bolesti a tak ja uz som na treti den nechcela nic ...nebola to taka strasna bolest...ja som dokonca odmietla aj transfuziu krvy lebo som bola hrdinka 🙂 ale ked prisli za mnou dvaja lekary a povedali mi co sa moze stat tak som si dala napichnut hned dve :D..no ale aby som to zhrnula tak asi na druhy den som sa snazila uz sama chodit ci na WC alebo za drobcami...Ja som mala tu starostlivost trosku zo zavćiatku ulahcenu lebo jedno kuriatko som mala dlhsie v inkubatore ale ked uz boli obe...tak mi trvalo asi dva dni kym som si zorganizovala den.vzdy som ich a robim to aj doteraz davala rovnako spinkat a rovnako im davat papat....aby som si aj ja trosku oddychla.Kojila som zial iba jednu a aj to iba 2mesiace...nemala som mliecko ☹ ....ale teraz mi uz je sveta zit...spolu sa vyhraju posaskuju a tak....drzim palce,nech je uz porod aky chce len nech su drobce zdravucke 😉

06katka
29. aug 2013

@xevulax ...myslim si ze sa nemas coho bat...da sa to vydrzat...je sice neprijemne to cievkovanie a potom to odcievkovavanie ale to je len moment.....Ja by som asi zase radsej sla rodit cisarskym ...nemam sice s cim porovnat ale ked som videla jednu zienku ktoru mi dali na izbu a ktora rodila prirodzene...tak asi fakt radsej ten cisarsky.....no budete mat doma veselo...tri slecny :D ...my sme boli doma dve baby a jeden chalan...ale ocko sa vzdy smial ze nevie ci ho nezavru lebo ze ma doma Harem :D ...a potom sa este vecne stazoval ze zaraba furt len na vlozky :D .....A inak nebojis sa ze ti mala bude na dvojky ziarlit?

xevulax
29. aug 2013

@06katka ďakujem za povzbudenie. Tak ja som pri malej nemala ten porod taký hororovy aj ked med lízať tó nebolo ale po 2 povinných hodinách po pôrode hneď ako má dali na izbu som šla do sprchy, vybalila veci a chodila a chodila, aj ked má riadne tocilo, bola som slabá. Keby si vsak lahnem, asi sa nepostavim 🙂🙂 myslím, že mala bude na dvojicky ziaarlit, ale snáď už bude chápať, ked jej tó trošku vysvetlím a určite si s ňou urobím cez deň taký čas, kedy sa budem venovať iba jej, len kým si urobíme režim bude horšie, zladiť ich dokopy vsetky. Tak zvykne si. Budem ju zapájať o starostlivosť, podať plienocku a podobne, aby sa necítila odstrcena. Snáď sa nejak dáme rychlo dokopy. Mala je dosť náročná na starostlivosť a je dosť na mňa, tak snáď o tie 3 mesiace už bude trošku aj vyspelejsia nez teraz a už bude niektoré veci chápať, resp rozumieť ked jej niečo poviem. Zatiaľ nerozumie. Ale potom zase ked budú mať baby rok a viac už bude lepšie, spolu sa zahrajú. Inak nás táto tó bude mať zaujímavé 4 ženské doma 🙂h🙂hehehe