Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
22. apr 2009

tak trubicky uz mame doma, uz sa tesim na pouzitie 😀 😀 Tomi mal podvecer bolesti bruska, ale pomohlo mu pomasirovanie bruska a cvicenie s nozickami.
Jandura aj mna chceli poslat na amnio, ale ja som nesla prave z toho dovodu, ze je tam zvysene riziko potratu. A je mala pravdepodobnost, ze by obidve baba neboli v poriadku ....

pipka
22. apr 2009

jandura, citala som to, ale ona pise, ze potratila az 4tt po amnio, ja si myslim, ze samotna amnio u nej nebola pricina potratu, lebo vraj babatka mali nejaku vadu, tak asi by potratila aj tak...no tazko povedat 😒
toto je najhorsie...najprv sa rozhodnut a potom to cakanie na vysledok 🙄 ale jedno je iste, ak pojdes na amnio, tak po zakroku ABSOLUTNY klud aspon tyzden,a pri dvojkach obzvlast, ja som len lezala...max. cikat som isla 😉

jandura
22. apr 2009

Mauzi dakujem za radu,ved prave toho sa bojim.Teba posielali tiez koli tym tripl.testom ze ti vysli pozitivne?

jandura
22. apr 2009

pipka ved aj ja si myslim ze nemohla potratit koli amnio.Trosku si ma upokojila ale aj tak mam strach ale verim ze vsetko bude ok.

pipka
22. apr 2009

pozitivne myslenie je niekedy viac ako polovica uspechu 😉 budem siiilno drzat palceky , aby bolo vsetko v poriadku 😵

jandura
22. apr 2009

dakujem pipka si zlata

mauzos
22. apr 2009

ano Jandura, mala som hranicne vysledky z triple testu. Ale myslim ze vela tam zohral moj vek, kedze som uz mala 35. Myslim, ze aj Ty si po 35, ak dobre pamatam ... to velmi skresluje ten vysledok. A niekde som citala, ze triple test u dvojciat nie je vobec presny a neda sa neho spolahnut. Asi som Ti velmi nepomohla 😉

pipka
22. apr 2009

mauzi, jandura je sice po 35, ale vyzera na 20, tak aj testy by si to mali uvedomit a dobre dopadnut 😀 mlady duch je zaklad stastia a uspechu 😉

pipka
22. apr 2009

mauzi, ked budes zavadzat rurku do ritky, tak prosim opatrne, alebo v zastere...aby si nemusela svátečné šaty prať 😀 😀 😀

mauzos
22. apr 2009

pipka, Jandura nevyzera ani na 20. Podozrievam ju, ze tam dala fotku svojej dcery 😝 😝

dakujem za upozornenie, asi natiahnem na seba igelitovy prsiplast 😝 Ako hlboko to treba strcit? Nemam sajnu ☹

fedra
22. apr 2009

felon ... no tak to ti tu svokru zavidim. Ja som s nimi sama, manzel chodi domov tak okolo 17.00-18.00. Ked drobci zaspia cez den, tak ja beham po dome, aby sme nezahynuli v spine a varim ... a vecer som na umretie. A ked sa niektory krpec v noci o druhej rozhodne, ze spanok je ukonceny, tak mi je aj do placu ... ale rano ked sa zas usmievaju potvorky, tak je vsetko ruzovejsie 😵

pipka
22. apr 2009

mauzi, ja som strcila asi tak 2cm cca a ten gejzir si mala vidiet 😀 😀 ale predtym som jej ritku natrela tym kremikom, aby sa lepsie strkala, ale ona je taka makka, gumena, tak to nie je problem...ale pre moj lepsi pocit 😅 😵 ked som si predstavila, jak som dostavala klystír 😝 😀

pipka
22. apr 2009

fedri, chce to vydrzat tak pol roka, potom to uz bude fajn, uz budu mat rezim a ty si budes vegetit 🙂

jandura
23. apr 2009

Mauzi nie nedala som tam fotku svojej dcery,je to moja fotka s pred roka.Teraz uz nemam dlhe vlasy,ak chcete tak dam terajsiu.Inak dik za radu potesili ste ma vsetky lebo koli tej amnio uz nespim

kuspitka
23. apr 2009

Ahojte.fedra zlate mas male....su velmi pekne.
dufam,ze sa nam podari tiez donosit dvojicky do konca.tesim sa nane velmi...

anikar
23. apr 2009

ahojte maminy,chcem sa vas opytat v ktorom tyzdni ste porodili,lebo mna strasia ze v 38.tt by mali ist uz na svet a tym mojim drobcom je tam nejako dobre,v nemocnici ma zatial neprijali,ze ked nemam ziadne problemy nevidia dovod ma hospitalizovat.Neviete co je s Tvojkou,v pondelok mala ist do nemocnice uz lezat?

felon
23. apr 2009

fedri- mne musí niekto pomôcť, lebo ja mám na starosti veľký dom, pestujeme si veľkú záhradu v japonskom štýle a o tú sa treba starat, skleník plný zeleniny+ parenisko vonku, zvieratká atd. Svokra mi príde len pokočíkovať , čo by som najradšej robila sama, ale treba v nútri upratať, navariť, dať prať atď. Celý večer, v noci , doobeda som s nimi sama. Najhoršie je ,že v kočíku vždy jeden z nich plače a musí sa s nimi chodiť. 🙂 😵Veru, úsmev dieťatka zmaže všetku únavu. 😝 😉

felon
23. apr 2009

mauzos- problém s bruškom sme mali u oboch , ale u Natálky viac. Čítam, že tú rúrku už máš doma. Ja som konček namastila olivovým olejom a jednoducho vsunula do zadočku. Potom nasledovala kakacia katastrofa. Ale mala by si vidieť tú úľavu na tváričke. Bruško mastievam krémom pupík a dosť s nimi cvičím s nožičkami. Pred každým kúpaním sa s nimi hrám, mastím bruško, pasieme koníčky atď. Akým mliečkom ty kŕmiš, keď si musela meniť?Som rada, že sa ti naše detičky páčia. Aj tvoje sú prekrásne. 🙂 😵
anikar- ja som rodila v 38 tt a tiež sa ešte nebrali na svet. Ale ja som už s tým obrovským brušiskom nevládala ani chodiť, spať, proste nič. Veď mali váhy 3,50 kg a 3,20 kg , aké by mali keby ešte týždeň boli v brušku. Napriek veľkému brušku som nemala žiadne strie. 😵 😉

mauzos
23. apr 2009

felon dakujem za rady, aj nam vcera pomohlo ked som Tomimu pocvicila s nozickami, pekne si popukal 🙂 Papame Nutrilon, ale Tomimu som teraz zmenila na Nutrilon HA, lebo dost vrackal. Ten papali aj v nemocnici a nebol problem. Vracka aj teraz, ale uz o hodne menej. Mam podozrenie, ze tym ze je taky malicky, tak je pazravy a spapa asi viac ako znesie jeho male brusko.
Stale zasnem nad tymi vasimi vahami. Ja som tiez rodila v 39 tt a nase vahy sa nedaju porovnat. Inak mne sa tiez pocas tehu neurobili strie, ale urobili sa mi dve nad pupkom tyzden po porode 😀 😀 Normalne som nechapala 😝
Nechapem ako to vsetko zvladas. Ja som hotova len z opatery o malych a to mi vydatne pomaha drahy, ked je doma. A mam tu zatial mamu na varenie a domace prace. Za chvilu sa sice chysta prec, tak som zvedava, ako to budem zvladat.

mauzos
23. apr 2009

pred chvilou mi pisala Tvojka z nemocnice, ze jej vcera zas zvysili magnezko, dnes mala vysoky tlak. Monitor OK, termin zatial nevie. Zdravi celeho kona 😀

pipka
23. apr 2009

mauzi, pozdravujeme tvojku a drzime palce 😉

felon...uzasne, ze japonska zahrada, zelenina, zvieratka, dvojky, domacnost...fiiihaaa, druha martinka 😀 😀 😀
no u nas dnes nic nove, skeridlo sa skeri, dva zuby ceri 😀 a kade chodime, tade vykrikuje z kocika a kazdemu kyva 😵 😵 😵 a najma cernochom...sa idem pocikat od smiechu na nej...najprv kuka jak puk 😕 a ked na nu vyceria tie biele zubiska z tej ciernej pusy, tak sa zacne rehotat a len paa paa paa paaa a kyvoce tou rucinou.... 😀 no raz mi asi donesie nejakeho cernoska domov 😅 😀

mauzos
23. apr 2009

pipi 😀 ved cernosi su symposi 😀 😀 teda aspon niektori 😀
Presne to iste ma napadlo pri Felon, ze dalsia superzena. A Martinka to tu nejak flaka, mam taky dojem...

kada
23. apr 2009

cafte pipi pridala som nove foto 🙂

katka.ott
23. apr 2009

anikar, ja som rodila 38+6

inak baby, ahojte 🙂
male sa mi tuto noc budili kazde 3 hodiny a cez den odspali na 4 hodiny v kuse. samozrejme ze jedna musela vyvadzat, tentokrat to bolo Danielka.
a vcera som mala na obed rezance s makom, tak chuda Terezka si to odniesla aj za Danielku. mala brutalnu zapchu. tak pomohla rektalna rurka.

mauzos
23. apr 2009

Kati mne teraz Luky spinkal 5 a pol hodiny. Napapal sa a uz zase spinka 😀

pipka
23. apr 2009

ajooj kadus, idem kuk 😵

mauzi nestras 😅

pipka
23. apr 2009

jeeej, bonko uz je riadny chlap, fesacisko jeden 😎

pipka
24. apr 2009

Ajojtee, to tu dnes este nikto nebol? 😕 ☹

pipka
24. apr 2009

Martinka, ked kukam na tie fotky...ty si fakt multifunkčná 😀 😀 😀 kojit a strikovat 😀 😀 😀

ale ciapocka je naaadhernaaaa 🙂

martiina
24. apr 2009

ahojte,
no máte pravdu troška to tu teraz flákam, ale keď som sa tak zažrala do toho háčkovania a ešte som zas dva dni vypekala, lebo ideme dnes na víkend k babke na hody, tak aspoň zákusky donesiem 😀 a ešte mám zajtra aj narodeniny, posledný krát s dvaciatkou, tak preto
na hody chodíme od maličky každý rok, vždy v nedeľu je výstup na taký kopec, kde je kostolík sv. Juraja, tam býva omša a je tam kopec stánkov so samými dobrotami a všelijakými čačkami- mačkami.
felon, ozaj ty tam nechodíš? veď ty bývaš tiež blízko. Cez víkend sme v Nitrianskej Blatnici.
tu je ukážka ako sa dá kojenie využiť na háčkovanie 😀 a nová čiapočka
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...