Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

cherryl
16. máj 2012

@84matulik jooj pamatam si na casi ked som denno denne dochadzala za detmi 😀 hlavne poctivo odsavaj kazde 3hod cez den i v noci jedine odsatie co som vynechavala bolo ked som bola za detmi ale tam som ich aspon prikladala ,mne sa nepodarilo nabehnut potom na kojenie a stale som len odsavala a nakoniec som mlieko musela stopnut nakolko sa to uz nedalo zvladat v 4m ,dnes sa odporuca vinea pre obsah hroznoveho cukru +som si kupila cisty hroznovy cukor a rano pol litra caju na mlieko ,homeopatika som mala ucinok si myslim je pri nich viac psychologicky ako liecivy 😵

84matulik
16. máj 2012

@cherryl ahojky ďakujem krásne za rady🙂))))))) Ja som pila vineu na litre, už nemôžem...tak som si kúpila aj čistý hroznový cukor, teraz hipp čajík a ten obsahuje hlavne hroznový cukor a nejakú zmes bylín, takže super....Detičky sa narodili v 31 tt.....tak zo začiatku im stačilo moje mliečko...odsávam každé dve-tri hodiny, v noci nie ☹ a ráno dám mega dávku.....v nemocke mi hovorili nech nevstávam, aby som hlavne po tom všetkom oddychovala, že sa ešte navstávam až až....a hlavne nech to moc neriešim, aby som mlieko úplne nestratila....Vaše sa v ktorom týždni narodili? ako dlho boli v inkubátore?????

cherryl
16. máj 2012

@84matulik moji prisli v 33tt a v nemocke boli 28dni v inkubatore len 10 aj to bez pristrojov ciste len pre teplucko 😅 mna pekne nastartovalo to pravidelne vstavanie stale je to nic oproti tomu ked pridu domou deti 😅

84matulik
16. máj 2012

@cherryl hej, tak asi skúsim....zo začiatku som to tak robila, lebo som stále mala teploty, tak som sa sama od seba budila, na to že som bola celá mokrá.....A prečo museli ísť von skôr? naši sú v inkubátore od začiatku, dýchajú sami, teda malá od začiatku a Samkovi museli chvílu pomáhať....ale už je to lepšie....ja som mala preklampsiu.....v dosť zlom štádiu....tak sa to rýchlo zomlelo ☹

cherryl
16. máj 2012

@84matulik narodili sa skor lebo mi praskla voda po gynekologickom samozrejme odbornom vysetreni isli von z inkubatorov lebo to uz nepotrebovali aj tvoji budu coskoro lezat v postielkach 😵

84matulik
16. máj 2012

@cherryl čo? že spravili vyšetrnie a odtiekla ti voda? to sú "šikulkovia".....
No ja viem, že aspoň tých 1600g aby mali a potom môžu ísť von....tak už nech to je!! hih....

pistaciaa
17. máj 2012

Ahojte dievcata, cakam dvojicky som 13+1 a v noci som zacala krvacat, utekali sme na pohotovost, doktor vravel, ze vsetko v poriadku, ze mohla len prasknut cievka, rano som znovu spinila, tak som isla k svojmu lekarovi a ten mi nakazal absolutny kludovy rezim, lebo hrozi potrat, vraj sa tam vyvijaju este obaly a cievy musia prerast okolo celeho obalu, moc som tomu nerozumela, nemate s niecim podobnym skusenosti aj vy? Dost sa bojim, vraj si mam dat pozor aj aby som nedostala hnacku a ani zapchu, tak dufam, ze to cele dobre dopadne.

juliagregor
17. máj 2012

@pistaciaa neboj dopadne, mala som podobne...nasadili ascorutin a este nieco na ukludnenie svalstva, tyzden som polezala a bolo dobre 😉

jennys
17. máj 2012

Kočky ahojte, pripájam odkaz na podrobnejšie informácie o stretnutí dvojčiat:

http://www.dvojickovo.sk/index.php/informacie/1...

pistaciaa
18. máj 2012

@juliagregor Strasne sa bojim, lebo nekrvacam, ale obcas ked idem na malu mam take cierne na papieri a teraz ked som bolo na velkej tak pri tom zo mna vypadla taka cierna zrazenina, ale tiez bez krvi, no na vlozke nic nemavam, tak neviem.

silvinnka
18. máj 2012

@pistaciaa ahoj,neboj sa urcite to bude o.k akurat dodrziavaj maximaly kludovy rezim a mysli pozitivne 🙂 Ja som spinila od 5-8tt a potom som krvacala ako pri menstruacii, do 15 tt som si polezala na rizikovom s infuziami a krvacanie prestalo okolo 16 tt 🙂 drzim paste,nech vsetko dobre dopadne 🙂

pistaciaa
18. máj 2012

@silvinnka dakujem za povzbudenie, snazim sa mysliet pozitivne, len dnes ma ta cierna zrazenina dost vyplasila :(, akurat sa utesujem, ze zatial nemam ziadne bolesti a nie je tam cervena krv.

zabka299
18. máj 2012

@pistaciaa ahoj, ja som spinila a nespinila na striedacku od 13tt asi 5 tyzdnov, tiez som mala kludovy rezim a ascorutin a hlavne vela vody a vela zeleniny aby si nemala zapchu, nech sa ti zbytocne nezvysuje tlak v podbrusku nech tie cievky nepukaju 🙂 a hlavu hore stres urcite nepomaha

silvinnka
18. máj 2012

@pistaciaa mozno si mala len niejaky myom,ktory isiel prec 🙂 ak by si mala bolesti,chod radsej k dr. Pichnu Ti injekciu,nasadia lieky,popripade posli na chvilu lezat do nemocnice.Verim,ze si sa zlakla...poznam z vlastnych skusenosti,musis byt v klude,jo? Ja teraz opat lezim v nemocnici uz6ty tyzden a budem tu az do porodu.Vsetko sa da zvladnut,psychika je silna vec,netreba si pripustat nic negativne 🙂

pistaciaa
18. máj 2012

@zabka299 Ja som az doteraz nemala vobec ziadne problemy a v stredu som zacala 2 trimester a zacali aj problemy, kludovy rezim mam nasadeny aj nohy hore vylozene, jem dost ovocia, jogurty, zeleninu, doktor mi predpisal aj dake laxativum, lebo uzivam zelezo aby nebola zapcha, najhorsie je zvladnut ten stres, to sa mi zatial nedari, chvilku je dobre a zrazu zase cierne na papieri a zase stres :(

pistaciaa
18. máj 2012

@silvinnka no dufam, ze to co islo prec bola iba daka krvna zrazenina a tlakom sa vyplavila, lebo bola som vcera na 2 sonach a o ziadnom hematome nebola rec, vsetko bolo v poriadku, len mi cosi vravel o tych cievach, ze su pri krcku a ze musia prerast aj na druhu stranu gestacneho vaku a ze sa tam robia obaly, a ak by som nebola v klude mozeme o babatka prist, moc som tomu nerozumela a to mam vystudovnu biologiu 🙂. Lieky uz mam nasadene, vsak sa s manzelom smejeme, ze v tehotenstve ziadne lieky a o ja ich za den uzivam 12 :D, musim si napisat zoznam aby som na ziaden v ziadnu hodinu nezabudla :D. A zlakla som sa a stale sa strasne bojim, najtazsie z toho vsetkeho je dostat psychiku pod kontrolu a verit, ze vsetko dobre dopadne, MUSI! A preco lezis v nemocnici? No uz si to dobojovala do 32 tt, tak drzim palce aby si este aspon 3-4 vydrzala!

zabka299
18. máj 2012

@pistaciaa ja som tiez dovtedy nemala ziadny problem, ak neratam ranne nevolnosti 🙂 teda mala som malinky hematom, ale to by som nevedela keby som nepracovala v zdravotnictve a nemali sme v praci sono 🙂 a krvacanie zacalo prasknutim hematomu, za co som si mohla sama, lebo som v tom 13tt cely den lyzovala, a potom sa to spustilo, styri dni spinenie, tri dni klud a zas odznova... ale preslo a dufam ze aj u teba je to take prechodne, dodrzuj co lekari nakazali a vsetko bude ok 😉

pistaciaa
18. máj 2012

@zabka299 No ja som na PNke od zaciatku, ale skor to bolo preventivne, dokonca ani nevolnosti neboli 🙂, takze nic namahave nerobim uz od zaciatku max prechadzky, ale tak co ine ostava len vydrzat 🙂, ale dakujem za povzbudenie a aj tebe prajem aby vsetko islo ako ma 🙂.

zabka299
18. máj 2012

ja som sla na PNku az v 15tt, lebo ma nechceli v praci pustit, ale ked som uz stvrty krat spinila, som si povedala a dost a len som zavolala ze nepridem 😀 a prechadzky pomahaju, treba trosku kondiciu udrziavat nech vladzeme behat ked sa narodia 🙂

pistaciaa
18. máj 2012

@zabka299 hej vychadzky boli fajn, len ja mam momentalne nariadeny nemocnicny klud, takze len vycikat a umyt zuby :D, na poradnu idem az 11.6. dufam, ze dovtedy nescvoknem :D

luciaf13
19. máj 2012

ahojte maminy 🙂 len davam link https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2256718...

jankatinka
19. máj 2012

@84matulik , neboj, len odsávaj, aj mne sa narodili deťúrence predčasne, jedine ako som im mohla pomôcť je materské mlieko. odsávala som si každé tri hodiny aj v noci, a tak sa mi fajne pustilo, najprv toľko ako tebe, potom 100 ML, niekedy aj 200, neskôr. viem, že sú to nervy, keď sa brmbolčeky skôr narodia, ale neboj, všetko bude dobre, len odsávaj odsávaj, to je to najcennejšie pre tvoje deťúrence. viem čo hovorím, sama som to zažila. držím palce, veľa zdravia.

kvietocek7
19. máj 2012

ahojte mamicky dvojcatiek 🙂 viete mi poradit napr. @luciaf13 aky text radostnej spravy ze sa vam narodili twins ste posielali v sms? nejaky textik, napadik 🙂 vdaka

dana_l
20. máj 2012

@kvietocek7 http://www.alinka.sk/c/sms-ky-o-narodeni-dietat...
ale to su len pre jedno dieta, museli by sa upravit na dvojicky.
pre tych co rozumeju AJ by sa mohlo aj taketo:
Baby's Birth - Twins
1 Blessed with two little babies sweet as can be What cherished additions to our family! We are delighted to announce the birth of our twins
2 Double the diapers double the pins double the sleepers We've just had twins! We are all "two" happy to announce the arrival of
3 It's Twins! Two by two they came, different yet the same . . . It is with great joy that we announce the birth of our twins
4 Like two peas in a pod, two gifts from God
5 Twenty fingers, twenty toes plenty of work, heaven knows! Four little arms to hold tight Four little cheeks to kiss night-night! We are excited "two" announce
6 Twice as precious and twice as much fun we've been blessed two times, rather than one!
7 Twins are a gift from heaven above. Two by two, they come wrapped in love.
8 Two little darlings were delivered to us
9 Two sets of hands two sets of eyes! Twins are such a delightful surprise!
10 We are so blessed from heaven above, For God gave us twins and twice as much love.
11 We became an instant family of four when we welcomed our precious twins aboard!
12 What's cuter than one baby? A precious set of twins! With matching little outfits- And matchless little grins... With twice as many babies, How very busy we will be- Just think of all the loving They'll bring our family!

meusicka
20. máj 2012

ahojte maminky... chcem sa spytat kedy vasim dvojickam vychadzali prve zubky??? mne pri prvej dcerke az na 6 mesiacov, ale teraz mam pocit ze to bude mozno skor? 😕 je mozne ze kedze dvojicky skor dozrievaju tak aj zubky im idu skor??

juliagregor
20. máj 2012

@meusicka syn 10 mesiacov a dvojky 13 mesiacov, poctivo slintali pol roka 😀
kamaratkina dcera mala v 4 mesiacoch 4 zuby 🙂

betina1984
20. máj 2012

@meusicka neviem, moja prva dcera mala v troch mesiacoch uz dva zuby,krpci maju 5,5 mesiaca a zub ziadny...

dana_l
20. máj 2012

@meusicka individiualne - starsie dcery a syn prve zubky v 4.mesiaci, twin dcera len pred 2 tyzdnami, a to tiez slintala od 4 mesiaca

sisi79
20. máj 2012

@meusicka u nas jednemu vysli prve dva ked mal presne 7 mesiacov a dalsie dva az teraz o dva mesiace neskor a druhy nema este ani jeden zubok 🙂 a tiez mam pocit ze sa slinia a vsetko hryzu uz od 4 mesiacov

slivocka
20. máj 2012

@meusicka my este nemame ani jeden 🙂