Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

esgal
1. jún 2012

@luciaf13 🙂 jeeeeeeej no tak to mas teda zive doma 🙂 skusim teda Amelku udrzat dlhsie hore a pojdem spinkat az poobedny spanok 🙂 dakujeeeeeeeem moc za rady, ste zlate ze si najdete cas a napisete zufalej mamine dvojiciek 🙂 🙂 🙂

esgal
1. jún 2012

@klincek Co sa tyka vymeny mliecka tak sme skusali prejst na BEBU lebo mi ju odporucili ale teda vobec ziadna zmena. Myslis ze Sunar je lepsi?

esgal
1. jún 2012

@lauricka Chodia mi pomahat babky podla toho ako sa da, len ja by som potrebovala asi kazdy den doobeda pomoc, aby som stihala aj domacnost atd. Manzel je super, velmi mi pomaha ked pride ale v noci vstavame obidvaja lebo on uteka rychlo spravit mliecko a ja zatial utisujem maleho aby nezobudil malu placom. Takze asi musime oddelit spalne a vyriesi sa viac 🙂

lauricka
1. jún 2012

@esgal dvojicky sa vedia naucit spat pri sebe, aj pri placi, neboj sa, ze by tu druhu zobudil, u nas, ak fakt spi, tak proste spi aj pri placi, no ak sa, nahodou zobudi, no tak sa nakrmia obe a pojdu spat. Dokonca ich ja sama zobudim, aby som ich vybavila naraz, aspon budu mat rovnakejsi rezim, to mne vobec nevadi. Ak je muz taky super, ze urobi mliecko a vie aj nakrmit, prebalit urcite zvladne, tak by ste teoreticky mohli fungovat ako my, jeden ma "sichtu" a druhy spi a dalsiu noc opacne. Spi v inej miestnosti. Vacsinou sme do polnoci aj tak hore obaja, ale to je uz len nas blby zlozvyk. Den s dvojickami je narocny, urcite narocnejsi ako s jednym babom. Clovek je viac vycerpany a nemat moznost sa aspon kazdu druhu noc ako tak vyspat, tak uz som asi na psychiatrii.

lauricka
1. jún 2012

@esgal ani by som budit nemusela v podstate, keby islo o ten rovnaky rezim, staci prilozit flasku k ustam jemne a vacsinou zacnu pit aj v spanku, napije sa a spi dalej 😉, ak sa zobudi, tak zasa zaspi, to netrva dlho. Budia sa z hladu.

celiakia
1. jún 2012

@esgal Ahoj my spime oddelene uz od 4 mesiaca. Manzel spi s malym, a ja s malou. Rezim maju uplne spolocny, maly sice byva trochu unavenejsi, ale ,,trapim" ho az kym nejde spat aj mala. Rano vstavaju okolo 6, az 6,30 potom idu spat o 10, 30hod. Dalsie spanie je okolo 16,00. Vzdy medzi spankom je apon 3 hodinova pauza. Spime celu noc, a to uz od 8 mesiaca, Je velmi dobre ak pred vecernym spanim su hore tie 3 hodiny, vecer im dam vypit 210 ml mliecka a spia az do rana. pa, 🙂

klincek
1. jún 2012

@esgal s Bebou skusenost nemame, ale okamzite po prejdeni na Sunar sme si vsimli, ze ich viac zasytil. predtym dopili flasu a hucali od hladu-lenze viac sme im naraz nemohli dat, lebo hned vsetko vygrcali..ked dopili flasu Sunaru, uplne ina reakcia, boli spokojne, nesytene. a to mame poriadnych hladosov. a aj grcali ovela menej. a este S aj lepsie chuti, to sa s N neda porovnat 🙂

mikad
1. jún 2012

@esgal úplne súhlasím s dibik a celiakia ohľadom oddelených spální, aj nám to veľmi pomohlo, naspäť spolu spať som ich vrátila v 1,5 roku, celú noc sme prespali až po 2 roku, prajem ti veľa trpezlivosti

meusicka
1. jún 2012

@klincek
@esgal
ohladne sunaru .... moje male z toho boleli bruska, strasne ich nafukoval. presli sme na France Lait,,, ale pravdu povediac najradsej maju aj tak cicku 😝 a odkedy dostavaju cez den vyzivku a na vecer kasu tak si vystacia s mojim mliekom a flasku mi obe odmietaju...no neviem ako bude ked uz toho mliecka fakt bude malo pre dve hladosky.

lauricka
1. jún 2012

@slivocka @hiva povinnost prepravovat babo v aute v autosedacke je dana zakonom a prepravovat ho inak je nezodpovedne, tam vobec nie je o com diskutovat, ak by ta zastavila policia, je to na pokutu, ale to je nic oproti bezpecnosti dietata

lauricka
1. jún 2012

@hural ak mas susicku, tak latkovanie s dvojickami nie je ziadna robota, uplna pohoda, bez susicky si musis dako zmanazovat to susenie, aby sa to stihalo vysusit, kym budes potrebovat alebo ich mat viac tych plienok, neviem, nastastie to nemusim riesit, ale je tu na to osobitna tema, kde ti urcite poradia

lauricka
1. jún 2012

@zuzancek22 ahoj, porod mi vyvolali, aj vodu prepichli, nieco sa uz dolu dialo, doktor tak usudil, ja nie som doktor, tak neviem, ci bolo fakt treba, ci nie, verila som jemu, no nemala som kontrakcie, tie sa rozbehnu v takom pripade po prepichnuti vody. Urobili mi predtym sono, kde im odhadli o dost vacsie vahy, takze sme cakali vacsie deti, no, boli mali. Rodila som cca v 36tt prirodzene. Nemala som velmi velke brucho, uz tam boli velmi natlaceni, chlapcek mal aj zmackanu hlavicku, dodnes ju ma taku krivu. Rodil sa prvy a islo to tazko s nim. Dievcatko islo druhe ovela lahsie, tam neboli problemy. Syncek mal 2490g a 46 cm a dcerka 2200 a 45 cm. Lezala som uz nejaku dobu v nemocnici na rizikovom, takze som si len presla na ine poschodie na porodnicu, este som sa naobedovala, lebo som netusila, ze o chvilu pojdem dolu 😒. S pripravou, vsetkym okolo a samotnym porodom to vsetko trvalo do vecera, deti sa narodili cca o 19:15 so 7 minutovym rozdielom. Pocas celeho porodu som bola napojena na monitor. Potom boli deti este 2 dni v inkubatore, ale len sa vyhrievali a dostali nejake ziviny cez infuziu, dychali same. Akurat im tam dali hned flasky a s kojenim sme sa nerozbehli, boli slabi, ja prvorodicka, houby som vedela a v nemocnici velmi zla podpora, skor na skodu, ako na pomoc. Neviem, co by ta este zaujimalo 😉

klincek
1. jún 2012

@meusicka @esgal to bude individualne, kazdemu ai Sunar urcite dobre nerobi. ja mam dobru skusenost, preto odporucam. a viem, ze aj pediatri vacsinou nemaju nic proti..asi je to ine, ak maju drobci aj materske mliecko, to bohuzial u nas nebolo, tak nemali s cim porovnavat 😉
my sme na veceru podla rady lekarky tiez skusili kasu, ale sme presne ten pripad, kedy kasa bola viac na skodu nez na uzitok. kazde dve hod sa budili a dopijali mlieko, lebo im chybalo, tak sme to vzdali. davame len mlieko, v dost velkom mnostve, ale oni ho proste asi potebuju, tak neriesime. pri tom, kolko cez den vrestia, som rada, ze aspon v noci uz je relativne klud, inak by som fakt scvokla ☹ .

dana_l
1. jún 2012

@esgal ani moje nie su casovo zosuladene. cez den jeden zaspi a druhy bude hore. ani kocikanie nepomoze. ak nechce spat tak nebude a ked je unavene tak zaspi aj posediacky. my este stale kojime takze ani v noci nemozem nikoho pytat o pomoc. nasa mala tiez pyta menej v noci ako maly. a tak som hore aj 5-6x za noc (pocitam po polnoci, do polnoci su vacsinou obe ticho). vidim ze baby pisu musis, musis, musis. NEMUSIS. je to sice narocne ale este stale mas pomoc. ja som na ne sama, ani mm nepomoze lebo je od rana do po polnoci v praci. a si poviem, zvladnem, i ked malo spim. keby si ich mala po sebe - po jednom tak by si ich akceptovala tak ako su, teraz ich chces zmenit. oni si najdu svoj system a bude jednoduchsie.
necitaj knizky, hlavne ak rady v nich su nechaj dieta vyplakat - vykricat - kym same nezaspi. NIKDY by som toto mojmu dietatu neurobila. nech si pisu a povedia kto chce co chce, to nie je podla mna metoda nieco dieta naucit.
ale kazdy si vychovavame svoje dieta po svojom, takze zalezi len na tebe ako ich "prinutis" byt "rovnake".

esgal
2. jún 2012

@celiakia Tak to mas super, ja nasich tiez ukladam najskor za 3hodiny, nikdy skor a aj tak neprespia celu noc. Mala obcas ano ale maly teda vobec. A to skusame davat aj kasu aby boli viac zasytení no neosvedcilo sa ☹ dakujem za tvoju skusenost 🙂

esgal
2. jún 2012

@mikad Dakujem moc a aj za tvoju skusenost, moc si to vazim 🙂 pa

esgal
2. jún 2012

@dana_l Ved toto som si stale hovorila ze ked su kazdy iny tak ich nemozem prerobit nie? Preto som ich nechala spat tak ako potrebovali atd, len teda je to strasne narocne a niekedy som uz naozaj na "prasky " ☹ Ale teda snad to coskoro prejde. Napr tuto noc bol maly skoro 1,5hore lebo nevedel zaspat ked sa zobudil o 1hod a t preto podla mna lebo cez den spal 2krat po 2,5hodine co som bola v soku ze tak dlho spi, ako kebz si rezim otocil. Tak asi ho uz tak dlho cez den nenecham spinkat. aspon ten poobedny spanok. Dakujem velmi pekne za tvoj nazor a skusenost 🙂 prajem vela zdravicka...

slivocka
2. jún 2012

@lauricka nastastie sa nic nestalo, ja by som ich do autosedacky nedala 🙂

lauricka
2. jún 2012

@slivocka tak bud rada, ze sa nic nestalo, dufam, ze maminiek tohto nazoru je co najmenej, nic v zlom, ja viem, ze vela ludi berie tieto veci velmi lahkovazne, aj ked, tazko pochopit, viem, ze to tak je, kazdy ma pravo robit si ako chce, len nie vzdy rad nesie aj nasledky

slivocka
2. jún 2012

@lauricka ved ja viem ze to nemyslis v zlom, ale ja to zase neberiem vsetko tak vazne, ved niekedy neboli ani autosedacky a deti sa nosili v autach na rukach z porodnice. co sa ma stat sa stane, a 5 minut z nemocnice sme zvladli. ale nech si kazdy robi ako chce, ja robim podla seba a podla vlastneho uvazenia, a aj keby som mala dostat 100 pokut i tak by som ich odniesla vo vanicke.

lauricka
2. jún 2012

@slivocka na to sa neda uz nic povedat, ja to nechapem, vobec. Ano, su vanicky na prevoz, su tam pasy na zapasanie dietatka, plus sa vanicka zapase cela pasom od sedadla, su take len niektore, len tak je to mozne. Nemusite ani vy pochybit, staci, ked do teba niekto vpali a mas dieta na prednom skle ako muchu..... 😒 napriklad a podobne, nechtiac si predstavit. Nieco netreba brat vazne, ale zrovna toto tam nepatri. Ale to nebudeme rozoberat. Mas pravdu, kazdy nech si robi podla seba.

sloto
3. jún 2012

ahojte, chcem sa opýtať, tie čo ste tehu s dvojkami... cítite kopať obidve dvojičky naraz? lebo ja mám pocit, že furt cítim len jedno, stále kopanie na pravej strane. na poslednej kontrole čo bolo pred dvomi týždňami som ich mala uložené priečne, akoby v polohe 69, všetko bolo v poriadku, len tie pohyby ma zaujímajú....

zabka299
3. jún 2012

@sloto ja ich mam ulozenych jedneho nozickami dole a druheho tak viac menej priecne a tiez kopance citim len na jednej strane brucha a zospodu len taky tlak lebo je medzi panvovymi kostami, ale na druhej ma maly chrbatik tak ho tam ani nemozem citit 🙂

brita
3. jún 2012

@sloto Ahoj, ja ich mam stale ulozene tiez ako 69, jedno ma hlavicku hore a jedno dole a su k sebe otoceni akoby tvarickami. Chlapceka mam vpravo, toho citim viac, viac kope, on je ale aj o 6 dni vacsi. Dievcatko mam vlavo, to citim hlavne, ako mi kope do mechura, lebo nozicky ma vlavo dole. Ale dievcatko je kludnejsie, chlapcek bude certik. No a niekedy mi sramotia obaja, lebo pod pupkom citim z kazdej strany ako sa tam hmyria, ale to len obcas, tak to asi robia rucickami. 😉

sloto
3. jún 2012

@brita ano tak to mám aj ja 🙂 napravo bábätko je o 4 dni väčšie, a veru viac kopká.... aj na ultrazvuku bolo toto dievčatko vždy aktívnejšie 🙂 druhé cítim tiež akoby do mechúra, alebo len taký tlak tam dole...

dibik
3. jún 2012

@lauricka inak nasim pomohli len oddelene spalne 🙂... najprv sa vobec nebudili navzajom, mohla jedna revat kolko chcela a druha spala. prislo to zo dna na den... a nebudili sa len na krmenie. proste mala jedna nekludny spanok, plackala, nechcela spat a druha by aj spala, ale nedalo sa jej, tak potom bola este nervoznejsia ako ta prva. ako sme ich oddelili, tak spime relativne dobre a vacsinou sa budia len na krmenie, alebo na dudlik 🙂. vsetky dvojky su ine, neda sa to velmi porovnavat. niekomu pomozu oddelene spalne, niekto nad tym ani nemusi uvazovat... niektore dvojky spia odmalicka super, ine (ako nase) zvadzaju so spankom neustaly boj.

jankatinka
3. jún 2012

dievčatá, po pôrode mi ostali na bruchu, keď lepšie pomaciam 🙂 drobnučké uzlinky, je to normálne?

angieska
3. jún 2012

@sloto moje tiež necítim rovnako, raz je aktívna jedna, potom druhá 🙂 ale celkovo je tá naľavo aktívnejšia - aj na ultrazvuku, ale tak je aj o 5 dní väčšia, takže frajeruje pred sestrou 🙂

hural
3. jún 2012

@sloto na poslednej kontrole pre dvomi tyzdnami bolo dievcatko pozdlzne hlavickou hore a chlapcek priecne. Kopanie citim vacsinou vo vecernych hodinach medzi siedmou a deviatou hodinou, alebo ked sedim za stolom a po nieco sa natahujem, asi ich vtedy tlacim a nemaju to radi. Pohyby citim vacsinou okolo pupka, ale neviem definovat, ktore babatko to je... myslim pozitivne, ze su obe ok....

hural
3. jún 2012

@lauricka no susicku veru nemam, vsak vyskusame a uvidime ako to budeme zvladat.Viem, ze tu je aj samostatna tema o latkovani, len som chcela vediet, ci sa to da zmaknut aj s dvojickami.....ale je to urcite individualne, zalezi ake su babatka, ci je na ne mamina sama atd.....