Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

cavik
23. okt 2011

@lauricka ...ja som tiež z dvojčiat a keďže už mám nejaký ten rôčik, a UTZ vtedy neboli, pri pôrode nikto nevedel, že sa narodia dvojičky. Moja mamka porodila sestru a potom nejaká sestrička zahlásila, že p. dr. ešte jedno bábetko je v bruchu, tak som išla o 10 min. von aj ja, bola som trochu pridusená, po riti ma asi capli viackrát, ale rozchodila som to, bez následkov ( aspoň teda dúfam 😀 ).....u Teba vedia, že musia porodiť dve dieťatka, určite si Ťa postrážia a ak by sa im niečo nezdalo, zasiahnu. Ja som ešte nepočula, že jedno by mali rodiť tak,druhé inak, mi to príde divné, tak hádam sa dobre rozhodnú ...držím prsty. 🙂

lauricka
23. okt 2011

@betina1984 no, to je klasika, co porodnik, to nazor.

lauricka
23. okt 2011

@cavik ja som o tom citala v knihe Otazky rodiciek a verim tomu, ze to moze byt

juliagregor
23. okt 2011

@lauricka dobre si čítala, stava so to...hlavne, ked to dlho trvá, a druhe babo ma slabšie ozvy...

@cavik tak ty si z dvojičiek? to je užasné... 🙂 aj moja kolegyna mala pre 30 rokmi dvojky, zistili to pri porode a jej muž prišiel domov po 4 štyroch 😀 , najprv nechápal ked mu v porodnici vraveli, že máte dceru a potom zase druha sestra no máte syna ... 🙂 🙂 🙂 sme sa narehotali, ked nám to vravela...

ale je aj druha pravda, že bola velmi vysoká umrtnosť dvojčiat ... 😢

matelko1
23. okt 2011

@anickao blahozelam ku dievcatkam....a vahy na ten tt ste mali super...drzte sa.... 🙂

matelko1
23. okt 2011

@cavik citam ze si z dvojciat....ja tiez 🙂 a tiez mam uz nejaky ten rocik.....si z jednovajec.dvojciat?

mamoka4
23. okt 2011

@anickao Gratulujem ku dievčatkám, mali pekné váhy. 😉 Kojenie je na začiatku veľký stres, a to moje dvojky boli už moje tretie dieťa. Ak môžem poradiť, na zvýšenie produkcie pi veľmi vela tekutín, mne pomáhali čaje na kojenie aj 2 l za 1 den, skús prvé týž. čo najmenej s malými chodiť von, nevozývaj navštevy, lebo toto všetko ti uberá na energii a venuj sa len a len kojeniu a ked spia male, lahni si aj ty...aj ked más neporiadok doma...
Porad sa s deckou lekarkou co odporuca v akých intervaloch dávať malým papať, na začiatku si skus odstriekať a potom im davaj tvoje mliecko do pusinky striekackou, aby sa napapali a neunavili...a umele mliecko ber ako poslednú alternatívu....a ak ti náhodou kojenie nevyjde, neboj sklamaná....bud aj tak ta naj mamina. 😉

cavik
23. okt 2011

@matelko1 ...nie, my sme dvojvaječné 🙂 ...máme spoločné črty, výšku, váhu cca, ale nepodobáme sa

@juliagregor ...teraz, ak niekomu poviem,že čakáme dvojky, tak si myslia, že to je o génoch...a ja im to nevyhováram, nie každý musí vedieť, čo námahy nás to stalo 😉 ...a my sme sa narodili aj dosť veľké, 3300 a 2600 g v 38 tt......len mama nemala nijako zvlášť veľké brucho ani váhu, ani sa im ani neprisnilo

@lauricka ....ja som Ti to nechcela vyhovárať, mne to len prišlo divné, ale verím Ti 🙂 🙂 .......tak, ako píšem, hlavne nech sa dobre rozhodnú

cavik
23. okt 2011

Ešte mi napadlo.....nemali ste, alebo nemávate strach, že čo všetko sa môže stať pri pôrode alebo ešte ped pôrodom ?
Ja si koľkokrát poviem, že čo ak ....a pod., potom si vynadám, že pozitívne myslenie je základom...ale aj tak.... ak mi deti v bruchu vyvádzajú, mám strach, ak mi hemat. povie, že krv je zase na nič, hneď mi napadne, či sa mojou hustou krvou dostane deťom dosť výživy a pod....

lauricka
23. okt 2011

@juliagregor vobec sa nedivim, ze bola vysoka umrtnost, ved vtedy toho moc vnutri nevideli a malo dvojciat sa rodi v pohode prirodzene. Navyse, ta starostlivost potom...Ked to zistili pri porode a boli zle natocene, co uz tam narobili, nic moc. Moja znama sa dozvedela, ze caka dvojcata v tej dobe v siedmom mesiaci a ako tak citam, co pisete, tak mala este stastie. Ved na UZV vtedy nevideli nic, len par svetelnych bodov, ktore uz dnesni lekari by ani nevedli rozlustit. Mozeme byt rady, ze dnes je to aspon na takej urovni, na akej to je.

lauricka
23. okt 2011

@cavik ja myslim, ze to su bezne stavy zien pred porodom...mna uz tiez to chyta

lauricka
23. okt 2011

@cavik Ty si z dvojiciek a cakas dvojicky? aha, to je dobre 🙂 . My sme obgeneracia. Babka mala surodencov dvojky a teraz sme boli dve v druhej generacii, co sme cakali dvojky. Akurat ta druha v piatom mesiaci potratila ☹ . Tak som ostala sama a dufam, ze aspon tieto budu OK. Ale ja si myslim, ze v dnesnej dobe si ludia skor myslia, ze dvojky su z umeleho oplodnenia, navyse, ked mam uz 31 rokov a doteraz som nemala deti. Aj sa ma to pytaju niekedy.

cavik
23. okt 2011

@lauricka ...áno, bežné, len keď som čakala syna, tak som sa bála, či sa o neho budem vedieť postarať, čo budem robiť keď bude celú nco nariekať a pod.
Ja z pôrodu ako takého strach nemám, ja sa bojím, keďže sú dnu dvojky, že či mi naozaj bude treba po pôrode dvojíčkový kočiarik, či nebude jedno, viac utláčané, postihnuté...a podobné kraviny...hneď sa ich snažím vyhnať z hlavy von, ale niekedy to nejde. 😠
a áno, som z dvojok a čakám dvojky ( ale laici nevedia, že sa to dedí ob generáciu, tak sa im to nesnažím vyvrátiť 🙂 )

cavik
23. okt 2011

@lauricka ....ja tie moje v bruchu mám z umelého 😉

lauricka
23. okt 2011

@cavik ja mam take strachy tiez, bojim sa o ne velmi, podvedome som nervozna, aj ked sa snazim fakt byt v klidku a pohode, podvedomie nepusti a okusujem si pusu az ma stipe a boli az do krvi.

lauricka
23. okt 2011

@cavik super, ze sa podarilo 🙂

usjak
23. okt 2011

@lauricka @cavik hlavne treba pozitivne mysliet, nemyslite na zle veci.. mna sa tiez vsetci pytaju ci mame v rodine.. mame ale vzdialenej, moja prebabka mala dvojicky 🙂 teda moja babka mala bratov dvojicky, no neviem ci to nejako generacne suvisi, vravi sa ze sa dedia obgeneraciu, ale su vynimky, ak mozem prezradit, aj dibik je z dvojiciek a ma dvojicky..
inac ta moja prababka sa za slobodna volala tak ako ja teraz ked som sa vydala, aj krstne mena aj priezviska mame rovnake.. a dvojicky rodila v novembri, tak cakam ci to nebude aj ten isty den ako ona 🙂 len o niekolko desatroci neskor

lauricka
23. okt 2011

@usjak tak isto, moja babka mala surodencov dvojky. Inak, ja som blizenec, ktori su zobrazovani ako dvojicky a muz je Tomas, co znamena dvojca 😀 . To uz nemohlo inak dopadnut. Ale mozno k tomu u mna dopomohol drilling vajecnikov, tazko povedat. Aj po drillingu to lekari povazuju za spontanne otehotnenie.

usjak
23. okt 2011

@lauricka moj muz je zase blizenec 🙂 tomas znamena dvojca? to som nevedela.. na sa podarilo tiez prirodzene, ale par mesiacov po predchadzajucom potrate, tak mozno aj to dopomohlo, vravi sa ze vtedy je maternica pohnojena a dalsie otehotnenie je jednoduchsie.. no ktovie ale to je jedno, hlavne ze sa tesime 🙂

parvitas
23. okt 2011

jeeeej, super, ze ste nacali tuto temu, dievcence -. to su mi nove veci, co tu hovorite, o tej obgenracii som vobec nevedela!! vdaka za info. 😉
inak, som teda asi z vas vynimka 🙂 lebo v rodine dvojicky nemame, aspon pokial sa mi podarilo vypatrat, lebo pocas 2.svetovej vojny sa zopar ludi (zien) z maminkinej strany stratilo bez stopy (ani babka o nich nic nevedela), to by som musela popreliezat archivy asi. ale o dvojickach nevravel nikto z pribuznych nic... a inak, ani sme ziadne hormony nebrali, ani umele oplodnenie neskusali, proste sa to pritrafilo... neviem, ci za to moze to, ze som bola pribrata... lebo ani vek nemam od vas odlisny velmi (29)

lauricka
23. okt 2011

@usjak znama mala dvojky po dvoch predoslych potratoch. Ale tiez ich maju aj v rodine.

usjak
23. okt 2011

@parvitas no niekto musi zacat 🙂

betina1984
24. okt 2011

@lauricka ja som tiež blíženec...🙂. Asi to máme súdené...🙂. Tiež nemáme v rodine dvojčatá. Ale nám sa podarili po braní hormónov...🙂

dibik
24. okt 2011

tak my uz sme konecne doma 😀. babiky sa narodili 18.10.2011, dva dni pred planovanym terminom. nakoniec isli von cisarskym a mali krasne miery - Laura, 50 cm, 3050 g, Lujza, 49 cm, 2800 g... zatial robia maminke radost, uvidime, ci im to vydrzi 😀.

dibik
24. okt 2011

@cavik to ako keby som o mne a o segre citala... tiez som z dvojciat a tiez to zistili az pri porode a aj to dost komicky, pretoze si mysleli, ze mamina bude mat jedno velke dieta a ono tam boli dve....

mamoka4
24. okt 2011

@dibik GRATULUJEM!!! 😉 Krásne váhy majú dievčatká....prajeme veľa veľa radosti, prespaných nocí a veľa veľa mliečka. Už sa na Teba myslela.

lucia.kl
24. okt 2011

@dibik moc gratulujem k dievčatkám a prajem vela radostných dní 🙂 a rýchle zotavenie po pôrode samozrejme...

cavik
25. okt 2011

@dibik .....gratulujem, naozaj krásne miery....prajem hlavne veľa zdravia 🙂 🙂

betina1984
25. okt 2011

@dibik jej, gratulujem, aj ja chcem také "veľké" bábätká...🙂

zuzika30
25. okt 2011

@dibik gratulujem, dievcence maju krasne vahy, vsetko naj.... zelame ,dufam ze aj mamina sa citi dobre 🙂