Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bisy
9. nov 2010

@luciaf13 to ste mali peknu dlzku, dufam, ze aj my budeme mat 🙂 Nepotrebujem nove oblecko, pre maleho uz mam par kuskov, no este pre princeznu, to neviem nejako zohnat...

matelko1
9. nov 2010

@janette77 tak hadam ked pojdete cez tyzden,tak este budu mat ten kociarik,cena bola fakt dobra...

@bisy ja som mala zopar oblec.c.46-50,ale to boli len kosielky a body,inac potom vsetko ostatne od c.56.pouzivala som perinku,takze vela tych malych c.ti nebude treba.
chlapci mali 47 a 49cm.

bisy
9. nov 2010

@lenkamt Dakujem

adra22
9. nov 2010

Baby to aj vás tak neuveriteľne bolia bedrové kĺby? Cez deň v pohode ale v noci to je hrozné sa mi ani spať nedá v kuse sa prehadzujem z boka na bok., čo ma tie klby bolia.

bisy
9. nov 2010

@adra22 Ahoj,mna v poslednej dobe zacal boliet lavy bedrovy klb. Niekedy ani neviem rano vstat z postele

janette77
9. nov 2010

@matelko1 uvidime, ako dopadneme. Trosku mam hlavu v smutku, lebo mangel im pisal mail, ze dnes nam to nevyslo, ci by nam mohli kocik rezervovat, ze by sme sa do konca tyzdna (najneskor v sobotu) pon zastavili, no uz sa neozvali. Pricom predchadzajuca komunikacia bola culejsia. A to im pisal uz vcera doobeda.☹

andzis
9. nov 2010

ahojte oficialne sa hlasim aj ja k cakatelkam na prichod dvojiciek 🙂

matelko1
9. nov 2010

@andzis blahozelam a vitaj 🙂
@janette77 tak hadam sa ozvu este.

volala som ohladom vysledkov,nervozna od rana a sestricka,ze nedosli,ze mam zajtra volat.

andzis
9. nov 2010

dakujem 🙂

bombula
9. nov 2010

@bisy dvojicky sa rodia veru TAKMER take velke ako niektore mono deti normalne donosene. nehovoriac o tom ze co poznam dvojky, veru boli niektore tesne pod 3 kila a zase poznam parik uplne utlej mamicky ktora mala obe deti cez 3 kila!
uplne ti postaci NEWBORN velkost - dupacky najdes v TESCO (balenia po 3ks a viac.)
no a veru z tejto velkosti ti bejby moze vyrast asi za 3 tyzdne.

janette77
9. nov 2010

@matelko1 no to je na nervy, clovek caka na vysledky a takto ho odbiju, tak nech Ti to este nerviky vydrzia do zajtra, drzim palec!

janette77
9. nov 2010

jehoooo, kolko dvojtehulieeeeeeeeek novych.🙂))))))))))))))))))))))))))) Vsetkym gratulujem a vitam.🙂

matelko1
9. nov 2010

@janette77 veru je to na nervy....strasne vela novych dvojmaminiek bude 🙂 ...

janette77
9. nov 2010

@matelko1 vsak? 🙂) prave som mamine referovala, aky boom. Tak nam odtialto neodidte vy-maminy, aby ste nam mohli byt studnicami skusenosti.🙂) Orodujem za vsetky nas-cakatelky.

janette77
9. nov 2010

@matelko1 huraaa, odpisali z Viedne, kocik mame rezervovany do 20.11.:-)) Takze v sobotu bude vylet.

juliagregor
9. nov 2010

ahojte,
kolko tehuliek 🙂 🙂 🙂 veľká gratulka všetkým
k oblečeniu, prikláňam sa k veľkosti 56..my sme boli malí, z porodnice sme šli 2300 a 2600 g, a nosili 56ku, trošku veľká, ale aspoň sme znosili 😉

matelko1
9. nov 2010

@janette77 no vidis super,ja som vedela,ze sa ozvu... 🙂

zuzuliatko12
9. nov 2010

@janette77 čítam, že si už idete po kočík, tak sa chcem spýtať pre aký si sa rozhodla. Ja už dnes hľadám na internete ale nejako sa mi ešte ani jeden nezapáčil, chcem mať prehľad lebo to ubehne ako voda a už chcem aspoň trošku mať predstavu 🙂 Asi som veľmi rýchla, ale už ma chytila nálada kupovania 😀

andzis
9. nov 2010

Ahojte ja mam sice termin az v maji ale uz teraz pozeram po kocikoch jednoducho mi to nedalo 🙂 a v BA skoro nikde pre dvojicky kociky nie su viete poradit nejaky dobry obchod ??? a este by som sa chcela spytat ci niekomu s vas bolo tiez strasne zle na zaciatku a do kedy to trvalo pripadne co pomaha 🙂))) dakujem

lucia.kl
9. nov 2010

@andzis ahoj. kočíky pre dvojky majú v BA na košickej v pre deti a nejaké som videla aj v rači tuším Brendon sa volá ten obchod...
no a mne bolo zle cca od 7tt asi do 13tt a bolo mi zle nonstop, zaberalo jedenie každé dve hodiny...
@zuzuliatko12 jejo, ty máš taký istý termín na dvojčatá ako som mala ja, akurát s ročným posunom 😀

lucia.kl
9. nov 2010

@bisy kuk ku mne do bazaru, mám tam kopec vecí aj po mojich dvojkách a dám aj jednotlivo, kamoška čaká tiež párik, tak ona berie vždy tiež len jedno..

bombula
9. nov 2010

@andzis
@zuzuliatko12 dievcence ak vam mozem poradit pribrzdite, sustredte sa na tehu no aked sa dostanete do tehu tyzdna ked uz by ste mohli byt takpovediac "za vodou" tak vtedy kupujte kociar. je pred vami este velmi dlha cesta... nie je to len lusknutie prstom, az tak rychlo to zase nebezi..🙂 tych kociarov co su vhodne od narodenia su asi 3-4 druhy, nie je co studovat az tolko... tu vam dievcata poradia v priebehu minutiek ktory stoji za to..

andzis
9. nov 2010

dakujem za info pojdem kuk 🙂 a tie nevolnosti dufam coskoro prejdu ....

andzis
9. nov 2010

@bombula jasne mas prevdu kupovat urcite nic zatial neplanujem iba sa tym zatial vytesujem 🙂

bombula
9. nov 2010

@andzis ak sa chces vytesovat tak navstiv obchod s detskymi vecickami a slub im ze az budu spolupracovat a pekne rast tak im tak kupis prve oblecko🙂 ale vzhladom na virozy a bliziace sa chripky a kedze si predpokladam v prvom trimestri (?) aj to by som radsej teraz obmedzila na minimum.

janette77
9. nov 2010

@zuzuliatko12 Ahojky🙂 No, to este aj ja mam divny pocit, ci nekupujeme priskoro. Zato mapovat si mozes, lebo my sme za cely cas patrania po tom pravom nadabili na xy problemov, ktore sme si predtym vobec neuvedomovali. Vraj ideal pre dvojicky ani neexistuje, no ci sme zvolili spravne ukaze az prax. Samozrejme, presli sme mnozstvom recenzii (najma manzel🙂), skusenosti mamin na nete (ja osobne som aj live stopla maminu, ktora mi dala kociarik potalcit, aby som sa presvedcila o lahkej manipulacii) a dospeli sme k Easy Walker Duo. U nas bolo aj dolezite, aby mal kocik nafukovacie kolesa, lebo sme sa prestahovali na dedinu a vies asi, ake cesty su mimo mesta. Myslim, ze maminky byvajuce v meste budu mat vyber, o kolesa, lahsi.🙂 No a tiez sme museli vybrat kocik, s ktorym sa zmestim cez dvere (v meste davaj pozor na vytah) atd, atd. Skratka spoznas, ked zacnes mapovat teren.🙂
Velmi sa mi este paci TFK Twinner Twist, je krasny a elegantny, ale tam su zase nanozniky z umelej hmoty a tie sa vraj rychlo znehodnotia...No, neviem, ci si z mojich slov mudrejsia. Verdikt - velmi sa mi paci TFK a v prakticnosti vyhral Easy Walker Duo. Tot vsjo...🙂 Prajem pohodove tehulkovanie.

janette77
9. nov 2010

@andzis Specializovana predajna dvojickovskych kocikov je aj v Mocenku (www.prenasedeti.sk), sama majitelka je maminou dvojciat a isto poradi. Ale ako tu bolo uz spominane, netreba nic predbiehat, treba sa fakt sustredit na tehulkovanie, vybavicka ma v Tvojom pripade naozaj este cas. Ja koncim 2. tyzden 7. mesiaca a stale sa bojim, ci nechystame priskoro. Mne osobne bolo zle od 9. tyzdna asi do konca 1. trimestra, tiez celodenne, ale nijako dramaticky. Pomahalo mi pravidelne jest a hlavne snazit sa nevnimat to ako problem, ale ako zazrak a radost a pomahalo ma to drzat v pohode.🙂 Drzim palce a tesim sa s Tebou.