Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

timona
18. sep 2011

len mna znepokojuje, ci by to nemalo vplyv aj pri dvojickach

juliagregor
18. sep 2011

@timona ja si myslím, že doležitejší je gynekologický nález a to čo si už prekonala ...ostatné je medzi nebom a zemou a ako sa rozhodnete, záleží len na tvojom rozhodnutí...
samozrejme, že dvojkové tehu je náročnejšie ako monotehu...

juliagregor
18. sep 2011

@timona aj ja som sa bála a strašne, len u mna to bolo iné, lebo u nás su dvojky prirodzene, tak som si vybrať nemohla, ale hlavne treba pozitívne myslieť, tešiť sa a nie si zlé privolávať 😉
držím ti place, nech sa čoskoro staneš maminkou 🙂

smejko
18. sep 2011

@diid @lenuliatko - a ked ho porovnate s Baby Jogger ? Teda, v cene je bezkonkurencny ....

diid
18. sep 2011

@smejko ten vacsi alebo mini? to su vedla seba, ten mini je lahky a pouziva ho velmi vela ludi v usa. sedacky idu vodorovne stiahnut, nakliknut sa da len jedna autosedacka, Ten vacs ma sirsie sedacky ale neni to az taka vyhoda, lebo v mini deti vojdu v phode do 2 rokov, od dvoch deti nechcu sediet v kociari aj tak. Je to skor taky terenny na vonku, tazko s nim do obchodneho centra alebo lekara, o vytahnu ani nerozpravam. Ten mini vojde do standartnych dveri. Vazi len 10.5kg, skalda sa lahko a vojde do auta vodorovne ako cestovny kufor. Ja som ho chcela kupit ale mali len v oranzovej farbe, jupila som Peg Perego a dodnes sa bijem o hlavu, pouzila som ho 5 krat na rovnom chodiniku a katastrofa akoby lacny cinsky smejd.

lucia.kl
18. sep 2011

ja mám jednu veľkú. na komode mám prirobený pult cca meter x 60cm a na ňom mám podložku.. používam dodnes. dve su zbytočné, nikdy nebudeš prebalovať oboch naraz...
@usjak

betina1984
18. sep 2011

@lucia.kl však bodaj by. Nechcem ísť rodiť cisárskym ani za svet.

betina1984
18. sep 2011

@dzu Ja ani váhu neviem. U nás sa robí USG v 20 tt., to mali 290 g a 298 g a teraz až v 30 tt. a to robí môj gyndoš a ten neviem, či ich bude "vážiť". Jedine sa potom na prietokoch opýtam.

lucia.kl
18. sep 2011

@timona ja mám dvojky tiež po IVF, niesom síce nízka, ale tehu som mala bezproblémové a ukončené až v 39tt prirodzeným pôrodom.. koľko embrií si nechať vložiť záleží od diagnózy, ako písala Julka, ak si v poriadku, tak je pravdepodobnosť, že sa ujmu obe.. ale zas, čo ak si dáš len jedno a to sa neujme, takže naozaj sa musíš rozhodnúť len ty, že teda koľko a hlavne si musíš veriť, že zvládneš aj dvojičky 🙂 totiž aj pri vklade jedného z toho vďaka liekom na stimulku môžu byť dvojky.. - to ťa nechcem strašiť 😀

lucia.kl
18. sep 2011

@betina1984 neboj. najdôležitejšie budú detičky a to, čo bude pre ne v danej chvíli najlepšie..

rosinka
18. sep 2011

ahojte baby, tak ja sem neprispievam teda vôbec skoro nič, ale čítam vás sem tam, a pozerám že rozoberáte kočíky. tak mi máme babby jogger city select a musím povedať že je suprový, ľahko sa s ním manipuluje zmestím sa sním do výťahu keď si zoberiem dolnú vaničku do ruky a všade sa s ním zmestím.a vaničky sú na dvojičkovský kočiar dosť v pohode, širšie ako na dorjane alebo iných typoch. určite odporúčam, už sa teším na športovú časť.

parvitas
18. sep 2011

@amelia17 ahoj... jo, aj mne narastlo brusko, ale nie sice zo dna na den, ale tak z tyzdna na tyzden 😉 s tymi krizami ma to mrzi. to musel byt iny napor.
teraz mam pocit, ze mam takmer rovnake brusko, ako ked som cakala Evku v tretom trimestri. takze ocakavam,z e este narastie minimalne dvojnasobne. 🙂
koza ma vsak zatial netlaci, natieram poctivo kazdy den.
prajem bezproblemove tehotenstvo... ako pozeram, ze aj ty budes mat februarove deticky... 🙂
s tym otacanim ti asi budu vediet poradit skusenejsie dvojickovske maminky, ktorym sa deti uz narodili.
moja dcerka bola tusim dole hlavkou od zaciatku 8. mesiaca, len sa vrtela na mieste- chrbatikom raz vravo a raz vlavo. pri dvojkach to moze byt inaksie... ale mozu sa otacat aj v tom poslednom mesiaci, ako som citala diskusie...takze sa asi nechame prekvapit.

parvitas
18. sep 2011

@amelia17 a inak, spim aj na chrbte aj na bruchu (to vacsinou), tiez si neviem pomoct... proste mi je tak pohodlne zatial. uvidim ako to bude v dalsich mesiacoch....

amelia17
18. sep 2011

@parvitas aha, tak diky moc za informaciu, prajem ti tiez vela sil... mna tento tyzden akoby vsetko mozne postretlo, od seknutych krizov cez silnu infekciu na dasnach po osetreni u zubara, vysoky cukor, nuz a deti sa zacinaju vrtiet v tom brusku, takze celkovo to zacina byt sranda....

parvitas
18. sep 2011

@amelia17 och, neprijemnosti same 😒 . takze mas aj tehu cukrovku? a s tou infekciou by som sa asi vratila k zubarovi to "reklamovat".... nech to prelieci.
a tie krize teda, bolest, by nepovolila napr. nejakou masazou? alebo ten pas, co sa dava pod brusko, nech sa ti trosku krizom ulavi? mna bolieva kostrc, hlavne ked dlhsie niekde chodim, alebo stojim. ale celkovo si teraz nestiham tolko uvedomovat, co kde citim, lebo furt lietam za malou...a lonove kosti - neskutocne tlaky, hlavne ked idem na wc, resp. si cupnem.
pohyby citim aj ja, ale nie stale, este asi maju dost miesta a nekopu privelmi 😉
cukor mi este nekontrolovali, aj na AFP testy idem len buduci tyzden. tak som zvedava, ze co a ako. hlavne chcem zistit, ci som vobec v tom tyzdni, ako uvadza tehotenska kalkulacka...

lenuliatko
18. sep 2011

@smejko ja som babyjogger naživo nevidela. Celkom sa mi páči, len ma odradilo, že ide zima a predsa len, je to golfáč. No a cena... už nechcem investovať veľa peňazí do kočíkov, lebo baby už najradšej peši 😀

janula18
19. sep 2011

@rosinka ahoj ako sa vám darí? naši chalani mali pred týždnom 5500 a 4800g, už sa uškrňajú, sú zlatý. Len marcelko stále grcáva, ale zdá sa mi že trochu menej ako doteraz, ale ako kedy. A on je dosť urevaný.
A malá ako, chodí aj do skôlky, či ich máš všetkých doma

rosinka
19. sep 2011

@janula18 ahojky, tak mi tiež peknerastieme, teda hlavne malý ten mal 16.9. 4720g a malá 3750g. no tí moji sa ešte len začínajú pomaly smejkať, nemajú moc času lebo strašne sledujú okolie. malá je teraz doma lebo má soplíky, ale zajtra ju dám už do škôlky, doma ju ošíva. ja mám zase problém s ich papaním, strašne dlho im to trvá a nezjedia toľko čo môžu a po dvoch troch hodinách už vykrikujú, neviem či to je fľaškou alebo čím, v noci sme pri každom jedení aj hodinu a pol hore ☹ ,

smejko
19. sep 2011

Baby, mam na vas - teda na maminky niekolko otazok
- ako uspavate deti, ked vam naraz kricia ?
- co robite s detmi (malickymi 3-6mesiacov) vnutri ked sa neda ist von ?
- kde krmite drobcov ? ked uz papaju prikrmy ? zatial sediet nevedia, mam ich dat do vajicka ?
- ake flasky su najlepsie (mozno skor otazka na cumliky) ked deticky zacinaju pit kasicky ?
- aky gel je najlepsi pri prerezavani zubkov ?
Diiiik

zuzuliatko12
19. sep 2011

@smejko ahoj, tak ja moje baby uložím do postielok a aj keď kričia, tak ich nechám tak, nech sa trošku vyrevú ale ak neprestanú tak ich trošku pohojdám s vankúšom a už potom je to ok, no a keď sa nedá ísť von, tak my sme väčšinou na deke a tam sa hrajú dám im tam hrazdičku a oni sa s tým celkom dobre vybavia
My sa ešte nekrmime ale asi to budem riešiť tak že ich dám do vajíčok a tam ich budem chovať naraz a ešte my na zúbky používame mundisal, ten som používala aj pri prvom synovi a celkom sa to dalo zvládnuť 🙂

parvitas
19. sep 2011

@lenuliatko jj, poznam s tym chodenim. aj Evka bola okolo roka na nezastavenie, ale potom ju to chodenie omrzelo 🙂 asi to uz nebola taka novinka a zabava.. tak sme sa vratili ku kociku. hlavne na dlhsie trasy, napr. cestu niekam zvlada v pohode, ale naspat by sa len nosila na rukach, plus taska s jedlom a pitim ako pre regiment a s oblecenim, ak by si to svoje precikala...to uz nezvladam...

zuzika30
19. sep 2011

@smejko hi hi pekne otazocky , ja mam pocit ze mi zabudli dat k tym detom aj navod na pouzitie 😀 😀 😀 😀

nana80
19. sep 2011

ahojte maminky dvojičiek 😵 ake mate skusenosti s pôrodom prirodzením alebo cisárskym lebo mam uz teraz stoho väčšie obavy :D možno predčasne ale predsa len sú.dakujem za všetky odpovede a skúsenosti

parvitas
19. sep 2011

@smejko s tym krikom naraz ti neviem poradit este.
ale na zabavu som Evke pustala pesnicky, nielen pesnicky pre deti (od Canakyho a Podhradskej), ale aj vaznu hudbu, alebo nieco moderne, ale nie prilis hlucne. a hracia deka so striedanim hraciek fungovala velmi dobre. niekedy som si lahla k malej a citala jej z knizky... resp. ukazovala obrazky.
po dovrseni 6. mesiacoch som malu krmila vo vysokej stolicke, mame polohovatelnu aj s vlozkou pod chrbatik pre malinke babatka. bolo to praktickejsie ako v autosedacke, aj ked aj tam sa da.
kasicku som nedavala pit, lebo odmietala cumel v akejkolvek podobe (a ani kasa jej nechutila), vsetko len cez lyzicku. najprv taku gumenu, potom aj obyc. plastovu. takze sme boli na rozmixovanych polievkach alebo varenych jedlach, tiez najemno rozmixovane...
gel na zubky pouzivame taky bez harmanceka a rumanceka, lebo E. je nan alergicka - takze Citrovital gel - sme ho nasli ako jeden z mala, ktory ten harmancek neobsahoval....

parvitas
19. sep 2011

@smejko a Evku okolo 3. mesiaca strasne zaujimali tvare a prsty a svetlo a tien - takze mile grimasy - len nie strasidelne, ale take vesele, typu smiech, alebo len usmievanie, spulenie pier, cmukanie, rozne zvuky sme im vydavali, hrali sme im tienove divadlo, prepletali prsty, pocitali ich, roztvarali a zatvarali dlane. a moje vlasy a manzelova neoholena tvar, to bolo najlepsie, prehmatat si... vlastne cokolvek, co malo zvlastny povrch skusala najprv pstekmi, potom aj do pusy... a vonku ju zase fascinovali konare a listy stromov, ako sa hybali vo vetre

parvitas
19. sep 2011

inak, tiez mam otazku na maminky aj tehulky.
uz druhy den som necitila pohyby, a dnes len na jednej strane. mam pocit, ze sa babatka presunuli, ale aj sa bojim... doteraz davali o sebe vediet castejsie a na oboch stranach... nemozem kvoli tomu ani poriadne spavat, uz druhu noc som sa zobudila o pol stvrtej a cakala, ze co sa bude diat... aj som menila polohy, aj jedla boli roznorode, sladke aj kysle, po nich sa vzdy zatial hybali a teraz nic... teda len to jedno... zajtra idem na AFP testy (mali by mi brat iba krv, lebo tam nie je moj lekar), ale poprosim toho zastupujuceho, nech ma skontroluje... ako casto ste citili/citite pohyby vy? doteraz to bolo niekolkokrat denne...

minkak
19. sep 2011

Ahojte kocky ,dlhsie som tu nebola,nejako nestiham... ☹

Mam na predaj kocik a nejake vecicky ak by ste chceli mozte pozriet http://minkak.babybazar.sk/

sysula11
19. sep 2011

@amelia17 ahoj diky za odpoved a este sa ta opytam tiez som dostala anginu doki mi dnes dol bioparox a sirup hedelix to tiez mozem uzivat porad mi diky

sysula11
19. sep 2011

@parvitas diky za odpoved

lucia.kl
19. sep 2011

@parvitas ja som cítila pohyby až od 22tt skôr ani náznak a tak intenzívne to bolo až po nejakom 25tt