Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

silviatomas
17. nov 2013

@matafilipova ahoj, ja tiez planujem rodit na Kramaroch a dost si ma vystrasila tym, ze si dlho cakala na CTG ☹ Takze sa mam na co tesit 😒

matafilipova
17. nov 2013

@andreasiskova3 Tak isto ako pri prvej 🙂 tie prvé 3 dni to dosť bolí (najhorší je prvý deň, ale potom je to už len lepšie a lepšie) a po týždni je to už celkom dobré,pobolieva to len keď spravíš prudší pohyb. Na tretí deň už bábo udržíš určite 🙂 Keď chodil za mnou manžel s dcérkou, baby som dala spolu do postieľky na kolieskach a tak som ich presúvala. No a na 8. deň sme išli domov, to som niesla obe naraz v autosedačkách 🙂 manžel na dvakrát znášal veci, čo sme za ten týždeň nazhromaždili 🙂
Zober si so sebou vankúšik, čo si budeš podkladať pod brucho, keď budeš ležať na boku, mne to veľmi pomohlo.

matafilipova
17. nov 2013

@silviatomas tie 3 hodiny som cakala len raz, ostatne razy to bolo do hodiny, akurat mi vadilo, ze si ma tam pohadzovali ako horucy zemiak medzi 8 a 9tym poschodim. Ale sestricky boli fajn.
Inac aj na novorodeneckom su strasne mile sestricky a je ich tam vela, ovela viac, ako pred takmer 5 rokmi, ked sa mi narodila starsia dcerka. Velmi mi pomahali a aj dcerka mi dali na noc, az ked som sa uz na to citila a to 2 noci som mala len jednu....a ked som uz mala obe, tak pred polnocou nas este prisla sestricka skontrolovat a kedze boli hore obe baby, jednu mi uspala...fakt boli velmi zlate 🙂

matafilipova
17. nov 2013

A este spravim reklamu 🙂 pre tie, co sa bojite ako budete uspavat dvojicky pozrite si www.ulitka.sk My mame perinkove ulitky a je to skvela vec- najlepsie investovane peniaze zo vsetkych veci, co sme kupovali 🙂
Urcite aj preto nam uz od 7 tyzdnov male prespia celu noc, predtym vstavali v noci 1krat.

andreasiskova3
18. nov 2013

@matafilipova jej, to je milé 🙂

andreasiskova3
18. nov 2013

@matafilipova tak teraz si ma upokojila, myslela som, že to bude trvať veľmi dlho kým sa to zahojí, som kľudnejšia .-)

silviatomas
18. nov 2013

@matafilipova mala si plateny nadstandard alebo si bola v standardnej izbe? Kolko mamiciek bolo s tebou na izbe?

matafilipova
18. nov 2013

@silviatomas Bola som na nadštandarde na tej neplatenej izbe, kde su 3 mamicky a WC aj sprcha su hned oproti na chodbe -len pre tu izbu. Inde nebolo miesto, som aj protestovala, ze kde je wc, lebo po cisarskom chodit na WC da dost zabrat... 🙂 Povedali, ze ked sa uvolni izba mozu ma presunut, ale to som uz potom nechcela, lebo tam boli fajn mamicky . Po cisarskom by som na standard nesla, na cele oddelenie su tam 2 WC- ka a 3 sprchy a trepat sa tam cez celu chodbu, to si tie prve 2 dni neviem predstavit- vtedy na zachode musis proste sediet🙂. Bola som tam 1 den, ked som nastupila do porodnice...sestricky tam boli fajn, keby som rodila klasicky, je mi jedno kde budem.

matafilipova
18. nov 2013

@silviatomas a este som zabudla, na standarde su na izbe 3 az 4 mamicky, na nadstandarde 2-okrem tej jednej, kde som bola ja

kkatka113
18. nov 2013

@silviatomas ahoj, aj ja som rodila na Kramaroch pred rokom,u doktora Planka, planovana sekcia, a mozem len odporucit, super pristup, zlate sestricky aj doktori, a tie na novorodeneckom uplne uzasne, bola som nanadstandarde, dve mamicky na izbe sme vzdy boli, presne, kvoli tej kupelke je nadstandard po sekcii nutny 😉 bola som tam 12 dni, mensia Helka sa narodila dvojkilova, tak ju mali par dni na novorodeneckom a chodila som za nou, je to hned pri nadstandarde, a ked som uz mala obe, tak boli ochotni mi jednu brat na noc nech sa vyspim....vyuzila som to a fakt som sa aj vyspala 🙂

silviatomas
18. nov 2013

@matafilipova Ja som tiez uz rodila na Kramaroch,bola som tiez na nadstandarde.Len som chcela vediet, ze ako to je pri dvojickach.No mne sa sestricky na sestonedeli az tak nepozdavali. Ale z novorodeneckeho boli super 🙂

silviatomas
18. nov 2013

@kkatka113 Mala si spinalnu alebo celkovu sekciu? S doktorom si sa dohodla na sekcii ty alebo ti to navrhol on zo zdravotnych dovodov? Tiez si chodila na CTG na oddelenie a cakala tam kym sa uvolni, tak ako pisala matafilipova?

kkatka113
18. nov 2013

@silviatomas mala som spinalku, ale deticky videl ako prvy manzel, pocula som len plac a uz ich brali, to preto ze po prvej musel doktor rychlo vybrat druhu...mala som cisarsky odporuceny zo zdravotnych dovodov, ale co mam z porodnice dvojickovsku kamosku, tak ta zacala rodit prirodzene, ale jej mensie babo malo zle ozvy, tak jej spravili rychlo sekciu. CTG je co prosim ta? Prepac za otazku, nejak neviem ci som na take chodila 😀

janis24
18. nov 2013

kocky mali ste niektore ku koncu tehu silne bolesti v panve alebo lonovej kosti? Mne to zacalo pred tromi dnami a ked sa otacam alebo vstavam z postele, su to vyslovene muky, chodim ako stara babicka, normalne si az musim zakricat od bolesti... Mozem este ratat aspon s docasnym zlepsenim, ci uz to bude takto az do konca? 😅

silviatomas
18. nov 2013

@kkatka113 na brucho ti daju dva pasy.Jeden snima cinnost srdiecka babatka a druhy pas by mal snimat pripadne kontrakcie. Aspon tak to bolo povedane mne.Trvalo to cca 20 minut a s tym som potom isla k svojmu gynekologovi a on to vyhodnotil.

kkatka113
18. nov 2013

@silviatomas CTG je asi monitor....to mi robili pred tym ako ma prijali den pred sekciou myslim dva krat, a to som sla na oddelenie, ale necakala som vobec.

kkatka113
18. nov 2013

@silviatomas ano, to je ono, a ked ma potom prijali, tak mi to CTG robili mam pocit vkuse 😀

matafilipova
18. nov 2013

@silviatomas som myslela tie na sestonedeli 🙂

matafilipova
18. nov 2013

@silviatomas a niekedy 20 min trva dokial objavia obidve srdiecka 🙂

lesana111
26. nov 2013

Ahojte. Chcem sa opytat, vy ktore mate dvojicky. Stalo sa vam, ze vam doktor nevedel urcit ci su jedno, alebo dvojvajecne? Mne moja doktorka tvrdi ze su jednovajecne a doktor ktory mi robil screeningovy ultrazvuk tvrdi, ze dvoj. Dokonca mi ukazal aj prepazku medzi nimi, ale ked som bola u mojej naposledy v poradni, tak to na utz vyzeralo akokeby sa obimali. To by sa asi logicky nemohli, keby mali medzi sebou prepazku.

shania31
26. nov 2013

@lesana111
Ahoj, mne hned v 8 tt povedali, ze su dvojvajecne. V nizkom tyzdni tehotenstva sa to najlepsie urcuje, potom je to uz problem zistit.

lesana111
26. nov 2013

@shania31 no to je na figu. Mne az v 12. tyzdni zistili dvojicky. Aj ked mam fotku z ultrazvuku z nejakeho 8. tyzdna. Tam moja lekarka si nevsimla ze su dve, aj ked podla mna je to aj na tej fotke vidiet. Nevadi. Opytam sa nejakeho lekara, ci mi to vie z tej foto urcit 🙂

shania31
26. nov 2013

@lesana111
Ale v 12 tt sa to este da v pohode- aspon mne ked robili NT tak lekar povedal, ze vtedy sa to este da urcit v pohode ale napr. v 20 tt uz je to problem.

jeemima
26. nov 2013

@lesana111 ja mam chlapcov a na vajecnosti sa lekari nezhodli....vraj aj tak so 100% to vie povedat jedine DNA test ...lebo ak sa vajicko rozdeli pocas prvych 3 dni od oplodnenia babatka maju vsetko svoje aj plod vak aj placentu a vyvijaju sa ako dvojvajecne hoci su jedno.....je tam rposte vela kombinacii ..dvojky mozu byt oddelene prepazkou a bayt jednvoajecne ....moji boli podla usg v 6tt jednovajecni....v 12tt dvojvajecni a neskor sa placenty zrastli v jednu velku a z toho zase sudili ze su jednovajecni ale moj gyn tvrdil ze dvojvajecni a ti lekari v nemocnici ze to a neda povedat no tak vyber si ;))

lesana111
26. nov 2013

@shania31 No ved uvidim. Nech je, ako je. Aj ked viac by som sa tesila dvojvajecnym, kedze tie su menej rizikove.

lesana111
26. nov 2013

@jeemima Aha. Tak ja budem asi podobny pripad ako ty. Tiez to vyzera tak, ze maju dve placenty, dokonca dva vaky, ale ta moja popletena gynekologicka mi tvrdi ze tam prepazku nevidi, aj ked mne ju pred tym na utz lekar ukazoval. NO tak neviem 🙂 A ked som videla ako sa obimaju, tak mozno az taka popletena nieje a vazne su v jednom vaku, takze jednovajecne. Ach jo. To je spanielska dedina :D

shania31
26. nov 2013

@lesana111
Hm, to ano. A kde mas lekara? Vsimla som si, ze si tiez z BA?

lesana111
26. nov 2013

@shania31 Na Zaporozskej v Petrzalke. Holecovu, ale na screeningovy utz v 12. tyzdni som bola na Antolskej a na morfologicky idem do Gynaexu. Ty mas kde?

shania31
26. nov 2013

@lesana111
Ja u Kocha mam gynekologa. A byvas v Petrzalke? Waw aspon budem poznat dalsiu maminu dvojok z Petrzalky 🙂

lesana111
26. nov 2013

@shania31 🙂 hej hej. V Petrzalke. Pri ekonomickej.
Ved prave. Od kedy viem ze su dve, tak pozeram okolo seba, a ziadne dvojcata som nestretla. Uz som zacala mat pocit, ze v Ba hadam ani niesu. Az dnes ked som bola na vianocnych trhoch, tak som stretla jednu mamu s dvojickami 🙂