Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
15. aug 2009

chruminka tak ja som dala dievčatám mená až keď som ich uvidela po porode, a presne tej drobnejšej som dala meno Lenka a vačšej Natálka 😵, ale neviem či to všade tak funguje , myslím že mauzos má inú skusenosť, však ti určite napíše 😉

eviska83
15. aug 2009

pipka- dnes som bola trpezlivejsia- je kraaaasna
inak aj ja teda zboznujem punc
chruminka- ja som mala male vecicky od kamosky - (jej syn mal 1800g )ale kedze nasi boli velki tak som to vyuzila max.tyzden 🙂Aj mne sa zdaju nasi velki ,ale podla tabuliek ideme presne 😉
A mena? s tym som ja problem nemala 😀neviem ako na svk ,ale tu sa Ta na meno nepytaju hned,mas na to asi 3 dni kym sa rozhodnes.na listocky pisu len syn,dcera - tej a tej maminky

mauzos
15. aug 2009

chrumi ja som musela nahlasit mena este pred porodom a samozrejme v tom soku som ich povedala opacne. Presne tak to chcu, ze prve narodene a druhe narodene ... nie podla vahy. Ale nakoniec mali v papieroch len priezvisko a k tomu oznacenie 1 a 2 ... potom sa ma pytali este raz na krstne mena a uz som ich nadiktovala spravne 😀
Rodne listy maju tusim opacne, ale to je jedno ... snad nikto nebude zistovat, ktory sa narodil prvy a ktory druhy 😖 😲

Evi krasne vahy a miery, ale sme za vami v tesnom zavese 😀 😀

mauzos
15. aug 2009

este som zabudla k tej velkosti oblecka ... my sme nakupili v Tescu pyzamka velkost Newborn a celkom sa dalo, je to asi trosku mensie ako bezna 56 ... v podstate prve tyzdne ani v nicom inom neboli, boli velmi prakticke 😉

eviska83
15. aug 2009

mauzi- kolko maju ? a to su mladsi- sice len o tyzden,ale predsa 😀

zofa
15. aug 2009

Ahojte kocky.
Babulky sa napapali a teraz spinkaju ako Sipkove Ruzenky 😀
Ta torta je velmi mila. Nam robila jedna pani torty z tej stranky na krstiny a boli nadherne a neskutocne dobre.
My sme mena nahlasili az po narodeni ale tiez to poplietli 😖 Tej mensej dali meno, co sme mali pre vacsiu a vacsej dali co sme mali pre mensiu, no ale ved je to jedno.
Nase babule boli krpate a ja mudra som zobrala do porodnice oblecko pre Newborn. Nemohli im to ani dat.
No na nedonoseneckom odd. mali svoje oblecenie, nemohli sme mat svoje. Len plienky sme nosili.
Ale inak som mala najmensie obl. myslim c.48, uz sa ani nepamatam, juj ale mam deravu hlavu a aj to im bolo dost velke. My este stale nosime oblecenie na 0-3 mes. a to uz babule budu mat 6mes. 😝 Tak tie velkosti oblecenia zalezia od toho ake velke babatka budes mat.
Eviska ty mas taky isty kocik ako my, tak sa chcem opytat, ci uz mas deticky v sportovej casti. My sme dali babule do sportovej casti min. tyz. ale boli tam uplne stratene, hlavne ta predna skoro vypadla z pod tej opierky na ruky 😀 😠 Takze su spat v autosedackach. Nase babule tam budu asi sediet, ked budu mat rok 😖 🙄 Tak som objednala iny sportovy kocik, lebo nechcem aby boli velmi dlho v autosedackach, akosi sa im tam prestava pacit 😒

mauzos
15. aug 2009

Evi momentalne neviem ... s Tomim som bola u Dr. pred dva a pol tyzdnami a mal 6330g, tak takych 6,5 uz urcite bude mat. S Lukim som bola davno, takz netusim, ale stale mal viac ako Tomi o tych 800g. Zaciatkom septembra ideme na preockovanie, tak budem vediet a porovname 😉 Ake mliecko vlastne tvoji papaju?

Zofa ty mas babulky stale v kociku v sedackach? U nas to neodporucaju kvoli chrbatiku 😖 Az teraz asi pred dvoma tyzdnami nam ich kazala davat neurologicka obcas do autosedaciek a odvtedy sa uz aj dvihaju do sedu.

Inak aj nasi mali v porodnici ich oblecko, az posledne dni som im davala nase.

zofa
15. aug 2009

Mauzos ja mam Jane kocik, takze nan len nakliknem vajicka. Sportova cast by mala byt od 6 mes., no babule su do nej velmi malicke a chcem aby uz boli na rovnom nech si nenicia chrbatiky, prave preto som kupila dalsi kocik, kde budu moct pekne lezkat na rovnom a ked dorastu, tak ich dam do Jane sportovej casti. Len ten novy kocik, co som kupila este neprisiel 😠 tak dufam, ze uz na bud. tyz. pride. To je ten problem, ze ony uz chcu sedkat v autosedackach a nie len lezat bez pohybu 😕

lilinka76
15. aug 2009

Dievčatá, mamičky,

keby ste niektorá z Vás mali záujem, predávam 2 ks oteplené menšestráky na zimu, veľkosť 74 a 80, rozmery sú v inzeráte. Mrknite.

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

pipka
15. aug 2009

ajka, ako ti uz mauzi napisala, tak na www.tortyodmamy.sk su cukrarky rozdelene podla krajov, maju tam svoje albumy kde maju nafotene torticky vselijakeeeeeee a tak som klikla na Bratislavsky kraj a hladala, co sa mi paci..teda lienku sme chceli..akoze HANU LIENKA chapes 😀 a ked som nasla, je tam kontakt, ci uz mail alebo telefon a dohodnes sa priamo s nou, mne to robi pani tu nedaleko, urobi ti podla zelania akukolvek, aj podla fotky, aj na jedly papier fotku ti daju..co len chces, sak skus pokukat tu stranku hore-dole.

evi, vidis trpezlivost sa vyplaca 😎 😀

pipka
15. aug 2009

taku mam teraz chut na sladke, ze keby ta torta uz bola v chladnicke, asi jej nenapadko vydlabnem z bruska 😅 😀 😀

pipka
15. aug 2009

vyprevadila som moju rodzinku von, MM vzal hanulu do krosne a sli do lesa na vylet, som zvedava v akom stave dojdu 😝 😀
a ja som sa pustila do generalnej ocisty nasho bytu, lebo tym, ze som skoro cele leto mimo, tak to tu uz vyzeralo na zaplakanie 🙄 😅 a kedze tu budeme mat oslavu, tak by sa patrilo, aby tu bolo cisto...
tak idem strcit ruku do hajzla a drhnut 😀 😀 😀 😀 😝

ostatne uz mam ako tak hotove, este tu kupelnu a wc a je to!

pipka
15. aug 2009

inak k tomu obleceniu...mne sa teda hanula narodila ako riadne donosene a velikee dieta a napriek tomu jej niektore vecicky 0-3 mes boli takeee velkeee, ze som rovno z porodnice utekala dokupit aspon dve pyzamka a par bodyniek newborn a veru aj tie jej este boli velke 😅 , ale fakt je, ze len asi tyzden a potom zrazu asi za tri dni mi akokeby vyrastla o dve cisla 😅 😅 nechapala som, ale asi je kazda vec inak cislovana...lebo H&M veci jej boli velikeee a Cherokee z tesca mala akurat 😒

eviska83
15. aug 2009

pipka-alebo trpezlivost lienky prinasa? 😀 😀 😀 😀 😀
hajzel cisty????? 😵
mauzi- nasi piju Aptamil 1- cize u nas nutrilon. o 2 tyzdne zaciname s mrkvickou 🙂 🙂 to uz budu mat ukonceny 5 mes.
zofi- ano skusala ,ale tiez to este nieje onco- tvoje uz sedia pekne same?
Ani nasim sa uz nepaci - Adam sa zdvyha jak o zivot 🙂
A velkostiam - nooo do 0-3 by som ich uz nenasukala- im je teraz tak akurat 3-6. 😉

pipka
15. aug 2009

vsetko ciste, vonave, perinky prevlecene, oprate a vyvesene, vsade sa to ligotalo...kym hanulka nedosla z vonku s rozkom a rozmrvila ho po celej chodbe 😅 😀 😀 😀
aj babovku som upiekla...ale tu jej nedam...to by som este tri dni musela pratat 😠 😀 😀 😀

pippochiara
16. aug 2009

ahojte..
chcem sa vas opytat nieco pre moju kamaratku..
je to vasa tema tak preto sem pisem..
moze cakat dvojcata ak nikto v ich rodine nenma dvojicky?
otehotnela prirodzenou cestou..
je len na zaciatku.treti tyzden ale citi sa uplne inak ako pri prvom tehotenstve.

eviska83
16. aug 2009

ahoj pippochiara- jasne ze moze- to je aj moj pripad- v rodine boli z muzovej strany dvojky mozno pred 100r. 😉 z mojej vobec 🙂

pippochiara
16. aug 2009

dakujem urcite ju potesim...

pipka
16. aug 2009

halooo, zachranujem nas z druhej strany 😅

mauzos
16. aug 2009

pipka este ze ta mame 😀

pipka
16. aug 2009

sak za to 😀 😀 😀 esteze sa niekto podakuje 😀

pipka
16. aug 2009

som ti kukala na FB albumy, no naadherni su chalani 😉
len jednu vec ja nemozem...ked pes vlezie niekam, co je urcene pre babo 😅 brrr...to ja nemusim 😝
ja som v tomto strasny antipsickar 😠 😀

mauzos
16. aug 2009

no vsak aj dostal pozausi, ale uz ked tam bol, tak som ho fotla 😝 Nepustam ho vobec do blizkosti malych, aj ked on by najradsej spal s nimi v posteli 😀 😀

pipka
16. aug 2009

a neziarli? 😕 vraj psi na babatka strasne ziarlia 😅

mauzos
16. aug 2009

ee, stale by chcel byt pri nich a my ho odhaname ☹ Dokonca strazi kocik, ked su v nom a odhana od neho ludi 😀 😀

ajka72
17. aug 2009

pippochiara môžem aj ja potvrdiť máme dvojičky dievčatká prirodzenou cestou, v rodine nie su, a zistili mi ich v 13tt, takže kľudne môže čakať kamarátka dvojky však niekto musí s tým začať ako mne povedali 😵

chruminka
17. aug 2009

dakujem za rady...v sobotu som velmi v C&A v Avione nepochodila,oni tam mavali aj tie nedonosenecke cisla a teraz nic ☹ ,no nevadi aspon som kupila take dva mäkulinke kabatiky s nohavicami c.50 ked pojdu z porodnice,vsetkym sa to zda malilinke,ale vsak oni nebudu mat dva metre ked sa narodia! 😀
No a ked im bude oblecko trosku väcsie tak co uz,vyhrnieme rukaviky a dame ponozticky ci papucky nech im to neplanta a hotovo....
mate vsetky take krasne babetka si rada pozeram vase albumiky a uz sa neviem dockat kedy budu krpate jezibabulky tu 😵

pipka
17. aug 2009

zase vas musim tahat z druhej strany 😅 😀

eviska83
17. aug 2009

pipka-ty si zachranca 😀 😀 😀 😀

mauzos
17. aug 2009

ahojte 🙂

pipka budem sa opakovat, ale este ze ta mame 😉 Kedy robite velku party?