Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
21. feb 2011

@mamoka4 To je super, ze si uz pripravena, aj ja som to tak vnimala pred nastupom do porodnice, vyslovene som sa tesila. Pre mna, aj pre drobcekov to uz bolo doslova vykupenie. Uz sme sa navzajom poriadne tlacili.🙂
Mas nadherny tyzden a este potiahnes, bude vsetko o.k., uvidis.
Mne naposledy babatka pozerali na UZV dva dni pred porodom a vahy ma nemilo prekvapili, lebo mi bolo povedane, ze vazia cca 2600 a 2700g (uz si nepamatam presne), ale znepokojilo ma, ze sa vahy nepohli spred 3 tyzdnov, kedy som bola na poslednom UZV u Doc. Planku. No a pozri, o kolko sa UZV sekol! Misko vazil 3490 a Miska 3000g.🙂 Takze su to cisla, ktore treba brat s rezervou (myslim tie ultrazvukove).
Na nadstandard som sa dostala, ale okrem sprchy a vc na izbe som poriadne olutovala. Izby malicke, vyslovene sme si odierali kolena, ledva som presla s vozikom s babatkami cez izbu (ked som s nimi sla napr. na vysetrenie na novorodenecke oddelenie), no a mala som aj velke nestastie na spolubyvajucu, zial.☹( Na klasickej izbe sme boli skvela partia 4 bab a rovnaka, hoci s malou obmenou osob sa crtala aj po navrate z JIS-ky. Dokonca som schytala rovnaku postel, na ktorej som lezala 2 dni pred porodom. No a ked ma uz dali lezat a napichli infuzku, dobehla sestricka, ze sa prave uvolnil nadstandard. Chcela som poprosit, ze nech ma tam uz nedavaju, ze chcem ostat na tejto klasike, ale bola som nejaka hamizna a zabazila som po nadstandarde, no a poriadne som sa vytrestala.☹( Schytala som spolubyvajucu, ktore odmietala vetrat, izby boli prehriate, na slnecnej strane, ked si svoju dcerku opalovala cez zaluzie na slnku kvoli zltacke, mojim bambulkam slnko pieklo (kym som spala) na cele hlavky (to nie je dobre). Ked som v noci prebalovala drobceky a prihovarala sa im, poziadala ma dost nesetrnym sposobom , ci by som nemohla byt ticho, lebo ona chce spat (normalne som zasla a to som sa prihovarala slnieckam sepotom, ved bola noc), no a spusta inych veci, nad ktorymi som v mysli len krutila hlavou. Len na posledny den a noc som dostala kocku, konecne normalnu a milu osobku, takze aspon finis som mala fajn. No a s kockami z klasiky sme ostali do dnes v sms kontakte. Takze osobne som nadstandard olutovala a peniazky povazujem za vyhodene do luftu.☹( Tebe vsak zelam omnoho lepsiu skusenost, ja verim, ze som bola len v zlom case na zlom mieste.
Inak, starostlivost personalu bola skvela. Takze ak aj to mal byt bonus nadstandardu, potom bolo vsetko v najlepsom poriadku. Prajem Ti vsetko dobre v zavere tehulkovania a uzasny zazitok z porodu, aky som mala ja. 🙂

andzis
21. feb 2011

@simonessa no mozno ze hej ale dufam ze to bude ak tak o 10 t 🙂)) zajtra musim na kontrolu som si ju presunula lebo mam pocit ze ten steh povoluje tak pre istotu ale dufam ze je to len plany poplach 🙂) drzkajte sa 🙂

mamoka4
21. feb 2011

@janette77 Ďakujem za úúúžasný príspevok. No, ľudí si nenavyberáš. A niektoré baby nedia poriadne potrápiť! 😠 Prosím ťa je tam na izbe Tv, lebo kvoli Tv som mala pri dcérke na nadštandarde konflikt, ked maminka vedla mna pozerala Vyvolených do 01 h. v noci. ☹ no des!!! Možno ked nadštandard tak len sama na izbe, ale to v súčasnej situácii ked sa vela rodi nehrozi. ☹ A na obyčajných izbách je Wc na izbe? Asi nie... 😖
Ale podstatné je že sú tam odborníci, milé sestričky...ved tam nejdeme na dovolenku. A ešte sa opýtam ohľadne návštev, kedy si im mohla ukazať babatka a mala si manžela aj pred sálou, ked Ti robili sekciu?? A videl detičky hned po narodeni? 🙂

janette77
21. feb 2011

@mamoka4 Ano, na izbe je TV, aj moznost pripojenia na net, pokial si donesies vlastny NB. Sama na izbe...no, asi tazko, lebo to tam fakt ide ako na pase - den a noc, noc a den - porod na porode...Ale mozno existuju aj "jednotky", to neviem, treba sa informovat. Na obycajnych izbach su VC a sprchy len na chodbe. Moj manzel nebol pocas sekcie pred salou, ale myslim, ze ta moznost je, ale nic by z Teba nemal, lebo ides rovno na JIS-ku, maximalne by Ta videl, ako Ta vezu. Deticky vsak mohol vidiet hned na novorodencekom oddeleni. Kedze mal pol dna volna, tak mu to vyslo, ze prisiel az 4 hodiny po porode a sestricky mu ochotne deticky ukazali, dokonca si ich mohol pofotit (na tamojsej chodbe) a tiez sa mu venovala detska lekarka, ktore mu referovala zdravotny stav drobcekov. No, ked sme boli na Kramaroch v piatok na ockovani, na novorodeneckom mali vypisanu karantenu a zakaz navstev. Takze zalezi podla situacie, aka bude, ked budes hospitalizovana. Inak s navstevami nebol ziadny problem. Moj manzel prisiel za mnou aj o osmej vecer, hoci sa musel dostat cez urgent (tusim -2 poschodie), dalo sa. Nejako extra na navstevnych hodinach nebaziruju. Ale zvykli sprdnut, ked sa babatka nosili ukazovat navstevam na chodbu, lebo je tam fakt seriozny prievan. Ale to je uz na kazdej maminke, ako sa k tomu postavi. Ja som napriklad ku koncu uz prestala nosit babatka, lebo som si uvedomila, ze je fakt obdobie virusov a zlakla som sa. Niektore sestricky vedeli poriadne dohovorit nam maminkam, ine sa k tomu chovali "lahostajne"...Takze pripad od pripadu. Rozhodne si dones pre babatka deky, aby si ich mohla poriadne zababusit, ked s nimi pojdes za navstevou.

lucia.kl
21. feb 2011

@mamoka4
@janette77 my sme v ružinove nesmeli brať deti naa chodbu a ani návštevy chodiť na oddelenie. my sme dávali deti vo vozíčkoch za sklo a za návštevami sme chodili na chodbu...

mamoka4
21. feb 2011

@lucia.kl Ružinov poznám, rodila somm tam 2x,ale Kramáre to sklo nemajú....takže ak mamina chce môže ukazať bábo priamo.

dana_l
21. feb 2011

ja tomu nerozumiem, preco sa tuna moze chodit na izby a byt pri porode a na slovensku robia ako by navstevy priniesli smrtelnu chodobu pre matku a babatko???

manzel nemal nijaky plast ani rusko. bol tak ako vzdy obleceny a drzal ma za ruku a mami behala s najstarsou hore dole po chodbe, vonku a pozret ma kedy sa mala narodi. nikto nevravel ze ma tym "dorazia" a nech idu prec.

ked je nejaky virus v nemocnici tak len obmedzia kolko navstevnikov mozeme mat - teda pripustia len ozaj najblizsiu rodinu ale my nie sme chore - len sme tehotne a rodime deti.

dana_l
21. feb 2011

musela som sa smiat. moja mama povedala, ze ona nikdy nic nerobila s nami s pupkom, pretoze nas dostala len na jedenie a ostatne - prebalovanie a kupanie robili sestricky. takze bola prekvapena vidiet ako cistim pupky.
clovek by si myslel ze sa nauci vsetko od matky ale ona sa naucila odo mna 😀 😀 😀
a tiez vravela, ze dieta na ruke nikdy nekupala, len na lezatku. lebo sa ho bala "chytit". neviem ci je to pokrokom alebo len ze kazdy clovek je iny. 😉

juliagregor
22. feb 2011

@dana_l ja to obmedzenie návštev chápem a aj schvalujem...
ked som ležala otvorená na udržiavaní, tak mi vadili návštevy a ani som ich velmi neprijímala, každý mal nejaké infekcie, v malom priestore kopec kýchajucich ludí...
a po porode, som niekedy nechápala prievan, hrozný vydýchaný vzduch v čakárni a tam niektoré maminy sedeli s maličkými detičkami aj dve hodky a potom sa sťažovali, že deti kýchaju a z očí im tečie hnis a nadávali sestričkám....

každá nemocka má svoje pravidlá na ukázanie detičiek, napr. Ilava ukážu deti len raz a to len na novorodeneckom sestrička, je zakázané deti vodiť na chodbu..a zase v trenčíne sú návštevy neobmedzené, záleží len na mamine alebo tehule,,,personál to nerieši

a ešte som chcela dvojičky maju imunitu rozdelenu napoly...treba via oopatrnosti a hlavne pri predčasníkoch

matelko1
22. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 no ja som dnesnu noc boa ked nie 100x hore,tak ani raz.do polnoci maxim vymyslal,po polnoci alex.
asi nam idu dalsie zubky...
dnes ma prist na navstevu sesternica-zije,alebo sa plavi na zaoceanskej lodi uz 10 rokov a chce vidiet chlapcov,zatial ich videla len raz.prisla domov na 2tt,inac zije v nemecku,tam je aj vydata.

andzis
22. feb 2011

@matelko1 dobre ranko na tie zubky je vraj dobry jantarovy nahrdelnik vraj detickam pomaha kamosky ho mali a boli spokojne 🙂

matelko1
22. feb 2011

@andzis ano uz som pocula o tom.aj moja kamoska ho dala malej a lepsie to znasa,co som samozrejme nechcela tomu verit,ale asi bude na tom nieco.

juliagregor
22. feb 2011

moja svokra tie magnety predáva a ja tomu neverím, skôr to považujem za nebezpečné...hlavne pre malé deti a pre dôchodcov, kt. maju tenké žily...
skôr odporúčam homeopatiká
je to malý subor http://www.ulozto.sk/5361074/homeopatia-do-vrec...

linduska2
22. feb 2011

@janette77 ahoj,milujem ludi ktory su pozitivne naladeny a ty taka si.Tvoje riadky ma potesili 🙂 Tesi ma ako to pekne zvladas si urcite dobra a starostliva mamina.Tak veru bruskovanie si uzivam deticky pohladkam porozpravam im a tak 🙂 Velmi ich milujem a to este nie su na svete. Vzdy im poviem ze maju este cas nech sa pekne zohrievaju v maminkinom brusko 🙂 Prajem pekny den🙂

simonessa
22. feb 2011

@andzis aj ja som bola dnes na kontrole zatial vsetko v poriadku a robili mi aj cukor aj ten je v poriadku takze som zasa nachvilku pokojna...a tebe to ako dopadlo?dufam ze fajn drzim palce 🙂

andzis
22. feb 2011

@juliagregor nemam s tym skusenost ale to su prirodne kamene nie magnety tak neviem kazdopadne co viem tak s tym maju dobre skusenosti 🙂

andzis
22. feb 2011

@simonessa ja som bola tiez dnes a vsetko ok 🙂 babatka sa maju dobre akurat krcok sa mi skratil o pol centy tak teraz ho mam 2,5 cm cely aj s tou vnutornou castou.... no o dva a pol tyzdna idem zase na kontrolu a doktor ma chce dat na 3 tyzdne do nemocnice kym nebudem v 32 tt aby som bola pod kontrolou nakolko jedno babatko ma dost nizko uz hlavicku a tlaci na spodok ale to zvladneme len musim poctivo lezat 🙂))

mamoka4
22. feb 2011

AHOJTE! 🙂 hlásim sa z poslednej poradne, všetko v poriadku tlak, moč, ale v pondelok 28.2. nastupujem do nemocnice to už bude začínať 37 týž. a tam naplánujú sekciu. Dievčatká majú úúúúžasné vahý prvá väčšia má 2785 g. a druhá 2670 g. Samozrejme, že tam rátame +-/300 g. Ale aj tak je to pekné.

janette77
22. feb 2011

@lucia.kl to bolo rozumne, ja som sa tiez spamatala a prestala nosit Miska a Misku na chodbu. Nejako som sa uvedomila, ked mi jedna sestricka dohovorila. Povedala mi, ze si mam vazit, ze mam krasne, donosene a zdrave dvojicky, ake Kramare nepamataju... a to boli pre mna velke slova.

janette77
22. feb 2011

@linduska2 🙂 dakujem, aj Ty budes skvela mamina 🙂 Tie drobceky Ti ani nedovolia inak. Je nadherne mat ich. Nase zajtra budu mat len tri tyzdne, ale ked sa zo sna usmeju, neexistuje pre mna krajsia odmena za vsetku tu starostlivost a bezsenne noci. Stoji to za to.🙂

janette77
22. feb 2011

@mamoka4 Jejda, vahy su nadherne a uvidis, ze realita bude este lepsia. A na dievky - super! Tak 28-ho nastup, dockala si sa.🙂) Budem v myslienkach s Tebou a uz teraz sa neviem dockat foteciek a zazitkov.🙂) Pozdravujem uz cochvila maminu! 🙂))))))))))))))))))))))))))

juliagregor
22. feb 2011

@mamoka4 srdečne Ti gratulujem k poradni, super výsledky a váhy su super a hlavne, že skoro bez rozdielu...super sa teším s tebou 😉 🙂

janette77
22. feb 2011

@dusika Ahoj, moja, ani som netusila, co riesis s drobcekmi. Uz nemam tolko casu citat vsetko spatne, o to viac mi bolo luto, co som sa v Tvojom pripade dozvedela. Drzim palceky a prajem vela, vela zdravicka. Kedze ste uz domka, verim, ze je vsetko na dobrej ceste. Drzte sa!

janette77
22. feb 2011

@deinad Ako? Ako? Akooo? Myslim na Teba. Co Ti povedal lekar vcera?

janette77
22. feb 2011

@juliagregor Julka, Ty vraj uz do robotky? Kde? Kedy? Splnilo sa Ti to skolstvo, ako si planovala v minulosti kvoli prazkam? Ci to si len srandovala?

juliagregor
22. feb 2011

@janette77 zatiaľ len na brigádu, volaju ma tu z jednej firmy, nechce sa mi od detí, ale je to len na pár hodín a ked som sa vyspala, tak som si to zdôvodnila, že je to dobré školenie, lebo sa jedná o odbor, kt. som študovala a niečo nové sa naučím, kým pojdem normálne do práce a ešte mi zato aj zaplatia 😀
nie je to školstvo....ten smer je zatiaľ v štádiu rozpracovanosti 😎
už ti je lepšie?
ja som si dala teraz Coxtral a čakám, kým zaberie 😝

janette77
22. feb 2011

@juliagregor tak super, aj si privyrobis, aj nieco nove naucis. Chalanov davas teda do skolky?
Coxtral je na co? Zase mi nieco uslo, si tiez chora? ☹(((((((((((((((((((
Ja by som uz aj bola fit, ale stale len sepocem a ide mi to poriadne na nervy. Uz sa nadajam kalciom, ale mam pocit, ze je to bezodne. Uuuuuuuuffff, s nikym ani do telefonu, ani nazivo hovorit, som ako zakliata. Ale uz kolkyyyy den, ved je to sila! Vcera mi volali zo VZP, ze maju deturence hotove poistenecke karticky a v telefone bolo, ze HALOOO, HALOOO a ja ze POCUJEEEEM, LEN NEMAM HLAS a ozvalo sa mi HALOOOOO, POCUJEME SAAA?! 🙂)) No na nervy som uz!🙂)

juliagregor
22. feb 2011

a trošku pre pobavanie, takto sa chlapci zabávali, vymyslel najstarší a malí ho ochotne počúvali a nasledovali 😀

juliagregor
22. feb 2011

@janette77 coxtral je ako ibalgin, som slabá ako mucha a všetko ma bolí, tak sa drogujem 😝
a Bioparox si mala? a pantenol cumlať...si zoslabnutá a telu trvá, kým sa polieči

janette77
22. feb 2011

@juliagregor 🙂) su na zjedenie, ja sa uz tesim na taketo kusky!🙂))