Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
4. apr 2011

@majka1987 ja ju mám neliečenú, teraz keď si tehotná, tak ťa ani liečiť nesmú, tam sa leží dva týždne v nemocnici a pol roka po liečení sa nesmie otehotnieť... sesternica absolvovala,
už si bola na morfologickom vyšetrení??? toxo má totiž vplyv na tehu, ale len ak je vírus aktívny, ak máš protilátky, to znamená, že si ho prekonala a keďže už tehu si, tak by to nemalo mať vplyv na bábatká, moje dievčatá su obe zdravé, žiaden predčasný pôrod ani nič podobné... takže ako sa hovorí klud a nohy v teple 🙂

simonessa
4. apr 2011

ahojte ako sa vam dari ja som prave dnes prisla z nemocky...bola som si na tyzden polezat na infuzky ale uz sme doma 🙂)

andysok
4. apr 2011

@simonessa vitaaaaaaj, plna vitaminov z nemocnice 😉 tak si si aspon polesonila 😉

lucia.kl
4. apr 2011

@simonessa a najbližšie do nemocnice až rodiť... 😀

linduska2
4. apr 2011

@wera ja chcem tiez rodit na kramaroch 🙂 mozno sa tam vidime 🙂 🙂 🙂

wera
4. apr 2011

@linduska2 jej no možno aj hej 🙂 🙂 🙂

smejko
4. apr 2011

@simonessa tak vitaj doma 🙂 co ti bolo ked si musela lezat ?

linduska2
4. apr 2011

@wera to by bolo pekne 🙂 na izbe dve maminky s dvojickami no nie 🙂 🙂 🙂 ja som dnes bola na poradni mam malo zeleza tak mi ho predpisal a aj magnezium tak budem vytaminkovat 😀 ja inak chodim do ruzinova.

ika00
4. apr 2011

@smejko ja mam DIETA a JA - je tam vsetko, vyvoj, vychova ... pr citani som pri malej zistila, ze robim veci uplne prirodzene, z niektorych som sa poucila. A mam aj titul RODICOVSTVO je VEDA. To je cisto o psychike ditata, teda o vplyve vychovy. Zaujimeve citanie.

wera
4. apr 2011

@linduska2 do ružinova chodíš ku gyn? mne brali krvičku až minulý týždeň tak som zvedavá aj ja ako som na tom so železom.... a magnézko beriem už od 11tt... 🙂
juj no to by bolo toľko detičiek na jednej izbe 😀

linduska2
4. apr 2011

ja som brala femibion ale ten mi kazal teraz vysadit asi by bolo toho vela.ti chces ist na nadstandart?na kramaroch davaju deticky na izbu s mamickami na izbe su ze vraj baby po styroch ja si to ani neviem predstavit ako to tam vyzera 🙂

klincek
4. apr 2011

baby, robia sa este nejake odbery krvi okolo 20 tt? lebo mam pocit, ze az neskor v suvislosti s testom na cukrovku, a aj to neviem, co vsetko z toho zistuju. potrebovala by som totiz zistit, ci mi nechyba horcik a vapnik, pripadne zelezo. mam taky citak, ale ten asi lekarovi stacit nebude.. alebo si mam tie odbery vyziadat? vitaminy teraz neberiem ziadne, ale ani si sama nechcem ordinovat, kym si nie som ista, ze treba.

zuzika30
4. apr 2011

@simonessa vitaj ,to je ulava byt doma ze 🙂

wera
4. apr 2011

@linduska2 po pôrode by som určite chcela ísť na nadštandard 🙂 si myslím že do izby kde sú štyri baby by sa asi 5 alebo viac detičiek ani nezmestilo.... 🙂

schaja
5. apr 2011

@slivocka jeeeeeeeeeeej ahoj ja som tiez v septembrovkach - som si neuvedomila ze aj ty mas tvojicky - som rada ze sme sa tu stretli a mne tie testy normalne odmietli spravit, ale zato kazde dva tyzdne chodime na sono- vraj tam by zbadali keby bolo nieco zle

simonessa
5. apr 2011

@andysok dakujem 🙂 sak som tam prvy den bola inak mimo 🙂 este som nikdy nelezala v nemocke a ked som prisla na poradnu tak mi doky hovori ze mam nejake tvrde brusko ze asi pojdem na infuzku no a ked mi povedali ze tam budem tyzden skoro ma porazilo...ale potom som sa tam zoznamila so super ludmi a aspon viem co a ako prebieha 🙂 a dozvedela som sa vela novych veci...a vy ako rastiete? ste v poriadku? dufam ze ano :D ja budem rodit normalne bolo mi oznamene 🙂 nasi maju uz vyse dvoch kilov tak sa tesim 🙂

simonessa
5. apr 2011

@lucia.kl no jasne 🙂 uz povedali ze uz som za 34 tt takze uz len porodit 🙂 uz ziadne infuzky :D

lucia.kl
5. apr 2011

@klincek ahoj. gynekológ by ťa mal okolo 30tt poslať na krv - KO - tam zistia či máš dostatok všetkých vitamínov a podla toho ti naordinuje, tehu vitamíny - ako mamavit alebo femibion a neviem aké ešte sú, kludne užívať môžeš. čo sa robia testy na cukor, to ti budú brať krv len s prstu a zisťuje sa len ten cukor nič viac....

simonessa
5. apr 2011

@smejko @zuzika30 no to je teda ulava byt zasa doma 🙂 sice som tam nechcela byt ale nakoniec sa mi aj zle odchadzalo lebo tam boli fakt super baby a nejak som sa tam udomacnila :D a tvrdlo mi brusko ale iba jeden den potom som tam bola uz len na sledovani 🙂 a vy sa vsetci ako mate?

lucia.kl
5. apr 2011

@simonessa tak sa drž aspoň nejaké 3-4 týždne, čítam, že pôjdeš prirodzene, tak aby sa detúrence neotočili - to ti ešte pred pôrodom urobia utz.. 🙂

smejko
5. apr 2011

@ika00 dakujem za infosky. Dieta a ja som si aj ja predplatila, je to super casopis, mam aj Mama a ja, tiez velmi dobry.

smejko
5. apr 2011

Dievčatá, idem si znovu k vám po radu - minulý týždeň som mala stretko s laktačnou poradkyňou a dala mi rady
1. zaobstarať si vankúš na kojenie - taký oooobrovský plnený polyst. guličkami a zobrať ho do pôrodnice so sebou
2. zaobstarať si odsávačku na mliečko, aby sa v nemocnici rozbehlo, vraj nie všade ich majú dostatok a nie každá mamina si môže požičať - a keď sa bábo nepriložia a neodsáva sa, tak sa mliečko ani netvorí a nepúšťa

Tie čo ste už maminky - mali ste oboje zabalené do pôrodnice ? Osobne si neviem predstaviť dotrepať sa do nemocnice s óbrvakom. Nad tou odsávačkou tiež rozmýšľam, predsalen nie je to malý obnos peňazí, laktačná mi poradila ručnú, ale na tie som nečítala tu na fórach nič dobré a aj kamošky mi povedali, že to sú zbytočne vyhodené bubáky ... mám teda kúpiť elektrickú ?

Inak, dobrý tip - včera sme kupovali v Brendone v Rači Huggies Pure 1tky za 3,25/27ks. Podľa mňa dobrá cena, možno niekto využije.

andysok
5. apr 2011

@simonessa jooooj parad ze ste presli uz 2000g gratulujem, uuuuplna parada, no sme ok nastastie tiez len vyckavam ked budeme nad 2kg.....clovek je potom predsa uz len kludnejsi.............ja mam zatial jedneho dolu hlavkou druhy je opacne, ale sa este pretacaju.....tak uvidimo....drzte sa a nech vam to ryyyyyyyyychlo uteka rodinka 😉

ika00
5. apr 2011

@smejko Ked som prvy krat rodila, mala som so sebou rucnu odsavacku. Postacila. To naozaj nie je tak vela penazi. Skor sa obavam teraz, ak by mi hrozil cisarsky, tak babatka nebudu hned pri mne a vraj vtedy je ta odsavacka potrebna. Ak budes rodit spontanne a bez kompikacii (co by sme si vsetky zelali), tak budes prikladat a laktacia sa rozbehne.

A vankus som vyuzila vela, ale az doma, ked som si vedala sadnut (ked sa rana odspodu trosku zahojila). Na Kramaroch nas ucili kojit v lahu, je to pohodlne po tom vycerpavajucom porode. Ved tolko veci treba do tej porodnice, ze som pobalena ako ked cela rodina ideme na dovolenku. 🙂 Vankus je fajn, v najhorsom ti ho prinesu na druhy den.
Ja ked som isla prvy krat, mala som 5 min. kontrakcie, manzel mal co robit so mnou aj s tymi taskami. .... 🙂

P.S. Dieta a ja mam knizku. http://www.gorila.sk/product/94221

matelko1
5. apr 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@simonessa drzite sa super,krasny tt 🙂 ..takze porod normalny bude....krasne vahy maju deticky...

lucia.kl
5. apr 2011

@smejko ahoj. ja som si kupovala odsávačku až keď som prišla s pôrodnice, tam nám požičali - mala som tam elektrickú medelu a teda nič moc, ja som si kúpila avent ručnú a tá bola super, ak by si mala záujem, ja som ju dala kamoške ale tá už nekojí, tak by ju za 20€ predala http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5798

linduska2
5. apr 2011

@andysok nase princeznicky su uz dolu hlavkami,ale zatial sa doky nevyjadril ako pojdem rodit.co ma trosku trapi jedna ma o 400g menej velmi by som chcela aby sa to upravilo.inak vsetko je v poriadku dolezite su ze vraj prietoky.chodim kazde 2tyzdne na ultrazvuk teraz idem 15tak jej dohovaram aby viacej papkala 🙂 🙂 🙂

Prajem vsetkym pekny den 🙂 🙂 🙂

linduska2
5. apr 2011

@klincek ahoj mne brali odbery v 28tyzdni,zistili mi ze som trosku anemicka tak mi predpisali zelezo a trpli mi nohy tak mi dali magnezium.predtym som brala femibion ale ten som vysadiala 🙂

linduska2
5. apr 2011

@simonessa super ze si doma ,tak by to malo byt aby v nemocke boli super kocky vsetko je potom lahsie aj krajsie.no nie?

dana_l
5. apr 2011

@slivocka myslim na teba a drzim palce

nestiham. vcera som len prisla domov, najedla sa a precitala knizku detom a potom som s nimi zaspala. uz utekam. som neskoro. och joj