Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
28. apr 2011

@linduska2 ahoj a prečo nebol Tvoj doki nadšený že chceš rodiť na kramároch? ja tam tiež budem rodiť...
to fakt má Dr. Plank dovolenku až do konca mája??? ja mám k nemu ísť 5.5. a nehovoril mi že tam nebude...
ja som bola teraz na utz v 34tt v nemocke u Dr. Planka, tento týždeň som bola u môjho gyn a budúci týždeň mám zase poradňu v nemocke tak mi určite budú robiť aj utz... ale to sú iba také rýchle utz či je všetko v poriadku, Dr. Plank mi pomeral hlavičky babatiek či zodpovedajú svojmu týždňu...

linduska2
28. apr 2011

@wera asi preto ze som cele tehu chodila do ruzinova bral to tak ze tam budem aj rodit.vcera som volala na kramare a sestricka mi vravela ze ma doktor Plank do 26.5.dovolenku.radsej si tam zavolaj mozno uz ma nechcela k nemu objednavat.neviem!k akemu gynekologovi chodis?doktora k porodu mas zajednaneho?ja som bola na utz 15aprila teraz 4.5.idem este k svojmu do ruzinova a potom na kramare.asi mu zajtra zavolam ci by som nemala ist eset na utz mesiac sa mi zda dlha doba tam neist.

mamoka4
28. apr 2011

@ika00 Materskánaozaj trvá 43 týž. a začína sa od 32 týž. ale je dobré byť doma už skôr na PN, oddych ....je potrebný pre donosenie dvojčiatok. 🙂

lucia.kl
28. apr 2011

@mamoka4 @ika00 na materskú môže ísť aj v 34tt - ak je pred tým na PN tak sa to aj viacej oplatí ísť až v tom 34tt

zuzana110
28. apr 2011

@lucia.kl Ahoj.Prosim ta mam na teba otazku.Ja viem,že uz sa tu niekto na to pýtal ale neviem to najst.Naco vsetko mam narok pri dvojičkack a kolko to asi tak robi spolu?

mamoka4
28. apr 2011

@lucia.kl Jasné aj to je riešenie....ja som nastúpila začiatkom 32 tt. predtým som už pracovala iba z domu, bola zima a neviem si predstaviť že s tým veľkým bruškom behám do roboty a stresujem sa...možno aj v ďaka tomu som baby tak dlho nosila.

zuzika30
28. apr 2011

Kocky a vy chodite na sono aj vo vyssiom stadiu tehot., ja som bola na morfologickom v 35tt neukoncenom a teraz nic , v nemocke chodim len na pasy, ale sono ani prietoky nerobia ,myslite ze by som mala ist ?Asi sa tu spoliehaju ,ze keby bolo detickam zle tak sa na svet vypytaju ☹ .

vivian2
28. apr 2011

@linduska2 ja chodim k doktorke Gottshallovej. Je to moja lekarka a ja som s nou velmi spokojna. Je velmi mila a dosledna...odporucam. Ja budem urcite rodit u nej.

dana_l
28. apr 2011

mozem sa spytat, co su to tie prietoky?

dana_l
28. apr 2011

ja som teraz zistila ze moj doktor mi pri prvych dvoch tehotenstvach nerobil ten test na sladku vodu. 😠 😕 idem tam dnes tak sa ho chcem spytat ze preco a ci to bude konecne robit pri dvojickach.

lucia.kl
28. apr 2011

@zuzana110 no ke´d sa ti detičky narodia, tak si pôjdeš požiadať o príspevok pri narodení ( kočíkovné) tlačivo ti dajú na matrike kde si pôjdeš - manžel, po rodné listy, žiadosť odnesieš na úrad práce, soc. vecí a rodiny, keď sa detičky dožijú 28 dní pôjdeš si znova požiadať o príspevok k príspevku a o ešte 50% kočíkovného na každé dieťa, toto tlačivo ti dajú na UPSVaR keď tam budeš dávať ešte tú prvú žiadosť... toto potvrdí tvoj gyn. a detský pediater... dohoromady to robí sumu cca 1800€ a ešte si budeš hneď po narodení žiadať o rodinné prídavky - to spolu s tým kočíkovným, to je cca 22€/mesačne...
a ešte si treba zistiť na tvojej matrike, či obec dáva príspevok pri narodení dieťaťa - my sme dostali od RUžinova na každé dieťa 70€

zuzana110
28. apr 2011

@lucia.kl Dakujem,si zlata.

wera
28. apr 2011

@linduska2 hmmm tak veď budúci týždeň uvidím či tam bude Plank alebo niekto kto ho zastupuje... ja keď som tam bola minulý týždeň, tak nehovoril že bude mať dovolenku...ešte mi hovoril že sa na budúcej poradni pobavíme aj o pôrode... lekára zazmluvneného nemám, lebo som na kramároch absolútne nikoho nepoznala... sme sa dohodli s mužom že si zazmluvňovať nebudeme
ja som chodievala k Dr. do ružinovskej polikliniky do GPNky ale tento týždeň som bola u neho posledný krát
a na tie kramáre Ťa kedy objednala sestrička?

@zuzika30 hmmm ja si myslím že aspoň prietoky by mali robiť častejšie v takom vysokom štádiu dvojtehu... a nepočula som o tom že by nemali robiť sono, tu u nás sa sono robí...
a krásny týždeň Ti nabehol, neskutočné ako ďaleko sa to dá a s dvojkami dotiahnuť 🙂

@lucia.kl jeeej to vážne ružinov dáva takýto príspevok pri detičkách? to som vôbec netušila, počujem to prvý krát... a to sa kde prosím Ťa vybavuje? a to je asi iba pre dvojky, však?

lucia.kl
28. apr 2011

@wera to je pre všetky deti narodené s trvalím bydliskom v ružinove - to sme vybavovali na matrike kde som ich zapisovala - na mierovej ulici... ja som o tom tiež nevedela, upozornila ma na to jedna mamička od nás zo škôlky, čo pracuje na mestskom úrade a deti mi prihlasovala na trvalé bydlisko.. takže ak máš trvalé bydlisko v ružinove, tak máš nárok na tento príspevok...

zuzika30
28. apr 2011

@dana_l prietoky? to sa sleduje sirka pupocnikovej snury sonom , ci sa nezuzuje prietok krvy, ma to zvuk ako ked tecie krv v tepne, na monitore im to kresli take sinusoidy (vlnovky) a to je v rozmedzi od do , ale tie hodnoty neviem 🙂

zuzika30
28. apr 2011

@wera no nabehol mi 39tt, ale ten zacina az v pondelok podla posled. menzesu, potom mi termin porodu posunuli na 12.5., ale to len zaznacili ale ziaden dr. sa toho nedrzi a vtedy som si to upravila a teraz to neviem dat spat, takze 39tt bude az od pondelka, manzel sa mi smeje ze budem urcite jedina v okrese co prenasa dvojicky 😀

lucia.kl
28. apr 2011

@zuzika30 ak chceš už porodiť, viem čo zaberá, ja som deň pred pôrodom umývala okná a kamoška chodila po schodoch a fakt na druhý deň rodila....

zuzika30
28. apr 2011

@lucia.kl ano pamatam ,ze si to spominala, ale ked ja sa tak bojim ,ze radsej budem cakat ze co bude 😀 , ale ak fakt uz nebudem vladat fungovat ,tak umyjem tie okna aj tak ich treba 😉

a uz mi nabehol spravny tyzden 🙂

smejko
28. apr 2011

@dana_l danka, mne este nieco podobne vobec nerobili. 14/4 som mala poslednu poradnu u mojej dr., ta vzdy uzv pozrela malickych, odmerala a skontrolovala srdiecko a hotovka.

Dnes som bola prvykrat na poradni v nemocnici, nebolo to az take strasne, ako ma strasili. Cakala som sice skoro 2 hodiny a za 15 minut som bola vonku. Lekar bol fajn, taky srandista. Prisla som tam a on, ze "a co budeme s vami robit?" no, tak som odrazu nevedela co na to povedat 🙂 skontroloval krcok, kukol polohu malickych a akciu srdiecka cez uzv a bola som vybavena. Kontrola o 2 tyzdne - to uz zacneme vraj riesit termin porodu a vysetrenia co budem potrebovat - budem asi urcite rodit cisarskym. Ziadne pasy ci prietoky ci ine merania, o ktorych tu kocky pisete, tak neviem ci to zavisi od lekara alebo nemocnice ... aha, akurat som bola zd*bana ze som vela pribrala - a to mam "iba" +17 kg, co podla mojej gynekologicky je este v norme ... sladkosti nepapam, nechuti mi, sladke malinovky nepijem a neprejedam sa, ale ked si malicki vypytaju, tak si dam nejaku drobnost aj vecer o 8mej, nebudem ich predsa trapit hladom, no nie ? 😝

zuzika30
28. apr 2011

@lucia.kl vies ja som strasny bojko, ked som musela ist k zubarke ,tak som od jednej usla a u druhej som stresovala tak ze som az hyperventilovala(rychlo dychala ) az mi musela dat sestricka dychat do rukavice nech sa spomalim, a vzdy ked som tam isla tak som 2dni prehnackovala i ked som vedela ze ma nic nebude boliet, vzdy mi dala injekciu, ja som strasne decko ked mi nieco je na co nie som zvyknuta 😒

smejko
28. apr 2011

@ika00 mna moja dr. vypisala na matersku 8 tyzdnom pred TP, bola som predtym PN, trosku som sa branila tomuto skoremu nastupu, lebo radsej potom ostat s malymi dlhsie, ale vravela, ze kedze som bola PN, tak to treba vypisat tych 8t pred porodom.

zuzika30
28. apr 2011

@smejko no vidis , asi fakt vsetko zalezi od nemocnice i ked na pasy sa chodi od 36tt tak mozno az na buduce ,vraj je to od r. 2001 povinne, a 17kg to si max. v pohode, nic si s toho nerob , tu zasa nekontroluju polohu plodu ,az pred porodom a krcok mi nepozerala 3tyz. a neriesia termin porodu 😠

@dana_l mne test na cukrovku robili v 25tt, ale mozno to mate u vas uz uplne inak ako na slovensku

lucia.kl
28. apr 2011

@smejko @ika00 záleží od lekárky, ja som bola celé tehu na PN a vypísala ma 6tt pred pôrodom, že vôbec nemusím ísť tých 8tt

lucia.kl
28. apr 2011

@smejko mne robil dr.. pretoky cez utz, vždy to tam prepol a kontroloval, na pásoch som bola 1x až v pôrodnici - a to boli muky pre mňa - natáčali mi každé bábo zvlášť a mne bolo na chrbte tak strašne zle... ☹ 😝
a ja som pribrala 19kg počas tehotenstva, a sú dievčatá čo aj 30kg, tak sa váhou vôbec nestresuj... aj tak väčšina ostane v pôrodnici....

smejko
28. apr 2011

@lucia.kl no sak to, toho sa bojim - tej polohy na chrbte, najnovsie uz aj ppri telke mozem lezat iba na boku alebo sediet v takej polohe akoby som sedela na stolicke - vyrovnana, v ziadnom pripade nemozem byt v polohe ktora by bola podobna polohe lahu na chrbte ☹

zuzika30
28. apr 2011

@smejko no ved mozno budes moct byt na boku, mne sa raz podarilo byt na boku a inokedy zasa nie lebo sa im to nedarilo zachytit, ale vtedy mi dali postel vyssie pod hlavou a bolo mi lepsie , ale neboj sa im povedat ze ti je zle

smejko
28. apr 2011

@zuzika30 dakujem 🙂 vidim, ze sa ti podarilo opravit si ten tt v popise 🙂 si šiko 😉

ika00
28. apr 2011

@linduska2 ups, to je prekvapko Ja som sa k nemu chystala ako na hotove. Chodila som k nemu aj s Radkou. Je to naozaj fajn clovek. Uvidim, kde nakoniec skoncim.

wera
28. apr 2011

@lucia.kl jej ďakujem za informáciu, o tomto som absolútne nepočula... aj moja sestra je z Ružinova a tiež o tom nepočula... aj ona tam pôjde prihlásiť malú 🙂 každá korunka určite pomôže 😉

@zuzika30 teda mužík je dobrý 🙂 ale pokiaľ sa babatkam v brušku páči tak je dobre, aj keď Ti verím že by si mala drobčekov najradšej už vonku pekne pri sebe 🙂 ja si tiež neviem predstaviť dokedy budeme ťahať... ale tak keď mi tento týždeň doki na poradni povedal že mi už mäkne krčok tak dúfam, že do toho 37tt porodíme... ale nechám sa prekvapiť 🙂

@smejko a do ktorej nemocky ideš rodiť? už si nepamätám 😅
teda ja som zatiaľ pribrala 18kg a doki mi k tomu nič nehovorili, jediná ktorej to vadí je moja diabetologička...ale tak podľa nej by som ani nemala nič jesť, aj ovocie mi dovolila že dve denne čo je dosť nereálne keď ja teraz fungujem iba na ovocí...

ika00
28. apr 2011

@smejko
@lucia.kl
@mamoka4 Dakujem za info. Ja som cely cas na PN a tiez by som rada isla az v 34.tt. Uvidim, ako sa zajtra dohodnem